گوش به زنگگوش به زنگ

گروه خبری خودرو

معرفی شاسی‌بلند الکتریکی هوندا Everus VE-1 جدید

تنها برای چین!

هوندا اقدام به معرفی کراس اوور تمام الکتریکی Everus VE-1 کرده است. این خودرو منحصراً برای بازار چین ساخته و پرداخته شده است.


Everus VE-1 که توسط هوندا و شریک چینی‌اش یعنی گروه خودرویی گوانگژو توسعه یافته اوایل سال جاری با کانسپت جدیدی پیش‌نمایش شده است. اکثر جزئیات طراحی چشمگیر آن کانسپت در مدل تولیدی هم به چشم می‌خورند.


در نمای جلو شاهد چراغ‌های تیز و همچنین دیلایت های عمودی LED هستیم که با خطوط گیرای سپر همخوانی خوبی دارند. همچنین یک جلوپنجره‌ی نصفه و نیمه بین چراغ‌ها جای گرفته که جایگاه شارژ خودرو نیز می‌باشد.


زیرساخت این خودرو از همان پلتفرم کراس اوور ساب کامپکت HR-V تشکیل شده اما این ساختار برای جای‌گیری قوای محرکه‌ی الکتریکی تغییر یافته است. این مجموعه از یک پیشرانه الکتریکی با قدرت 161 اسب بخار و گشتاور 280 نیوتون متر تشکیل شده است. هوندا می‌گوید Everus VE-1 با استفاده از مجموعه باتری لیتیوم-یونی 53.6 کیلووات ساعتی می‌تواند مسافت 340 کیلومتری را طی کند. افرادی که به دنبال خرید این خودرو هستند سه حالت رانندگی نرمال، اسپورت و صرفه‌جویی باتری را در دسترس خود خواهند داشت.


قیمت کراس اوور الکتریکی جدید هوندا از حدود 24600 دلار آغاز می‌شود که حدود 6 هزار دلار بیشتر از بهای HR-V می‌باشد. البته خریداران چینی مجبور به خرید مستقیم این خودرو نیستند چراکه شرکت چینی Rui Chida اعلام کرده ناوگانی از VE-1 ها را در دسترس کاربران قرار خواهد داد.


Everus VE-1 اولین خودروی الکتریکی تولید انبوه هوندا است اما سال آینده هم مدل رترو شکل اوربان الکتریکی هم معرفی خواهد شد.

منبع: پدال


addup.center