گوش به زنگگوش به زنگ

گروه خبری سایر

تعیین محل مناسب برای مدیریت پسماند در زنجان/ تا 15 اسفند‌ زباله های شهری و نخاله‌های ساختمانی پاکسازی شود

  1. صفحه اصلی
  2. اخبار سایر

استاندار زنجان با تاکید بر اینکه باید محل مناسبی برای مدیریت پسماند در زنجان تعیین شود، اظهار کرد: مکان یابی برای تخلیه نخاله و زباله از اولویت های کارگروه پسماند است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛ فتح اله حقیقی در کارگروه مدیریت پسماند استان، بر ضرورت پیش بینی محل مناسبی برای پسماند زباله ها به ویژه نخاله های ساختمانی تاکید کرد و گفت: نخاله های شهری خطرات زیست محیطی را به دنبال دارد که شهرداری زنجان با مدیریت درست ازاین نخاله ها بهره برداری  کند .
وی بر ساماندهی و تفکیک زباله ها و پسماندهای شهری از مبدا تاکید کرد و گفت: توجه به مدیریت صحیح پسماندها و استفاده از روشهای علمی و نوین در این زمینه یکی از امور زیربنایی برای توسعه هر منطقه استِ.
مقام عالی استان، با انتقاد از انباشت زباله و نخاله های ساختمانی در حاشیه و خارج شهر و منطقه کمربندی شهر زنجان، اظهار کرد: زنجان شهر اصیل و با سابقه‌ای است و نباید زباله چهره شهر را نازیبا کند  لذا ابتدا باید مظاهر آلودگی حاشیه شهر را برطرف کرده و سپس در پی حذف نخاله ها و پسماندهای کارخانجات باشیم.
استاندار زنجان مدیریت پسماند زباله را یک موضوع چند وجهی و مدیریت آن را مستلزم همراهی تمامی دستگاه های اجرایی دانست و افزود: انتظار می‌رود دستگاه‌های مختلف و افراد صاحب نظر در زمینه مدیریت پسماند و زباله در شهر زنجان راهکارهای لازم را ارائه دهد.
وی از طولانی شدن فرآیند مدیریت زباله و پسماند در شهر زنجان و تخلیه نخاله های ساختمانی در اطراف شهر زنجان ابراز نارضایتی نمود و خاطر نشان کرد: تا 15 اسفند‌ماه سال‌جاری به شهردار زنجان فرصت داد تا محدوده شهری زنجان و داخل شهر زنجان را از وجود نخاله‌های شهری ساختمانی و سایر موارد پاکسازی کند و با متخلفین این حوزه با همکاری سایر دستگاه‌ها برخورد کند.
نماینده عالی دولت در استان با بیان اینکه شهرک صنعتی تخصصی روی 7 میلیون تن.کیک روی دپو شده که نیمی ازان عیار  4 تا 5 درصدی روی دارد، ادامه داد: مشکل دفع پسماند روی در حاشیه شهر زنجان نیز قریب به 15 سال است باقیمانده و باید هرچه سریع‌تر تعیین تکلیف و تا 10 روز آینده زمین جدید دپوی کیک روی شهرک تخصصی، مشخص  شده و مجوز لازم از سوی جهاد کشاورزی استان صادر شود.addup.center