گروه خبری سیاسی

ایران قهرمان مسابقات غواصی ارتش‌های جهان شد


تیم غواصی نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران با اختلاف فاحش نسبت به سایر کشورها قهرمان مسابقات نظامیان 2018 روسیه در رشته غواصی عمق شد.
ایران قهرمان مسابقات غواصی ارتش‌های جهان شد
به گزارش وانانیوز، 

 غواص‌های نیروی دریایی راهبردی ارتش ایران در پایان مراحل مسابقات غواصی عمق ارتش‌های جهان توانست مقام نخست مسابقات را به دست بیاورد.

تیم غواصی ایران در هر هفت مرحله از این مسابقات رکوردهای ماندگاری را از خود به جای گذاشت و نام خود را در تاریخ این مسابقات جاودانه کرد.

تیم های غواصی روسیه و ونزوئلا نیز به طور مشترک عنوان دوم مسابقات را کسب کردند و در سکوی دوم قرار گرفتند.

رتبه سوم این مسابقات هم به تیم ملی سوریه رسید تا پرونده این دوره از مسابقات با برگزاری آیین اختتامیه در شامگاه هجدهم مرداد بسته شود.

مسابقات نظامی روسیه 2018 در رشته غواصی عمق از تاریخ دهم تا هجدهم مرداد با حضور بیش از یکصد شرکت کننده به میزبانی نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در دانشگاه علوم دریایی امام خمینی (ره) و اداره بنادر و دریانوردی نوشهر برگزار شد و بیش از یکصد نفر از کشورهای مختلف به رقابت پرداختند.

انتهای پیام

"باور 373" با قابلیت بالاتر از "اس 300" تا پایان سال رونمایی می‌شود


معاون امور بین الملل وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: سامانه موشکی باور 373 را طراحی کردیم که از سامانه اس 300 قابلیت بالاتری دارد و تا پایان سال رونمایی می‌شود.
"باور 373" با قابلیت بالاتر از "اس 300"  تا پایان سال رونمایی می‌شود
به گزارش وانانیوز، 

 امیر سرتیپ دوم محمد احدی در سخنرانی پیش از خطبه‌های نمازجمعه تبریز، با اشاره به این‌که استقلال و آزادی یکی از مهم‌ترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است، اظهار کرد: استقلال ودیعه‌ای از سوی خداوند بزرگ است که انقلاب اسلامی آن را برای مردم ایران به ارمغان آورده است.

 

وی با بیان این‌که بسیاری از کشورها از نعمت استقلال محروم هستند، افزود: کشوری مانند ژاپن که اقتصاد سوم جهان است، استقلال ندارد و همواره دنباله‌رو سیاست‌های آمریکا است ولی ایران با کسب استقلال، برای خود تصمیم می‌گیرد و کسی نمی‌تواند برای مردم ما تصمیم بگیرد.

 

معاون امور بین‌الملل  وزارت دفاع با اشاره به این‌که داشتن استقلال هزینه‌ها و الزاماتی از جمله  خوداتکایی و خودکفایی را به همراه دارد، تصریح کرد: خوداتکایی باید همه جانبه باشد، خوداتکایی در حوزه صنعت دفاعی اولویت بیشتری دارد.

 

وی فرهنگ و قدرت فرهنگی را بستری مناسب برای سایر قدرت‌ها دانست و گفت: امروزه قدرت نظامی و اقتصادی دو مولفه مهم در امنیت ملی محسوب می‌شوند، به همین دلیل دشمن از بدو پیروزی انقلاب اسلامی ما را تهدید نظامی کرد و همواره به دنبال براندازی انقلاب بود.

 

احدی با بیان این‌که درحمله نظامی، عواملی مانند تسلیحات و تجهیزات نقش مهمی در کنار ایمان رزمندگان و روحیه آنان دارد، خاطرنشان کرد: مردم ما به ویژه نسل امروز میانسالان و سالخوردگان آثار استقلال و وابستگی را تجربه کردند و به خوبی تبعات وابستگی را درک می‌کنند.

 

وی ادامه داد: امروز با همت دانشمندان به مرحله ای دست یافته‌ایم که جنگنده بومی نسل جدید را به پرواز دربیاوریم.

 

احدی با اشاره به این‌که از سال‌ها قبل به طراحی جنگنده بومی دست یافته بودیم ولی امروز نسل جدید آن را نیزبه پرواز در آوردیم، اضافه کرد: در جنگ تحمیلی که دنیا در برابر ما از دشمن حمایت کردند و حتی حاضر نبودند سیم خاردار در اختیار ما قرار دهند، همین جوانان ما افتخاراتی را کسب کردند که دنیا را مبهوت کرد.

 

وی با اشاره به سوالات برخی ها مبنی بر دشمنی ایران با ابرقدرت‌ها، تحریم‌ها و فشار اقتصادی، افزود: مردم به این موضوع واقفند ولی برخی قصد تحریک جامعه و ایجاد دوگانگی و ابهام دارن دو می‌خواهند جامعه را تحریف کنند.

 

احدی گفت: ایران در موقعیتی است که یا باید وابسته باشد و یا دفاع اطمینان بخش داشته و از خود دفاع کند وگرنه دشمن استقلال ما را برنمی‌تابد. این موقعیت ما جای نگرانی ندارد و صرفا تهدید نیست، ایران اگر مستقل باشد و دفاع قابل اطمینان داشته باشد، می توانیم از این موقعیت به عنوان فرصت استفاده کنیم.

 

وی با بیان این‌که اولویت‌های دفاعی ایران، ارتقای قابلیت‌های دفاعی راهبردی است که بخشی از آن ارتقای تجهیزات و دفاع از ایران در خارج از مرزهاست، تاکید کرد: بر اساس این سیاست، داعش به ایران نرسید و در سوریه و عراق سرکوب شد و از داخل کشور با موشک داعش را مورد هدف قرار دادیم.

 

احدی با اشاره به این‌که دشمن دوگانه «معیشت و دفاع» را مطرح می‌کند، تصریح کرد: هزینه‌ای که ما برای دفاع اطمینان بخش و امنیت می‌کنیم، کمترین هزینه در مقایسه با کشورهای مشابه است. عربستان سعودی در مقام سوم هزینه دفاعی و نظامی است ولی ایران کم‌ترین هزینه دفاعی را دارد و حتی با امارات که یک کشور کوچک است، قابل مقایسه نیستیم. ضمن این‌که هزینه کمتری می‌کنیم، دفاع اطمینان بخش تری را ارائه می‌دهیم.

 

وی با تاکید بر این‌که قابلیت های هوایی، زمینی و دریایی فراوانی داریم، ادامه داد: امروز دشمن می داند که اگر یکی بزند، ده تا می خورد چراکه دوره بزن در رو تمام شده است، دوره ای که هواپیمای ایرانی را بزند و بعد مدال بگیرد، تمام شده و در صورت هدف قرار دادن، آن ناو را به قعر آب ها می فرستیم و این را دشمن می‌داند.

 

معاون امور بین الملل وزارت دفاع خاطر نشان کرد: به همین خاطر دشمن به سمت حملات اقتصادی رفته و همانطور که جوانان و متخصصان ما توانستند در حوزه دفاعی بسیار موفق عمل کنند، در حوزه اقتصادی هم می توانند موفق شوند.


انتهای پیام

رسانه‌ها در انعکاس آمادگی رزمی ارتش بیشتر بکوشند/ لزوم هم افزایی رسانه‌ها و ارتش


نشست هم‌اندیشی اصحاب رسانه با ارتش جمهوری اسلامی ایران، صبح امروز با حضور جمعی از روزنامه‌نگاران، خبرنگاران و فعالان مجازی و نیز کارکنان حوزه خبر و روابط عمومی ارتش برگزار شد.
رسانه‌ها در انعکاس آمادگی رزمی ارتش بیشتر بکوشند/ لزوم هم افزایی رسانه‌ها و ارتش
به گزارش وانانیوز، 

به نقل از روابط عمومی ارتش، در این جلسه که حجت‌الاسلام والمسلمین عباس محمدحسنی، نماینده ولی فقیه و رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش جمهوری اسلامی ایران نیز در آن حضور داشت، امیر دریادار حبیب‌الله سیاری، رئیس ستاد و معاون هماهنگ کننده ارتش، طی سخنانی با گرامی‌داشت روز خبرنگار و یاد شهدای رسانه و نیز تبریک سالروز بازگشت آزادگان سرافراز به میهن، تصریح کرد: دشمن از زمان پیروزی انقلاب اسلامی تا کنون دشمنی خود را آغاز کرد.

وی از وضعیت جغرافیایی و ژئوپلتیک ایران، قرار گرفتن در مرکز شاهراه انرژی جهان، وقوع انقلاب اسلامی علیه هژمونی و سلطه بیگانگان و استکبار و الگو شدن جمهوری اسلامی برای کشورهای جهان به عنوان چهار دلیل دشمنی با ایران یاد کرد و افزود: تا زمانی که این دلایل برقرار است، اگر بخواهیم استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی داشته باشیم، این دشمنی هم برقرار است.

امیر دریادار سیاری با اشاره به این راهبرد دشمنان در طول تاریخ 40 ساله انقلاب اسلامی ایران روش‌های گوناگونی بوده است، یادآور شد: دشمن ابتدا تلاش کرد با ایجاد ناامنی و اختلافات قومی و دینی انقلاب را منحرف کند که موفق نشد. سپس موج ترور را راه انداختند و بعد 8 سال جنگ را تحمیل کردند که به لطف خدا و حمایت مردم، در همه عرصه‌ها پیروز و سرافراز بوده‌ایم.

وی اضافه کرد: امروز از سوی دشمنان علیه جمهوری اسلامی ایران هم تهدید سخت، هم تهدید نیمه سخت و هم تهدید نرم وجود دارد. اما ما آماده مقابله با همه انواع تهدیدها هستیم.

رئیس ستاد و معاون هماهنگ‌کننده ارتش با بیان این که در مقابل تهدید سخت، لازم است آمادگی رزمی و توان دفاعی خود را بالا ببریم، از این عامل به عنوان «بازدارندگی» یاد کرد و گفت: اگر می‌گوییم سیاست نظامی ایران سیاستی دفاعی است، به معنی این نیست که منتظریم کسی به ما زور بگوید یا حمله کند تا پاسخش را بدهیم. باید آن قدر قدرت و توان داشته باشیم که دشمن به خود اجازه تجاوز ندهد.

وی ادامه داد: این توان بازدارندگی در دو بعد حاصل می‌شود. 50 درصد این موضوع در حیطه نیروهای مسلح است که باید از نظر نیروی انسانی، تجهیزات و در رزمایش‌ها آمادگی رزمی و توان دفاعی خود را نشان دهد و 50 درصد دیگر مربوط به رسانه‌هاست که چگونه این بازدارندگی را به رخ دنیا بکشد. در این زمینه ارزش کار رسانه‌ها بسیار بالاست و رسانه می‌تواند بسیار تاثیرگذار باشد.

امیر دریادار سیاری با بیان این که در رزمایش‌ها باید عملیات رزمی و عملیات رسانه‌ای را در کنار هم ببینیم، بر لزوم هم‌افزایی نیروهای مسلح و رسانه‌ها در عرصه مقابله با جنگ سخت تاکید کرد و سپس افزود: ایران در بحث جنگ نیمه سخت و جنگ نرم هم درگیر مقابله با دشمن است. هدف دشمن از این جنگ‌ها تسلط بر مرزها و تاثیر بر اعتقادها و باورهاست. دشمن می‌خواهد با تغییر در اعتقادها و باورهای ما، بر افکار ما تاثیر بگذارد تا افکار ما بر رفتار ما تاثیر بگذارد و این چنین در جهتی که دشمن می‌خواهد حرکت کنیم.

وی تصریح کرد: ابزار مقابله با جنگ نرم رسانه است. دشمن در این زمینه توانمندی بالایی دارد، در نتیجه رسانه‌ها که بخش بسیار قابل توجهی از بار مقابله در جنگ نرم را بر عهده دارد، باید برای جلوگیری از اثرگذاری دشمن آماده باشد.

رئیس ستاد و معاون هماهنگ کننده ارتش اضافه کرد: تحریم و جنگ روانی و اتاق فکری که در وزارت اقتصادی دشمن برای عملیات روانی و شایعه‌سازی به راه افتاده، برای این است که ایران در جنگ نیمه سخت تحریم، دچار مشکل شود. کسی نمی‌گوید مشکل نیست یا تحریم اثر ندارد، اما باید دانست که ما راه‌حل مقابله را داریم. اصلی‌ترین وسیله تبیین این شرایط و نسخه ما رسانه است.

وی یادآور شد: رسانه در چنین شرایطی هم جواب دشمن را می‌دهد و هم وحدت را حفظ کند و امید و آگاهی را به جامعه تزریق کند.

امیر دریادار سیاری در پایان با اشاره به تغییرات سامانه فرماندهی ارتش، رویکردهای جدید آن را تشریح کرد و با تاکید بر ضرورت همراهی و همدلی رسانه‌ها با ارتش برای اطلاع سریع‌تر و بهتر مردم از آمادگی‌های مجموعه ارتش و انعکاس این آمادگی‌ها در خارج از مرزهای ایران اسلامی، به نقطه نظرات طرح شده از سوی اصحاب رسانه در این جلسه پاسخ گفت.

در این مراسم جمعی از اصحاب رسانه نیز به بیان انتقادها، پیشنهادها و انتظارات خود از ارتش پرداختند.

همچنین با حضور امیر دریادار سیاری و حجت‌الاسلام و المسلمین محمدحسنی، رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش از همسر شهید علی بخشی، اصحاب رسانه و مدیران و کارکنان روابط عمومی و خبر ستاد و نیروهای ارتش با اهدای لوح و هدایایی تقدیر شد.

امیر سرتیپ دوم تقی‌خانی معاون فرهنگی و روابط عمومی ارتش در نشست هم‌اندیشی اصحاب رسانه با مسئولان ارتش گفت: رسانه‌ها در ارتقای توان روحی ارتش بسیار موثر هستند.

وی طی سخنانی در نشست هم اندیشی اصحاب رسانه با مسئولان ارتش که صبح امروز با حضور حجت الاسلام و المسلمین محمد حسنی رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش و امیر دریادار سیاری معاون هماهنگ کننده آجا برگزار شد، گفت: در این جلسه آمده‌ایم تا بیشتر شنونده باشیم، شنیدن پبشنهادهای رسانه‌ها کمک می‌کند که ارتش را به عنوان اصلی‌ترین رکن دفاعی کشور بهتر از پیش به مردم بشناسانیم.

وی با بیان این که ارتش به تاثیر متقابل ارتش و رسانه‌ها اشراف کامل دارد، اضافه کرد: ارتش و رسانه‌ها انتظاراتی از یکدیگر دارند. انتظار ارتش این است که رسانه‌ها برای تبیین و تشریح هر چه بهتر توانمندی‌ها و مواضع ارتش در مقابل موج رسانه‌ای عظیمی که دشمن علیه جمهوری اسلامی ایران و به تبع آن ارتش جمهوری اسلامی ایران راه انداخته است، بایستند

انتهای پیام

باید از این پیچ تاریخی به سلامت عبور کنیم


رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش با بیان اینکه باید از این پیچ تاریخی به سلامت عبور کنیم، گفت: باید شیوه غافلگیری را به روز کنیم تا دشمن نفهمد از کجا می خورد.
به گزارش وانانیوز، 

 حجت الاسلام محمد حسنی در جشنواره ملی ایده پردازی شهید نامجو، اظهار کرد: پیدایش توجه ویژه بشریت به خدایی که پرچمدار آن مسلمانان هستند موجب شده تا سران استکبار عدم وجود به خدا را تبلیغ کنند، اما امروز تاریخ مصرف این ایدئولوژی به سر آمده است.

وی با بیان اینکه امروز در منطقه کنشگران جدیدی مانند جبهه مقاومت با علمداری جمهوری اسلامی به وجود آمده است، خاطر نشان کرد: امروز قدرت های استکباری شیوه مقابله با مخالفان خود را از جنگ سخت به جنگ نرم تغییر داده اند. اگر آمریکایی‌ها در خلیج فارس دست از پا خطا کنند نفس های آخرشان را خواهند کشید و محاسبه می کنند که چرا باید در منطقه ای ‌عبور کنند که خسارت زیاد می بینند.
رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش با تاکید بر اینکه امروز دست برتر در اختیار مجاهدان حقیقی راه خدا است، افزود: اگر کسی به خط قرمز های ما نزدیک شود، دیگر وجود نخواهد داشت.

محمد حسنی در ادامه به بیان تفاوت‌های جنگ سخت و جنگ نرم پرداخت و گفت: در جنگ سخت یکپارچگی وجود دارد اما در جنگ نرم بعضی ناخواسته در زمین دشمن بازی و طراحی می‌کنند.

وی با بیان اینکه باید از این پیچ تاریخی به سلامت عبور کنیم، تاکید کرد: در این جنگ باید نوآوری داشته باشیم و شیوه غافلگیری را به روز کنیم تا دشمن نفهمد از کجا می خورد و اگر دست از پا خطا کند از جایی که فکرش را هم نمی کند، ضربه می‌خورد.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش با بیان اینکه انسان باید همواره در حال ایده پدازی باشد، اظهار کرد: ما می توانیم آمریکا را با ایده پردازی از پا در بیاوریم. من ارتش را می شناسم ارتش ما یک ارتش متدین با سواد است. برخلاف تصور آمریکایی ها ارتش ما بیکار ننشسته و فکر تمامی بازی های جنگ را کرده است و حتی فکر اقداماتی را کرده است که آنها احتمال آن را هم نمی دهند.

انتهای پیام

سردار نقدی: امروز آمریکا می‌داند هیچ کاری از دستش برنمی‌آید


معاون فرهنگی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: امیدوارم همانطور که بچه‌ها در دفاع مقدس خط شکنی کردند، بسیجی کار کردند همین طور نیز در میدان رسانه حرکت و بر دشمن غلبه کنیم و این آخرین جنگ ما خواهد بود.
به گزارش وانانیوز، 

 سردار محمدرضا نقدی پنجشنبه 18 مرداد ماه در مراسم گرامیداشت روز خبرنگار در استان همدان، با بیان اینکه امروز خبرنگاران در خط مقدم جنگ با دشمن هستند، اظهار کرد: انقلاب اسلامی با پیروزی بر دشمنان یک به یک آنان را خلع سلاح و توطئه‌هایشان را خنثی کرد و امروز آمریکا می‌داند هیچ کاری از دستش برنمی‌آید و حتی برای نجات اقتصاد خود به دست و پا افتاده‌اند. 

 

وی با تاکید بر اینکه خبرنگاران نباید دنباله ‌رو سیاه نمایی‌های شبکه‌های غربی دشمن باشند، ادامه داد: دشمن در بسیاری از مواقع واژه‌سازی می کند و رسانه‌های ما نیز بدون تحقیق و بررسی از همان واژه‌ها استفاده می‌کنند اما باید در نظر داشت این واژه‌ها بار معنایی دارد که به نفع دشمن است؛ به عنوان مثال به روسپی‌هایی که حجاب خود را برمی‌دارند می‌گویند مخالف حجاب اجباری و رسانه‌های ما نیز از همان استفاده می‌کنند این در صورتی است که این واژه‌ها حساب شده هستند.

 

معاون فرهنگی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایدئولوژی اقتصاد جهانی آمریکا را شکست خورده دانست و افزود: آمریکایی ها 40 سال ایدئولوژی خود را به ما تحمیل کردند اما امروز همین افراد آن را زیر پا می‌گذارند همان‌هایی که تولید ملی را بی فایده می‌دانستند، پیشرفت و اقتصاد را در خدمات می‌دانستند همانان امروز در قطب مخالف خدمات قرار گرفتند و به تولید داخلی تکیه کرده‌اند.

 

نقدی اضافه کرد: آمریکا و اروپا که می‌خواستند اقتصاد جهانی و آزاد را به عنوان علم جا بیندازند امروز از ایدئولوژی خود عقب نشینی و از اقتصاد آزاد اعلام شکست کرده‌اند.

 

وی با تأکید بر اینکه رسانه‌ها باید با خلاقیت ادبیات خود را بسازند و نباید دنباله رو واژه سازی دشمن باشند، بیان کرد: رسانه امروز میدان جنگ ما است و استفاده از واژه های دشمن رفتن روی میدان مین است دشمن در همه جا خلع سلاح شده و تنها چیزی که آن را نگه داشته به ستون و غوغای رسانه تکیه دادن است.

 

معاون فرهنگی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: انقلاب اسلامی پیروز و برنده شده اما در رسانه‌های آمریکا به گونه‌ای جلوه داده شده که ایران در حال شکست است، در حال حاضر جنگ، جنگ  رسانه‌ای است و نخستین قدم این است که جنگ را حس کنیم، دومین قدم تولید ادبیات و سومین قدم شناخت نقطه ضعف‌ها است.

 

نقدی اضافه کرد: امیدوارم همانطور که بچه‌ها در دفاع مقدس خط شکنی کردند، بسیجی کار کردند همین طور نیز در میدان رسانه حرکت و بر دشمن غلبه کنیم و این آخرین جنگ ما خواهد بود.

 

وی اظهار کرد: با وجود اینکه ابزار شما رسانه ها کم است اماچون حرف شما حقیقت است بر دل می‌نشیند بنابراین نباید به توازن قوا نگاه کنیم بلکه باید سراغ نقاط ضعف دشمن برویم و حرف‌های پاک و فطری بزنیم چرا که به دل می‌نشنید و مردم ‌باور می‌کنند.

انتهای پیام

 

 

 

پژمانفر: نمی‌شود در مورد مسکن مردم را با گفتاردرمانی راضی نگه داشت


نماینده مردم مشهد در مجلس گفت: دولت و وزارت راه و شهرسازی باید مدل کارشان در حوزه مسکن را اعلام کنند. اگر قرار بر ساخت مسکن توسط خودِ مردم است باید علاوه بر مشخص شدن مدل کار، سیاست‌های تشویقی جایگزین سیاست‌های دستوری شود.
پژمانفر: نمی‌شود در مورد مسکن مردم را با گفتاردرمانی راضی نگه داشت
به گزارش وانانیوز، 

حجت‌الاسلام والمسلمین نصرالله پژمانفر در گفت‌وگویی، گزارش مدیران اجرایی به مردم را ضروری دانست و افزود: گزارش اقتصادی مدیران ارشد اجرایی ضروری است مشروط بر آنکه اقدامات و برنامه‌های در حال اجرای آنان نیز برای مردم تشریح شود.

نماینده مردم مشهد در مجلس با اشاره به سیاست‌های دولت در بخش مسکن، گفت: مسکن، یک بسته است و نمی‌توان برای حل مسائل آن یک نسخه پیچید. همه بخش‌های حوزه مسکن آلارم قرمز می‌دهد، این مسئله نشان از رشته مشکلاتی در حوزه مصالح ساختمانی، نوع و کیفیت نظارت‌ها، هزینه‌های سرباری تولید، چالش‌های بانکی و اجرایی تحمیل شده بر آن دارد.

وی با تشریح دیدگاه‌های اقتصادی قاطبه کشورهای دنیا نسبت به مسکن، گفت: در اکثر کشورهای جهان به هیچ وجه اجازه نمی‌دهند به مسکن به چشم کالای سرمایه‌ای نگریسته شود و در این حوزه بازار سوداگری راه انداخته شود، اما در ایران وضع برعکس است و مردم بخشی از درآمد خود را از ناحیه سرمایه‌گذاری در این بخش تامین می‌کنند.

این عضو کمیسیون فرهنگی مجلس در پیشنهادی خواستار تدوین بسته جامع مسکن شد و افزود: بسته اجرایی وزارت راه و شهرسازی برای بخش مسکن باید مرکب از دیده شدن منافع مالکان و مستاجران باشد تا رضایت هر دو طرف  جلب شود و زندگی هر دو طرف با اختلال روبرو نشود.

نماینده مردم مشهد در مجلس مدعی رها بودن بخش مسکن شد و افزود: بخش‌های مسئول نسبت به بخش مسکن احساس مسئولیت نمی‌کنند. مسئولان باید به هر ترتیب مسکن اقشار مستضعف و کم درآمد را تامین کنند اما ملاحظه می‌شود بخش قابل توجهی از مسکن مهری که بیش از 80 درصد پیشرفت فیزیکی داشت هنوز در دولت‌های یازدهم و دوازدهم تکمیل و تحویل آنان داده نشده است و  از مسکن اجتماعی هم که ایده این دولت بود، خبری نیست.

پژمانفر ادامه داد: نمی‌شود مردم را با گفتاردرمانی یا سیاست‌های دستوری راضی نگه داشت باید بستر احداث مسکن ارزان‌قیمت را از طریق اختصاص تسهیلات بانکی کافی و مکانیزم‌های قانونی مناسب مدیریت کرد. دولت و وزارت راه و شهرسازی باید مدل کارشان در حوزه مسکن را اعلام کنند. اگر قرار بر ساخت مسکن توسط خودِ مردم است باید علاوه بر مشخص شدن مدل کار، سیاست‌های تشویقی جایگزین سیاست‌های دستوری شود.

انتهای پیام

>