گوش به زنگگوش به زنگ

گروه خبری خودرو

درگ ناجوانمردانه بوگاتی شیرون و مرسدس AMG GT R!

با وجود پیشرانه‌ی 16 سیلندر 8 لیتری کواد توربویی که قدرت 1479 اسب بخاری و گشتاور 1600 نیوتون متری دارد، بوگاتی شیرون یکی از بی‌رحم‌ترین هیولاهای دنیای خودرو محسوب می‌شود.


این خودرو می‌تواند در کمتر از 2.5 ثانیه از سکون به سرعت 100 کیلومتر در ساعت شلیک شود؛ و اگرچه هنوز حداکثر سرعت واقعی آن در هاله‌ای از ابهام قرار دارد اما قادر است به سرعت بالاتر از 400 کیلومتر در ساعت دست یابد.


بنابراین شیرون در دنیای واقعی رقیبان زیادی نداشته و به همین دلیل است که قبلاً در برابر برخی از قوی‌ترین خودروهای جهان عرض‌اندام نموده است؛ اما جدیدترین حریف این خودرو در رقابتی 1000 متری مرسدس-ای ام جی GT R است. رقابت این دو خودرو از سرعت 50 کیلومتر در ساعت آغاز می‌شود.


قطعاً هیچ قرابتی بین یک سوپرکار استاندارد آلمانی با بوگاتی شیرون وجود ندارد اما خب پیشرانه‌ی 8 سیلندر 4 لیتری توئین توربوی مرسدس هم که توسط رنتک تیون شده خروجی 761 اسبی و گشتاور 857 نیوتون متری تولید می‌کند.


همان‌گونه که تیونر تخمین می‌زند، 184 اسب بخار و 157 نیوتون متر گشتاور اضافی باعث خواهد شد شتاب صفر تا 96 کیلومتر در ساعت GT R به 3 ثانیه کاهش یابد. این خودرو همچنین مسافت 400 متر را در 10.7 ثانیه و با سرعت 219 کیلومتر در ساعت طی می‌کند؛ بنابراین این مرسدس در یک روز خوب می‌تواند سوپرکارهای زیادی را خجالت‌زده نماید.


اما زمانی که بحث روبرو شدن با یک هایپرکار کامل پیش آید اوضاع کاملاً فرق خواهد کرد. قطعاً مرسدس-ای ام جی GT R در برابر شیرون شانسی ندارد اما دیدن تفاوت بین این دو خودرو کاملاً هیجان‌انگیز است. شیرون مسابقه را با سرعت 328 کیلومتر در ساعت به پایان می‌رساند درحالی‌که سرعت مرسدس در خط پایان برابر با 276 کیلومتر در ساعت است.

[دانلود ویدئو]

منبع: پدال


addup.center