گوش به زنگگوش به زنگ

گروه خبری علمی و فناوری

جزئیاتی از سبک طراحی نمایشگر پرچمداران بعدی سونی منتشر شد

نامگذاری پرچمداران سونی در اسناد مختلف همواره روند ثابتی را دنبال می‌کرده است و حالا به لطف این گزارش جدید، ما جزئیاتی از سبک طراحی و نسبت تصویر نمایشگر پرچمداران بعدی سونی را به دست آورده‌ایم.

نام‌گذاری مد‌ل‌های مختلف گوشی های سونی همواره روند بدون تغییری داشته است و حرف داخل شماره مدل، سال عرضه را مشخص می‌کند. به طور مثال حرف H برای اسمارت فون های 2018 سونی شامل مدل‌های XZ3 ،XA2 ،L2 و گوشی XZ2 استفاده شده و حرف G برای مدل‌های 2017 مانند گوشی های XA1 و XZ1 به کار رفته بود.

حالا به تازگی پروفایل‌های User Agent برای سه واحد از گوشی های جدید سونی شامل مدل های J8110 ،J8170 و J9110 کشف شده است که اطلاعاتی از نمایشگرهای آنها را به ما می‌دهد. البته حرف I (به ترتیب حروف الفبای انگلیسی بعد از حرف H) فراموش نشده است و پروفایل‌های User Agent برای مدل‌هایی نظیر I4113 و I4312 که احتمالا به ترتیب به دو مدل XA3 و اکسپریا L3 تعلق داشته باشند، نیز یافت شده است.

با توجه به اطلاعاتی که در ابتدای مطلب گفتیم، احتمالا برای عرضه‌ی سری گوشی هایی که حرف G در شماره مدل آنها به کار رفته، باید تا سال 2020 منتظر بمانیم. حالا اگر به رزولوشن نمایشگر این دیوایس‌ها نگاه کنید رقم 1440 در 2880 پیکسل را مشاهده می‌کنید. با یک محسابه‌ی ساده، این رقم نشان می‌دهد که ما شاهد نسبت تصویر 18 به 9 یا کمی بلندتر بر روی نمایشگر آنها خواهیم بود. این اختلاف در کمی بلندتر یا کوتا‌ه‌تر بودن به این دلیل است که در پروفایل‌های User Agent، مواردی نظیر دکمه‌های روی صفحه در رقم رزولوشنِ گزارش شده لحاظ نمی‌شوند.

اکسپریا ایکس زد 4 بلندترین نمایشگر در میان گوشی های سونی را دارد

ما چندی پیش گزارشی دریافت کردیم که سونی گوشی اکسپریا ایکس زد 4 را قصد دارد با پنل‌های CinemaWide با نسبت تصویر 21 به 9 عرضه کند که نمایشگر بسیار کشیده‌ای در دنیای موبایل محسوب می‌شود. بنابراین پرچم‌داران آتی این کمپانی ژاپنی در سال‌های بعد، دارای نمایشگرهای کوتا‌ه‌تری خواهند بود.

همچنین جالب است بدانید که در نام‌گذاری شماره مدل‌های گوشی های سونی، عدد اول در شماره مدل، نوع دیوایس و تعداد سیم‌کارت آن را مشخص می‌کند؛ عدد 8 به معنای گوشی های پرچمدار، عدد 9 به معنای پرچمداران دو سیم‌کارته، عدد 3 به معنای گوشی های میان رده و عدد 4 به معنای گوشی های میان رده دو سیم‌کارته تعیین شده است. بنابراین گوشی J9110 در واقع یک مدل دو سیم‌کارته از گوشی J8110 سونی است. همچنین ارقام بعد از عدد اول نیز نوع بازار و ورژن‌های مودم را تعیین می‌کنند. بنابراین مدل J8170 مربوط به همان گوشی J8110 است، اما برای یک بازار متفاوت عرضه می شود.

منبع: گجت نیوز


addup.center