گوش به زنگگوش به زنگ

گروه خبری خودرو

تست گوزن مزدا میاتا RF

گوزن‌ها می‌توانند بسیار خطرناک باشند چراکه وزن آن‌ها گاها به چند صد کیلوگرم هم می‌رسد و وجود پاهای بلند به این معنی است که برخورد با آن‌ها می‌تواند آسیب جدی به بخش کابین و سرنشین‌ها وارد کند. این خطر بالقوه دلیل انجام تست مشهور گوزن برای خودروهای گوناگون است و حالا هم نوبت مزدا MX-5 میاتا RF هاردتاپ رسیده است. این خودرو از شوک‌های بیلشتین سود برده است.


میاتا به خاطر هندلینگ تیز خود مشهور بوده و این رودستر نیز توانایی‌های خود را در تست مذکور نشان داده است. تست موردبحث با سرعت 77 کیلومتر در ساعت باید انجام شود اما راننده اولین بار با سرعت 75 کیلومتر در ساعت حرکت می‌کند. خودرو اصلاً مشکلی با مانورهای ناگهانی از بین مخروط‌ها ندارد. در این ویدئو گفته می‌شود: “با اینکه تکان‌های بدنه قابل‌توجه بوده اما این موضوع روی هندلینگ تأثیری نداشته و این عالی است.”


تست دوم با سرعت 80 کیلومتر در ساعت هم موفقیت‌آمیز بوده اما میاتا به اندازه‌ای به یکی از مخروط‌ها نزدیک می‌شود که شاهد کنار زده شدن آن هستیم.

سپس راننده سرعت را بالاتر هم برده و آن را به 82 و 83 کیلومتر در ساعت می‌رساند. میاتا با یکی از مخروط‌ها برخورد می‌کند اما خب باید سرعت بالاتر خودرو را نیز در نظر گرفت.

میاتای حاضر در این تست مدل سال 2018 بوده بنابراین فاقد به‌روزرسانی‌های مدل سال 2019 می‌باشد. مدل فیس لیفت شده از پیشرانه‌ی 2 لیتری قوی‌تر 181 اسبی سود می‌برد که قدرت آن نسبت به مدل سال قبل 26 واحد افزایش یافته است. همچنین پکیج GT جدید هم در دسترس است که باعث اضافه شدن دیفرانسیل عقب لغزش محدود و دامپرهای بیلشتین به خودرو می‌شود.

نتایج به دست آمده درباره میاتا کاملاً احساس‌برانگیز است. حتی این رودستر در سرعت‌های بالا هم عملکرد درخور تحسینی داشته است.

[دانلود ویدئو]

منبع: پدال


addup.center