تبلیغات در تلکسیران

اعترافات یک باند تروریستی


دستگاه اطلاعات عمومی اردن هویت اعضای باند تروریستی «البلقاء» را که اخیرا به دنبال درگیری مسلحانه با نیروهای امنیتی بازداشت شده‌اند، فاش کرد.
اعترافات یک باند تروریستی
>
به گزارش پارس نیوز، 

تلویزیون رسمی اردن با پخش یک فیلم مستند از اعترافات اعضای باند تروریستی «البلقاء»، هویت آنها را فاش کرد.

«احمد النسور» فرمانده باند مذکور، «احمد عوده» و «ضیاء الفواعیر» از اعضای این باند در عملیات نیروهای امنیتی اردن به قتل رسیدند و در فیلم مذکور «محمود الحیاری»، «محمود النسور»، «منذر القاضی» و «انس صالح» به بیان جزئیات پیوستن خود به این باند پرداختند.

به نوشته روزنامه «رأی‌الیوم»، این متهمان در مورد طرح‌های خود برای خرابکاری در اردن نیز گفتند که قصد داشتند دفتر دستگاه اطلاعاتی در البلقاء و ساختمان استانداری را هدف قرار دهند.

آگوست گذشته در عملیات تروریستی در دو شهر الفحیص و السلط واقع در استان البلقاء، نُه نفر کشته و شماری نیز زخمی شدند و تعدادی از اعضای باند تروریستی که در انفجار خودروی متعلق به نیروهای امنیتی در شهر الفحیص دست داشتند، بازداشت شدند.

مسئولان اردن اعلام کرده‌اند که باند البلقاء یک تشکیلات تروریستی نیست بلکه آنها از حامیان افکار گروه تروریستی داعش هستند.

مسئولان اردن می‌گویند که این کشور از زمان وقوع حوادث قلعة الکرک در تاریخ 18 دسامبر 2016 که در نتیجه آن هفت نیروی امنیتی و یک گردشگر کانادایی کشته و 34 نفر زخمی شدند، شاهد هیچ حادثه امنیتی مشابه دیگری نبوده است.

 

منبع خبر : فارس

سیل و طوفان در 9 استان کشور


رئیس سازمان امداد و نجات با اشاره به وقوع سیل، طوفان و رعد و برق در 9 استان کشور، گفت: یک نفر در اثر این حادثه در شاهرود جان خود را از دست داد و 3 نفر مفقود شدند.
سیل و طوفان در 9 استان کشور
>
به گزارش پارس نیوز، 

مرتضی سلیمی در ارتباط با وقوع سیل و طوفان در کشور اظهار کرد: طی 24 ساعت گذشته 9 استان‌ آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، خراسان شمالی، زنجان، سمنان، گلستان‌، مازندران و همدان درگیر سیل، طوفان، و رعد‌وبرق شدند.

وی با اشاره به امدادرسانی در 21 شهر و روستا، گفت: تعداد زیادی حادثه‌دیده در این زمینه اسکان اضطراری یافتند؛ همچنین 3 نفر مصدوم شدند که یکی از آنها به مراکز درمانی انتقال یافت و 2 نفر دیگر سرپایی مداوا شدند.

رئیس سازمان امداد و نجات با اشاره به فوت یک نفر در شاهرود به دلیل این حادثه، افزود: امدادرسانی همچنین ادامه دارد و تعداد زیادی چادر و نایلون میان افراد آسیب‌دیده توزیع شده است.

سلیمی افزود: همچنین 3 نفر در روستای شاهرود به دلیل وقوع سیل و طوفان مفقود شده که تلاش امدادگران جهت نجات جان آنها ادامه دارد.

 

منبع خبر : فارس

باید جلوی تحریف‌های سیاسی در مراسم های مذهبی را گرفت


سخنگوی حزب اتحاد ملت گفت: باید جلوی تحریف‌هایی که در مورد ماجرای عاشورا و سید الشهدا می‌شود را گرفت و از سوی دیگر باید تحریف‌های سیاسی که به دنبال اهداف سیاسی مطرح می‌شود را نیز از بین برد.
باید جلوی تحریف‌های سیاسی در مراسم های مذهبی را گرفت
>
به گزارش پارس نیوز، 

حسین نورانی نژاد در ارتباط با ضرورت پرهیز از حاشیه‌ها و سوء استفاده از تریبون ایام محرم اظهار کرد: من هم مثل اکثریت بزرگ جامعه ایرانی، تعلق خاطر زیادی به این مراسم و فرهنگ و مکتب عاشورایی دارم؛ پس طبیعی است که نسبت به این موضوع که در کنار آن از کودکی تربیت شده ایم تعلق خاطر ویژه‌ای داشته باشم.

وی ادامه داد: عاشورا، فرهنگ عاشورایی و آیین های سنتی آن جایگاه رفیعی در اذهان عمومی دارد و یک سرمایه بزرگ اجتماعی است.

نورانی‌نژاد با تاکید بر ضرورت پرهیز از خرافه‌گرایی و تحریف‌های منفعت طلبانه در منبرهای مذهبی گفت: به نظر من امروز جای خالی یک استاد مطهری دیگری را در جامعه احساس می‌کنیم که تلاش می‌کرد تا با تحریف‌هایی که توسط برخی در منابر صورت می‌گیرد مقابله شود.

این فعال سیاسی اصلاح طلب گفت: باید جلوی تحریف‌هایی که در مورد عاشورا و سید الشهدا می‌شود ایستاد، آن هم نه فقط تحریف های تاریخی، بلکه تحریف‌های سیاسی که به دنبال اهداف سیاسی مطرح می‌شود را نیز باید افشا کرد.

نورانی نژاد با بیان اینکه "برای تبیین موضوع تحریف‌های سیاسی در منبرهای مذهبی از خاطرات شخصی خودم استفاده می‌کنم" گفت: در برخی از مراسم‌هایی که شرکت می‌کردم اتفاقات این چنینی می‌افتاد. مثلا یادم نمی‌رود که در مراسم دعای عرفه در حسینیه پارچه فروش‌ها برای آیت الله هاشمی رفسنجانی طلب مرگ می‌شد. در همان زمانی که ایشان یکی از مقامات رده بالای نظام بودند این اتفاق می‌افتاد.

وی با اشاره به توهین برخی اشخاص مذهبی به رئیس جمهور نیز گفت: امسال هم دیدیم که شبیه این توهین‌ها به رئیس جمهور قانونی مردم صورت گرفت. ما شبیه این رفتارها را در چنین محافلی زیاد دیده‌ایم. با اینکه با آقای احمدی‌نژاد اختلاف نظر زیادی داریم اما فراموش نمی‌کنیم یکی از مداحان معروف که با آقای احمدی نژاد اختلاف پیدا کردند چگونه شنیع‌ترین کلمات و رکیک‌ترین حرف‌ها را به او و نزدیکانش نسبت داد و آب از آب تکان نخورد. همین طور خاطره اتهام به آقای کروبی که گفتند در عروسی دختر ایشان سکه توزیع شده در حالی که اصلا آقای کروبی دختری ندارد در خاطره ها هست. این حرف ها از سوی مداحان معروف و در برخی محافل مذهبی عنوان شده و متاسفانه کماکان این مداحان در مجالس بزرگان کسب اعتبار می کنند .

نورانی نژاد سپس ادامه داد: این نوع رفتارها به مراسم عزاداری امام حسین (ع) که پیش از این هم گفته‌ام یک نوع سرمایه اجتماعی به حساب می‌آید، ضربه می‌زند. به نظر می‌رسد یک ندای مطهری گونه‌ای می‌طلبد تا با این تحریف‌های فعلی مقابله شود. متاسفانه در این مراسم‌ها به جای اینکه از این سرمایه برای پیوند قلبی معتقدان به عاشورا استفاده شود برای ایجاد کینه و نفرت استفاده می‌شود. مطمئنا تا الان هیچ انتخاباتی در نظام جمهوری اسلامی ایران صورت نگرفته است که یک طرفش لیست یزیدیان باشد و یک طرفش لیست یاران امام حسین (ع)؛ اما وقتی در برخی محافل مذهبی با برانگیختن احساسات عاشورایی و مذهبی مردم متدین می‌گویند به فلانی‌ها رای ندهید و به فلانی‌ها رای بدهید، این یزیدی و حسینی کردن یک رقابت ساده سیاسی و فرو کاستن این سرمایه عظیم اجتماعی است.

وی در پایان گفت: آنها برخلاف نیت درونی‌شان به جایگاه رفیع عاشورا و سرمایه عظیم مردم ضربه وارد می‌کنند. آیا منظور از حضور دیانت در سیاست این بوده است؟ خیر، قطعا کسانی که خواستند دیانت را در سیاست وارد کنند چنین رویکردی را مد نظر نداشتند.

منبع خبر : ایسنا

برنامه‌های رئیس جمهور در سازمان ملل


رئیس جمهور برای سخنرانی و تبیین مواضع کشورمان در خصوص آخرین تحولات منطقه‌ای و بین المللی، یکشنبه یکم مهر به نیویورک سفر می‌کند.
برنامه‌های رئیس جمهور در سازمان ملل
>
به گزارش پارس نیوز، 

حسن روحانی رئیس جمهور کشورمان طبق سنوات گذشته، امسال نیز جهت شرکت در هفتاد و سومین اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد به نیویورک سفر خواهد کرد.

پرویز اسماعیلی معاون ارتباطات و اطلاع رسانی دفتر رئیس جمهور، در همین رابطه و درخصوص برنامه‌های این سفر گفته است که آقای روحانی در نیویورک علاوه بر سخنرانی در مجمع عمومی، سخنرانی دیگری نیز در اجلاس صلح برای بزرگداشت نلسون ماندلا در صحن عمومی سازمان ملل خواهد داشت.

اسماعیلی جلسه با مدیران ارشد و نخبگان رسانه‌ای حاضر در نیویورک، نشست با جمعی از نخبگان سیاست خارجی و نیز دیدار با تعدادی از رهبران جوامع اسلامی در امریکا را از دیگر برنامه‌های رئیس جمهور در این سفر اعلام کرد.

وی همچنین از مصاحبه با برخی رسانه‌های بین المللی و نیز برگزاری کنفرانس خبری عمومی در انتهای سفر خبر داد و افزود: آقای روحانی طی سفر به مقر سازمان ملل با تعدادی از سران کشور‌های حاضر در مجمع عمومی، دبیرکل سازمان ملل و نیز برخی رؤسای سازمان‌های بین المللی دیدار و گفتگو خواهد کرد.

به گفته معاون ارتباطات و اطلاع رسانی دفتر رئیس جمهور، بر اساس برنامه ریزی‌های صورت گرفته، آقای روحانی عصر چهارشنبه چهارم مهر نیویورک را به سوی میهن اسلامی ترک خواهد کرد.

 

منبع خبر : فارس

استقلال بهترین فرصت را از دست داد


پیشکسوت آبی پوشان گفت: بعد از بازی استقلال و السد فقط آه و افسوس برای ما باقی ماند چون باید یک سال دیگر صبر کنیم تا فرصت دوباره‌ای به دست آوریم.
استقلال بهترین فرصت را از دست داد
>
به گزارش پارس نیوز، 

آبی پوشان تهران تا آستانه یک بازگشت حماسی رفتند اما برخی اشتباهات فردی این فرصت را از آنها گرفت تا در آستانه صعود به نیمه نهایی آسیا، از این موفقیت بی بهره بمانند.

ایوب اصغرخانی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به این بازی اظهار داشت: بهترین فرصت در اختیار استقلال بود تا به فینال نیمه نهایی و سپس به فینال آسیا راه یابند اما این فرصت به خاطر یکسری اشتباهات به راحتی از دست رفت.

وی افزود: بعد از ثبت دومین گل آبی پوشان و پیش افتادن آنها از السد شرایط برای زدن گل سوم هم مهیا بود اما اخراج شدن روزبه چشمی بالانس بازی را به هم زد و باعث شد برتری تیم ما از بین برود.

پیشکسوت آبی پوشان اضافه کرد: شاید خیلی ها به روزبه چشمی خرده بگیرند که چرا اخراج شد. اما باید خودشان را جای او بگذارند و بعد قضاوت کنند. بازیکن در شرایطی قرار دارد که به شدت تحت فشار است و ممکن است برخی رفتارها غیر ارادی و تحت فشار و استرس باشد. این درست است که بازیکنان بزرگ باید در این مواقع خودشان را نشان دهند، اما با این وجود منصفانه نیست که همه کاسه کوزه ها را سر یک بازیکن بشکنند و یک نفر را مورد هجمه قرار دهند. همانطور که در یک پیروزی و موفقیت همه تیم سهیم هستند، در شکستها و ناکامیها هم همه با هم سهم دارند. حتی آنهایی که روی نیمکت نشسته اند.

اصغرخانی در ادامه بیان داشت: این بازی گذشته و باید از اتفاقات آن درس گرفت و از تجربیاتش در لیگ و جام حذفی استفاده کرد. باید روی لیگ تمرکز کرد تا با بهترین عملکرد شرایط تیم در جدول لیگ برتر بهبود پیدا کند و بعد از آن هم به فکر فصل آینده آسیا باشیم. 

 

منبع خبر : مهر

ارتباط چاقی کودکان با محصولات ضدعفونی کننده


محققان هشدار دادند که مواد پاک کننده خانگی به دلیل افزایش باکتری‌های روده موجب چاقی کودکان می‌شوند.
ارتباط چاقی کودکان با محصولات ضدعفونی کننده
>
به گزارش پارس نیوز، 

به نقل از مدیکال نیوز، دانشمندان کانادایی دریافتند کودکانی که در خانواده‌هایی زندگی می کنند که حداقل یک بار در هفته از مواد ضدعفونی کننده استفاده می‌کنند در سه سالگی دارای شاخص توده بدنی (BMI) بالاتر و کودکانی که در خانه‌هایی زندگی می کنند که از مواد مصرفی سازگار با محیط زیست استفاده می‌کنند شاخص توده بدنی کمتری دارند.

نویسندگان خاطر نشان کردند که در دو دهه گذشته خانواده‌ها بیشتر و بیشتر از مواد ضدعفونی کننده استفاده می‌کردند و در این تحقیق محققان تاثیر این شوینده‌ها بر کودکان را بررسی کردند و دریافتند این مواد نه تنها موجب چاقی کودکان شده بلکه بر سلامت روان و خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی نیز تاثیر دارد.

در این تحقیق محققان فلور روده (موجودات ریزی که در مجراهای گوارشی انسان و دیگر حیوانات یافت می‌شوند) 757 نوزاد سه تا چهار ماهه را بررسی کردند. در این بررسی نمونه‌های مدفوع .کودکان جمع آوری شد تا باکتری روده آنان مشخص شوند. در این زمان چگونگی تمیز کردن خانه آنان نیز بررسی و سپس در سن یک و سه سالگی این ارزیابی دوباره انجام شد

این تحقیق نشان داد که میکروبیولوکتیو روده کودک بسته به اینکه کدام محصولات تمیز کننده در خانه استفاده شود متفاوت بود. به عنوان مثال بچه‌هایی که اغلب در معرض مواد ضدعفونی کننده مصنوعی قرار داشتند با کاهش هموفیلوس سطوح بالاتری از باکتری‌های Lachnospiraceae در روده آنان وجود داشت وEnterobacteriaceae در کودکان در معرض محصولات سازگار با محیط زیست کمتر بود.

اندازه‌گیری شاخص توده بدنی در سه سالگی نشان داد کودکان در معرض مواد ضد عفونی کننده مصنوعی، بالاتر از گروه مواد شوینده سازگار با محیط زیست از جمله سرکه بود.

محقق این تحقیق دکتر آنیتا کوزیرسکی استاد پزشکی اطفال دانشگاه آلبرتا اظهار کرد: Lachnospiraceae به طور معمول در روده انسان وجود دارد اما در نوزادان سه تا چهار ماهه میزان آن پایین و با رشد نوزاد افزایش می‌یابد.

با آزمایش مواد شوینده بر روی حیوانات مشخص شد موش‌هایی که سطوح بالاتری از Lachnospiraceae در میکروبیوتاسیون روده دارند چربی و مقاومت به انسولین بیشتری دارند.

وی گفت: مادرانی که در دوران بارداری از محصولات سازگار با محیط زیست استفاده می کردند رژیم‌های غذایی مغذی بیشتری داشتند و بارداری آنان نیز سالم تر بود در نتیجه میکروبیوم سالم آنان به نوزادان منتقل شده و آنان نیز سالم‌تر و شاخص توده بدنی کمتری در آنان مشاهده شد.

این تحقیق در آگاهی مادران و خانواده در استفاده از نوع ماده شوینده بسیار مهم و کمک کننده است.

رمز عبور خود را فراموش کرده اید ؟