گوش به زنگگوش به زنگ

گروه خبری اقتصادی

قیمت جهانی نفت کاهش یافت

  1. صفحه اصلی
  2. اخبار اقتصادی

قیمت هر بشکه نفت برنت، امروز با 3 سنت کاهش به 71 دلار و 40 سنت رسید.
پول‌نیوز - بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت، امروز با 3 سنت کاهش به 71 دلار و 40 سنت رسید. قیمت نفت خام آمریکا نیز امروز یک سنت افت داشت و به 65 دلار و 45 سنت رسید.

در حالی که به دلیل نگرانی از کند شدن رشد اقتصادی جهان که می‌تواند بر تقاضا برای خرید فرآورده‌های نفتی افزایش بگذارد و همزمان با افزایش ذخایر نفتی در آمریکا، قیمت نفت خام این کشور در مسیر ثبت هفتمین هفته کاهشی خود قرار دارد، قیمت نفت امروز هم افت داشت.

قیمت نفت برنت در آستانه سومین کاهش هفتگی متوالی به میزان 2 درصد قرار دارد. قیمت نفت وست تگزاس اینترمدییت هم در آستانه کاهش هفتگی بیش از 3 درصدی قرار گرفته است.

آمار‌ها نشان می‌دهد که افزایش قابل توجه حجم ذخایر نفت خان آمریما نگرانی‌ها از چشم انداز آینده تقاضا را شدت بخشیده و نفت خام همچنین تحت فشار بحران مالی ترکیه قرار گرفته است.

بانک‌ای ان زد در یادداشتی نوشت: «سرمایه گذاران همچنان محتاط هستند، زیرا افزایش غیرمنتظره ذخایر نفت آمریکا در روز چهارشنبه هنوز از ذهن آن‌ها بیرون نرفته است.»

چین و آمریکا چندین دور تعرفه‌های تجاری علیه یکدیگر وضع کرده و تهدید کرده اند که تعرفه‌های بیشتری به ارزش صد‌ها میلیارد دلار علیه صادرات یکدیگر اعمال خواهند کرد که این مسئله می‌تواند بر چشم انداز رشد اقتصاد جهانی تاثیر منفی بگذارد.

در عین حال، بحران کاهش ارزش لیر در ترکیه بازار‌های نوظهور را با آشفتگی مواجه کرده و تاثیر خود را بر بازار‌های بورس، اوراق قرضه و بازار مواد خام بر جای گذاشته است.

میزان ذخایر نفت خام امریکا در هفته گذشته 6.8 میلیون بشکه افزایش یافت که بیشترین افزایش هفتگی از مارس سال گذشته تا کنون بوده است.

منبع: پول نیوز


addup.center