باز هم کریمی؛ باز هم سپاهان


هافبک 22 ساله پیکان امروز برابر تیمی بازی می کند در آن متولد شده است.
باز هم کریمی؛ باز هم سپاهان

 به گزارش"ورزش سه"، امیرحسین کریمی با وجود جوانی که یکی از بازیکنان با تجربه این تیم محسوب میشود محصول آکادمی باشگاه سپاهان است. کریمی اما دوفصل است که در پیکان توپ میزند و عملکردش در دو فصل اخیر با آبی سفیدها باعث شد اسمش برسر زبان ها بیفتد. کریمی طی دوفصل اخیر همیشه جزو بازیکنان ثابت و کاملا موثر پیکان بوده است اما همیشه انگیزه ویژه تری برای بازی با سپاهان دارد و به همین دلیل امروز هم مطمئنا یکی از چهره های مهم بازی خواهد بود. کریمی درلیگ هفدهم ودر بازی  نقش جهان و در برد لحظات آخر  پیکان مقابل سپاهان یک پاس گل فوق العاده به فراز امامعلی داد. جلالی امروز هم امیدوار است یک روز به یاد ماندنی دیگر در   نقش جهان ثبت کند.

منبع: ورزش سه

نمازی: منظورم از آن کلمه، باکس محوطه جریمه بود


سرمربی تیم فوتبال ذوب آهن گفت: شکست در شهرآورد اصفهان نتیجه تلخی بود ولی آورده‌های این دیدار برای ما ارزشمند است.
نمازی: منظورم از آن کلمه، باکس محوطه جریمه بود

امید نمازی در گفتگو با "ورزش سه" در ارتباط با شکست در شهرآورد اصفهان گفت: بالاخره باخت در داربی سخت است و ما نیز ساعت تلخی را سپری کردیم ولی فوتبال صحنه بردها، تساوی ها و شکستهاست. اکنون که چند روز از این بازی می گذرد با دقت بیشتر بازی را تحلیل کرده ایم و افسوس می خوریم چرا برای دقایقی غفلت کردیم.

 

نمازی ادامه داد: گردش بازی در نیمه اول در اختیار ما بود. خیلی خوب به پشت محوطه جریمه حریف می رسیدیم ولی اجتماع نفرات حریف اجازه نفوذ را به ما نداد. متاسفانه چند دقیقه غفلت شرایط بازی را به نفع حریف تغییر داد.

سرمربی ذوبی‌ها ادامه داد: در نیمه دوم که حتی با اخراج اشتباه زبیر، مالک توپ و میدان بودیم و حتی می توانستیم ده نفره کار را به تساوی بکشیم. دستاوردهای این دیدار برای ما رشد فوتبالی تیم، توان فیزیکی و افزایش اعتماد به نفس بود و نکات منفی این مصاف بار دیگر نداشتن تمرکز در دقایق محدودی از بازی و کنترل نکردن بازی بود. به زعم من اکنون باید از نکات منفی این بازی درس بگیریم و از نکات مثبتش انرژی، برای ادامه فصل.

 

نمازی در مورد استفاده از کلمه قوطی در کنفرانس مطبوعاتی پس از مصاف با سپاهان نیز گفت: می دانم که این کلمه شاید معنی خیلی خوبی نداشته باشد. من می خواستم از کلمه باکس استفاده کنم و بگویم ما ده نفره تیم حریف را به باکس محوطه جریمه اش عقب رانده بودیم که مترادف فارسی به ذهنم نرسید. همین جا از باشگاه سپاهان و کادر فنی این تیم عذرخواهی می کنم اگر معنی این کلمه بد برداشت شده است و منظور من اساساً قوطی نبوده است.

 

منبع: ورزش سه

کوتینیو و ثبت آماری فوق العاده در لالیگا


فیلیپه کوتینیو در نقل و انتقالات زمستانی گذشته از لیورپول با رقم 160 میلیون یورو به بارسلونا پیوست.
کوتینیو و ثبت آماری فوق العاده در لالیگا

به گزارش "ورزش سه"، کوتینیو به عنوان جانشین اینیستا که مشخص بود در انتهای فصل بارسا را ترک خواهد، به خدمت گرفته شد و در واقع یک هافبک محسوب می شود و نه یک مهاجم؛ با این حال در هر بازی می توان از او انتظار گلزنی داشت. شم گلزنی بالای ستاره برزیلی باعث شده تا او آمار 9 گل در 19 بازی لالیگا را به ثبت برساند. به عبارتی او در 47.3 درصد بازی هایی که در لالیگا حضور داشته، توانسته گلزنی کند.

کوتینیو فصل گذشته دو گل هم در کوپا دل ری به ثمر رساند. یکی در نیمه نهایی به والنسیا که گل بسیار حساسی بود و دیگری در فینال به سویا از روی نقطه پنالتی.

 

 

 

 

آخرین گل کوتینیو در همین بازی دو شب پیش برابر آلاوس بود. او به عنوان بازیکن تعویضی و در نیمه دوم وارد زمین شد و گل دوم بارسا را به ثمر رساند. برای بسیاری عجیب بود که کوتینیو همچون دیدار سوپرکاپ اسپانیا، بازی را از روی نیمکت شروع کرد. والورده اما در نشست خبری پس از بازی، دیر اضافه شدن به تمرینات پیش فصل و عدم آمادگی بدنی 100 درصدی را دلیل نیمکت نشینی کوتینیو عنوان کرد.

 

 

منبع: ورزش سه

حال و هوای شورش در کشتی گلیزرها


شاید باشگاهی که ثروت فراوانی دارد باید نگاهی به منچسترسیتی و لیورپول بیندازد که چگونه دریادلانه خرج کرده و کنار پپ و کلوپ به تقویت تیم پرداخته است.
حال و هوای شورش در کشتی گلیزرها

برایتون کوچولو 3 - منچستریونایتد بزرگ 2. برایتون کوچولو حتی یک بازیکن بیش از 10 میلیون پوند نداشت و یونایتد بزرگ برای بدست آوردن یازده بازیکن یونایتد که پنج نفرشان را مورینیو خریده بود 430 میلیون پوند پرداخته بود. احتمالا خیلی ها یادشان رفته که برایتون در آخرین رویارویی دو تیم در اواخر فصل پیش هم یونایتد را در همین میدان شکست داده بود، با یک گل. آن روز دگیا، یانگ، روخو، اسمالینگ، دارمیان / شاو، پوگبا، ماتیچ، فلینی / لینگارد، مارسیال، راشفورد و ماتا در میدان بودند و یونایتد بزرگ باز هم برابر برایتون کوچولو زانو زد.


چگونه می توان به آسیب شناسی دست زد؟ در مثلث طوفانی منچستریونایتد سه رویکرد کلی بین سه ضلع حاکم شده و همه را به بند کشیده. در کشاکش همان "مثلث" اوج گرفته: باشگاه، مربی و بازیکنان.


یک: باشگاه به مورینیو دهن کجی کرده.
دو: بازیکنان به مورینیو دهن کجی کرده اند.
سه: مورینیو هم به باشگاه دهن کجی کرده و هم به بازیکنان.


 
نمی توان مورینیو را فقط با سیستم و تعویض هایش تعریف کرد. نمی توان مربیگری اش را از شخصیتش جدا کرد. طرفداران باشگاه همان قدر از باشگاه و بازیکنان تقاضای پیروز شدن دارند که از خود مورینیو. به تعبیری شخصیت مورینیو چنان بزرگ شده که نمی توان او را کنار مربیانی قرار داد که درخواست هایش عملی نشده اند. در عین حال مدیران یونایتد اعتقاد دارند آنها طی دو فصل سپری شده دست و دلبازانه و بیش از حد به درخواست های مورینیو پاسخ مثبت داده اند و این او است که باید نشان دهد چه توانایی هایی دارد. مورینیو احساس می کند بازیکنانی که خریده شده اند در قواره قهرمانی بازی نکرده و نمی کنند. برخی بازیکنان هم احساس می کنند مورینیو برای حفظ جایگاه متزلزل شده اش آنها را قربانی کرده و گروهی از آنها اعتقاد دارند باشگاه در بازار نشانی از بلند پروازی برای کسب عنوان قهرمانی نشان نداده.

 


شاید حق با ژوزه باشد. شاید باشگاهی که ثروت فراوانی دارد باید نگاهی به منچسترسیتی و لیورپول بیندازد که چگونه دریادلانه خرج کرده و کنار پپ و کلوپ به تقویت تیم پرداخته. در عین حالی شاید حق با ژوزه هم نباشد. پپ بسیاری از بازیکنان پیشین سیتی را شکوفاتر کرد و سیستمی بنا نهاد تا از همه آنها به نحو معرکه ای بهره ببرد. در حالی که در یونایتد فقط دو بازیکن - لینگارد و یانگ - در دستان مورینیو نمایش بهتری ارائه داده اند. دو سال سپری شده و نشانی از یک سیستم پیوسته کارآ ، چه در دفاع و چه حمله، در اولدترافورد ظهور نکرده. حقیقت این است یونایتد نه پلان ب، که پلان الف هم ندارد و به نظر می رسد مورینیو به ترکیب اصلی اش دست پیدا نکرده. مردان او فقط سه بار توپ را در قاب دروازه برایتون قرار دادند و لوکاکو در سراسر دیدار فقط بیست و چهار بار توپ را لمس کرد.


بازار انتقالات لیگ برتر که بسته شد مورینیو مدافع میانی جدیدی را به چنگ نیاورده بود. در چنین قابی یونایتد تاکنون طی دو دیدار چهار گل دریافت کرده و ترکیب بیلی – لیندلف برابر برایتون مصیبت بار بود و پس از سپری شدن فقط دو دقیقه و بیست و سه ثانیه سقوط کرد. ولی پوچتینو در تاتنهام هم بازیکن جدیدی به خدمت نگرفته و موریتزیو ساری در چلسی هم به دو مدافع میانی که می خواست دست پیدا نکرده بود، بی آن که هیاهو و جدلی در رسانه های جاری شود، بی آن که امواج منفی تیم و باشگاه را نشانه روند. برخلاف مورینیو که مسیر مخالف را پیش گرفت. او اعلام کرد یونایتد توانایی چندانی برای قرار گرفتن در صف چهار تیم اول جدول ندارد و باشگاه را در منگنه رسانه ای قرار داد. سپس بازی را ادامه داد و گفت اعتقادش به بسیاری از بازیکنانش را از دست داده. آن چه که تنش را در آن مثلث بیشتر کرد و بیشتر. حالا بسیاری از طرفداران یونایتد، رویکرد ذهنیت و روش گلیزرهای آمریکایی را مترادف با روشی می دانند که ظاهرا جلورونده و پر زرق و برق است ولی سرانجام به غرق شدن کشتی یونایتد - مثل تایتانیک افسانه ای - منجر خواهد شد. می گویند آنها باشگاه را بسان یونایتد سردرگم دهه هشتاد یا لیورپول دهه نود که در افتخارات دهه پیشتر بود خواهد کرد. می گویند مگر یونایتد پس از رفتن باسبی افسانه ای سقوط نکرد؟ و مگر فرگی افسانه ای تر از باسبی نبود؟


مورینیو پیش از آغاز فصل گفته بود "فصل جاری برای یونایتد، فصل دشواری خواهد بود"، ولی تصور نمی کرد طوفان چنین زود آغاز شود و موج ها چنین ویرانگرانه باشند. چنان که دو ضلع دیگر آن مثلث چنین تصوری نداشتند.

 

حمیدرضا صدر

منبع: ورزش سه

6 میلیارد؛ بدهی نهایی پرسپولیس


جلسه امروز هیات مدیره باشگاه پرسپولیس حول مسائل مالی و پرداخت مطالبات و پیگیری بدهی مالیاتی برگزار شد.
6 میلیارد؛ بدهی نهایی پرسپولیس

به گزارش "ورزش سه"، جلسه هفتگی اعضای هیات مدیره باشگاه پرسپولیس امروز با حضور اعضا برگزار شد و طی آن درباره مسایل مختلف از جمله پیگیری بدهی مالیاتی باشگاه در کمیسیون ماده 251 مکرر ، بحث و تبادل نظر شد.


در این نشست ابتدا درباره بدهی های باشگاه که باید برای اخذ مجوز حرفه ای سازی تسویه شود بحث و گفتگو صورت گرفت. رقم باقیمانده برای این منظور با توجه به ارقام پرداختی و تخفیف های گرفته شده، 6 میلیارد تومان اعلام و درباره نحوه تامین اعتبار مورد نیاز برای حل و فصل این موارد ، بحث و تبادل نظر شد.


اعضاء همچنین درباره پرداخت اولیه این فصل به بازیکنان صحبت و تامین آن از طریق درآمد اسپانسری باشگاه را پیگیری کردند.


تعیین وضعیت بدهی مالیاتی باشگاه که تعهد سنگین مالی را به بار آورده است و پیگیری این موضوع از کمیسیون ماده 251 مکرر از دیگر موارد مطروحه در این نشست بود .در این ارتباط همچنین خود وزارت ورزش و جوانان با توجه به این که باشگاه هایی چون پرسپولیس همیشه با هزینه های بیش از درآمد روبرو بوده اند، مسایل را پیگیری می کند.


ناهنجاری های موجود در ورزشگاه ها که در هفته های اخیر نمود بیشتری داشته است نیز از دیگر مسایل طرح شده در نشست امروز بوده است.


سفر به قطر برای بازی با الدحیل و برنامه ریزی های مربوط به آن چون اخذ ویزا، بلیت هواپیما، محل تمرین ، هتل و سایر تدارکات مربوط به این سفر نیز از جمله مواردی بود که هیات مدیره درباره آن ها تصمیم گیری کرد.


* طبق مفاد ماده 251 مکرر قانون مالیاتهای مستقیم،مودیان مالیاتی (اعم از حقیقی یا حقوقی) می توانند نسبت به مالیاتهای قطعی شده خود که در مرجع دیگری قابل طرح نباشد، به ادعای غیرعادلانه بودن مالیات مستنداً به مدارک و دلائل کافی(پس از تکمیل فرم درخواست رسیدگی) عنوان وزیر محترم امور اقتصادی ودارایی شکایت نموده و تقاضای رسیدگی مجدد خود را به دبیرخانه مرکزی وزارت امور اقتصادی و دارایی تسلیم نمایند. پس از بررسی مدارک و تهیه گزارش عنوان وزیر محترم ،طرح شکایت واصله در هیأت ماده 251 مکرر قانون مالیاتهای مستقیم منوط به اظهار نظر و دستور وزیر محترم خواهد بود.

منبع: ورزش سه

هافبک بارسا در آستانه انتقال قرضی به بتیس


رافینیا آلکانتارا، هافبک بارسلونا به حضور در رئال بتیس و پیوستن قرضی به این باشگاه بسیار نزدیک است.
هافبک بارسا در آستانه انتقال قرضی به بتیس

به گزارش "ورزش سه"، هافبک 25 ساله تا سال 2020 با بارسلونا قرارداد دارد و نیم فصل به صورت قرضی راهی اینترمیلان شد و 17 بازی برای این تیم انجام داد و دو گل و سه پاس گل به ثمر رساند. با این حال، توافقی برای ادامه حضور او در اینتر صورت نگرفت و در نهایت او به بارسلونا بازگشت.

 

 

 

 

حال RAC1 مدعی شد که پدر رافینیا، مازینیو، به سویل سفر کرده تا این انتقال را نهایی کند. با وجود پیش فصل عالی به همراه کاتالان ها، هافبک برزیلی به نظر جایی در ترکیب ارنستو والورده ندارد و به دنبال راه خروج از باشگاه است که حالا این راه خروج به رئال بتیس ختم شده است.

 

رافینیا مورد توجه باشگاه های بسیاری قرار داشت ولی تعلل بارسلونا و خودش، باعث بسته شدن پنجره نقل و انتقالاتی ایتالیا و انگلیس شد و انتخاب های او محدود شد.

منبع: ورزش سه
>