گوش به زنگگوش به زنگ

گروه خبری خودرو

رونمایی از خودروی مفهومی فورد کا اوربان واریور

آئودی و ولوو به محبوبیت استیشن‌های الهام گرفته از کراس اوورها کمک کرده‌اند و همین عملکرد باعث شده برخی خودروسازان دیگر به این دسته بپیوندند.


ولوو این ایده را بسیار دوست داشته و اقدام به معرفی خودروی S60 کراس کانتری کرده‌ است. این خودرو در سال 2015 و در نمایشگاه دیترویت معرفی شد و از ویژگی‌های آفرودی همچون پوشش‌های پلاستیکی اطراف بدنه، فلاپ های نقره‌ای و 65 میلی‌متر ارتفاع بیشتر از سطح زمین سود می‌برد.


اگرچه S60 کراس کانتری در بحث فروش بسیار خوب عمل نکرده اما به نظر می‌رسد فورد این رویه را دوست دارد. این موضوع با معرفی کانسپت کا اوربان واریور در نمایشگاه سائوپائولو برزیل کاملاً واضح است.


این کانسپت که شبیه یک دروغ سیزده بسیار بد به نظر می‌رسد از تجهیزات منعطفی سود می‌برد. خودروی مورد بحث دارای پوشش‌های پلاستیکی اطراف بدنه و فلاپ های نقره‌ای است. طراحان فورد همچنین آینه‌های جانبی با پوشش خاکستری، چراغ‌های جلوی تیره و رینگ‌های 15 اینچی آلیاژی را برای کا اوربان واریور تدارک دیده‌اند.


فورد تصاویر زیادی از کابین منتشر نکرده اما این خودرو دارای صندلی‌های چرمی و سیستم اطلاعات سرگرمی SYNC 3 با صفحه‌نمایش 6.5 اینچی می‌باشد. سدان مفهومی فورد همچنین از دوربین دنده‌عقب، حسگرهای پارک عقب و کنترل پایداری و کشش سود می‌برد.


نیروبخش فورد کا اوربان واریور کانسپت پیشرانه 1.5 لیتری با قدرت 134 اسب بخاری است. این پیشرانه به یک گیربکس 5 سرعته دستی متصل بوده و نیرو را به چرخ‌های جلو می‌فرستد. اگرچه رانندگان نباید انتظار آفرود با این خودرو در مواب را داشته باشند اما فورد می‌گوید کا اوربان واریور سیستم تعلیق با ارتفاع بیشتری دارد که رانندگی با آن در مسیرهای ناهموار را آسان‌تر می‌سازد.


اگرچه به سادگی می‌توان ظاهر این خودرو را مسخره کرد اما به نظر می‌رسد فورد به دنبال معرفی نسخه تولیدی آن است. همان‌گونه که این خودروساز آمریکایی گفته، کانسپت یاد شده برای گرفتن بازخورد مردم طراحی شده است.

[دانلود ویدئو]

منبع: پدال