گوش به زنگگوش به زنگ

گروه خبری خودرو

سورپرایز تویوتا! معرفی هایلوکس GR اسپورت جدید

تویوتا و گازو ریسینگ در حال انجام تست‌های نهایی سوپرا 2020 هستند اما سورپرایز این دو شرکت به فرم پیکاپ هایلوکس GR اسپورت در برزیل دلربایی کرده است.


این خودرو که در نمایشگاه سائوپائولوی برزیل معرفی شده اولین محصول GR در این منطقه می‌باشد. این پیکاپ همچنین با افتخار اولین محصول آفرود بخش تویوتا گازو ریسینگ نام گرفته است.


هایلوکس GR که گیراتر از نسخه استاندارد می‌باشد با جلوپنجره منحصربه‌فردی که نوشته‌ی تویوتا در مرکز آن خودنمایی می‌کند متمایز شده است. پیکاپ مورد بحث همچنین به قوس‌های چرخ کشیده‌تر، پله‌های کناری لوله‌ای و میله عقب اسپورت مجهز شده است. از دیگر ویژگی‌های هایلوکس GR می‌توان به گرافیک‌های روی بدنه، فلاپ های متفاوت، مه شکن‌های LED و رینگ‌های آلومینیومی 17 اینچی با عناصر مشکی اشاره کرد.


همین استایل منحصربه‌فرد داخل کابین هم دیده می‌شود. رانندگان شاهد صندلی‌های چرمی مشکی با عناصر قرمزرنگ و لوگوی GR روی پشت‌سری‌ها خواهند بود. این پیکاپ همچنین دارای پشت آمپرهای متفاوت، دکمه استارت با لوگوی GR و تریم مشکی براق است. تکمیل کننده تغییرات هم نشان پلاک دار روی کنسول مرکزی و کف‌پوش‌های ویژه با لوگوی GR می‌باشد.


هایلوکس GR اسپورت از نظر هندلینگ دارای سیستم تعلیق بازنگری شده‌ای است که از فنرهای جلوی سفت‌تر و دامپرهای جدید سود می‌برد. این پیکاپ ژاپنی همچنین از سیستم فرمان اصلاح شده‌ای استفاده می‌کند که پاسخ گیراتر و خطی‌تری ارائه می‌کند.


نیروبخش جدیدترین محصول سفارشی تویوتا پیشرانه دیزلی 2.8 لیتری با قدرت 174 اسب بخار و گشتاور 450 نیوتون متر است. پیشرانه یاد شده با یک گیربکس 6 سرعته اتوماتیک و سیستم چهار چرخ محرک استاندارد همکاری می‌کند.


هایلوکس GR اسپورت با سه رنگ متفاوت بدنه در دسترس بوده و فروش آن از اوایل سال آینده آغاز خواهد شد. هنوز جزئیات قیمت‌گذاری این پیکاپ اعلام نشده اما می‌دانیم که تنها 420 دستگاه از آن در برزیل عرضه می‌شود.

منبع: پدال