علیپور: آقای یزدی؟ سنگ‌تمام یا سنگی که به ما زدند؟


مهاجم پرسپولیس نیز بابت اتفاقات استادیوم غدیر واکنش نشان داد و از مسوولان خواست قبل از اینکه بار دیگر شاهد اتفاقات تلخ باشیم ریشه آن را نابود کنند.
علیپور: آقای یزدی؟ سنگ‌تمام یا سنگی که به ما زدند؟

به گزارش "ورزش سه"، علی علیپور در اوج بدشانسی از ثبت گل در دیدار مقابل استقلال خوزستان ناکام ماند. او در خصوص این بازی به خبرنگار ما گفت: یکی از عجیب‌ترین بازی‌هایی بود که پشت سر گذاشتیم. البته این سومین باری بود که با این اتفاقات مواجه می‌شدم و قبلا هم مقابل نفت در مسجد سلیلمان و دوران آقای درخشان و دو فصل قبل هم مقابل استقلال اهواز چنین شرایطی را دیده بودم.


وی ادامه داد: اتفاقات این بازی از همان زمان ورود ما به اهواز رقم خورد و کاملا مشخص بود که برنامه ریزی شده بود. سنگی که در اتوبوس به شیشه جایی که من نشسته بودم خورد و هنوز هم صدای سنگ و شیشه در گوشم می پیچد. اگر اتفاق تلخی رخ می‌داد چه کسی واقعا پاسخ می‌داد؟ چرا جان انسان‌ها برای کسی مهم نیست و اگر سنگ باعث نابودی کسی می‌شد چطور وجدان‌شان آرام می‌شد؟


علیپور در ادامه به حکم احتمالی کمیته انضباطی هم اشاره می‌کند و در این زمینه گفت: کمیته انضباطی نهایتا هواداران استقلال را از بازی بعدی محروم کند اما چه اتفاقی می‌افتد؟ مگر چند نفر برای بازی بعدی این تیم خواهند آمد و این تعدادی که امروز آمده بودند فقط برای انتقام بازی با فولاد آمده بودند. روی حرف من با کسانی است که اتفاقات بازی هفته قبل را شکل داده بودند. برای چه وقتی 3 بر 0 جلو هستیم باید آن اتفاقات رقم بخورد و هواداران حریف را عصبانی کنند؟ لیدر باشگاه به چه اجازه‌ای حق توهین به خودش می‌دهد که این اتفاقات امروز باعث از دست رفتن دو امتیاز ارزشمند تیم شود. هواداران استقلال در بازی بعدی محروم شوند چه اتفاقی خواهد افتاد؟


مهاجم پرسپولیس در خصوص فرصت هایی که در این بازی از دست رفت گفت: اصلا هافبک های ما کاری نمی توانستند در این بازی کنند. هیچ حمله‌ای نتوانستم از کناره ها ترتیب دهیم و بازیکن حریف هم به سادگی از این شرایط استفاده می کردند و از کناره ها به ما فشار می آوردند و توپ را به همان قسمت می‌انداختند. ضربه ای که به تیرک خورد هم قبل از آن به پای مدافع حریف خورده بود و باید کرنر می گرفت و خطای سیامک نعمتی هم می توانست پنالتی باشد اما داور آن را پشت محوطه جریمه گرفت. با این حال هیچ چیز نمی تواند دو امتیاز رفته ما را برگرداند و ما امروز تساوی نکردیم بلکه مجبور به این نتیجه شدیم و اگر در شرایط عادی بازی بود نتیجه غیر از این می شد.


مهاجم پرسپولیس در پاسخ به اظهارات سرمربی استقلال خوزستان در پایان بازی گفت: آقای یزدی گفته اند هواداران ما سنگ تمام گذاشتند. به نظرم ایشان منظورشان این سنگ هایی باشد که به سمت ما پرتاب شده وگرنه ما که در زمین بودیم چیز دیگری می دیدیم. من واقعا از طرفداران پرسپولیس تشکر می‌کنم که در این شرایط هم کنار ما بودند و شایسته قدردانی هستند. حساب آنها از کسانی که برای ضربه به تیم تلاش می کنند جداست و قدردان آنها هستیم. امیدوارم مسوولان باشگاه هم تصمیم قاطعی درباره کسانی که به تیم ضربه می زنند بگیرند و هواداران هم با شناخت این رفتارها مانع از اتفاقات بد برای باشگاه و تیم شوند.

هواداران یوونتوس بالاخره بونوچی را بخشیدند


به نظر می رسد رابطه لئوناردو بونوچی با هواداران باشگاه یوونتوس در حال ترمیم یافتن است.
هواداران یوونتوس بالاخره بونوچی را بخشیدند

به گزارش "ورزش سه"، لئوناردو بونوچی تابستان سال قبل و بعد از جنجال های فراوان تصمیم گرفت پس از سالها از یوونتوس جدا شده و راهی باشگاه رقیب یعنی میلان شود. اما در اتفاقی عجیب، بونوچی یک سال بعد و در تابستان امسال دوباره به یووه بازگشت که این اتفاق با مخالفت بخش قابل توجهی از هواداران بیانکونری مواجه شد و در تمام نظرسنجی جمعیت غالب علاقه ای به بازگشت بونوچی نداشتند.

 

 

حتی بونوچی در اولین جلسه تمرینی خود در یوونتوس نیز مورد شماتت برخی طرفداران قرار گرفت اما اخبار حاکی از آن است که در روزهای اخیر رابطه مدافع ایتالیایی و طرفداران یوونتوس بهبود یافته و امروز بعد از پایان آخرین جلسه تمرینی یوونتوس، بونوچی نیز مورد تشویق قرار گرفت و تعداد زیادی از هواداران از او خواستند با آنها عکس بگیرد.

 

بونوچی چند روز قبل در دیداری تدارکاتی برای یوونتوس موفق به گلزنی شد و اگر قادر به تکرار روزهای درخشان گذشته در ترکیب بانوی پیر باشد، احتمالا مورد بخشش همه هواداران قرار خواهد گرفت.

در درگیری بازیکنان بایرن چه گذشت؟


ژاوی مارتینز و ساندرو واگنر این روزها در ترکیب بایرن مونیخ دوستان صمیمی هستند ولی تا همین چند وقت پیش رقابت گهگاه خشونت‌آمیز این دو یکی از سوژه‌های جنجالی بوندس‌لیگا بود.
در درگیری بازیکنان بایرن چه گذشت؟

به گزارش"ورزش سه"، در ماه سپتامبر 2015 زمانی که ژاوی مارتینز بعد از یک سال مصدومیت و دوری از میادین تازه به ترکیب بایرن مونیخ بازگشته بود در دیدار با تیم کوچک دارمشتات با بازیکنی به نام ساندرو واگنر روبرو شد. ژاوی در دقیقه‌ی 66 وارد میدان شد و چیزی نگذشت که با حرکت خشن یک بازیکن دارمشتات به نام ساندرو واگنر روبرو شد. 


ژاوی مارتینز به روزنامه‌ی تاگس زایتونگ گفت:" واگنر با آرنج به بینی من کوبید و بعد بدون اینکه کوچکترین عذرخواهی‌ای بکند گفت به بوندس‌لیگا خوش آمدی". واگنر آن روزها بازیکن جوانی نبود و در 27سالگی بعد از چند حضور ناموفق در تیم‌های مختلف بوندس‌لیگا به دارمشتات ملحق شده و کم کم در حال تحکیم موقعیت خود در این تیم کوچک آلمانی بود. اما بازی‌های خوب او در دارمشتات باعث شد ساندرو واگنر از فصل بعد به هوفنهایم پیوسته و راه خود را برای رسیدن به تیم ملی و تیم‌های بزرگتر آلمانی هموار کند. 


ساندرو واگنر که این روزها در بایرن با ژاوی مارتینر همبازی است تنها به دلیل گلهایش شناخته نمی‌شود بلکه بازیکنان تیم‌های حریف بارها به خاطر رفتار خشن و بی‌ادبانه‌ی او در جریان بازی به انتقاد از واگنر پرداخته‌اند. ژاوی مارتینز در این باره گفت:" من همیشه به ساندرو می‌گویم تو وقتی در زمین فوتبال هستی، یک احمق به تمام معنایی". ولی ژاوی تاکید می‌کند که واگنر بیرون از زمین فوتبال، مرد خیلی خوبی است. ژاوی گفت:" ساندرو خیلی بامزه است. ما دوست‌های صمیمی هستیم". 


وقتی خبرنگار تاگس زایتونگ از ژاوی مارتینز می‌پرسد بعد از رفتن آرتورو ویدال از بایرن چطور می‌خواهد بازیکنان حریف را بترساند، او در پاسخ گفت:" من هم به اندازه‌ی کافی زشت هستم. لازم نیست قیافه‌ی ترسناک به خودم بگیرم. کافی است با همین صورت جلوی رقبا بایستم".

ترکیب احتمالی استقلال برابر پارس جنوبی


وینفرد شفر تیم تحت هدایت خود را با حداقل تغییرات راهی دیدار با پارس جنوبی می کند.
ترکیب احتمالی استقلال برابر پارس جنوبی

به گزارش "ورزش سه"، وینفرد شفر و شاگردان او روز پنجشنبه چهارمین دیدار خود در لیگ برتر را برابر پارس جنوبی در شهر جم برگزار خواهند کرد و به مصاف تیم تحت هدایت تارتار خواهند رفت.


شفر در این دیدار احتمالا تغییرات زیادی نخواهد داشت و اگر غیبت فرشید باقری نبود، سرمربی آبی ها تیم خود را بدون تغییر به زمین می فرستاد اما حالا آبی ها احتمالا با یک تغییر به زمین خواهند رفت.


مهدی رحمتی برای ثبت سومین کلین شیت در این دیدار کاپیتان استقلال خواهد بود و زوج منتظری و سهرابیان مدافعان مرکزی استقلال هستند. محمدی مهر در بازگشت به ورزشگاه تیم سابق خود دفاع راست آبی ها خواهد بود و زکی پور در سمت چپ دفاع قرار می گیرد.


زوج علی کریمی در این دیدار احتمالا محمد دانشگر خواهد بود تا ترکیب خط میانی آبی ها شاهد یک تغییر اجباری برای این دیدار حساس باشد و دانشگر در پست غیر تخصصی خود به میدان برود. فرشید اسماعیلی ستاره هفته سوم استقلال نیز در این دیدار در پست شماره 10 به میدان می رود و وریا غفوری و مرتضی تبریزی در دو سمت راست و چپ یک خط عقب تر از روح الله باقری قرار می گیرند.


استقلال در این دیدار طارق همام، خسرو حیدری، گرو و نویمایر را نیز روی نیمکت خواهد داشت تا در صورت لزوم به آبی ها کمک کنند.


ترکیب احتمالی استقلال در این دیدار به شرح زیر است:


مهدی رحمتی، فرشاد محمدی مهر، پژمان منتظری، آرمین سهرابیان، میلاد زکی پور، محمد دانشگر، علی کریمی، فرشید اسماعیلی، وریا غفوری، مرتضی تبریزی و روح الله باقری.

این گرت بیل واقعا جانشین رونالدو است؟ (عکس)


گرت بیل اگرچه در مقاطعی از بازی عملکرد بسیار خوبی داشت، اما غیبت کریستیانو رونالدو در ترکیب رئال مادرید به وضوح حس شد.
این گرت بیل واقعا جانشین رونالدو است؟ (عکس)

به گزارش "ورزش سه"، به نظر می رسد بعد از جدایی کریستیانو رونالدو، نقش گرت بیل در ترکیب کهکشانی ها محوری تر شده و حالا این ستاره ولزی که در مقطع پایانی فصل قبل نمایشی خیره کننده داشت، تبدیل به مرد اول برنامه های سرمربی جدید رئال مادرید شده است.

 

گرت بیل در دربی دیشب خصوصا در نیمه اول نمایش درخشانی داشته و پایه گذار گل اول تیمش شد و با ارسالی دیدنی کریم بنزما را صاحب موقعیت کرد اما هرچه از بازی گذشت تاثیرگذاری ستاره ولزی در میدان کمتر شده و قوای او تحلیل رفت.

 

در مقطعی که رافا بنیتس هدایت رئال مادرید را بر عهده داشت، سعی او میدان دادن بیشتر به گرت بیل و افزایش تاثیر او در ترکیب تیم به اندازه رونالدو بود که البته فرجام این پروژه بسیار تلخ بود و باید دید سرنوشت خولن لوپتگی بعد از اتکا به قدرت این ستاره ولزی چه خواهد شد زیرا در سالهای اخیر ستاره پرتغالی تبدیل به قاتل اتلتیکومادرید شده بود.

 

 

 

 

 

تونی کروس: لیاقت اوزیل، خداحافظی بهتری بود


تونی کروس، ستاره‌ی رئال مادرید و تیم ملی آلمان در گفت و گو با بیلد درباره‌ی آینده‌ی خود در تیم ملی و ماجرای مسوت اوزیل صحبت کرد.
تونی کروس: لیاقت اوزیل، خداحافظی بهتری بود

به گزارش "ورزش سه"، کروس به بیلد گفت تا رقابتهای جام ملتهای اروپای 2020 به حضور در تیم ملی کشورش ادامه خواهد داد و آن رقابتها را هدف بزرگ خود می‌داند. کروس گفت امیدوار است آلمان در آن رقابتها نسبت به دوره‌ی قبلی جام ملتها به مراتب موفق‌تر باشد. 

 


کروس در ادامه‌ی مصاحبه‌ی خود با بیلد درباره‌ی استعفای مسوت اوزیل از تیم ملی آلمان و ماجرای او که هنوز در فوتبال آلمان جنجال می‌آفریند گفت:" مسوت یکی از کسانی است که با شایستگی به تیم ملی آلمان راه پیدا کرده و لیاقت این را داشت که دوران حضورش در تیم ملی به شکل بهتری به پایان برسد. ولی شکل استعفای مسوت از تیم ملی درست نبود. در بیانیه‌ای که مسوت بعد از استعفای خود در شبکه‌های اجتماعی منتشر کرد بخش‌های درستی وجود داشت که مسوت به درستی به آنها اشاره کرده بود ولی در کنار این، بیانیه‌ی او متاسفانه سرشار از مطالب غلط و مهملاتی بود که بخش‌های درست آن را تحت‌الشعاع قرار داده بود. من می‌دانم خود مسوت می‌داند که درون تیم ملی آلمان و در فدراسیون فوتبال آلمان چیزی به اسم نژادپرستی وجود ندارد. درست برعکس، ما همیشه برای تنوع اجتماعی و ادغام مهاجرین تلاش کرده‌ایم. مسوت نمونه‌ی خیلی خوبی بود که نشان می‌داد چیزی که ما می‌گوییم واقعیت است. همانطور که به جز مسوت، چندین بازیکن دیگر تیم ملی هم از خانواده‌‌های مهاجرین به آلمان هستند". 

 


کروس درباره‌ی تاثیر ماجرای اردوغان بر تیم ملی آلمان در جام جهانی گفت:" اینکه کاری که مسوت و ایلکای کردند چه تاثیری روی عملکرد تیم ملی ما در جام جهانی روسیه داشت، به نظرم آنها خودشان باید به این سوال جواب بدهند. ولی اگر نظر شخصی من را بخواهید درست نیست که ما به عنوان یک تیم پشت این بحث عمومی قایم بشویم و این ماجرا را به عنوان عامل اصلی ناکامی‌مان جلوه دهیم". 


کروس درباره‌ی جداشدن دوست صمیمی‌اش کریستیانو رونالدو از رئال مادرید هم به بیلد گفت:" کریس وقتی در رئال بود هر فصل 50 گل را برای ما گارانتی می‌کرد. برایم جالب است ببینم این فصل چطور می‌خواهیم جای خالی او را پر کنیم. ولی روزهای جالبی در پیش داریم چون باید ثابت کنیم بدون رونالدو هم تیم بزرگی هستیم. من به این باور دارم".

>