برندگان و بازندگان نقل و انتقالات لیگ برتر انگلیس


نقل و انتقالات لیگ برتر به پایان رسید. اما در پایان چه کسانی ناراحت و چه کسانی خوشحالند؟
برندگان و بازندگان نقل و انتقالات لیگ برتر انگلیس

به گزارش "ورزش سه"، زمان نقل و انتقالات تابستانی لیگ برتر روز گذشته به پایان رسید؛ سه هفته زودتر از فصول قبل و پیش از شروع فصل جدید. حال می توان ارزیابی بهتری داشت از اینکه کدام باشگاه ها عملکرد بهتری داشتند و کدام باشگاه ها نتوانستند آنطور که باید و شاید از این فرصت برای تقویت تیم های شان بهره بگیرند:

 

برنده: تیبو کورتوا

کورتوا به سختی از چلسی جدا شد، آن هم با تحریم کردن تمرینات تیمش. تحریم کردنی که باعث شد تا قهرمان شش دوره لیگ انگلیس مجبور شود تا در بازار با یک قیمت نجومی دروازه بان جدیدی جذب کند.

برنامه ریزی نه چندان خوب سران استمفورد بریج باعث شد تا در نهایت آن ها با وجود اینکه می دانستند شماره 1 بلژیکی تمایلی به ماندن ندارد، خرید جایگزین را به روزهای آخر نقل و انتقالات محول کنند. آن هم درحالی که علاقه بازیکن برای بازگشت به پایتخت اسپانیا و نزدیک بودن به خانواده اش رسانه ای شده بود.

 

 

تیبو در این اتفاقات دست بالا را داشت زیرا تنها یک سال از قراردادش باقی مانده بود و در صورتی که انتقالش عملی نمی شد، می توانست تابستان آینده به صورت رایگان راهی هر تیمی شود. این نخستین باری نبود که او دست به چنین کاری می زد، کورتوا در سال 2011 برای پیوستن به چلسی تمرینات خنک بلژیک را تحریم کرده بود. کورتوا حالا به قهرمان اروپا می پیوندد و سال آینده در لیگ قهرمانان حضور خواهد داشت، چیزی که برای سایر هم تیمی های سابقش صدق نخواهد کرد.

 

بازنده: ژوزه مورینیو

پس از یک پنجره نقل و انتقالاتی ناامید کننده، آخرین چیزی که منچستر یونایتد نیاز دارد شایعات مرتبط با خروج پل پوگباست. پس از انتقادات مورینیو از ستاره فرانسوی درست پس از آنکه او جام جهانی را بالای سر برد، حالا اخباری به گوش می رسد که پوگبا برای ادامه حضور در یونایتد درخواست افزایش حقوق داده است. با همه این ها، به نظر می رسد که طرفداران یونایتد حالا باید درحالی که پنجره نقل و انتقالاتی در انگلیس بسته است، بارسلونا موفق به جذب بهترین بازیکنشان در روزهای باقی مانده از پنجره نقل و انتقالاتی لالیگا نشود.

 

 

مورینیو به دنبال این بود تا یک مدافع میانی خریداری کند اما در نهایت موفق به انجام این کار نشد. او بر روی توبی آلدرویرلد، ژروم بواتنگ، یری مینا و هری مگوایر دست گذاشت اما نتوانست هیچ کدامشان را به خدمت بگیرد. باوجود خرید فرد و دالوت در این پنجره نقل و انتقالاتی، یونایتدی ها هنوز مشکلاتی در ترکیبشان دارند که می تواند مانع موفقیتشان در فصل پیش رو شود.

 

مشکلات آن ها به اینجا ختم نمی شود. هنوز وضعیت آنتونی مارسیال مشخص نیست. اختلافات این بازیکن با مورینیو رسانه ای شده و او حتی پس از تولد بچه اش در تمرینات یونایتدی ها غایب بود، به گونه ای که زمزمه هایی مبنی بر اینکه باشگاه قصد دارد تا او را جریمه مالی کند نیز به گوش می رسید. همچنین آنتونیو والنسیا نیز پیش فصل خوبی نداشته و مورینیو بارها در کنفرانس های مطبوعاتی اش به بازیکنان در تور پیش فصل آمریکا تاخته است.

 

برنده: لیورپول

فصل گذشته برای لیورپولی ها به دراماتیک ترین شکل ممکن به پایان رسید و آن ها در یک بازی پرماجرا، برابر رئال مادرید زانو زدند. اما نقل و انتقالات تابستانی جان تازه ای در تن خسته آن ها دمید و قرمزها به فصل پیش رو امید زیادی دارند. پس از انتقادات بسیار از کاریوس، آلیسون بکر جایگزین او خواهد شد تا خیال کلوپ از دروازه راحت باشد. خط هافبک نیز باوجود خروج امره جان، تقویت شده است. آن ها فابینیو و نبی کیتا را به خدمت گرفتند و کمربند خط میانی خود را تقویت کردند.

 

 

 

ژردان شکیری نیز برای تقویت خط آتش تیم خریداری شد و محمد صلاح نیز پس از یک فصل رویایی، قرارداد جدیدی با بندرنشینان به امضا رساند تا سال های بیشتری در آنفیلد بماند. همه این ها بدان معناست که لیورپول می تواند در این فصل به خوبی منچستر سیتی را به چالش بکشد و به کسب عنوان قهرمانی امیدوار باشد.

 

بازنده: تاتنهام

تفاوتی نمی کند از چه زاویه ای به آن نگاه کنید، در هر صورت نقل و انتقالات تاتنهام یک شکست کامل بود. باوجود اینکه آن ها قرارداد هری کین را تمدید کردند، پوچتینو هر پستی را که خواست تقویت کند، با شکست مواجه شد. آن ها به جذب آنتونی مارسیال، لویز کوک و ولیفرد زاها علاقه داشتند اما حتی موفق به جذب یکی از آن ها هم نشدند.

 

برنده: ولورهمپتون

گرگ ها از زمان ورود سرمایه گذاران شرکت فوسان از این رو به آن رو شده اند. پس اینکه توانستند برای اولین بار از سال 2012 به لیگ برتر راه یابند، عملکرد بسیار خوبی را در فصل نقل و انتقالات به ثبت رساندند.

 

سرمایه گذاری شرکت فوسان و خریدهای ولورهمپتون نشان می دهد که آن ها آمده اند تا بمانند. خریدهایی مانند لئو بوناتینی، ویلی بولی و دیگو ژوتا در کنار افرادی مانند ژائو موتینیو و روی پاتریسیو نشان می دهد که آن ها دستکم در این فصل جز شانس های سقوط به دسته پایینتر نیستندهمه این ها نشان می دهد که تیم نونو اسپیریتو می تواند به تمام کردن فصل در نیمه بالای جدول امیدوار باشد.

 

بازنده: منچستر سیتی

به نظر می رسد که منچستر سیتی برای فتح یک جام قهرمانی لیگ برتر دیگر آماده است. آن ها فصل را با یک پیروزی بسیار خوب برابر چلسی در کامیونیتی شیلد آغاز کردند. حتی باوجود غیبت بازیکنانی مانند دی بروینه، سیلوا و استرلینگ که در میان بهترین بازیکنان فصل پیش آبی ها بودند، آن ها تیم مائوریتزیو ساری را با قدرت شکست دادند.

 

 

 

می توان با قاطعیت گفت که آن ها بهترین تیم لیگ هستند و بهترین مربی را هم در اختیار دارند، با این همه جذب یک یا دو چهره دیگر می توانست گزینه های پپ گواردیولا برای استفاده از ترکیب های متنوع افزایش دهدخرید ریاض محرز تصمیم خوبی بود اما از آن دست خریدهایی که ترکیب یک تیم را متحول کنند نبود. همچنین آن ها به دنبال یک هافبک دیگر هم بودند اما جورجینیو نیز مانند فرد و الکسیس سانچز از دستشان پرید.

 

لینک شدن بازیکنانی مانند تیاگو، پیانیچ و وراتی هم به جایی ختم نشد. بدین ترتیب سیتی نتوانست خریدهای سطح بالا - نظیر ادرسون، کایل واکر و بنجامین مندی - و پرتعدادی مانند تابستان گذشته انجام دهد. خریدهای تابستان گذشته سیتی به وضوح سطح آن ها را بالا بردند اما  امسال خبری از چنین خریدهایی نبود. باوجود اینکه ترکیب سیتی برای دفاع از عنوان قهرمانی به اندازه کافی خوب است، اما خرید یک یا دو بازیکن کلاس جهانی دیگر می توانست آن ها را در لیگ قهرمانان اروپا نیز مدعی نماید.

 

پیتر استانتون-سایت گل

منبع: ورزش سه

نمازی: منظورم از آن کلمه، باکس محوطه جریمه بود


سرمربی تیم فوتبال ذوب آهن گفت: شکست در شهرآورد اصفهان نتیجه تلخی بود ولی آورده‌های این دیدار برای ما ارزشمند است.
نمازی: منظورم از آن کلمه، باکس محوطه جریمه بود

امید نمازی در گفتگو با "ورزش سه" در ارتباط با شکست در شهرآورد اصفهان گفت: بالاخره باخت در داربی سخت است و ما نیز ساعت تلخی را سپری کردیم ولی فوتبال صحنه بردها، تساوی ها و شکستهاست. اکنون که چند روز از این بازی می گذرد با دقت بیشتر بازی را تحلیل کرده ایم و افسوس می خوریم چرا برای دقایقی غفلت کردیم.

 

نمازی ادامه داد: گردش بازی در نیمه اول در اختیار ما بود. خیلی خوب به پشت محوطه جریمه حریف می رسیدیم ولی اجتماع نفرات حریف اجازه نفوذ را به ما نداد. متاسفانه چند دقیقه غفلت شرایط بازی را به نفع حریف تغییر داد.

سرمربی ذوبی‌ها ادامه داد: در نیمه دوم که حتی با اخراج اشتباه زبیر، مالک توپ و میدان بودیم و حتی می توانستیم ده نفره کار را به تساوی بکشیم. دستاوردهای این دیدار برای ما رشد فوتبالی تیم، توان فیزیکی و افزایش اعتماد به نفس بود و نکات منفی این مصاف بار دیگر نداشتن تمرکز در دقایق محدودی از بازی و کنترل نکردن بازی بود. به زعم من اکنون باید از نکات منفی این بازی درس بگیریم و از نکات مثبتش انرژی، برای ادامه فصل.

 

نمازی در مورد استفاده از کلمه قوطی در کنفرانس مطبوعاتی پس از مصاف با سپاهان نیز گفت: می دانم که این کلمه شاید معنی خیلی خوبی نداشته باشد. من می خواستم از کلمه باکس استفاده کنم و بگویم ما ده نفره تیم حریف را به باکس محوطه جریمه اش عقب رانده بودیم که مترادف فارسی به ذهنم نرسید. همین جا از باشگاه سپاهان و کادر فنی این تیم عذرخواهی می کنم اگر معنی این کلمه بد برداشت شده است و منظور من اساساً قوطی نبوده است.

 

منبع: ورزش سه

کوتینیو و ثبت آماری فوق العاده در لالیگا


فیلیپه کوتینیو در نقل و انتقالات زمستانی گذشته از لیورپول با رقم 160 میلیون یورو به بارسلونا پیوست.
کوتینیو و ثبت آماری فوق العاده در لالیگا

به گزارش "ورزش سه"، کوتینیو به عنوان جانشین اینیستا که مشخص بود در انتهای فصل بارسا را ترک خواهد، به خدمت گرفته شد و در واقع یک هافبک محسوب می شود و نه یک مهاجم؛ با این حال در هر بازی می توان از او انتظار گلزنی داشت. شم گلزنی بالای ستاره برزیلی باعث شده تا او آمار 9 گل در 19 بازی لالیگا را به ثبت برساند. به عبارتی او در 47.3 درصد بازی هایی که در لالیگا حضور داشته، توانسته گلزنی کند.

کوتینیو فصل گذشته دو گل هم در کوپا دل ری به ثمر رساند. یکی در نیمه نهایی به والنسیا که گل بسیار حساسی بود و دیگری در فینال به سویا از روی نقطه پنالتی.

 

 

 

 

آخرین گل کوتینیو در همین بازی دو شب پیش برابر آلاوس بود. او به عنوان بازیکن تعویضی و در نیمه دوم وارد زمین شد و گل دوم بارسا را به ثمر رساند. برای بسیاری عجیب بود که کوتینیو همچون دیدار سوپرکاپ اسپانیا، بازی را از روی نیمکت شروع کرد. والورده اما در نشست خبری پس از بازی، دیر اضافه شدن به تمرینات پیش فصل و عدم آمادگی بدنی 100 درصدی را دلیل نیمکت نشینی کوتینیو عنوان کرد.

 

 

منبع: ورزش سه

حال و هوای شورش در کشتی گلیزرها


شاید باشگاهی که ثروت فراوانی دارد باید نگاهی به منچسترسیتی و لیورپول بیندازد که چگونه دریادلانه خرج کرده و کنار پپ و کلوپ به تقویت تیم پرداخته است.
حال و هوای شورش در کشتی گلیزرها

برایتون کوچولو 3 - منچستریونایتد بزرگ 2. برایتون کوچولو حتی یک بازیکن بیش از 10 میلیون پوند نداشت و یونایتد بزرگ برای بدست آوردن یازده بازیکن یونایتد که پنج نفرشان را مورینیو خریده بود 430 میلیون پوند پرداخته بود. احتمالا خیلی ها یادشان رفته که برایتون در آخرین رویارویی دو تیم در اواخر فصل پیش هم یونایتد را در همین میدان شکست داده بود، با یک گل. آن روز دگیا، یانگ، روخو، اسمالینگ، دارمیان / شاو، پوگبا، ماتیچ، فلینی / لینگارد، مارسیال، راشفورد و ماتا در میدان بودند و یونایتد بزرگ باز هم برابر برایتون کوچولو زانو زد.


چگونه می توان به آسیب شناسی دست زد؟ در مثلث طوفانی منچستریونایتد سه رویکرد کلی بین سه ضلع حاکم شده و همه را به بند کشیده. در کشاکش همان "مثلث" اوج گرفته: باشگاه، مربی و بازیکنان.


یک: باشگاه به مورینیو دهن کجی کرده.
دو: بازیکنان به مورینیو دهن کجی کرده اند.
سه: مورینیو هم به باشگاه دهن کجی کرده و هم به بازیکنان.


 
نمی توان مورینیو را فقط با سیستم و تعویض هایش تعریف کرد. نمی توان مربیگری اش را از شخصیتش جدا کرد. طرفداران باشگاه همان قدر از باشگاه و بازیکنان تقاضای پیروز شدن دارند که از خود مورینیو. به تعبیری شخصیت مورینیو چنان بزرگ شده که نمی توان او را کنار مربیانی قرار داد که درخواست هایش عملی نشده اند. در عین حال مدیران یونایتد اعتقاد دارند آنها طی دو فصل سپری شده دست و دلبازانه و بیش از حد به درخواست های مورینیو پاسخ مثبت داده اند و این او است که باید نشان دهد چه توانایی هایی دارد. مورینیو احساس می کند بازیکنانی که خریده شده اند در قواره قهرمانی بازی نکرده و نمی کنند. برخی بازیکنان هم احساس می کنند مورینیو برای حفظ جایگاه متزلزل شده اش آنها را قربانی کرده و گروهی از آنها اعتقاد دارند باشگاه در بازار نشانی از بلند پروازی برای کسب عنوان قهرمانی نشان نداده.

 


شاید حق با ژوزه باشد. شاید باشگاهی که ثروت فراوانی دارد باید نگاهی به منچسترسیتی و لیورپول بیندازد که چگونه دریادلانه خرج کرده و کنار پپ و کلوپ به تقویت تیم پرداخته. در عین حالی شاید حق با ژوزه هم نباشد. پپ بسیاری از بازیکنان پیشین سیتی را شکوفاتر کرد و سیستمی بنا نهاد تا از همه آنها به نحو معرکه ای بهره ببرد. در حالی که در یونایتد فقط دو بازیکن - لینگارد و یانگ - در دستان مورینیو نمایش بهتری ارائه داده اند. دو سال سپری شده و نشانی از یک سیستم پیوسته کارآ ، چه در دفاع و چه حمله، در اولدترافورد ظهور نکرده. حقیقت این است یونایتد نه پلان ب، که پلان الف هم ندارد و به نظر می رسد مورینیو به ترکیب اصلی اش دست پیدا نکرده. مردان او فقط سه بار توپ را در قاب دروازه برایتون قرار دادند و لوکاکو در سراسر دیدار فقط بیست و چهار بار توپ را لمس کرد.


بازار انتقالات لیگ برتر که بسته شد مورینیو مدافع میانی جدیدی را به چنگ نیاورده بود. در چنین قابی یونایتد تاکنون طی دو دیدار چهار گل دریافت کرده و ترکیب بیلی – لیندلف برابر برایتون مصیبت بار بود و پس از سپری شدن فقط دو دقیقه و بیست و سه ثانیه سقوط کرد. ولی پوچتینو در تاتنهام هم بازیکن جدیدی به خدمت نگرفته و موریتزیو ساری در چلسی هم به دو مدافع میانی که می خواست دست پیدا نکرده بود، بی آن که هیاهو و جدلی در رسانه های جاری شود، بی آن که امواج منفی تیم و باشگاه را نشانه روند. برخلاف مورینیو که مسیر مخالف را پیش گرفت. او اعلام کرد یونایتد توانایی چندانی برای قرار گرفتن در صف چهار تیم اول جدول ندارد و باشگاه را در منگنه رسانه ای قرار داد. سپس بازی را ادامه داد و گفت اعتقادش به بسیاری از بازیکنانش را از دست داده. آن چه که تنش را در آن مثلث بیشتر کرد و بیشتر. حالا بسیاری از طرفداران یونایتد، رویکرد ذهنیت و روش گلیزرهای آمریکایی را مترادف با روشی می دانند که ظاهرا جلورونده و پر زرق و برق است ولی سرانجام به غرق شدن کشتی یونایتد - مثل تایتانیک افسانه ای - منجر خواهد شد. می گویند آنها باشگاه را بسان یونایتد سردرگم دهه هشتاد یا لیورپول دهه نود که در افتخارات دهه پیشتر بود خواهد کرد. می گویند مگر یونایتد پس از رفتن باسبی افسانه ای سقوط نکرد؟ و مگر فرگی افسانه ای تر از باسبی نبود؟


مورینیو پیش از آغاز فصل گفته بود "فصل جاری برای یونایتد، فصل دشواری خواهد بود"، ولی تصور نمی کرد طوفان چنین زود آغاز شود و موج ها چنین ویرانگرانه باشند. چنان که دو ضلع دیگر آن مثلث چنین تصوری نداشتند.

 

حمیدرضا صدر

منبع: ورزش سه

6 میلیارد؛ بدهی نهایی پرسپولیس


جلسه امروز هیات مدیره باشگاه پرسپولیس حول مسائل مالی و پرداخت مطالبات و پیگیری بدهی مالیاتی برگزار شد.
6 میلیارد؛ بدهی نهایی پرسپولیس

به گزارش "ورزش سه"، جلسه هفتگی اعضای هیات مدیره باشگاه پرسپولیس امروز با حضور اعضا برگزار شد و طی آن درباره مسایل مختلف از جمله پیگیری بدهی مالیاتی باشگاه در کمیسیون ماده 251 مکرر ، بحث و تبادل نظر شد.


در این نشست ابتدا درباره بدهی های باشگاه که باید برای اخذ مجوز حرفه ای سازی تسویه شود بحث و گفتگو صورت گرفت. رقم باقیمانده برای این منظور با توجه به ارقام پرداختی و تخفیف های گرفته شده، 6 میلیارد تومان اعلام و درباره نحوه تامین اعتبار مورد نیاز برای حل و فصل این موارد ، بحث و تبادل نظر شد.


اعضاء همچنین درباره پرداخت اولیه این فصل به بازیکنان صحبت و تامین آن از طریق درآمد اسپانسری باشگاه را پیگیری کردند.


تعیین وضعیت بدهی مالیاتی باشگاه که تعهد سنگین مالی را به بار آورده است و پیگیری این موضوع از کمیسیون ماده 251 مکرر از دیگر موارد مطروحه در این نشست بود .در این ارتباط همچنین خود وزارت ورزش و جوانان با توجه به این که باشگاه هایی چون پرسپولیس همیشه با هزینه های بیش از درآمد روبرو بوده اند، مسایل را پیگیری می کند.


ناهنجاری های موجود در ورزشگاه ها که در هفته های اخیر نمود بیشتری داشته است نیز از دیگر مسایل طرح شده در نشست امروز بوده است.


سفر به قطر برای بازی با الدحیل و برنامه ریزی های مربوط به آن چون اخذ ویزا، بلیت هواپیما، محل تمرین ، هتل و سایر تدارکات مربوط به این سفر نیز از جمله مواردی بود که هیات مدیره درباره آن ها تصمیم گیری کرد.


* طبق مفاد ماده 251 مکرر قانون مالیاتهای مستقیم،مودیان مالیاتی (اعم از حقیقی یا حقوقی) می توانند نسبت به مالیاتهای قطعی شده خود که در مرجع دیگری قابل طرح نباشد، به ادعای غیرعادلانه بودن مالیات مستنداً به مدارک و دلائل کافی(پس از تکمیل فرم درخواست رسیدگی) عنوان وزیر محترم امور اقتصادی ودارایی شکایت نموده و تقاضای رسیدگی مجدد خود را به دبیرخانه مرکزی وزارت امور اقتصادی و دارایی تسلیم نمایند. پس از بررسی مدارک و تهیه گزارش عنوان وزیر محترم ،طرح شکایت واصله در هیأت ماده 251 مکرر قانون مالیاتهای مستقیم منوط به اظهار نظر و دستور وزیر محترم خواهد بود.

منبع: ورزش سه

هافبک بارسا در آستانه انتقال قرضی به بتیس


رافینیا آلکانتارا، هافبک بارسلونا به حضور در رئال بتیس و پیوستن قرضی به این باشگاه بسیار نزدیک است.
هافبک بارسا در آستانه انتقال قرضی به بتیس

به گزارش "ورزش سه"، هافبک 25 ساله تا سال 2020 با بارسلونا قرارداد دارد و نیم فصل به صورت قرضی راهی اینترمیلان شد و 17 بازی برای این تیم انجام داد و دو گل و سه پاس گل به ثمر رساند. با این حال، توافقی برای ادامه حضور او در اینتر صورت نگرفت و در نهایت او به بارسلونا بازگشت.

 

 

 

 

حال RAC1 مدعی شد که پدر رافینیا، مازینیو، به سویل سفر کرده تا این انتقال را نهایی کند. با وجود پیش فصل عالی به همراه کاتالان ها، هافبک برزیلی به نظر جایی در ترکیب ارنستو والورده ندارد و به دنبال راه خروج از باشگاه است که حالا این راه خروج به رئال بتیس ختم شده است.

 

رافینیا مورد توجه باشگاه های بسیاری قرار داشت ولی تعلل بارسلونا و خودش، باعث بسته شدن پنجره نقل و انتقالاتی ایتالیا و انگلیس شد و انتخاب های او محدود شد.

منبع: ورزش سه
>