گوش به زنگگوش به زنگ

گروه خبری اقتصادی

صادرات یک میلیارد یورویی صنایع کوچک در پنج ماه

  1. صفحه اصلی
  2. اخبار اقتصادی

معاون صنایع کوچک سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران از صادرات یک میلیارد و 30 میلیون یورویی هزار واحد صنعتی مستقر در شهرک‌ها و نواحی صنعتی...

معاون صنایع کوچک سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران از صادرات یک میلیارد و 30 میلیون یورویی هزار واحد صنعتی مستقر در شهرک‌ها و نواحی صنعتی کشور طی 5 ماه نخست سال خبر داد.

گسترش نیوز، اصغر مصاحب اظهارکرد: از ابتدای امسال تا پایان مرداد ماه، یک هزار واحد صنعتی مستقر در شهرک‌ها و نواحی صنعتی کشور بالغ بر یک میلیارد و 30 میلیون یورو کالا به کشورهای هدف صادراتی ارسال کردند.

 افزود: مهم‌ترین کار واحدهای صنعتی، برطرف کردن نیاز داخل و در کنار آن، صادرات محصولات است که این صنایع با جدیت و نیز با حمایت‌های سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران در این مسیر در حرکت هستند.

 معاون صنایع کوچک سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران اضافه کرد: سیاست‌های دولت‌های یازدهم و دوازدهم باعث افزایش رقابت‌پذیری واحدهای صنعتی کوچک و متوسط شده که این مهم در کنار بین‌المللی کردن تولیدات صنعتی، از مهم‌ترین برنامه‌های سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران است.

 وی یادآور شد: واحدهای صنعتی کوچک و متوسط ظرفیت‌های فراوانی برای ایجاد تولید و اشتغال دارند و این ظرفیت در شهرک‌ها و نواحی صنعتی باعث رشد کارآفرینی و توسعه فضای کسب و کار شده است.

منبع: مهر