تبلیغات در تلکسیران

امر به معروف را باید از گردن‌کلفت‌های سیاسی و اقتصادی شروع کرد


خطیب جمعه موقت تهران ادامه داد: وقتی گردن‌کلفت‌های سیاسی و اقتصادی همه جوره می‌توانند چپاول کنند و آدم برود سراغ یک دختر تازه‌کار فریب‌خورده، این که فایده‌ای ندارد. شما باید از بالا شروع کنید و راه امام حسین(ع) را بروید. امام حسین(ع) با مردم کوفه کاری نداشت، بلکه با یزدید کار داشت.
امر به معروف را باید از گردن‌کلفت‌های سیاسی و اقتصادی شروع کرد
>
به گزارش پارس نیوز، 

حجّت‌الاسلام کاظم صدیقی، امام جمعه موقت تهران، در خطبه‌های نمازجمعه امروز(23 شهریور) تهران مسئولیت‌ها را امانات الهی دانست که به مسئولین سپرده می‌شود و گفت: فردای قیامت از مدیران سؤال می‌شود که مدیریتی که به شما داده شد، در راستای منافع شخصی به کار گرفته شد یا به وسیله آن، به مردم خدمت کردید.

وی اهمیت نظارت والدین بر تربیت فرزاندان‌شان را مورد تأکید قرار داد و گفت والدین باید از معلمان بپرسند که به تربیت فرزندان می‌رسند یا سند 2030 را اجرا می‌کنند.

صدیقی درباره اهمیت امر به معروف و نهی از منکر گفت: این موضوع، از بس مطرود شده، آدم رویش نمی‌شود درباره آن حرف بزند. چرا که فط حرف زده شده است. اگر هم عمل شده باشد، در مورد آدم‌های ضعیف بوده است و آنقدر برخی‌ها را جسور کرده‌اند که امر معروف را یک مانع برای خودشان می‌دانند. در حالی که امر به معروف و نهی از منکر، لطف خدا و دستگیری و بلندکردن یک افتاده است.

وی با بیان اینکه امر به معروف و نهی از منکر، خیرخواهی و محبت به معنای واقعی کلمه است، تصریح کرد: اما چه فایده که گردن‌کلفت‌ها را رها کرده‌ایم و سراغ ضعفا رفتیم. مردم هم که این‌ها را دیده‌اند، فکر می‌کنند امربه معروف و نهی از منکر، شوخی است.

خطیب جمعه موقت تهران ادامه داد: وقتی گردن‌کلفت‌های سیاسی و اقتصادی همه جوره می‌توانند چپاول کنند و آدم برود سراغ یک دختر تازه‌کار فریب‌خورده، این که فایده‌ای ندارد. شما باید از بالا شروع کنید و راه امام حسین(ع) را بروید. امام حسین(ع) با مردم کوفه کاری نداشت، بلکه با یزدید کار داشت.

صدیقی خاطرنشان کرد: سیدالهشداء برای براندازی نظام فاسد قیام کار کرد. نمی‌گویم با کوچک‌ترها برخورد نشود و نسبت به آن‌ها حساس نباشیم؛ مؤمن، به خاطر غیرت الهی‌اش نسبت به هر حرامی که واقع می‌شود ناراحت می‌شود، امّا با چه کسی باید برخورد کرد و این جان و آبرو را در چه راهی باید مصرف کرد؟ در حفظ هویت، که از طریق حکومت‌ها دست به دست  می‌شود.

وی با بیان اینکه این حکومت‌ها هستند که جامعه را به رنگ فساد، وابستگی، بی‌عرضگی و عدم اعتماد به نفس در می‌آودرند، تصریح کرد: باید با گردن‌کلفت‌ها در افتاد و بر سر آن‌ها فریاد زد؛ بقیه درست می‌شود.

صدیقی عمل مسئولین را مهم ارزیابی کرد و گفت: مردم از مسئولین الگو می‌گیرند. اگر آن‌ها با غیرت بودند، جامعه غیرتی است ولی اگر در برابر گناه، احساس مسئولیت نکنند و نسبت به سقوط جوانان کَکشان نگزد، جامعه هم بی‌خیال می‌شود و می‌گوید اگر راست است پس چرا خودشان اقدام نمی‌کنند.

وی، قیام حضرت اباعبدالله الحسین(ع) را مورد اشاره قرار دارد و تصریح کرد: ترسیدن از تحریم  و جنگ، ضدّیّت با حرکت عاشوراست.

صدیقی ادامه داد: در غوغای تبلیغاتی که برای مأیوس کردن مردم می‌بینیم چهل سال است ملّت ما با رهبری امامان آزموده و دلداده شهادت که از هیچ قدرتی هراس نداشته‌اند در میدان حاضر هستند و خطّ انقلاب در این چهل سال، رو به پیش بوده است.

وی درباره پیشرفت‌های کشور گفت: امروز در تجهیزات دفاعی قدرت پیدا کردهایم و در عرصه پزشکی، در حالی که در اوایل جنگ، از بنگلادشی‌ها استفاده می‌کردیم، امروز به برکت خون شهدا اطباء ما در دنیا حرف اوّل را می‌زنند. در نانو،‌ سلول‌های بنیادین، صنعت، موشک، ماهواره و در جای‌جای کشور رشد جهشی می‌بینیم.

صدیقی با بیان اینکه ملّتی که هشت سال جنگ را با عزّت پشت سرگذاشته، چند روز مشکل اقتصادی را بحران تلقی نمی‌کند، تصریح کرد: یقیناً ملّت ایران بر این مشکلات فائق خواهد آمد امّا رمز آن، مسیر شهدا و رزمندگان و جانبازارن و ایثارگران است. 

امام‌جمعه موقت تهران با اشاره به بیانات رهبر انقلاب در جمع اعضای مجلس خبرگان در ارتباط با جنگ تبلیغاتی دشمن و تلاش برای تزریق ویروس بدبینی در جامعه گفت: ملّت مأیوس، نمی‌تواند مقابل دشمن سینه سپر کند. این روحیه می‌خواهد. از این جهت کسانی که در مسیر تبلیغاتی دشمن قرار می‌گیرند حواس‌شان جمع باشد که شایعه‌پراکنی نکنند و واویلا نگویند؛ مگر خدا از خدایی‌اش استعفا داده و یا از ما اعلام بیزاری کرده است؟! مگر خدا روزی‌دهنده نیست و مگر ما به واسطه شهدایی که داریم می‌دهیم، هنوز سیم رابط نداریم؟ما حججی‌ها را داریم.

صدیقی، لزوم منصفانه بودن نقد مسئولین را مورد تأکید قرار داد و گفت: مسئولین ما باید انتقادپذیر باشند و نقدها را به عصبانیت ختم نکنند.

وی تصریح کرد: مسئولان باید از گذشته‌شان پشیمان شوند و از حالا به بعد، مدیریت جهادی را در پیش بگیرند و با مردم قاطی شوند و از آن‌ها عذرخواهی کنند. همچنین به سیل عظیم عزادارن حسینی بپیوندند، چرا که بودنِ با امام حسین(ع) به کشور برکت می‌دهد.

خطیب جمعه موقت تهران با بیان اینکه اسلام محمدی‌الحدوث و حسینی‌البقاء است، تصریح کرد: انقلاب ما هم که الگو گرفته از عاشوراست، بقائش به محرم و صفر است و می‌بینیم که هر سال جلوه جدید و وسعت خاصی پیدا می‌کند.  

صدیقی با انتقاد از محور شدن دلار در اقتصاد کشور گفت: چرا باید اینطور باشد که اگر دلار گران شد باید همه چیز گران شود. این حرف درستی نیست. کالاهای مصرفی ما ربطی به دلار ندارد. مگر همه چیز ما از خارج می‌آید؟! چرا بی‌جهت، قیمت کاهاهای مصرفی ما که ربطی به دلار ندارد، باید بالا برود؟ این بی انصافی‌ها از ناحیه کیست؟

وی، اشراف مقام معظّم رهبری بر اوضاع کشور را مورد اشاره قرار داد و خاطرنشان کرد: مرحوم آیت‌الله بهاءالدینی در زمان آشوب‌ها به امام گفته بود آیا به اوضاع مسلّط هستید؟ که امام فرموده بود؛ بله به اوضاع مسلّط هستم ولی خودمان در اختیار خودمان نیستیم و کسی دیگر، هوای ما را دارد.

صدیقی به موضوع گرانی خودرو اشاره کرد و گفت: خودرو هم مانند دلار، به شکل کاذبی سر و صدا ایجاد کرده است. ما انتقاد داریم و مطالب مردم را حق می‌دانیم. با بازاری‌ها در همین ایام نشست داشته‌ایم و مطالبات به حقی دارند. بخشی در معرض آسیب جدّی هستند و بر مسئولین است که به داد بازار برسند و بازار را رها نکنند. نباید گذاشت بگویند مملکت صاحب ندارد و هر کسی هر طور خواست بفروشد و مردم را گرفتار کند.

وی افزود: در عین حال، واقعیت این است که نه ماشین و نه دلار نباید انقدر در زندگی مردم، سر و صدا ایجاد کند. این همان جنگ تبلیغاتی است. مردم اگر هیچ چیز نداشته باشند، امام حسین(ع) را دارند.

صدیقی به دیدار خود با اساتید دانشگاه علم و صنعت اشاره کرد و گفت: خودرویی طراحی شده است که با یک باک بنزین، زاهدان تا اردبیل را طی می‌کند و در صد کیلومتر 5 لیتر بنزین مصرف می‌کند. بنابراین اگر به همین اساتید میدان بدهند وضعیت کشور تغییر می‌کند. چه اشکالی دارد این خودرو را به مرحله تولید بیاورید و مردم را خوشحال کنید؟ چرا  باید سرمایه‌های خود را به فرانسه بدهیم و منت آن‌ها را هم بکشیم؟

وی در ادامه، آشوب و فتنه بصره را نشانه حضور شیطان در صفوف مسلمانان دانست و تصریح کرد: چندسال بعد از جنگ ایران و عراق، به طور معجزه‌آسایی، محبت اهل‌بیت علیهم‌السلام که وجه مشترک مردم ایران و عراق است، خود را نشان می‌دهد. در جریان پیاده‌روی اربعین، پذیرایی مردم عراق را می‌بینیم که یک سال پول خود را جمع می‌کنند تا در چند روز اربعین خرج کنند. این عادی نیست و از سر شیدایی است.

امام‌جمعه موقت تهران، ماجرای بصره را ناشی از عدم تحمل دنیای استکبار دانست و گفت: در قضیه به آتش کشیدن کنسولگری ایران، سفارت آمریکا فعّال بوده و پول‌های عربستان هم ایفای نقش کرده است.

وی با بیان اینکه مردم عراق نسبت به رائران ایرانی از هیچ چیزی مضایقه نمی‌کنند و ملّت ایران هم دوشادوش مردم عراق در حفاظت از حرم اهل‌بیت خون جوانان‌شان را داده‌ند، تصریح کرد: این اگر مراقبت نشود، یا خدای ناکرده برخی مسئولین، در دامن فتنه عربستان و آمریکا بیفتند، قابل جبران نخواهد بود.

صدیقی، هزارمین روز بازداشت شیخ ابراهیم زکزاکی، رهبر شیعیان نیجریه را مورد اشاره قرار داد و گفت: با اینکه به این عالم مجاهد و عاشق، شیخ گفته می‌شود، امّا وی، سیّد و از سلاله حضرت زهرا(س) است. این عالم برجسته، دل‌ها را احیا کرده و روز قدس را در نیجریه آباد کرده و بغض آمریکا و اسرائیل را موجب شده است.

وی با بیان اینکه شیخ زکزاکی نه آشوب به پا کرده و نه دست به اسلحه برده است، اظهار داشت: امّا معلوم نیست که آیا پول قارون منطقه است یا چه علتی دارد که دولت نیجریه با بی‌گناهان و افتخارات مملکت خودش اینطور برخورد می‌کند. به دولت نیجریه توصیه می‌کنیم این بدنامی را ادامه ندهند. خون مظلوم، ظالم را از بین می‌برد. این شیخ و موحد واقعی را آزاد کنند.

صدیقی، حمله موشکی مقدرانه سپاه به محل تجمع کرد‌های معاند عراق را مورد اشاره قرار داد و گفت: حمله به کانون توطئه و ترور و آشوب مخالفین ما در منطقه کردستان عراق، هم اشراف اطّلاعاتی این عزیزان و نظام را در دنیا نشان داد و هم دقت نظر آن‌ها را. درست نقطه فتنه را به طور دقیق مورد هدف قرار دادند و افراد معاند خودفروخته به آمریکا که جمع‌شان جمع بود را از بین برد. این موشک‌ها تیر غیبی بود که عزّت و آبروی جدّی برای ما به دنبال داشت و هشدار جدّی برای مخالفان در منطقه و غیر منطقه است.

وی افزود: این اقدام را هم تحسین می‌کنیم و هم تبریک می‌گوییم. خدا بر قدرت و عزت و صلابت‌شان بیافزاید و همچنان بازدارنده باشند.

صدیقی با اشاره به اوضاع «ادلب» سوریه گفت: ارتش شجاع سوریه در آستانه حمله به ادلب و ویران کردن آخرین پناه آدم‌کش‌های حرفه‌ای و مزدبگیران آمریکایی قرار دارند. اما بهانه‌جویی آمریکایی‌ها که مسئله شیمیایی را مطرح می‌کنند، ادامه دارد. این در حالی است که سازمان ملل به منطقه آمده و گفته که هیچ شیمیایی در اختیار ارتش سوریه نیست.

وی افزود: علی‌رغم شانتاژها، این ارتش سوریه است که به همراه نیروهای آزاده ایران، آخرین سنگر تروریست‌ها را به زودی در هم خواهد کوبید و منطقه را از دست تروریست‌ها نجات خواهد داد.

توصیه به دولت آذربایجان برای ملایمت با عزادان حسینی، آخرین نکته مورد اشاره حجّت‌الاسلام صدیقی بود.

امام‌جمعه موقت تهران گفت: به دولت آذربایجان توصیه می‌کنم به عزاداران حسین(ع) مدارا کنند. به این دل‌های پر عشق فشار نیاورند که موجب انفجار می‌شود. عاشورا قابل تعطیل نیست و در کشورهای کفر، مثل آمریکا هم با آزادی، دسته‌ها راه می‌افتد. چرا مردم آذربایجان از این نعمت محروم باشند؟ امیدواریم دولت آذربایجان، با مردم خودشان در مسیر امام حسین کنار بیایند.

 

منبع خبر : فارس

هراز و کندوان دو روز آینده یک‌طرفه می‌شود


‌تردد وسایل نقلیه از ساعت 12 روز جمعه 30 شهریور تا ساعت 2 بامداد روز شنبه 31 شهریور و همچنین از بعدازظهر روز شنبه 31 شهریور تا ساعت 01 بامداد روز یکشنبه یکم مهرماه، از کرج به سمت مرزن‌آباد و همچنین از رودهن به سمت آمل ممنوع است.
هراز و کندوان دو روز آینده یک‌طرفه می‌شود
>
به گزارش پارس نیوز، 

تردد وسایل نقلیه از ساعت 12 روز جمعه 30 شهریور تا ساعت 2 بامداد روز شنبه 31 شهریور و همچنین از بعدازظهر روز شنبه 31 شهریور تا ساعت 01 بامداد روز یکشنبه یکم مهرماه، از کرج به سمت مرزن‌آباد و همچنین از رودهن به سمت آمل ممنوع است.

بر اساس اطلاعات دوربین‌های نظارت تصویری و سامانه هوشمند تردد شمار بر‌خط، در حال حاضر غیر از محور‌های مسدود و ممنوع ذکر شده در این گزارش، بقیه محور‌های مواصلاتی کشور باز است و تردد در آن‌ها به روال عادی جریان دارد.

‌کل تردد ثبت‌شده در شبانه‌روز گذشته بر اساس آخرین اطلاعات دریافتی از 2226 دستگاه تردد شمار فعال در محور‌های برون شهری، نسبت به روز قبل 29.1 درصد کاهش را نشان می‌دهد، در همین مدت همچنین سهم وسایل نقلیه سنگین در ترافیک راه‌ها 7.9 درصد، اوج تردد بین ساعات 11 الی 12 و کمترین تردد بین ساعات 4 الی 5 صورت پذیرفت؛ هموطنان با آگاهی از این موضوع می‌توانند ساعات مناسب تری را برای سفر انتخاب کنند.

پرترددترین جاده‌های کشور

آزادراه تهران-کرج، آزادراه کرج-قزوین، آزادراه قزوین-کرج، آزادراه کرج‌-تهران، آزادراه قم-تهران، ازادراه قزوین-زنجان و محور مشهد چناران در 24 ساعت گذشته بیشترین ترافیک را داشته‌اند.

محدودیت ترافیکی جاده‌ها تا روز یکشنبه یکم مهرماه 97

‌تردد موتور‌سیکلت از ساعت 12 ظهر روز سه‌شنبه مورخ 97/06/27 تا ساعت 6 روز یکشنبه مورخ 97/07/01 از محور‌های کرج-چالوس، هراز، فیروزکوه و محور تهران-سمنان-مشهد و بالعکس ممنوع است؛ تردد موتور‌سیکلت‌های انتظامی و امدادی برای انجام ماموریت‌های ضروری در مسیر مجاز جریان ترافیک بلامانع خواهد بود.

در محور کندوان تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت 14 روز سه‌شنبه مورخ 97/06/27 الی ساعت 2 بامداد روز چهارشنبه مورخ 97/06/28 از مرزن آباد به سمت کرج ممنوع است، با اعلام مأموران پلیس راه در محل، تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت 17 روز سه شنبه مورخ 97/06/27 الی 2 بامداد روز چهارشنبه مورخ 97/06/28 از کرج به سمت مرزن آباد به‌صورت یک‌طرفه خواهد بود.

‌تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت 12 روز جمعه مورخ 97/06/30 تا ساعت 2 بامداد روز شنبه مورخ 97/06/31 از کرج به سمت مرزن‌آباد ممنوع است، با اعلام مأموران پلیس راه در محل، تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت 15 روز جمعه مورخ 97/06/30 تا 2 بامداد روز شنبه مورخ 97/06/31 از مرزن‌آباد به سمت کرج به‌صورت یکطرفه خواهد بود.

‌تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت 17 روز شنبه مورخ 97/06/31 الی ساعت 01 بامداد روز یکشنبه مورخ 97/07/01 از کرج به سمت مرزن‌آباد ممنوع است، با اعلام مأموران پلیس راه در محل، تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت 20 روز شنبه مورخ 97/06/31 الی ساعت 01 بامداد روز یکشنبه مورخ 97/07/01 از مرزن‌آباد به سمت کرج به‌صورت یک‌طرفه خواهد بود.

‌تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت 12 روز جمعه مورخ 97/06/30 الی ساعت 2 بامداد روز شنبه مورخ 97/06/31 از رودهن به سمت آمل ممنوع است با اعلام مأموران پلیس راه در محل، تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت 14 روز جمعه مورخ 97/06/30 الی ساعت 2 بامداد روز شنبه مورخ 97/06/31 از آب اسک به سمت رودهن (محدوده مشاء) به‌صورت یک‌طرفه خواهد بود.

تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت 16 روز شنبه مورخ 97/06/31 الی ساعت 1 بامداد روز یکشنبه مورخ 97/07/01 از رودهن به سمت آمل ممنوع است، با اعلام مأموران پلیس راه در محل، تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت 18 روز شنبه مورخ 97/06/31 الی ساعت 2 بامداد روز یکشنبه مورخ 97/07/01 از آب اسک به سمت رودهن (محدوده مشاء) به‌صورت یک‌طرفه خواهد بود.

‌در محور کندوان تردد انواع تریلر، کامیون و کامیونت از مسیر کرج-چالوس و بالعکس کماکان ممنوع است.

در محور هراز تردد تریلر‌ها کماکان ممنوع است همچنین تردد کامیون‌ها و کامیونت‌ها به استثنای حاملین مواد سوختی و فاسدشدنی از ساعت 12 الی 24 روز سه شنبه مورخ 97/06/27 و از ساعت 6 الی 24 روز‌های چهارشنبه، پنجشنبه و جمعه هفته جاری و همچنین از ساعت 12 ظهر روز شنبه مورخ 97/06/31 الی ساعت 01 روز یکشنبه مورخ 97/07/01 ممنوع است.

در محور فیروزکوه تردد تریلر‌ها به استثنای حاملین مواد سوختی و فاسد‌شدنی از ساعت 8 الی 24 روز‌های چهارشنبه، پنجشنبه و جمعه هفته جاری ممنوع است.

در محور قدیم رشت – قزوین و بالعکس تردد تریلر‌ها و کامیون‌ها به استثنای حاملین مواد سوختی و فاسد‌شدنی از ساعت 12 الی 24 روز سه شنبه مورخ 97/06/27 و همچنین از ساعت 8 الی 24 روز جمعه مورخ 97/06/30 ممنوع است.

در محور آستارا – اردبیل و بالعکس تردد تریلر‌ها و کامیون‌ها به استثنای حاملین مواد سوختی و فاسد‌شدنی از ساعت 12 الی 24 روز سه شنبه مورخ 97/06/27 و همچنین از ساعت 8 الی 24 روز جمعه مورخ 97/06/30 در محور فوق ممنوع است.

در محور‌های سلفچگان – قم (باند رفت به سمت قم) و جاده قدیم تهران – قم و بالعکس تردد تریلر‌ها و کامیون‌ها به استثنای حاملین مواد سوختی و فاسد‌شدنی از ساعت 16 الی 24 روز‌های جمعه و شنبه پیش‌ِرو ممنوع است و مسیر جایگزین آزادراه تهران – ساوه – سلفچگان یا آزادراه قم – گرمسار است.

‌در محور قدیم ساوه - همدان و بالعکس تردد تریلر‌ها و کامیون‌ها به استثنای حاملین مواد سوختی و فاسد‌شدنی از ساعت 12 ظهر روز سه شنبه مورخ 97/06/27 الی ساعت 24 روز جمعه مورخ 97/06/30 ممنوع است.

‌در محور مشهد – قوچان – شیروان – بجنورد – آشخانه – جنگل گلستان - گلوگاه و بالعکس تردد تریلر‌ها و کامیون‌ها به استثنای حاملین مواد سوختی و فاسدشدنی از ساعت 12 الی 22 روز سه‌شنبه‌97/06/27 و همچنین از ساعت 8 الی 22 روز‌های چهارشنبه، پنج شنبه و جمعه هفته جاری ممنوع است.

ممنوعیت تردد به دلیل مداخلات جوی و شرایط نامناسب فیزیکی راه‌

محور کوثر– خلخال، واقع در استان اردبیل، از 24 شهریور 97 تا اطلاع بعدی، به دلیل نبود ایمنی کافی مسدود و تردد از مسیر‌های جایگزین محور گیوی-پروچ-خلخال و یا محور تازه احداث سه‌راهی فیروزآباد به خلخال است.

محور رامیان -اولنگ-شاهرود واقع در استان‌های گلستان و سمنان به دلیل نبود ایمنی کافی، فعلاً مسدود است.

محور ایلام-اسلام آباد غرب واقع در استان ایلام، از مورخ 13 تیر 97 تا اطلاع بعدی به دلیل رفع نقص سیستم روشنایی و تهویه مسدود است.

‌محور فرعی شمشک – دیزین، واقع در استان‌های البرز و تهران، از مورخ 17 تیر 96 تا اطلاع بعدی به دلیل نبود ایمنی کافی مسدود است.

مسافران می‌توانند برای دریافت اطلاعات تفصیلی راه‌ها و خلاصه آخرین وضعیت جاده‌ها، عدد 141 را به شماره 1000141 پیامک کنند و یا با شماره‌های 141 و 88925252 تماس بگیرند.

 

منبع خبر : فارس

بارش باران در شمال و غرب کشور


مدیر کل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی گفت: سامانه بارشی فعال روی کشور امروز (29 شهریور ماه مصادف با عاشورای حسینی) در برخی مناطق شمال غرب، غرب، سواحل شمالی و شمال شرق استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز و بخش‌هایی از مرکز کشور سبب رگبار باران و برق و وزش باد شدید می‌شود.
بارش باران در شمال و غرب کشور
>
به گزارش پارس نیوز، 

مدیر کل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی گفت: سامانه بارشی فعال روی کشور امروز (29 شهریور ماه مصادف با عاشورای حسینی) در برخی مناطق شمال غرب، غرب، سواحل شمالی و شمال شرق استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز و بخش‌هایی از مرکز کشور سبب رگبار باران و برق و وزش باد شدید می‌شود.

احد وظیفه افزود: فردا (30 شهریورماه) ضمن قطع شدن بارش در غرب کشوراین وضعیت در سواحل شمالی استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی، بخش‌های شمالی استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی و اردبیل، برخی نقاط استان‌های اصفهان و یزد و روز شنبه (31 شهریورماه) در سواحل دریای خزر، برخی نقاط شمال غرب، استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی، استان‌های واقع در دامنه‌های زاگرس مرکزی تداوم می‌یابد.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی در ادامه گفت: شدت بارش امروز (29 شهریورماه) استان‌های ساحلی دریای خزر، شمال استان‌های سمنان، تهران و البرز، قزوین، شمال خراسان رضوی و جنوبی خراسان شمالی است. در سه روز آینده در ساعت بعد از ظهر رشد ابر، وزش باد شدید موقتی، رگبار و رعد و برق در برخی نقاط استان‌های فارس، نیمه غربی کرمان، شمال هرمزگان و بخش‌هایی از چهارمحال و بختیاری و کهگیلویه بویراحمد پیش‌بینی می‌شود. شدت بارش فردا (30 شهریور ماه) در نیمه غربی کرمان، شرق فارس و شمال هرمزگان خواهد بود.

به گفته وی در دو روز آینده در شرق کشور به‌ویژه منطقه زابل در بعضی ساعات وزش باد شدید و خیزش گرد و خاک پیش بینی می‌شود. دریای خزر نیز امروز (29 شهریورماه) مواج است.

وظیفه در پایان درباره وضعیت جوی تهران گفت: آسمان پایتخت فردا و پس فردا (30 و 31 شهریور ماه) نیمه ابری در بعضی ساعات ابری همراه با بارش پراکنده و وزش باد پیش‌بینی می‌شود. بیشترین و کمترین دمای فردا به 28 و 29 سانتیگراد می‌رسد. دمای هوای تهران در روز شنبه (31 شهریورماه) در گرم‌ترین زمان 31 درجه سانتیگراد و در خنک‌ترین زمان 19 درجه سانتیگراد خواهد بود.

 

منبع خبر : ایسنا

جزئیات نرخ سرویس مدارس پایتخت


نرخ سرویس مدارس شهر تهران با افزایش میانگین 10 درصدی نسبت به سال گذشته و براساس میزان مسافت و منطقه شهری محاسبه شده است.
جزئیات نرخ سرویس مدارس پایتخت
>
به گزارش پارس نیوز، 

در هشتاد و هفتمین جلسه علنی شورای شهر تهران آخرین جزئیات سرویس حمل و نقل دانش‌‌آموزان به تصویب رسید.

پیش از این در کارگروه ماده 18 سرویس حمل و نقل دانش‌آموزی شهر تهران، که با حضور نمایندگانی از شهرداری تهران، انجمن اولیا و مربیان شهر تهران و آموزش و پرورش برگزار شد نحوه نرخ سرویس مدارس و حمل و نقل دانش‌آموزان در سال تحصیلی 98 - 97 به تصویب رسیده بود.

افزایش 10 درصدی نرخ سرویس مدارس نسبت به سال قبل

بر اساس مصوبه این کارگروه مقرر شد شهریه سرویس مدارس دریافتی از والدین بر اساس اطلاعات سامانه سرویس مدارس طراحی شده توسط آموزش و پرورش ملاک عمل قرار گرفته و به میزان نرخ تورم معادل 10 درصد به طور متوسط نسبت به سال تحصیلی 97-96 افزایش یابد.

مقرر شد 75 درصد مبلغ فیمابین مدیران مدارس و پیمانکاران سرویس مدارس به عنوان سهم راننده در نظر گرفته شود و از مبلغ قرارداد شهریه سرویس مدارس 25 درصد به سایر عوامل اختصاص یابد.

در کارگروه ماده 18 سرویس حمل و نقل دانش‌آموزان شهر تهران استفاده از خودروهای ویژه (لوکس و نیمه لوکس) غیر از خودروهای عمومی در ناوگان حمل و نقل سرویس دانش‌آموزی، ارائه خدمات بیمه‌ای ویژه به دانش‌آموزان،‌ ارائه خدمات رفاهی،‌ حمایتی و درمانی به رانندگان و دانش‌آموزان، تک مسیره بودن و تعداد کم دانش‌آموز در خودروی حمل سرویس دانش‌آموزی و گواهی صلاحیت کار رانندگان بر اساس آیین‌نامه و دستورالعمل اجرایی از مواردی بود که مورد تصویب کارگروه ماده 18 سرویس حمل و نقل دانش‌آموزی قرار گرفته است.

جدول هزینه خدمات پیمانکاران و آموزش و پرورش در حمل و نقل دانش‌آموزان سرویس مدارس

 

درجلسه علنی شورای شهر تهران نیز سرویس مدارس استثنایی با رای اعضای شورای شهر تهران رایگان شد و تمامی هزینه‌های سرویس مدارس استثنایی که 17 میلیارد تومان در طول سال پیش‌بینی شده توسط شهرداری تهران پرداخت می‌شود.

 نرخ شهریه سرویس مدارس براساس مسافت از یک تا 30 کیلومتر برای سواری و ون مشخص شده است و از 30 کیلومتر به بالا به صورت توافقی مابین پیمانکار و مدیر مدرسه است.

 

منبع خبر : فارس

شانس در خانه پرسپولیس را زد


بازیکن تیم السد به دلیل مصدومیت به احتمال زیاد بازی رفت مقابل پرسپولیس را از دست خواهد داد.
شانس در خانه پرسپولیس را زد
>
به گزارش پارس نیوز، 

حسن الهیدوس مهاجم تیم السد قطر از ناحیه زانوی چپ دچار آسیب‌دیدگی شده است.

مهاجم خوب السد در حال حاضر تحت درمان است تا بتواند برای دیدار حساس مقابل پرسپولیس آماده شود. با توجه به اینکه السد در بازی رفت میزبان خواهد بود اگر مهاجم اصلی خود را در اختیار نداشته باشد فرصت خوبی برای برانکو و سرخپوشان خواهد بود که نتیجه لازم را در قطر بگیرند.

دو تیم السد و پرسپولیس در دیدار رفت خود در مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا روز 10 مهرماه در قطر به مصاف هم خواهند رفت.

 

منبع خبر : جام نیوز

تشکیل کارگروه‌ فروش نفت در دوران تحریم


نایب رییس کمیسیون انرژی مجلس گفت: وزارت نفت کارگروه هایی در وزارتخانه ایجاد کرده تا برای مشکلاتی که در فروش نفت ایجاد می شود، تدابیر لازم را بیندیشد.
تشکیل کارگروه‌ فروش نفت در دوران تحریم
>
به گزارش پارس نیوز، 

به نقل از خانه ملت، حسین امیری خامکانی با تاکید بر لزوم راه اندازی بورس انرژی، گفت: بازار سرمایه محل شفافی است که به تنظیم قیمت ها به صورت خودکار کمک می‌کند. نایب رییس کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه نفت کالای گران قیمتی است، افزود: یک کشتی و یا یک محموله نفت قیمت بالایی دارد، بنابراین یکی از راه های شفاف سازی فروش نفت در زمان تحریم ها بازار سرمایه و بورس است که باید زیرساخت ایجاد آن فراهم شود.

وی ادامه داد: ممکن است تنگناهایی برای ایجاد بورس نفت وجود داشته باشد، بنابراین به وزارت نفت پیشنهاد می شود که اگر برای ایجاد بورس نفت به قانون نیاز دارد، لایحه ای با قید فوریت به مجلس ارائه دهد تا قانون در اینباره مصوب شود.

نماینده مردم زرند و کوهبنان در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به ایجاد شورای اقتصادی قوای سه گانه برای مقابله با تحریم ها، اظهار داشت: وزارت نفت برای دور زدن تحریم ها می تواند از ظرفیت ستاد تدابیر ویژه اقتصادی و شورای عالی هماهنگی سه قوه که با تدبیر مقام معظم رهبری تشکیل شده استفاده کند.

وی با بیان اینکه باید از ظرفیت بورس انرژی برای دور زدن تحریم ها استفاده شود، گفت: وزارت نفت ممکن است تدابیر خاص خود را برای دور زدن تحریم های نفتی داشته باشد، اما نباید بدون هیچ ادله ای از ظرفیت بورس انرژی غافل شود و  باید مشکلات خود را در تشکیل بورس انرژی عنوان کند تا این مشکلات برطرف شود.

امیری خامکانی با تاکید بر اینکه قطعاً دشمن پاتک خاص خود را در برابر روش های مختلف ایران برای دور زدن تحریم های نفتی خواهد زد، ادامه داد: افزایش حمل و نقل محموله های نفتی و قیمت فرآورده های نفتی از جمله مواردی است که باید در زمان تحریم ها تدابیر خاصی برای آن اندیشیده شود.

وی با بیان اینکه کمیسیون های مختلف مجلس از جمله انرژی، اقتصادی و بودجه در موضوع بررسی تشکیل بورس انرژی دخیل هستند، تاکید کرد: قطعاً وزارت نفت کارگروه هایی در وزارتخانه ایجاد کرده تا برای مشکلاتی که در فروش نفت ایجاد می شود، تدابیر لازم را بیندیشد و یکی از ایده هایی که روی آن کار می شود، بحث فروش نفت در بورس است و اگر به کمک کمیسیون انرژی در این زمینه نیاز باشد،  حتما این اقدام صورت می گیرد.

نایب رییس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه بورس انرژی یکی از راه هایی بوده که ممکن است دولت از آن استفاده کند، تصریح کرد: هنوز مشکلات ایجاد بورس انرژی مطرح نشده است تا بررسی شود که آیا این مشکلات می تواند توسط مجلس یا ستاد تدابیر ویژه رفع شود یا خیر، بنابراین اگر کمیسیون انرژی بتواند در این حوزه به وزارت نفت کمک کند، در این جنگ اقتصادی و تحریم ها دریغ نمی کند.

 

منبع خبر : مهر
رمز عبور خود را فراموش کرده اید ؟