گوش به زنگگوش به زنگ

گروه خبری ورزشی

کوواچ را حفظ کنید ؛ چراغ سبز هواداران به کوواچ سرمربی بایرن مونیخ

  1. صفحه اصلی
  2. اخبار ورزشی

اوج‌گیری بایرن مونیخ در هفته‌های اخیر باعث شده هواداران بایرن از مدیران باشگاه بخواهند حتی در صورت شکست تیم کوواچ در مقابل لیورپول، نیکو کوواچ را حفظ کنند.

اوج‌گیری بایرن مونیخ در هفته‌های اخیر باعث شده هواداران بایرن از مدیران باشگاه بخواهند حتی در صورت شکست در مقابل لیورپول، نیکو کوواچ را به عنوان سرمربی تیم حفظ کنند.

خبرگزاری فوتبال ایران پارس فوتبال دات کام :

تردیدی نیست که فصل جاری برای بایرن مونیخ مطابق انتظار شروع نشد. نتایج بد بایرنی‌ها در طول پاییز باعث شد این تیم در بوندس‌لیگا به شدت از بوروسیا دورتموند عقب بیفتد و نیکو کوواچ تا آستانه اخراج پیش برود. کوواچ در نهایت از اخراج رهایی یافت اما هواداران و رسانه‌ها در آلمان همچنان او را شایسته نشستن روی نیمکت بایرن مونیخ نمی‌دانستند.

اما کوواچ و بایرن از زمان پیروزی 5-1 مقابل بنفیکا در ماه نوامبر، دچار تحول شده و دوره احیای خود را آغاز کردند. باشگاه از آن زمان موفق شده بر مشکلات خود در فاز حمله غلبه کند و در این مدت در 17 بازی 47 گل به ثمر رسانده. اما علاوه بر فاز تهاجمی، بازی رفت بایرن مقابل لیورپول نشان داد که سیستم کوواچ در فاز دفاعی هم توان زیادی دارد و می‌تواند مانع گلزنی ستاره‌هایی مثل محمد صلاح و سادیو مانه شود.

کوواچ در بازی‌های اخیر نشان داده مربی‌ای است که توان رساندن بایرن به موفقیت‌های بزرگ را دارد. اما همچنان بخش‌های بزرگی از هواداران بایرن نسبت به توان او مشکوک هستند. به همین علت است که شکست مقابل لیورپول و حذف از لیگ قهرمانان اروپا می‌تواند فشار را آنقدر زیاد کند که مدیران بایرن چاره‌ای جز خداحافظی با کوواچ نداشته باشند.

اما در مقابل کارشناسان فوتبال آلمان و بخش مهمی از هواداران این تیم معتقدند کوواچ مربی مناسبی برای تیم محبوب‌شان است و در بازی امشب مقابل لیورپول هر اتفاقی بیفتد، جایگاه او روی نیمکت بایرن باید دست‌نخورده باقی بماند.

شکی نیست که شکست در مقابل لیورپول برای بایرن و هوادارانش سخت و تلخ خواهد بود اما بخش عمده هواداران به این نتیجه رسیده‌اند که باید صبر پیشه کرده و به کوواچ فرصت دهند تا در آینده تمام قابلیت‌های خود را عرضه کرده و بایرن را بار دیگر به یکی از بزرگترین تیم‌های قاره سبز تبدیل کند.addup.center