گوش به زنگگوش به زنگ

گروه خبری خودرو

درگ عجیب تسلا مدل X و لامبورگینی آونتادور S

به یاد می‌آورید که تسلا مدل X توانست سه شاسی‌بلند قلدر و پرقدرت را در مسابقه‌ی درگ شکست دهد؟ ظاهراً یکی از شرکت‌کنندگان در آن مسابقه یعنی لامبورگینی اوروس از شکست خود سخت ناراحت بوده اما از آنجایی که این درگ قابل تکرار نیست برادر اوروس یعنی آونتادور S به جنگ تسلا مدل X می‌رود تا بتواند شکست برادر قدبلند خود را جبران کند.


اما آیا این خودرو می‌تواند نتایج قبلی را به نفع خود بازگرداند؟ بیایید ابتدا نگاهی به برگه مشخصات فنی دو خودرو داشته باشیم.


تسلا مدل X در نسخه P100D پرفورمنس خود قدرت 772 اسب بخاری داشته که این قدرت عظیم به خاطر وجود دو پیشرانه الکتریکی است. این شاسی‌بلند الکتریکی که از گشتاور آنی معروف خودروهای الکتریکی سود می‌برد تنها در عرض 2.9 ثانیه از سکون به تندی 96 کیلومتر در ساعت می‌رسد. باتری 100 کیلووات ساعتی مدل X وزن زیادی داشته و باعث شده وزن خالص این خودرو به 2509 کیلوگرم برسد.


از طرف دیگر در دل لامبورگینی آونتادور S یک نیروگاه 12 سیلندر 6.5 لیتری تنفس طبیعی با قدرت 730 اسب بخار قرار گرفته که 39 واحد بیشتر از قدرت آونتادور استاندارد می‌باشد. این سوپرکار ایتالیایی از سیستم چهار چرخ محرک برخوردار بوده اما مزیت اصلی آن سبک بودن نسبت به رقیب است. خب سؤالی که به وجود می‌آید این است: آیا تفاوت وزن دو خودرو فاکتوری مهم است؟ بله این موضوع مخصوصاً در خط مستقیم اهمیت دارد.


خب بیایید کمی از نتایج را با یکدیگر مرور کنیم. آونتادور S در درگ از حال سکون برنده‌ی واضح بوده اما در حالت رولینگ کمی اوضاع فرق می‌کند. آونتادور S در ابتدا مدل X را پشت سر می‌گذارد اما در مسابقه رولینگ 48 کیلومتر در ساعت…


به نظر شما برنده‌ی واقعی این مسابقه کدام خودرو است؟

[دانلود ویدئو]

منبع: پدال


addup.center