تشکیل پرونده ویژه درباره دیدار استقلال خوزستان و پرسپولیس

پول‌نیوز - رییس کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال گفت:پرونده دیدار استقلال خوزستان و پرسپولیس در اولویت فعالیت های کمیته انضباطی در روزهای آتی قرار خواهد داشت.

به گزارش سایت رسمی فدراسیون فوتبال، دکتر اسماعیل حسن زاده درباره حواشی رخ داده در دیدار استقلال خوزستان و پرسپولیس عنوان کرد:به طور حتم پرونده ویژه ای با قید زمان درباره دیدار استقلال خوزستان و پرسپولیس در کمیته انضباطی تشکیل خواهد شد.انتشار گزارش های اولیه مربوط به این بازی از طریق رسانه ها،روایت مقدماتی نسبت به مشکلات به وجود آمده را بیان می کند و بی شک،پرونده مربوط به این بازی در اسرع وقت و با بررسی و تحلیل کلیه جزییات در کمیته انضباطی رسیدگی خواهد شد.

او ادامه داد: از ناظران محترم این مسابقه درخواست می کنم در اسرع وقت و با قید فوریت،گزارش ها را به کمیته انضباطی ارسال کنند تا ضمن اتخاذ تصمیم گیری های لازم،اقدام مقتضی صورت پذیرد.بر این اساس پرونده دیدار استقلال خوزستان و پرسپولیس در اولویت فعالیت های کمیته انضباطی در روزهای آتی قرار خواهد داشت. اگر در بررسی ها،به جمع بندی خاصی درباره حواشی این بازی برسیم،تصمیمات قاطع کمیته انضباطی اعمال می شود.

حسن زاده تصریح کرد: کمیته انضباطی همه زوایای پیدا و پنهان مربوط به مسابقات لیگ برتر را زیر نظر دارد.بر همین اساس،ناظر ویژه انضباطی در دیدار استقلال و تراکتورسازی در ورزشگاه آزادی حاضر می شود و امیدوارم روز جمعه شاهد یک فوتبال با کیفیت و بدون حاشیه باشیم.

باشگاه صبای قم جریمه نقدی شد

پول‌نیوز - فدراسیون بین المللی فوتبال فیفا باشگاه صبای قم را به جریمه نقدی محکوم کرد.

فیفا باشگاه صبای قم را 10 هزار فرانک سوئیس جریمه کرد و 30 روز به این باشگاه فرصت داد تا جریمه نقدی را پرداخت کنند.

در غیر این صورت صبای قم با کسر امتیاز روبرو شده و 6 امتیاز از این تیم کم خواهد شد و از یک پنجره نقل و انتقالات محروم می‌شود.

اعلام ترکیب تیم امید برای بازی با کره شمالی

پول‌نیوز - ترکیب تیم فوتبال امید برای دیدار مقابل کره شمالی در بازی‌های آسیایی مشخص شد.

تیم فوتبال امید در دومین بازی خود در گروه ششم بازی‌های آسیایی از ساعت 13:30 به مصاف کره‌شمالی می‌رود.

ترکیب تیم فوتبال ایران برای این بازی مشخص شد.

شاگردان کرانچار با ترکیب مهدی امینی، محمد آقاجانپور، محمد مسلم‌پور، علیرضا آرتا، یونس دلفی، محمدمهدی مهدیخانی، محمدرضا آزادی، ابوالفضل رزاق‌پور، امیر روستایی، محمد خدابنده‌لو و عارف آقاسی در این بازی به میدان می‌روند.

استیلی: خیلی سخت است یک روز در میان بازی است

پول‌نیوز - مدیر تیم ملی فوتبال امید گفت: امروز بچه‌ها باید یک مقدار ریکاوری کنند و فردا بازی می‌کنیم، خیلی سخت است یک روز در میان بازی است.

 حمید استیلی مدیر تیم ملی فوتبال امید در پاسخ به این سوال که امروز در زمین گلف تمرین تیم ملی امید پیگیری می‌شود و چه شد که امروز اینجا تمرین می‌کنید، گفت: صبح امروز آمدیم، گشتیم و این منطقه را پیدا کردیم. با اینکه باید هزینه را پرداخت کنیم، اما گفتیم اشکالی ندارد، بچه‌ها در یک جای خوبی تمرین کنند. فاصله بازی ما یک روز است. امروز بچه‌ها باید یک مقدار ریکاوری انجام دهند فردا (جمعه) بازی می‌کنیم، خیلی سخت است یک روز در میان بازی است.

وی در ادامه صحبت‌های خود، گفت: بازی نیمه دوم مقابل عربستان خوب بودیم. اگر یک مقدار بازی تدارکاتی بیشتر انجام دهیم، شرایط بچه‌ها بهتر می‌شود. هدف ما هدف المپیکی است. ان‌شالله این بازی‌ها مقدمه بازی‌هایی باشد که بتوانند به المپیک صعود کنند.

استیلی در ادامه صحبت‌های خود خاطرنشان کرد: ما یک برنامه‌ریزی طولانی می‌خواهیم، همانطور که عربستان برنامه‌ریزی می‌کند. پنج تا شش ماه در اردو بودند، اما ما تقریبا سه هفته است که با هم هستیم. به یک ماه هم نرسیده است که بچه‌ها با هم جور شده‌اند، احتیاج به زمان دارند. مربیان و کادر فنی نیز نیاز به زمان دارند، هماهنگی‌های لازم را داشته باشند، هم بازیکنان تفکرات مربی را بشناسند و هم مربی بازیکن را بشناسد و امیدوارم که در جاکارتا در بازی‌های آسیایی موفق باشیم. در گروه ما همه یک امتیازی هستند و ان‌شالله بازی فردا با کره شمالی نتیجه بگیریم.

مدیر تیم ملی امید در ادامه صحبت‌های خود عنوان کرد: دیروز در استادیوم بودیم، کادر فنی بازی را آنالیز می‌کند، بازی سختی است و ان‌شاءالله بتوانیم از آن بازی سربلند بیرون بیاییم.

استیلی در پاسخ به این سوال که در ترکیب ثابت تیم ملی؛ فردا احتمال جابجایی داشته باشیم، در مورد بازیکنانی که در داخل زمین هستند این احتمال وجود دارد؟ گفت: این را سرمربیان تیم و کادر فنی باید اعلام کنند، شرایط بچه‌ها را می‌بینند، چون فاصله بازی خیلی کم است و از همه بازیکنان به نحو احسن استفاده می‌کنیم. کرانچار در مورد این تصمیم می‌گیرد که چه کسی بازی کند و چه کسی بازی نکند.

خداحافظی موقت مسی از تیم ملی آرژانتینپول‌نیوز - لیونل مسی، ستاره آرژانتینی به طور موقت از تیم ملی کشورش خداحافظی کرد.

لیونل مسی در دیدار‌های آینده تیم ملی آرژانتین به میدان نخواهد رفت. مهاجم آلبی سلسته حداقل تا پایان سال 2018 برای تیم ملی کشورش بازی نخواهد کرد و هنوز زمان بازگشتش مشخص نیست. مسی که تحت فشار رسانه‌ها و هواداران آرژانتینی قرار دارد، تصمیم گرفت مدتی در تیم ملی حضور نداشته باشد.

ستاره آرژانتینی قصد داشت برای همیشه آلبی سلسته را ترک کند، اما به خاطر رابطه خوبش با چیکی تاپیا (رییس فدراسیون فوتبال آرژانتین) از این کار منصرف شد. او با لیونل اسکالونی صحبت کرد، اما سرمربی موقت آرژانتین نتوانست ستاره آلبی سلسته را برای حضور در دیدار‌های دوستانه برابر کلمبیا و گواتمالا راضی کند.

اکنون هدف فدراسیون فوتبال آرژانتین این است که ترتیبی اتخاذ کند تا مسی دوباره به تیم ملی برگردد. در حال حاضر تصمیم مهاجم آلبی سلسته قطعی است، اما ممکن است رابطه خوبش با فدراسیون برخی از مسائل را تغییر دهد.

واکنش عضو هیات رئیسه فدراسیون به اقدام وکیل علی کریمی

پول‌نیوز - عضو هیات رئیسه فدراسیون فوتبال به اقدام وکیل علی کریمی برای منحل کردن این فدراسیون واکنش نشان داد.

وکیل علی کریمی اخیرا از فدراسیون فوتبال به خاطر عدم ثبت قانونی و نداشتن تاییده از مراجع ذی صلاح شکایت کرده و قصد دارد این فدراسیون را منحل کند. قرار است 19 آذر 97 در دادگاه حقوقی ویژه امور بین الملل تهران به این شکایت رسیدگی شود.

عبدالکاظم طالقانی عضو هیات رئیسه فدراسیون فوتبال درباره درخواست وکیل علی کریمی برای انحلال فدراسیون فوتبال به خاطر مشکلات اساسنامه، گفت: از نظر حقوقی در جریان این مسائل نیستم ولی آنها حتما حرفی برای گفتن دارند که اقدام کرده اند.
>