گوش به زنگگوش به زنگ

گروه خبری ورزشی

مشکل بزرگ استراماچونی از نگاه مهاجم پیشین تیم ملی و استقلال

  1. صفحه اصلی
  2. اخبار ورزشی

عبدالعلی چنگیز ، مهاجم اسبق تیم ملی و استقلال درخصوص شرایط این روز‌های آبی‌پوشان با ما هم‌صحبت شد. این گفت‌وگو را بخوانید.

مهاجم اسبق استقلال گفت: من فکر می‌کنم فرصت مناسبی است که ویلموتس بازیکنان جوان دعوت شده به تیم ملی را محک بزند.

خبرگزاری فوتبال ایران پارس فوتبال دات کام :

عبدالعلی چنگیز ، مهاجم اسبق تیم ملی و استقلال درخصوص شرایط این روز‌های آبی‌پوشان با ما هم‌صحبت شد. این گفت‌وگو را بخوانید.

بازی با گل‌گهر چطور بود؟

فکر می‌کنم تفکرات استراماچونی دارد کم‌کم جواب می‌دهد. در این بازی به نظر می‌رسید بازیکنان در اجرای خواسته‌های سرمربی تیم هماهنگ‌تر هستند. اگرچه نمی‌شود منکر ضعف‌هایی شد که در تیم وجود دارد، ولی در مجموع کسب اولین برد می‌تواند برای تیم مفید باشد.

چرا استقلال وقتی گل می‌زند، برای حفظ آن ضعیف عمل می‌کند؟

این هم یکی از نقطه ضعف‌های استقلال است که در بازی با ذوب‌آهن و گل‌گهر دیده شد. در بازی با ذوب‌آهن هر گلی که زدیم، بلافاصله گل دریافت کردیم و مقابل گل‌گهر هم شانس آوردیم حریف نتوانست گل مساوی را بزند وگرنه کار سخت می‌شد. اگرچه من معتقدم مقابل گل‌گهر هماهنگ‌تر بودیم.

به نظر شما استقلال می‌تواند خیلی زود چهره یک مدعی را در لیگ بگیرد؟

بله، ولی تیم نیاز به حمایت دارد. هم هواداران و هم پیشکسوتان باید از استقلال حمایت کنند. این بازیکنان جوان نیاز به انگیزه و روحیه دارند و ما باید آن‌ها را به این باور برسانیم که می‌توانند کار‌های بزرگ انجام دهند. استقلال می‌تواند در نیم‌فصل دوم مدعی باشد، ولی باید قدر امتیازات نیم‌فصل اول را بداند و تا جایی که می‌تواند، امتیاز جمع کند.

آیا استراماچونی در استقلال موفق خواهد شد؟

اگر زمان کافی برای اجرای برنامه‌هایش داشته باشد، بله موفق می‌شود. تنها مشکل استراماچونی این است که زود عصبی می‌شود و بازیکنان هم داخل زمین از او تأثیرپذیری می‌کنند. او باید مراقب حاشیه‌های تیم باشد.

تیم ملی روز پنج‌شنبه با کامبوج بازی دارد. نظر شما در این خصوص چیست؟

کامبوج حریف سرسختی نیست و در تهران حرف زیادی برای گفتن نخواهد داشت. من فکر می‌کنم فرصت مناسبی است که ویلموتس بازیکنان جوان دعوت شده به تیم ملی را محک بزند. کامبوج تیم درجه چندمی فوتبال آسیاست که مقابل ما حرفی برای گفتن نخواهد داشت.

خبرورزشی

+ 0
- 0