آخرین اخبار

چگونه شوهری مطیع و حرف گوش کن داشته باشیم؟

ساعدنیوز یکی از بهترین راه ها برای اینکه همسرتان مطیع شما باشد این است که با او صمیمی شوید، یعنی او بتواند با شما خوب حرف بزند بدون انکه مورد سرزنش و تحقیر قرار بگیرد.

در رابطه با حرف گوش کن نبودن آقایان نباید تفاوت ساختار مغز در زنان و مردان را از نظر دور داشت . مغز خانم ها می تواند از هر دو نیمکره به خوبی استفاده کند اما مغز آقایان بیشتر از نیمکره چپ پردازش می کند و هنگام شنیدن تنها نیمکره چپ فعال می شود این مورد خود مزید بر این علت است که نتوانند به همه گفتگوهای زناشویی با دقتی که زنان می سنجند، عمل کنند.

صحبت کردن مهارت اصلی خانم هاست؛ آنها دوست دارند وقتی همسرشان از سرکار می آید سیر تا پیاز اتفاقاتی که آن روز افتاده است را برای همسرشان بگویند و در لا به لای حرف هایشان هم گاهی از همسرشان تقاضاهایی دارند و در عین حال انتظار دارند که همسرشان تمام آن حرف ها را بخاطر بسپارند اما توانایی شنیدن سخنان پراکنده برای مردان امکان پذیر نیست .

بنابراین اگر خانم ها بخواهند با یک مرد صحبت کنند، ابتدا یک موضوع را با او درمیان گذاشته و اگر متوجه شدند همسرشان، مطلب را درک کرده است، آنگاه سراغ بحث های دیگر بروند. این بدان جهت است که مغز مردان در یک زمان تنها می تواند بر یک موضوع تمرکز کند. همسرتان را درک کنید و همواره با عشق و محبت با او برخورد کنید تا به یک زندگی ایده آل دست یابید.

مطیع کردن شوهر

زنان زیادی در مورد حرف گوش ندادن شوهرانشان شکایت دارند. راز اینکه شوهرتان را مجبور کنید به حرف هایتان گوش کند درک کردن و کار روی تفاوت هایتان است. مردان و زنان در سبک مکالمه و برقراری ارتباط تفاوت های اساسی زیادی دارند. یاد بگیرد چطور به شکل موثرتری با همسر خود ارتباط برقرار کنید تا او واقعا شروع به گوش دادن به حرف های شما کند.در ادامه به توضیح درباره چند سیاست زنانه پرداخته ایم که دانستن آن ها برای هر خانمی ضروری است.

چرا همسر شما حرف گوش کن نیست؟

 • شاید برای اینکه حرفتان را بزنید زیاد حاشیه می روید. مونولوگهای طول و درزا، خسته کننده؛ منظور خود را سر راست و مستقیم بگویید.
 • در گفتگو با همسرتان مجال صحبت کردن به او را نمی دهید. باید سعی کنید که به او هم فرصت صحبت کردن بدهید.
 • اگر از حرف های آزار دهنده، تحقیر آمیز، توهین کننده و بی ادبانه برای همسر خود استفاده می کنید و بارها احساساتش را جریحه دار کرده اید، همسرتان به حرف های شما گوش نمی دهد و موضع دفاعی می گیرد.
 • اگر حرف های شما تابع الگویی از تقلب و دغل کاری باشند، همسر شما توجهی به شما نمی کند، باید رک و راست باشید.
 • اگر مدل حرف زدن شما نصیحت آمیز، خطابه و انتقاد آمیز باشد و یا ابهام آمیز باشد، همسر شما ترجیح می دهد که گفته های شما را نشوند. نگاه از بالا به پایین نباید باشد و موقع حرف زدن با همسر خود در جایگاه استادی قرار نگیرید.
 • شاید در حرف های خود زیاد کلی گویی می کنید. نظراتی که در آنها از کلماتی مانند همیشه، هرگز و مدام استفاده می شود می توانند همسر را نسبت به گوش دادن به تمام حرف های شما بی علاقه و بی تفاوت کنند. این واژه ها را از دایره لغات خود حذف کنید.
 • شاید زمان مناسبی برای حرف زدن با همسرتان را انتخاب نمی کنید. همسر شما وقتی که خسته است، ذهنش درگیر است، مشغول کار مهمی است، تلویزیون تماشا می کند و یا شاید نگران مسئله است و به شما گوش نمی کند. به او بگویید که می خواهید با او صحبت نید و از او درخواست کنید وقت مناسبی برای شما در نظر بگیرد. اگر مخالفت کند، نباید عصبان شوید و باید باز هم به او فرصت دهید.
 • هر موضوع و مسئله ای که قبلا در مورد آن وطلانی بحث کرده اید می تواند باعث شود همسر شما به شما گوش ندهد. لطفا پای موضوعات تکراری و مشکلات کهنه را باز وسط نکشید.
 • ممکن است همسرتان از گفتگوهای ادامه دار و بی فایده هسته و دلزده شده باشد. گله کردنها، آه و ناله کردنها و یا منفی بافی های شما همسرتان را کسل می کند، پس کمی مثبت تر صحبت کنید.
 • شاید هم خود شما به حرف های همسرتان گوش نمی دهید. این بار که همسرتان در مورد موضوع مهمی با شما حرف می زند، خودتان را بسنجید و ببینید شما چقدر به حرفهای همسر خود گوش می دهید.
 • ممکن است اصلا همسر شما به موضوعی که درد مورد آن صحلت می کنید هیچ علاقه ای نداشته باشد. از او بپرسید موضوعی وجود دارد که دوست داشته باشد در مورد آن گفتگو کنید.
 • شاید همسر شما با حرف شما مخالف باشد و تمایلی نداشته باشد به حرف های شما گوش دهد.
 • ممکن است در این روز همسر شما به اندازه کافی شنونده بوده و زیاد حرف شنیده و خسته شده. در چنین شرایطی توقع نداشته باشید باز هم بنشیند و گوش بدهد!
 • اگر اطلاعات ارائه می کنید یا توصیه ای می کنید ممکن است همسر شما در حال حاضر آن اطلاعات را داشته باشد یا توصیه شما تکراری و ناکارآمد باشد.
 • شاید همسر شما عادت دارد موقع حرف زدن به این فکر کند که چور پاسخ شما را دهد.
 • ممکن است همسرتان اینطور قضاوت کند که حرف های شما اصلا مهم نیست.
 • شاید همسرر شما بر این باور است که اهمیت ندادن به صحبت های شما باعث می شود شما موقعیت را تغییر دهید و دیگر به حرف هایتان ادامه ندهید.
 • ممکن است همسرتان از یک نیمه از مغزش برای گوش دادن استفاده می کند! محققان آمریکایی دریافته اند مردها فقط با نیمی از مغز خود گوش می دهند، در حالیکه زنها از هر دو طرف مغز برای گوش دادن استفاده می کنند. پژوهشگران می گویند، با این وجود نتیجه این نیست که زنها حتما شنونده های بهتری نسبت به مردها هستند. بلکه نیاز دارند برای گوش دادن به یک مکالمه، از قسمتهای بیشتری از مغز خود استفاده کنند. یک نتیجه ی دیگر هم اینکه زنها می توانند به طور همزمان به دو گفتگو گوش دهند!
 • شاید همسرتان می ترسد و راحت نمی تواند نظر مخالفش را اعلام کند، برای همین گزینه ی راحت تری را انتخاب می کند و اصلا گوش نمی دهد. اجازه بدهید همسرتان آزادانه با شما مخالفت کند!
 • ممکن است همسرتان آستانه ی تمرکز پایینی داشته باشد. آستانه تمرکز یک بزرگسال معمولی فقط 7 ثانیه است. شما باید میان حرفهایتان مکث کنید. اگر لازم بود اجازه دهید همسرتان سوالهایی بپرسد تا موضوع مورد بحث تان برایش شفاف تر شود.
 • شاید وقتی که با همسرتان در حال حرف زدن هستید، چیزهای زیادی وجود دارد که حواس همسرتان را پرت می کند. اگر واقعا برایتان مهم است همسرتان با حواس کاملا جمع به شما گوش بدهد، تمام حواس پرت کن ها را حذف کنید، مثلا موبایل و تلویزیون خاموش!
 • شاید همسر شما به حرف شما گوش نمی دهد تا باعث بحث و بگو مگو نشود.
 • شاید همسرتان می داند درخواستی که از او دارید قابل قبول نیست و ترجیح می دهد خود را به نشنیدن بزند و یا اینکه نه بگوید.

مطیع کردن شوهر

احترام به همسر

همه ی خانم ها دوست دارند که بدانند چگونه می توانند همسرشان را تحت تاثیر قرار دهند ، محبت او را جلب کنند اما گاهی اوقات هرچه تلاش می کند نتیجه نمی گیرد یا برعکس رابطه شان را خراب تر می کند .

گاهی یک خانم با آن که با زحمات ها و گذشت و ایثار های فراوان در زندگی مشترک داشته اما، نه آن که همسرش به او نزدیک نشده بلکه نسبت به او سردتر شده است. در این حالت ضمن گیج شدن، از او ناامید شده و از همسرش طلاق عاطفی می گیرد! چرا این گونه شده است؟ چرا قلب همسرش را جذب نکرده، بلکه از دست داده است؟

پاسخ این پرسش ها یک کلمه است؛ به همسرش “احترام” نگذاشته است.

سخت گیر نباشید

وقتی همسرتان ببیند که شما در مقابل برخی از کارهایی که او انجام می دهد عکس العمل تندی نشان می دهید و یا این که به شدت عصبانی می شوید ممکن است بار دیگر این کار را از او نبینید اما به احتمال زیاد به این دلیل که او سعی می کند برای بار دوم آن را از شما پنهان کند. پس سیاست اولی که لازم است یاد بگیرید این است که حساسیت نشان ندهید تا از کارهای ریز و درشت همسرتان آگاه باشید.

از مقایسه کردن بپرهیزید

همان طور که زن ها از این که مورد مقایسه قرار بگیرند خوششان نمی آید مردها نیز دوست ندارند که آن ها را با همسران دوستانتان یا دیگر مردهای فامیل و آشنا مقایسه کنید. همه مردم ویژگی های مثبت و منفی خاص خود را دارند پس سعی کنید که هیچ گاه همسرتان را با مردهای دیگر و زندگی خود را با زندگی سایر مردم مقایسه نکنید.

حسود نباشید

به جای این که تعریف همسرتان از مادر یا خواهر و خانواده اش موجب برانگیختن حسادت و واکنش نامناسب شما شود سعی کنید اگر حرف او درست است به جای جبهه گرفتن آن را تایید کنید تا مورد تحسین همسرتان قرار بگیرید.

به طور مستقیم انتقاد نکنید

اگر مشکل یا ایرادی در رفتار همسرتان وجود دارد که شما را آزار می دهد به طور مستقیم آن را مطرح نکنید. همچنین سعی نکنید که با انتقاد از مرد زندگیتان عادتی را در او به وجود بیاورید چرا که ممکن است چنین کاری نتیجه مطلوب به دنبال نداشته باشد. به جای آن روش های غیر مستقیم را برای طرح انتقاد خود در پیش بگیرید زیرا مردها به چنین روش هایی بهتر پاسخ می دهند.

در حضور فرزندان از همسرتان انتقاد نکنید

انتقاد نکردن از همسر در حضور فرزندان یک سیاست زنانه دیگر است که هر خانم با سیاستی باید آن را در زندگی زناشویی خود به کار بگیرد زیرا در غیر این صورت پدر خانواده احترام خود را پیش فرزندان از دست می دهد و از آن بدتر این که همسرتان احساس قدرت خود را از دست می دهد پس به جای آن سعی کنید همیشه از همسرتان در نگاه فرزندان یک مرد قدرتمند بسازید تا آرامش بیشتر در روابطتان برقرار باشد.

به تنهایی تصمیم نگیرید

این که شما بخواهید برای انجام کاری به صورت فردی تصمیم بگیرید ممکن است همسرتان را ناراحت یا حتی عصبانی کند اما اگر با او مشورت کنید حتی اگر با انجام آن کار مخالف باشد ممکن است آرام تر برخورد کند. به عنوان مثال وقتی فردی از شما دعوت می کند و همسرتان به پذیرفتن این دعوت راضی نیست شما نباید بدون اطلاع او دعوت را بپذیرید در حالی که اگر قبل از پذیرفتن دعوت از او نظر بخواهید امکان دارد با این کار مخالفت نکند.

لطافت زنانه خود را حفظ کنید

یک زن با سیاست می داند که نباید به اندازه یک مرد برای زندگی انرژی بگذارد و باید وظایف سنگین و مردانه را به همسرش واگذار کند زیرا زن در واقع ستون عاطفی خانواده است. این نکته را به خاطر داشته باشید که زن رئیس خانه و مرد رئیس خانواده است پس قرار نیست خودتان را با وظایف مدیریتی و سخت مردانه اذیت کنید.

علاقه خانواده تان را به او ثابت کنید

همواره سعی کنید همسرتان را به صورت غیر مستقیم از علاقه خانواده خود آگاه کنید؛ به عنوان مثال اگر مادر شما برایتان غذایی می فرستد به او بگویید که چون تو به این غذا علاقه داری مادرم آن را درست کرده و برایمان فرستاده است. به این صورت او از این که مورد توجه خانواده شما قرار گرفته است خوشحال می شود و در عین حال او را یک قدم به خانواده خود نزدیک تر کرده اید.

از گفتن همه چیز خودداری کنید

درست است که همسرتان اولویت اول زندگی شما است اما قرار نیست که او را از ریز و درشت اتفاق هایی که رخ می دهند باخبر کنید. این مورد مخصوصا درباره مسائل خانواده پدریتان کاربرد دارد و بهتر است در این مورد حتما مسائل را به صورت گلچین شده و خوب برای او تعریف کنید.

عاشق باشید و عاشق بمانید

عشق لازمه یک زندگی ایده آل است؛ برای این که رابطه تان مثل روز اول بماند عشق یک سیاست زنانه دیگر است که نباید آن را فراموش کنید. همیشه عاشق باشید، اول از همه عاشق خودتان و سپس عاشق همسرتان اما این که اول عاشق خودتان هستید را مثل یک راز نزد خودتان نگه دارید و نگذارید که همسرتان از آن باخبر شود.

روی رفتارتان کنترل داشته باشید

یکی دیگر از سیاست هایی که لازم است یک زن از آن استفاده کند سیاست سکوت کردن در هنگام دعوا است. در چنین مواقعی سعی کنید روی رفتار خود کنترل داشته باشید و طوفان به پا شده را به سکوت ختم کنید. به جای جواب های احساسی و غیر منطقی در آن لحظه، هنگامی که آرام شدید با جواب های منطقی مشکل به وجود آمده را برطرف کنید.

به بچه ها محبت کنید

سعی کنید در خانواده همسرتان همیشه به بچه های کوچک محبت کنید این کار باعث می شود که وقتی این بچه ها بزرگ شدند محبت شما را یادشان بماند و اگر کسی از شما بدگویی کرد جلوی او بایستند و از شما طرفداری کنند.

دلبری کنید

دلبری کردن یک سیاست زنانه بسیار کمک کننده است که شما را پیش همسرتان عزیزتر می کند. یک زن خوب همیشه سعی می کند خود را برای همسرش زیبا و آراسته کند. استفاده از لحن بچه گانه و لوس هم یکی از مواردی است که لازم است گاهی آن را به دلبری خود اضافه کنید. البته توجه داشته باشید که زیاده روی در این مورد ممکن است برای همسرتان عادی شود و حتی گاهی نتیجه معکوس داشته باشد پس اعتدال را رعایت کنید.

از قبول مسئولیت های زیاد خودداری کنید

این که سعی کنید بار مسئولیت های زیادی را به دوش بکشید سیاست نیست. قرار نیست که هر کاری را به تنهایی انجام دهید تا خوب بودن خود را اثبات کنید بلکه گاهی اوقات بهتر است که از دور به کارها نگاه کنید، تنها بر انجام شدنشان نظارت داشته باشید و زیاد خود را درگیر نکنید.

به او فرصت اشتباه بدهید

خانمی که سیاست زنانه داشته باشد به همسرش فرصت می دهد که اشتباه کند. به عنوان مثال وقتی از همسرتان می خواهید که کاری برایتان انجام دهد اما در انجام آن اشتباه می کند به جای این که دفعه بعد سعی کنید خودتان آن کار را انجام دهید به او فرصت بدهید که بار دیگر آن را امتحان کند زیرا این کار هم باعث می شود به او احساس مسئولیت بدهید و هم این که فرصت کسب تجربه و پخته شدن را به او می دهد.

همیشه مقداری پس انداز داشته باشید

داشتن پس انداز از پول های کم یا زیادی که به دستتان می رسد نیز یک سیاست زنانه است. لازم نیست کسی را از انجام این کار باخبر کنید؛ همیشه بخشی از پولی که دارید را در جایی کنار بگذارید و پس انداز کنید. با انجام این کار بعد از مدتی می بینید که همین پول های کم به سرمایه ای بزرگ برای شما تبدیل شده اند که می توانید هر جا که خواستید از آن استفاده کنید.

خانواده همسرتان را تحریک نکنید

اگر جنسی خریده اید لزومی ندارد که حتما خانواده همسرتان را از قیمت آن باخبر کنید زیرا این کار ممکن است موجب ایجاد حساست و ناراحتی در آن ها شود. بهتر است به جای این که آمار دقیق بدهید تنها بگویید که آن را با قیمت مناسبی خریداری کرده اید.

اعتماد به نفس داشته باشید

حتی اگر از ظاهر و قیافه خود راضی نیستید؛ هیچ گاه مخصوصا جلو همسرتان این موضوع را مطرح نکنید بلکه برعکس سعی کنید بیشتر از خود تعریف کنید و نشان دهید که از ظاهر خود راضی هستید. این کار علاوه بر این که روی روحیه شما تاثیر مثبت می گذارد موجب می شود که در نگاه همسرتان هم یک زن محکم و قوی جلوه کنید در نتیجه علاقه او نیز به شما زیادتر خواهد شد و شما را بیشتر قبول خواهد داشت.

از واکنش تند و آنی خودداری کنید

سعی کنید در مواقع لزوم بهترین واکنش را از خود نشان دهید. به عنوان مثال هنگامی که همسرتان تا دیر وقت بیرون بوده است به جای برخورد تند و سوال کردن از این که تا کنون کجا بوده است به آرامی با این مسئله برخورد کنید زیرا برخورد تند در چنین مواقعی احساس ناخوشایندی را به همسرتان القا می کند و حس استقلال و قدرت را از او می گیرد.

به او اجازه دهید برای خودش وقت بگذارد

قرار نیست که کل زندگی همسرتان در زندگی مشترک خلاصه شود. این کار علاوه بر این که او را خسته و ناامید می کند باعث سردی رابطه نیز می شود به همین خاطر سعی کنید گاهی به او اجازه بدهید تا برای خودش باشد و با دوستانش وقت بگذراند.

کد خبر 100057

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 3 =