تبلیغات در تلکسیران

دیدار وزیر صمت با نماینده ولی فقیه در گیلان/تاکید امام جمعه رشت بر اطلاع رسانی و ارتباط موثر با افکار عمومی


وزیر صنعت , معدن و تجارت در دومین سفر به استان‌گیلان با نماینده ولی فقیه در استان و‌ امام جمعه رشت دیدار کرد.

به گزارش شاتا,محمد شریعتمداری در این دیدار, ضمن تشریح اهداف سفر به گیلان گفت: حضور در جای جای کشور و صحبت با مدیران و مسئولین محلی و بررسی میدانی مشکلات از اهداف دولت و هیات وزیران است.

وی افزود: دولت در حال تلاش برای ساماندهی مشکلات اقتصادی و برنامه ریزی برای رفع مشکلات است. بی شک در این مسیر,همراهی گروه‌ها و مراجع فکری جامعه می‌تواند در هدایت افکار عمومی موثر باشد.

شریعتمداری افزود: هیچ کس منکر مشکلات موجود نیست. اما تمرکز بر چرایی مشکلات و یادآوری آنها به جای هدایت و ارائه راهکار به مردم, وقت کشی است. باید در شرایط جاری کشور ,همه مسئولین و فعالان اقتصادی و مردم از این امتحان سخت موفق بیرون بیاییم.

وزیر صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: آنچه در حوزه ارز و سکه رخ داد و یا حتی به علت تحریم, تقاضای کالا در بازار ایجاد شد, ممکن است سود آنی به همراه بیاورد, اما در بلند مدت با تاثیر منفی که بر اقتصاد ملی و ارزش پول ملی می‌گذارد, ضرر بزرگی در انتظار خواهد بود.

حجت الاسلام فلاحتی نماینده ولی فقیه در استان گیلان نیز در این دیدار,با تاکید بر نقش مردم در مدیریت شرایط کشور افزود:دولت در حال تلاش برای رفع مشکلات مردم است و عدم توجه به این تلاش ها,صحیح نیست.

وی به جنگ روانی دشمن اشاره کرد و گفت:در شرایطی که دشمن برای سیاه نمایی تلاش می کند و جنگ روانی را خانه به خانه آغاز کرده است,باید افکار عمومی را مدیریت کرد و به قول ریاست محترم جمهوری,امروز,کاشتن بذر ناامیدی, خود, یک منکر است.

وی به نقش وزارت صمت در اقتصاد کشور اشاره کرد و افزود:شریان اقتصاد خرد در کشور در نظارت وزارت صمت است و امیدوارم برای اطلاع رسانی و ارتباط با افکار عمومی تلاش شود، چرا که اگر مسائل را با مردم در میان نگذاریم سیاه نمایی دشمنان و بزرگ نمایی آنها به جای تلاش مسئولین دلیل حل مشکلات قلمداد می‌شود، اما همه می‌دانیم دولت قبل از پروپاگاندای دشمنان, مشکلات را می‌داند و درصدد رفع آن است.

امام جمعه رشت در بخش دیگر سخنانش به مشکلات تولید اشاره کرد و گفت:در شرایط اقتصادی فعلی, طبیعتا بعضی از تولیدگران موفق نبودند و دچار مشکل اقتصادی شده اند.اما از سوی دیگر, مدیرانی هم توانسته اند موفق عمل کنند.لذا انتظار این است که ضمن تقدیر از مدیران لایق, از آنها برای کمک به مدیران بخش هایی که به ظاهر موفق نبوده اند,بهره ببریم تا از توانایی آنها در بخش هایی که عقب ماندگی وجود دارد,استفاده شود.

حجت الاسلام فلاحتی, تاکید کرد:کارها و تلاش ها نباید متوقف شود.وقتی کار رها شود, سواستفاده گران برای تغییرجهت افکار عمومی فعال می شوند.

امام جمعه رشت در آخرین بخش سخنانش به بازار کشورهای همسایه اشاره کرد و گفت:حضور ما در بازارهای کشورهای همسایه از جمله عراق,کمک به بازسازی سوریه و کشورهای آسیای میانه, اقدام بسیار موثر و مثبتی است که باید تداوم یابد.

آزادسازی سقف رقابت محصولات پتروشیمی/ ضرورت اصلاح مالیات بر ارزش افزوده برای حمایت از تولید


وزیرصنعت ، معدن و تجارت با اشاره به افزایش ظرفیت تولید فولاد به 120میلیون تن در آینده ای نزدیک ، به مزیت های سرمایه گذاری در ایران پرداخت و گفت: بیش از 52 هزار واحد صنعتی کوچک و بزرگ در سراسر کشور در حال تاسیس است.

به گزارش شاتا ، محمد شریعتمداری در سفر به استان گیلان ضمن بازدید از زیرساخت های صنعتی این استان در نشست مشترک با مجمع نمایندگان گیلان گفت : در شرایطی از کشور قرارداریم که حفظ وحدت بین قوای سه گانه و همه مسئولین کشور برای پیشبرد اموربسیار راهگشا است.

وزیرصنعت، معدن و تجارت به پیشرفت های صنعتی در کشوراشاره و اظهار کرد: درسال گذشته 6 هزار واحد صنعتی در کشور به بهره برداری رسید که گیلان سهم قابل توجهی از این تعداد داشت.

وی افزود :در گیلان یک هزار و 700 واحد صنعتی در حال طی کردن مراحل مختلف ساخت هستند.

شریعتمداری با اشاره به اینکه با همه مشکلات موجود همچنان در زمینه احداث واحدهای صنعتی مسیر رو به رشدی را طی می کنیم، افزود: هم اکنون بالغ بر 400 واحد صنعتی در گیلان بالای 60 درصد پیشرفت فیزیکی دارند.

ضرورت همکاری مجلس و دولت درایجاد قوانین حمایتی از تولید

شریعتمداری ادامه داد: با وجود تمام تلاش هایی که درسال های گذشته صورت گرفت، آنطور که باید شیرینی سرمایه گذاری در بخش تولید را احساس نکرده اند و به همین دلیل فعالیت های سوداگرانه در کشور بیشتر رواج پیدا کرده است.

وی رفع این نقص تاریخی را مستلزم همکاری مجلس با ایجاد قوانین حمایتی و عزم جدی دولت دراجرای این قوانین برشمرد و گفت: مصوبات کارشناسی مجلس و اجرای صحیح آن از سوی دولت در بهبود وضع تولید بسیار اثرگذار خواهد بود.

وزیر صنعت، معدن و تجارت به روند رو به رشد سرمایه گذاری در بخش های صنعتی ومعدنی اشاره و افزود: به رغم تمام دغدغه هایی موجود مردم هنوزاز حضور در عرصه تولید استقبال می کنند و روند سرمایه گذاری در فعالیت های صنعتی همچنان بالا است و باید از این فرصت بهره گرفت.

وی به صدور 177 مورد جواز تاسیس صنعتی در گیلان از ابتدای سال اشاره کرد و بیان داشت: در طول سال 96، 188 پروژ صنعتی در گیلان به بهره برداری رسید و در 5 ماهه نخست سال جاری نیز 70 واحد صنعتی در گیلان افتتاح شد.

ترویج ناامیدی در جامعه ترفند بزرگ دشمن

شریعتمداری ترویج ناامیدی در جامعه را ترفند بزرگ دشمن دانست و افزود : در حالیکه بزرگترین قدرت‌های دنیا از جمله آمریکا می‌خواستند ایران را منزوی کنند، نتایج برجام و خروج یکطرفه امریکا در نهایت به انزوای آمریکا منجر شد.

وی فشارهای ناشی از عهد شکنی آمریکا در برجام را به گلوله ای برفی تشبیه کرد و گفت: با هشیاری و همکاری نباید اجازه دهیم این گلوله برف که ریشه سیاسی دارد به بهمن تبدیل شود، چون عرصه در اختیار ماست و باید کنترل کنیم.

وزیر صنعت، معدن و تجارت به دست گذاشتن دشمن بر روی صنایع اشتغالزای کشور اشاره کرد وافزود: خودروسازی، فولاد و پتروشیمی از جمله این صنایع هستند چون اشتغال و درآمد صادراتی بالایی دارد و باید با وحدت و هم آهنگی مشکلات را پشت سر بگذاریم.

شریعتمداری با توجه‌ به نقش مردم در هدایت و مدیریت کشور افزود : مردم نمایندگان مجلس را انتخاب می‌کنند و مطالبات خود را از آنها پیگیری می‌کنند، شایسه سالاری و استفاده از افراد موثر حق و حتی مسئولیت نمایندگان است، حتی انتقاد با دولت حق افراد است و یکی از برکات کشور چند صدایی است و فقط باید نسبت به خطوط قرمز و منافع ملی حساس باشیم، اما این منافاتی با همکاری و همراهی و تلاش برای کاستن از مشکلات مردم ندارد.

وی افزود : فشار نقدینگی یکی از مسایل مهم در اقتصاد کشور است که باید برای برنامه ریزی کرد، همه شاهد بودیم وقتی خودرو عرضه شد 53 میلیون مراجعه با 6 میلیون ای پی اختصاصی و یک میلیون چهارصد فرم تکمیل شده و آماده پرداخت خود نشانه وجود نقدینگی بالاست.

وزیر صنعت، معدن وتجارت با توجه به نقش نخبگان در هدایت افکار عمومی افزود: باید برای تبیین سود آنی خرید دلار و در مقابل ضرر هنگفت آینده با کاهش ارزش پول ملی برای مردم تلاش کرد و نباید فقط به دنبال چرایی گشت بلکه بهتر از تاثیرات عدم مشارکت فعال اقتصادی برای افکار عمومی سخن گفت.

شریعتمداری با اشاره به پتانسیل های موجود در توسعه ظرفیت تولید فولاد در کشور گفت: تولید فولاد ایران با تکمیل واحدهای صنعتی بالای 60درصد پیشرفت فیزیکی به بیش از 120 میلیون تن افزایش خواهد یافت.

وزیرصنعت،معدن وتجارت رتبه اول ایران در تولید آهن اسفنجی را از مزیت های دیگر صنایع فلزی در کشوربرشمرد و گفت: پیشرفت های ایران در صنایع مختلف به گونه ای بوده که محدودیت های ایجاد شده بیشتر این صنایع را هدفگذاری کرده است.

تمهیدات ارزی دولت

وی بر لزوم به روز شدن قوانین مطابق شرایط جدید تاکید کرد و گفت: زمانی که دولت ارز 4200 تومانی را اعلام کرد، تصمیمی برای شرایط موقت بود و امروز دولت به دنبال این شرایط تمهید لازم را انجام داد تا ارز رسمی به کالاهای اساسی و ویژه و دارو و تجهیزات پزشکی تخصیص پیدا کند.

ضرورت اصلاح قانون مالیات بر ارزش افزوده

وی همچنین بر ضرورت اصلاح قانون مالیات بر ارزش افزوده تاکید کرد و گفت: هم اکنون این قضیه فشار زیادی به تولید کنندگان وارد کرده در صورتیکه مالیات بر ارزش افزوده باید از مصرف کننده نهایی دریافت شود.

وی گفت: پیشنهاد میکنم برای کوتاه مدت حداقل مالیات بر ارزش افزوده در برخی حوزه های تولید حذف شود و امیدوارم با همراهی مجلس در تسریع اصلاح مالیات بر ارزش افزوده و همچنین تصمیمی مه می‌توان در حلسه هماهنگی سران سه قوه گرفت در این حوزه به تولید کمک کرد.

وی تصمیم دولت برای آزاد کردن نرخ ارز را واکنشی به سوداگری‌های احتمالی دانست و گفت: بسیاری از تقاضاهایی که برای ارز 4200 تومانی وجود داشت غیر واقعی بود و با توجه به وضعیت حوزه پتروشیمی و بازار برای حمایت از این صنایع ارز نیمایی در نظر گرفتیم.

درعرضه محصولات پتروشیمی سقف رقابت آزاد خواهد شد

شریعتمداری با توجه به افزایش نرخ ارز و راهکارهای مختلف برای دولت افزود: دولت دو راه در پیش دارد یا در نظر کرفتن ارز 4200برای معاملات کالایی و کنترل رانت و نظارت شدید بر بازار و یا استفاده از نرخ ارز و سقف رقابت آزاد و هزینه در حوزه رفاهی و‌حمایتی که کشور در حال حرکت به سمت بازار غیر رانتی است و به تدریج روندها اصلاح خواهد شد و از هفته آینده در عرضه محصولات پتروشیمی نیز سقف رقابت آزاد خواهد شد.

وزیر صمت با اشاره به سیاست صادراتی دولت گفت: صادرات بدون واردات ارز و صادرات کالاهای اساسی که نرخ ارز رسمی به آن تعلق می‌گیرد مورد حمایت دولت نیست و باید با بازگردادندن ارز حاصل از صادرات تامین مواد اولیه و تولید کشور را حمایت کرد.

دیدار محمد شریعتمداری با فعالین اقتصادی آذربایجان شرقی/ تخلیه گمرکات و عرضه سریع کالا در بازار


محمد شریعتمداری وزیر صنعت، معدن و تجارت در سفر به تبریز با فعالین صنعتی و معدنی آذربایجان شرقی دیدار کرد و در جریان مشکلات آنها قرار گرفت.
شریعتمداری با اشاره به شرایط خاص کشور و تایید مشکلات در اقتصاد کشور گفت: بعد از ابلاغ سیاست‌های جدید ارزی محدودیت‌هایی در حوزه تولید و تجارت ایجاد شد که عموما قابل پیشگیری نبود لذادر ابتدا مقرر شد بدون محدودیت, ارز رسمی به همه کالاها برای واردات تعلق گیرد اما ظرف مدت کوتاهی بیش از 50میلیارد دلار صف ثبت سفارش ایجاد شد که دولت حتما باید کاری صورت می‌داد و یکی از اقدامات ایجاد بازار ثانویه است.وزیر صمت با اشاره به فرمایشات رهبری در خصوص افزایش روحیه امید در کشور افزود: در اصل ما نباید یک گلوله برف را تبدیل به بهمن در اقتصاد کنیم و در ایجاد هیجان و نا امیدی در اقتصاد و جامعه مشارکت داشته باشیم، حتی اگر قرار است با احتکار برخورد کنیم باید با پیشینه کارشناسی و بدور از هیجان و ناهماهنگی,انجام شود.وی ادامه داد: اینکه فردی بگوید میلیاردها دلار ارز از کشور خارج و تکلیفش روشن نشده در حالیکه تولید کالای سرمایه‌ای و خط تولید بیش از چندماه طول می‌کشد و قانون فرصت شش‌‌ماهه را برای وارد کننده در نظر گرفته، صحیح نیست، مسئولین و افراد با نفوذ نباید با اظهارات نا امید کننده یک مسئله عرفی و قانونی را تبدیل به بحران کنند.شریعتمداری با اشاره به تلاش بخش خصوصی در همراهی دولت در شرایط خاص کشور گفت: فعالان اقتصادی یک گروه مرجع بزرگی محسوب می شوند که با محدودیت مواد اولیه مواجه هستند که این مسئله تابعی از تغییرات اقتصادی کشور است اما پایدار نخواهد ماند و در طول زمان رفع خواهد شد و اساسا تصمیمات دولت در مشاوره و با مشارکت فعالان بخش خصوصی و افراد متخصص به تصمیمات موثرتری تبدیل خواهد شد.وی افزود: در تصمیمات و محدودیت‌های ایجاد شده برای تجارت کشور پس از بسته‌های ارزی، وزارت صمت بصورت مداوم با گروه‌های مرجع اقتصادی در حال مشاوره است و راهکارها بصورت تدریجی اعمال خواهد شد.شریعتمداری با اشاره به شرایط روز بازار گفت: در شرایطی هستیم که هزینه انبارداری در بیرون از گمرک, از نگه داشتن کالا در گمرک کمتر است و امروز با افزایش زمان ماندگاری کالا و عدم اظهار در گمرک مواجه شدیم که وزارت صمت با همکاری گمرک در حال تدبیر و ایجاد راهکارهایی برای عرضه سریع‌تر کالا در بازار است.

تکذیب افزایش قیمت خودرو از سوی وزارت صنعت،معدن و تجارت


افزایش قیمت خودرو که به نقل از وزیر صنعت,معدن و تجارت اعلام شده کذب محض بوده و واقعیت ندارد.

افزایش قیمت خودرو که به نقل از وزیر صنعت,معدن و تجارت اعلام شده کذب محض بوده و واقعیت ندارد.

به گزارش شاتا،روابط عمومی وزارت صنعت و معدن و تجارت اعلام کرد:آنچه با عنوان افزایش قیمت برای خودروهای پایین 45 میلیون تومان وخودروهای بالای 45 میلیون تومانی به نقل از وزیر صنعت و معدن و تجارت در نشست مشترک کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی از سوی یک سایت منتشر شده صحت ندارد.

لازم به ذکر است محمد شریعتمداری در این جلسه هیچ گونه صحبتی درباره افزایش قیمت خودروها نداشته و سایت مزبور به دروغ خبر افزایش قیمت خودرو را به وزیر صنعت،معدن و تجارت منتسب کرده است.

تاکید می شود، مرجع قیمت گذاری خودرو شورای رقابت است و تصمیم نهایی برای افزایش را ستاد تنظیم بازار خواهد گرفت.

روابط عمومی وزارت صمت حق پیگیری قضایی انتشار اخبار دروغ و انتسابی به وزیر صنعت و معدن و تجارت را حق قانونی خود دانسته و از رسانه ها تقاضا دارد تا با انتشار اخبار غیر موثق به نوسانات قیمتی در بازار خودرو و نیز نگرانی مردم در این زمینه دامن نزند.

تسریع توسعه صنعتی غرب استان سمنان با افتتاح 4 طرح و پروژه صنعتی با حضور وزیر صمت


همزمان با ششمین روز از هفته دولت ، محمد شریعتمداری وزیر صنعت ، معدن وتجارت چهار طرح و پروژه صنعتی استان سمنان را با حضور تولیدگران ، مقامات و مسولان محلی افتتاح کرد.

به گزارش شاتا، محمد شریعتمداری در این سفر یک روزه پنج بازدید را در برنامه داشت که بهره برداری از شرکت‌های تولیدی الیاف ، شیمیایی و خودروسازی در زمره آن‌ها بود. نشست با کارآفرینان، صنعتگران و صاحبان صنایع استان نیز از دیگر برنامه های این سفر یک روزه بود. وزیر صنعت، معدن و تجارت طی دیدار با صنعتگران استان سمنان از نزدیک در جریان مشکلات صاحبان صنایع و کارآفرینان این استان قرار گرفت.

افتتاح گمرک منطقه ویژه اقتصادی گرمسار

شریعتمداری با حضور در شهرستان گرمسار ، ضمن بهره برداری از گمرک منطقه ویژه اقتصادی گرمسار و بازدید از زیر ساخت های این منطقه ویژه اقتصادی در جمع فعالان اقتصادی وصنعتگران به افتتاح چند طرح صنعتی در استان اشاره کرد و گفت: این طرح‌ها در راستای تسریع توسعه در غرب استان به بهره برداری رسیده که نمونه آن گمرک منطقه اقتصادی گرمسار است.

وی تصریح کرد: این منطقه به واسطه نزدیکی به تهران و استقرار صنایع مهم در آن، اهمیت بسزایی در توسعه صنعتی دارد و یکی از ظرفیت‌های بی نظیر برای رونق اقتصادی در کشور محسوب می‌شود که دولت برای آن تا امروز 30 میلیارد تومان هزینه کرده که با اتصال به راه آهن اینچه برون توان صادراتی آن تا چین افزایش می یابد.

رونمایی از خط تولید خودروهای محصولات MG

افتتاح خط تولید خودروهای MGنیز از جمله برنامه های یک روزه شریعتمداری به این استان صنعتی بود ، وزیر صنعت معدن و تجارت در این مراسم، خودروسازان خصوصی را پیشگام مقابله با تحریم ها توصیف کرد و گفت: امروز شاهد آغاز به کار خط تولید یک محصول جدید در صنایع اتومبیل سازی هستیم و این مسأله نشان می دهد با توان بخش خصوصی می توان از تحریم ها عبور کرد.

لازم به ذکراست ، این مجموعه تولیدی با سرمایه گذاری بیش از 1125میلیارد ریال ظرفیت تولید سالانه یکصد هزار دستگاه خودروی سواری رده B را دارد و زمینه اشتغال برای 175نفر را فراهم کرده است.

بهره برداری از دو واحد صنعتی با سرمایه گذا ری بالغ بر 440میلیارد ریال

وزیر صنعت ، معدن تجارت همچنین درادامه سفر به این استان ، واحد تولیدی مهربان الیاف واقع در شهرک صنعتی فجر گرمسار را با ظرفیت تولید 34 هزار تن انواع گونی پلی پروپیلن و سرمایه گذاری 170میلیارد ریال را به بهره برداری رساند. این واحد تولیدی در زمینی به زیربنای 4 هزار و 600 متر مربع احداث شده است.

افتتاح طرح توسعه شرکت شیمیایی کلران در سمنان با ظرفیت تولید سالانه 15هزار تن کلرور کلسیم و 16800 تن سود سوزآور مایع و با سرمایه‌گذاری حدود 270 میلیارد ریال از دیگر برنامه های وزیر صمت به مناسبت هفته دولت در استان سمنان بود .

این شرکت محصولاتی مانند سود سوزآور جامد ، سود سوزآور مایع، کلروکلسیم، اسید کلریدریک و انواع کلر را تولید می‌کند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت همچنین با حضور در شرکت عقاب افشان تولیدکننده اتوبوس های درون و بین شهری، سهم این واحد تولیدی را در اجرای طرح نوسازی ناوگان حمل و نقل شهری و بین شهری کشور ارزیابی کرد .

نقش این واحد صنعتی در ارزش سرمایه گذاری طرح در سال های اول و دوم، میزان اشتغال و روش تامین منابع ابرطرح نوسازی ناوگان حمل و نقل کشور از دیگر موارد مورد بررسی در این نشست بود.

گفتنی است ، سفر یک روزه وزیر صنعت ، معدن و تجارت به استان سمنان با افتتاح مرکز خدمات فناوری و کسب وکار شهرک صنعتی بزرگ سمنان و بازدید از فرایند تولید واحد صنعتی تولیدکننده تجهیزات پزشکی پایان یافت.

تکذیب ادعاهای امیر خجسته از سوی مرکز روابط عمومی وزارت صمت


وزارت صنعت،معدن و تجارت به ادعاهای امیر خجسته،نماینده همدان در مجلس شورای اسلامی درباره احتکار 160 هزار دستگاه خودرو و نیز رانت معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در واردات خودرو که در مصاحبه با خبرگزاری مهر مطرح شده بود، واکنش نشان داد و آنها را تکذیب کرد .

به گزارش شاتا، روابط‌عمومی وزارت صنعت معدن وتجارت پیرو درج خبری با عنوان «160 هزار خودرو احتکار شده است/ رانت های معاون وزیر صنعت در واردات خودرو» در‌ خبرگزاری مهر ضمن رد این اظهارات آورده است:

از آقای خجسته انتظار می رود اولا هر گونه اسناد ادعای خود مبنی بر احتکار 160 هزار خودرو توسط شرکت های مورد ادعا را منتشر و اعلام کند این میزان احتکار ذکر شده در کدام انبار و یا پارکینگ صورت گرفته است. همچنین تقاضا می شود تا اسناد ادعایی خود درباره رانت معاون وزیرصمت در واردات خودرو و ثبت سفارش ها را با ذکر نام معاونت مزبور و میزان استفاده از رانت ادعایی را منتشر کرده تا برای یک بار هم که شده از کلی گویی و ابهام آفرینی پرهیز کند.

در ادامه این جوابیه امده است:اما برای تنویر افکار عمومی و روشن شدن موضوع ادعایی آقای خجسته باید متذکر شد که مدیران عامل دو شرکت سایپا و ایران خودرو و نیز انجمن های خودروسازان و قطعه سازان و همچنین برخی از نمایندگان مجلس طی روزها، هفته ها و ماه گذشته بارها تاکید کرده اند که احتکار خودرو از سوی این دو شرکت خودروساز که خودروهای خود را با قیمت مصوب به فروش می رسانند، توجیه اقتصادی ندارد.

همچنین در این زمینه نهادهای متعدد نظارتی چنین اظهارنظری نداشته اند و ظاهرا آقای خجسته اخبار روزانه مربوط را دریافت نکرده و همچنان ادعاهای تکذیب شده یک ماه گذشته را دوباره مطرح می کند، از سوی دیگر درباره ماجرای فساد صورت گرفته در موضوع ثبت سفارش برای واردات خودرو نیز، وزارت صنعت، قبلا فهرست شرکت هایی که ثبت سفارش کرده را منتشر و شفافیت لازم را انجام داده است.
مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت صمت یادآور شده است: همچنین حجت الاسلام و المسلمین جناب آقای غلامحسین محسنی اژه ای سخنگوی محترم قوه قضائیه در رابطه با موضوع ثبت سفارش برای واردات خودرو به تاریخ چهارم شهریورماه سال جاری اعلام موضع کرده است و توصیه می گردد نماینده محترم ادعاهای فراتر از رسیدگی دستگاه قضایی که بعضا نیز جنبه حقوقی دارند را طرح نکنند.
بنابراین ضمن تکذیب هر گونه مداخله وزارت صنعت، معدن و تجارت برای استفاده از رانت در واردات خودرو، از آقای خجسته تقاضا می شود تا هر گونه سند، مدرک و دلیل محکمه پسند که ادعا و اتهام ایشان را ثابت می کند، برای تنویر افکار عمومی ارائه کنند. وزارت صنعت، معدن و تجارت نه تنها از انتشار این اسناد در راستای شفاف سازی و مبارزه با ابهام آفرینی و موج سواری بر افکار عمومی و جهت بخشیدن به آن در راستای القای حس ناامیدی به مردم که هم راستا با دشمنان نظام جمهوری اسلامی صورت می گیرد، استقبال می کند، بلکه وعده می دهد تا در صورت تایید این اتهامات، خود در صف اول برخورد با متخلفان قرار بگیرد.

در انتهای این جوابیه تاکید شده است: در آخر از خبرگزاری مهر توقع می رود با در نظر گرفتن تقوای الهی، اساسا نسبت به رویه انتشار اتهامات مبهم در رابطه با وزارت صمت تجدیدنظر کند و بر اساس اصول رسانه ای و اخلاقی و شرعی قبل از طرح اینچنین ادعاهایی که قطعاً امکان پیگیری حقوقی دارند نسبت به کسب اطلاع دقیق از دستگاه مربوطه اقدام نماید.

رمز عبور خود را فراموش کرده اید ؟