• مشاغل عجیبی که اجدادمان داشتند

  مشاغل عجیبی که اجدادمان داشتند

  با توجه به رشد سریع تکنولوژی، دانشمندان می‌گویند که حدود ۴۷% مشاغل در آینده منسوخ خواهند شد. اگرچه ترسناک به نظر می‌رسد، اما این یک روند منطقی است.

 • ضد عفونی معابر و خیابان های تهران

  ضد عفونی معابر و خیابان های تهران

  عملیات ضد عفونی معابر و خیابان های تهران بعد از ظهر شنبه به همت قرارگاه مدافعان سلامت حضرت قمر بنی هاشم (ع) انجام شد.

 • عجیب‌وغریب‌ترین رکوردهای گینس

  عجیب‌وغریب‌ترین رکوردهای گینس

  احتمالا با خود فکر می‌کنید که برای ثبت یک رکورد در کتاب رکوردهای جهانی گینس، نیاز است که مدت زیادی را تمرین و آموزش ببینید و رسیدن به چنین رکوردی را برای خودتان بعید می‌دانید. اما آیا می‌دانید که برخی از رکوردها نیازی به مهارت و آموزش خاصی ندارند؟

 • اقدام زیبای چینی‌ها در ژاپن

  اقدام زیبای چینی‌ها در ژاپن

  برخی شهروندان چینی مقیم ژاپن در ناگویا به صورت خودجوش ماسک رایگان در سطح شهر توزیع کردند.

 • ونکوور کانادا پس از شیوع کرونا

  ونکوور کانادا پس از شیوع کرونا

  با گسترش بیماری کرونا در کانادا، ترددهای مردم در شهر ونکوور بسیار محدود شده و مردم برای جلوگیری از شیوع گسترده این ویروس در خانه‌های خود مانده اند.

 • کدام حیوانات این سیاره بیشترین طول عمر را دارند؟

  کدام حیوانات این سیاره بیشترین طول عمر را دارند؟

  : در دنیای انسان‌ها ۹۰ سال یا بیشتر عمر کردن، طولانی به حساب می‌آید. اما در دنیای حیوانات، ممکن است ۹۰ سال هم بچه به حساب بیاید! برخی از این حیوانات چنان عمر طولانی دارند که امروزه فسیل زنده به حساب می‌آیند.

 • شهر یاکوتیا سردترین شهر دنیا

  شهر یاکوتیا سردترین شهر دنیا

  یاکوتیا در منطقه سیبری روسیه سردترین منطقه مسکونی جهان محسوب می‌شود و درجه برودت هوا در این منطقه گاهی وقت‌ها تا ۷۵ درجه زیر صفر می‌رسد. با وجود مساحت وسیع این منطقه، جمعیت شهر یاکوتیا کم است و به سختی به ۹۳۰ هزار نفر می‌رسد که بی شک سرمای مرگ آور دلیل آن است.

 • تصاویر برگزیده حیات وحش هفته

  تصاویر برگزیده حیات وحش هفته

  تصاویر برگزیده حیات وحش هفته

 • دعا خواندن پاپ در کلیسای خالی

  دعا خواندن پاپ در کلیسای خالی

  پاپ فرانسیس در مراسم خالی کلیسای سان پیترو در شهر واتیکان دعا کرد

 • کامیون‌های یخچال‌ دار در کنار بیمارستان های نیویورک

  کامیون‌های یخچال‌ دار در کنار بیمارستان های نیویورک

  به گفته ایندیپندنت: در کنار بیمارستانی در منهتنِ نیویورک چند مورد چادر سفید گنبدشکل و کامیون‌های یخچال‌دار به عنوان سردخانه تعبیه شده تا به شمار روزافزون مرگ و میر بر اثر ویروس کرونا در این شهر رسیدگی شود.شهر نیویورک مرکز همه‌گیری کرونا در ایالات‌متحده است

 • ممنوعیت تردد خودروهای غیر بومی در گردنه حیران

  ممنوعیت تردد خودروهای غیر بومی در گردنه حیران

  تردد خودروهای غیربومی در گردنه کوهستانی حیران و محور آستارا به اردبیل و بالعکس تا اطلاع بعدی ممنوع است و فقط وسایل نقلیه دارای پلاک استان گیلان و کامیون‌های باری اجازه ورود خواهند داشت. سنجش تب مسافران ورودی به استان گیلان و از سمت شهرستان مرزی آستارا و مسیر پرتردد و بین المللی گردنه حیران با همکاری عوامل پلیس راه، مرزبانی و جمعیت هلال احمر آستارا از دیگر اقدامات انجام شده در این محور است.

 • رونمایی از آزمایشگاه بیولوژیک سیار برای تست کرونا

  رونمایی از آزمایشگاه بیولوژیک سیار برای تست کرونا

  از نخستین دستگاه تست سیار کرونا در کشور رونمایی شد.

 • بدترین دردهایی که انسان می‌تواند تجربه کند

  بدترین دردهایی که انسان می‌تواند تجربه کند

  تا حالا به بدترین دردهایی که ممکن است تجربه کنید، فکر کرده اید؟ دوست نداریم بگوییم، اما دردهایی وجود دارند که بد نیست از آن‌ها باخبر باشید. درد واکنش حسی است که بدن به مغز می‌فرستد تا بدانید کی و کجا خطایی رخ داده.

 • اولین محصولات مشهورترین برندهای جهان

  اولین محصولات مشهورترین برندهای جهان

  همه ما از جایی شروع کرده ایم! اما تصور اینکه مشهورترین و محبوب‌ترین برندهای امروز هم نقطه شروعی داشته اند، سخت است. اما هر شرکت ماجرای خودش را دارد.

 • مشهورترین اشخاصی که زنده دفن شدند

  مشهورترین اشخاصی که زنده دفن شدند

  همه‌ی ما کم و بیش از مرگ می‌ترسیم. مهم نیست شما چقدر خود را شجاع و قویدل می‌پندارید. چرا که از عمق درونتان از این ترس آگاهی دارید. مرگ به کنار، لحظه‌ای به زنده دفن شدن فکر کنید. قالب تهی کردید اینطور نیست؟

 • دریاچه میشیگان در بهار به یک منظره سورئال تبدیل می‌شود

  دریاچه میشیگان در بهار به یک منظره سورئال تبدیل می‌شود

  بیشتر طول زمستان، دریاچه میشیگان یخ‌زده است. علت این امر گردباد قطبی یا تاوهٔ قطبی Polar vortex است که بسته‌ای بسیار بزرگ از هوای خیلی سرد است که در طول زمستان بر منطقه قطبی سوار می‌شود. دما در شیکاگو به منفی سی درجه هم می‌رسد. وقتی برودت هوا به اوج خود می‌رسد، تاقچه‌هایی از یخ در دریاچه ایجاد می‌شود و بر روی یخ تازه ایجاد شده، امواج جدید فرود می‌آیند و آن‌ها هم به تدریج یخ می‌زنند و انحناهای یخی جالبی به تدریج ایجاد می‌شود. اما با آغاز بهار، روند آب شدن یخ شروع می‌شود. جریان آب مایع زیر لایه یخی، با جریان یافتن خود یخ سطحی را ورقه ورقه می‌کند و مناظر زیبا و عجیبی ایجاد می‌کند. این منظره آنقدر زیباست که مقامات به ساکنان هشدار می‌دهند به خاطر هوس گرفتن عکس، روی یخ‌های ناپایدار نروند و به عکاسی از دور قناعت کنند.

 • خلاقیت در آشپزی به لطف کرونا

  خلاقیت در آشپزی به لطف کرونا

  خلاقیت در آشپزی به لطف کرونا در نقاط مختلف جهان را مشاهده می‌کنید.

 • خیابان‌های خلوت تهران

  خیابان‌های خلوت تهران

  پس از اعلام محدودیت های تردد و بسته شدن پارک‌ها به دلیل جلوگیری از شیوع بیشتر ویروس کرونا در شهر تهران، خیابان‌های خلوت شده پایتخت چهره جدیدی به خود گرفته است.

 • هند پس از شیوع کرونا

  هند پس از شیوع کرونا

  شدت یافتن تمهیدات در هند در پی افزایش ده درصدی مبتلایان به کووید-19، دهها هزار بی خانمان هندی دغدغه جدی دولت هند در مبارزه با کرونا است.

 • همراهی با کرونا/ کیش

  همراهی با کرونا/ کیش

  برای مقابله و غلبه بر ویروس کرونا می‌بایست در تمام نقاط کشور شعار "در خانه بمانیم" راجدی گرفته و عملی کنیم چرا که هرچه از سطح تماس‌ها در جامعه کاهش یابد از جابجایی و انتقال بیشتر ویروس جلوگیری می‌کند. هستند هموطنانی که همچنان شیوع گسترده این بیماری را باور نداشته و بی توجه به تمامی توصیه‌ها به تفریح و سرگرمی خارج از فضای منزل می‌پردازند که امیدواریم از امروز با رعایت نکات مطرح شده و در خانه ماندن به شکست این ویروس کمک کرده و قطع کننده زنجیره انتقال آن باشند.

 • محدودیت‌ ورود و خروج به پایتخت

  محدودیت‌ ورود و خروج به پایتخت

  طبق مصوب جلسه شورای اضطراری حمل و نقل ترافیک استان تهران محدودیت‌های ترافیکی از روز جمعه ۸ فروردین تا ۱۵ فروردین در محورهای مواصلاتی اعمال خواهد شد. در این طرح در تمامی خروجی استان‌، محدودیت‌ها اعمال شده است و هیچ فردی اجازه خروج از شهر محل سکونتش را ندارد. افرادی که به سمت تهران می آیند اگر ساکن تهران باشند می‌توانند به پایتخت ورود کنند ولی اگر قصدشان عبور از تهران و رسیدن به شهر دیگر باشد باید با محدودیت‌های مشخص شده و رعایت ضوابط اعلامی به آنها از پایتخت عبور کنند و در شهر توقفی نداشته باشند.

 • بازگشت زندگی عادی در مرکز شیوع کرونا

  بازگشت زندگی عادی در مرکز شیوع کرونا

  دولت چین اعلام کرد که برخی از کارگران و کارکنان در استان «هوبی»، مرکز شیوع ویروس کرونا و محلی که در آنجا بیش از سه هزار نفر بر اثر ابتلا به این ویروس ناشناخته جان خود را از دست دادند، در حال بازگشت به کسب و کار خود هستند و این اولین نشانه‌های عادی شدن اوضاع بعد از هفته‌ها قرنطینه است.

 • بلندترین برج جهان با شعار "در خانه بمان"

  بلندترین برج جهان با شعار "در خانه بمان"

  بلندترین برج جهان با شعار "در خانه بمان". برج خلیفه – دبی.

 • نشست خبری در عصر کرونا

  نشست خبری در عصر کرونا

  عدم رعایت اصول بهداشتی از سوی کاخ سفید و رعایت آن در دیگر کشورها.

 • تبدیل نمایشگاه بلگراد به بیمارستان

  تبدیل نمایشگاه بلگراد به بیمارستان

  ارتش صربستان سالن نمایشگاه بین‌المللی شهر بلگراد را به بیمارستانی ویژه بیماران کرونا تبدیل کرده است.

 • لذت پرواز

  لذت پرواز

  چتربال سواری یا پاراگلایدر یک ورزش تفریحی و رقابتی هیجان انگیز است که، خلبان آن پروازی با ویژگی‌هایی مثل سبک وزنی و پرواز آزاد را به‌طور همزمان با یک چتربال سبک بر روی جریان باد ملایم تجربه می‌کند. این ورزش در ایران، زیر مجموعه‌ای از ورزش‌های هوایی است و در کوه‌های اطراف تهران انجام می‌شود

 • آرامش جاده چالوس پیش از اعمال محدودیت خروج از شهرها

  آرامش جاده چالوس پیش از اعمال محدودیت خروج از شهرها

  با توجه به مسافرت برخی از افرادی که اقدام به سفر در تعطیلات نوروزی کرده‌اند، در جاده چالوس روزهای آرام و کم ترافیکی را شاهد هستیم و موج بازگشت مسافران آغاز نشده است. علی ربیعی سخنگوی دولت روز چهارشنبه در حاشیه جلسه هیئت دولت گفت: متأسفانه توصیه‌های بهداشتی توسط تعدادی از هموطنان مورد توجه قرار نگرفته و همین ممکن است سطح تماس‌های بیشتری را داشته باشد و منجر شود به اینکه موج دوم شیوع این بیماری را داشته باشیم. سخنگوی دولت از دستور جدید رئیس جمهور خبر داد و گفت: بعد از این گزارش، امروز رئیس جمهور ابلاغ کرد که سفرهای جدید ممنوع خواهد بود. خروج از شهرها ممنوع خواهد بود و اینکه چه کسانی و برای چه کارهایی می‌توانند از شهرها خارج شوند آئین نامه آن توسط وزارت کشور تصویب می‌شود و ابلاغ خواهد شد. بنابراین طبق مصوبه سفرهای جدید را ممنوع اعلام می‌کنیم؛ از مردم هم می‌خواهیم در این زمینه همراهی کنند.

 • بیمارستان ۲۰۰۰ تختخوابی که در ۴۸ ساعت برپا کرد

  بیمارستان ۲۰۰۰ تختخوابی که در ۴۸ ساعت برپا کرد

  مجتمع بیمارستانی و نقاهتگاه ۲۰۰۰ تختخوابی شهید دکتر هجرتی نیروی زمینی ارتش صبح امروز توسط سرلشکر سید عبد الرحیم موسوی فرمانده کل ارتش افتتاح شد. این مجتمع در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران و طی ۴۸ ساعت برپا شده است و ظرفیت افزایش ۱۰۰۰ تخت دیگر را نیز دارد.

 • مسابقات قهرمانی سیلی زدن در روسیه

  مسابقات قهرمانی سیلی زدن در روسیه

  ورزش‌های خشن در دنیا زیادند. برخی‌ها از این ورزش‌های با قوانین و استفاده از لباس‌های محافظ تعدیل شده‌اند و در برخی هم آسیب‌های بدنی، بی‌وقفه بر پیکر شرکت‌کنندگان وارد می‌آیند.

 • چیزهای خطرناکی که در گذشته عادی بوده‌اند

  چیزهای خطرناکی که در گذشته عادی بوده‌اند

  اگر فکر می‌کنید این روزها مردم کارهای عجیب و غریب می‌کنند، پس باید سری به تاریخ معاصر بزنید. آن وقت می‌بینید که اجداد ما کارهای واقعا عجیب تری انجام می‌دادند.

google-site-verification=Xs5t2avihty62k-cWBW_tL4wR38FhgEcQ8_PHQ5m0y8