گوش به زنگگوش به زنگ

گروه خبری خودرو

فراخوان هوندا اودیسه به خاطر مشکل درهای عقب

مینی ون‌ها انتخاب مناسبی برای خانواده‌ها هستند و خانوارها هم به دنبال ایمن‌ترین نمونه‌ها هستند؛ اما ظاهراً یک مینی ون محبوب بازار آمریکا به مشکلی برخورده که باید حل شود.


این محصول ساخت هوندای ژاپن است، شرکتی که سازنده‌ی برخی از ایمن‌ترین خودروهای بازار می‌باشد؛ اما این بار باید بیش از 100 هزار دستگاه مینی ون هوندا اودیسه در آمریکا به خاطر احتمال باز شدن درهای کشویی عقب در زمان حرکت فراخوان شوند.


بنا به گفته‌ی NHTSA، مشکل این درها به چفت‌های در مربوط می‌شود که شاید به‌طور مناسب به مکان مربوطه وصل نشده باشند. این امر باعث می‌شود درها باز شوند و در صورتی که خودرو با سرعت بالا حرکت کند و سرنشین‌ها نیز در خودرو حضور داشته باشند احتمال جراحت آن‌ها وجود دارد. البته این موضوع تنها زمانی می‌تواند رخ دهد که افراد کمربند ایمنی خود را نبسته باشند اما خب این مشکل نیازمند یک فراخوان است.


فراخوان مورد بحث 107774 دستگاه از اودیسه‌های ساخته شده در تأسیسات آلاباما در تاریخ‌های 19 ژانویه‌ی 2017 تا 16 آوریل 2018 را دربرمی گیرد. این فراخوان تقریباً شامل اکثر اودیسه‌هایی است که هوندا در سال پیش فروخته است. این در حالی است که در سال 2006 اودیسه از بالاترین میزان محبوبیت برخوردار بود و فروش حدود 178 هزار دستگاهی را ثبت کرده بود.


حل این مشکل نیازمند تعویض چفت‌های چپ و راست درها است که گفته شده فرایند آن از بیستم سپتامبر شروع خواهد شد. مالکان هوندا اودیسه در کانادا هم باید انتظار آگاه شدن از این فراخوان را داشته باشند اما احتمالاً مالکان این خودرو در سایر بازارها نگران نخواهند بود چراکه نسخه‌های بین‌المللی اودیسه یک خودروی کاملاً متفاوت هستند.

منبع: پدال


addup.center