آخرین اخبار

خطرات برقراری رابطه جنسی بعد از سقط جنین

تا زمانی که مطمئن نشده اید از لحاظ جسمی و روحی آمادگی برقراری رابطه جنسی را دارید رابطه نداشته باشید. اگر زودتر از زمانی که آمادگی دارید این کار را انجام دهید به دلیل باز بودن دهانه رحم ممکن است برای شما خطراتی داشته باشد و به بیماری های عفونی رحم مبتلا شوید.

رابطه جنسی یکی از موضوعات مهم در رابطه زناشویی است و رضایت بخش بودن آن به رضایت از زندگی در افراد منجر می شود و برعکس خوب نبودن آن نیز می تواند شروع خیانت و طلاق باشد . رابطه جنسی در دوران بارداری ، قاعدگی و ... تغییر می کند .

رابطه جنسی پس از سقط جنین نیاز به اطلاعاتی در مورد زمان و نحوه انجام آن دارد زیرا در این دوران زن و مرد هر دو دچار تحولات و شاید تنش های روحی و جسمی زیادی باشند و این موضوع ممکن است به رابطه جنسی آن ها آسیب بزند . در ادامه این مقاله به بررسی موضوع رابطه جنسی پس از سقط جنین می پردازیم .

اثر سقط جنین در روابط

سقط جنین می تواند تأثیر بسزایی در هر رابطه زن داشته باشد. نه تنها روابط او با همسرش تحت تأثیر قرار می گیرد ، بلکه روابط او با سایر اعضای خانواده و سایر فرزندان نیز تحت تأثیر قرار می گیرد.
بعد از سقط جنین ، میزان قطع روابط زناشویی و انحلال روابط از 40 تا 75 درصد است که اغلب به از بین رفتن صمیمیت و اعتماد مربوط می شود. علاوه بر این ، بسیاری از زنان افسردگی ، احساس گناه و عصبانیت نسبت به شریک زندگی خود را تجربه می کنند که به نوبه خود منجر به مشکلات ارتباطی و اغلب اختلال عملکرد جنسی می شود.
اگر مردان همسرشان را مجبور کرده باشند تا سقط جنین داشته باشند ، زنان احساس عصبانیت و خیانت می کنند و اگر در این خصوص با مردان مشورت نشود،احساس عدم کنترل و از دست دادن غرور می کنند. هنگامی که یک دختر جوان توسط والدین خود مجبور به سقط جنین می شود ، اغلب رابطه والدین و دختر بهم می خورد. یا اگر دختری بدون اطلاع والدین خود سقط جنین کند ، در نهایت دچار یک چرخه دروغ می شود که از نظر احساسی همه روابط او را به هم می زند.
فرزندان زندگی در خانواده ای که سقط جنین است نیز تحت تأثیر منفی قرار می گیرند ، و اغلب ترس ، اضطراب و غم از دست دادن خواهر و برادر خود را نشان می دهند

سقط جنین

رابطه جنسی پس از سقط جنین

سقط جنین یا مرگ نوزاد روی تمام جنبه های رابطه زناشویی و حتی رابطه جنسی تاثیر می گذارد . تمایل یا عدم تمایل شما به از سر گیری این رابطه کاملا شخصی است و ممکن است با تمایلات همسرتان متفاوت باشد . برای شما رابطه جنسی منبع و منشا آرامش و لذت است و روشی است که با آن می توانید نزدیکی تان را به هم نشان دهید و به یکدیگر کمک کنید اما برای بیشتر زوجین شروع رابطه جنسی بعد از یک بارداری ناموفق بسیار مشکل است .

واکنش های عاطفی و احساسی شما به این مشکل و ضایعه ، امور جنسی ، کنترل حاملگی و جلوگیری از بارداری مجدد و محدودیت های پزشکی ممکن است با یکدیگر تداخل پیدا کرده و دراین دوران به شدت دچار آشفتگی شوید .

بهترین زمان برقراری رابطه جنسی بعد از سقط جنین

تعیین زمان رابطه جنسی بعد از سقط جنین به میزان زیادی بستگی به خود افراد دارد و نمی توان یک زمان کلی مشخص کرد که همه از آن پیروی کنند. برای رابطه جنسی بعد از سقط جنین باید توجه کرد که زوجین از نظر جسمی و روحی آمادگی برقراری رابطه جنسی را داشته باشند.

از لحاظ فیزیولوژیک برای رابطه جنسی بعد از سقط جنین باید تا زمانی که خون ریزی ناشی از سقط قطع می شود صبر کرد و بهتر است حداقل یک دوره قاعدگی بگذرد. گروهی دیگر اعتقاد دارند به ویژه در زمان هایی که مدت بارداری طولانی بوده است زوجین برای برقراری رابطه جنسی باید شش هفته صبر کنند.

بعد از سقط جنین دهانه رحم باز می باشد و این مسئله باعث می شود بیش تر در معرض آلودگی ها عفونی قرار بگیرد. در نتیجه در این دوره باید از برقراری رابطه جنسی خودداری کرد تا زن مبتلا به بیماری های جنسی و عفونی نشود. همچنین در این زمان باید از وارد کردن هر چیزی به درون مهبل مانند تامپون خودداری کرد.

بعضی از خانم ها برای رابطه جنسی داشتن بعد ازرابطه جنسی باید صبر کنند تا تمام بافت های جنینی از بدن آن ها خارج شود. پزشک می تواند با تجویز برخی از داروها سرعت دفع آن ها را افزایش دهد. یکی دیگر از راه های خارج کردن بافت های جنینی انجام جراحی می باشد.

یکی دیگر از کارهایی که باید قبل از نزدیکی بعد از سقط جنین انجام دهیم آزمایش لگنی می باشد.

از لحاظ روحی نیز زمان می برد تا افراد بخواهند با مسئله سقط کنار بیایند. این ضعف و افسردگی و اضطراب بعد از سقط جنین رو میزان میل جنسی اثر می گذارد. در این زمان درک شریک جنسی ضروری می باشد. در این زمان صادق بودن در رابطه با احساسات، نگرانی ها و ترس ها باعث می شود شرایط بهتر پیش برود.

سقط جنین

آیا عدم تمایل زنان به نزدیکی بعد از سقط غیر طبیعی است؟

سقط جنین و به خصوص اولین سقط واقعا می تواند تعادل روحی فرد را بهم بزند. اگر بعد از سقط جنین تمایلی به رابطه جنسی نداشته باشید، کاملا طبیعی است. هیچ کس بعد از مثبت شدن تست بارداری انتظار سقط جنین را ندارد! به خصوص اگر بارداری طبق خواسته فرد انجام شده باشد سقط جنین واقعا برای او ناگوار خواهد بود. حتی اگر بارداری ناخواسته باشد ممکن است فرد بعد از مدتی پیوندهای عاطفی با جنین برقرار کرده و سقط جنین به او آسیب روحی زیادی وارد کند.

در وضعیت سقط جنین، باید به فرد فرصت کافی برای سوگواری و بازیابی قوا داده شود. شاید او حتی تمایلی به لمس شدن هم نداشته باشد چه برسد به آنکه رابطه جنسی را از سر بگیرد! به خاطر داشته باشید که زمان لازم برای تجدید روحیه و برگشتن به زندگی عادی، از فردی به فرد دیگر متفاوت است.

خطرات رابطه جنسی مقعدی یا آنال سکس

خطرات برقراری رابطه جنسی بعد از سقط جنین

در بخش قبلی نکاتی را بررسی کردیم که با توجه به آن ها می توانید تصمیم بگیرید چه زمانی بعد از سقط جنین رابطه جنسی برقرار کنید. اما ممکن است سوال پیش بیاید که اگر بدون توجه به این نکات در زمانی که مناسب نیست رابطه جنسی را شروع کنیم چه می شود و خطر رابطه جنسی بعد از سقط جنین چیست ؟

بعد از سقط جنین دهانه رحم باز می باشد. این موضوع باعث می شود که اگر رابطه جنسی بعد از سقط جنین در زمان نامناسبی صورت بگیرد خانم ها به عفونت های رحمی مبتلا شوند. گاهی اوقات این عفونت ها پیش رونده هستند و عفونت لگنی را به دنبال خواهند داشت. گاهی اوقات این عفونت ها می توانند جان خان را به خطر بیندازند و باعث مرگ او شوند.

محدودیت رابطه جنسی بعد از سقط جنین تنها به دلیل مشکلات فیزیولوژیکی نمی باشد. بلکه بعد از سقط جنین زوجین به ویژه خانم ها از لحاظ روحی شرایط مناسبی ندارند و ممکن است دچار افسردگی، ترس و اضطراب شوند. در این زمان میل جنسی فرد پایین می آید و اگر طرف مقابل نسبت به این موضوع درک و آگاهی نداشته باشد و عدم رابطه جنسی را ناشی از عوامل دیگر بداند ممکن است رابطه آن ها دچار مشکل شود و زندگی زوجین از هم پاشیده شود.

برای جلوگیری از خطرات نزدیکی بعد از سقط جنین لازم است که به پزشک مراجعه کرد و آزمایش ها و مراقبت های لازم را انجام داد. یکی از این آزمایش ها که بسیار اهمیت دارد و قبل از رابطه جنسی بعد از سقط جنین باید انجام شود آزمایش لگن می باشد. نکته دیگری که باید به آن توجه کرد این است که اگر تصمیم به بارداری پس از سقط جنین ندارید همزمان با شروع رابطه جنسی بعد از سقط راه های جلوگیری را استفاده کنید.

ساعدنیوز

کد خبر 100876

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 12 =