گروه خبری سیاسی

درخواست ایران از سازمان ملل در مورد جنایت های عربستان در یمن


سخنگوی وزارت امورخارجه جنایت جدید ائتلاف سعودی - اماراتی در هدف قرار دادن اتوبوس حامل کودکان دانش آموز یمنی را به شدت محکوم کرد.
درخواست ایران از سازمان ملل در مورد جنایت های عربستان در یمن
به گزارش وانانیوز، 

 بهرام قاسمی جنایت جدید هواپیماهای سعودی - اماراتی در هدف قرار دادن اتوبوس حامل کودکان دانش آموز یمنی در شهر ضیحان استان صعده که منجر به کشته و زخمی شدن ده‌ها نفر از اطفال بی گناه گردید را به شدت محکوم کرد.

این دیپلمات ارشد کشورمان ضمن ابراز همدردی با بازماندگان قربانیان این جنایت جنگی از  مجامع بین المللی و حقوق بشری خواست به هر طریق ممکن مانع استمرار این جنایات از سوی کشورهای مهاجم  به یمن شوند.

قاسمی تاکید کرد: تشدید بمباران مناطق مسکونی و اهداف غیرنظامی نشان از شکست های پی در پی نیروهای ائتلاف در جبهه های جنگی داشته و با ابراز تاسف از استمرار حمایت تسلیحانی برخی کشورهای مدعی حقوق بشر از سعودی و امارات افزود: آنان شریک در این جنایات جنگی بوده و باید پاسخگو باشند.

وی از سازمان ملل و کشورهای اثرگذار خواست تا تلاش های خود را برای توقف فوری حملات افزایش داده  و تدابیر و اقدامات لازم را برای حفاظت از سلامت و امنیت غیرنظامیان بویژه زنان و کودکان بکار گیرند.

انتهای پیام

موسویان: ترامپ از تکرار تجربه شکست خورده فشار و تحریم برای مذاکره دست بردارد


سید حسین موسویان در گفت‌وگو با شبکه تلویزیونی دموکراسی آمریکا گفت: سیاست ترامپ مبنی بر"تحریم و فشار" برای "مذاکره وتسلیم" ایران شکست خواهد خورد.
موسویان: ترامپ از تکرار تجربه شکست خورده فشار و تحریم برای مذاکره دست بردارد
به گزارش وانانیوز، 

این دیپلمات پیشین کشورمان در این گفت‌وگو درباره تجدید تحریم‌های جدید علیه ایران از سوی آمریکا گفت: برجام حاصل 13 سال مذاکره ایران و قدرت‌های جهانی است که توافق شد، شورای امنیت سازمان ملل طی قطعنامه ای آن را تصویب کرد، آژانس بین المللی انرژی اتمی که تنها سازمان مسئول برنامه هسته‌ای کشورها درجهان است نیز آن را تصویب کرد و از زمان اجرا در ژانویه 2016 تا کنون حداقل یازده بار هم انجام تعهدات ایران را تایید کرده است.

وی ادامه داد: آمریکا تنها عضو شورای امنیت سازمان ملل است که این توافق را نقض کرده و از آن خارج شده و بدین ترتیب قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل و مقررات جهانی را نقض کرده است. همانطور که شما به مقاله سفیر آمریکا در لندن اشاره کردید، آمریکا کشور انگلیس، سایر کشورهای اروپایی و جهان را برای نقض قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل تحت فشار قرار داده است. این در تاریخ شورای امنیت سازمان ملل بی‌سابقه است که یک عضو دائم شورای امنیت، یعنی آمریکا که قدرت اول جهان و شورای امنیت سازمان ملل است، هم خودش قطعنامه را نقض کرده و هم سایر کشورهای عضو را برای نقض تحت فشار قرار داده است. این پدیده‌ای خطرناک و مخل صلح و امنیت بین‌الملل است که آمریکا مبتکر آن شده است زیرا اعضاء دائم شورای امنیت مسئول اجرای کامل قطعنامه‌های سازمان ملل هستند.

این کارشناس مسایل بین‌الملل درباره تاثیر تحریم‌های جدید بر اوضاع اقتصاد ایران اظهار کرد: شکی نیست که تحریم‌های جدید آمریکا تاثیر منفی بر اقتصاد ایران خواهد داشت و به اقتصاد ایران لطمه خواهد زد. در چندماه گذشته هم شواهدی از تاثیر منفی تحریم‌های جدید آمریکا بر اقتصاد ایران را دیده‌ایم. با این وجود لازم است سه حقیقت مهم دیگر را هم اشاره کنم: اول، ایران چهل سال تحریم‌های آمریکا را تجربه کرده و در برابر تحریم آب‌دیده شده است. در حقیقت ایران مجرب‌ترین و مقاوم‌ترین کشور جهان در مقابله با تحریم‌های آمریکاست. دوم، در دور اول اوباما، آمریکا توانست اجماع جهانی علیه ایران ایجاد کند چون ایران هیچ‌کدام از شش قطعنامه شورای امنیت را قبول نکرد اما این بار برجام که قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل است توسط ایران کامل اجرا شده و سایر قدرت‌های جهانی نیز مصمم به حفظ آن و ادامه کار اقتصادی با ایران هستند. لذا برجام آمریکا را منزوی و در ایجاد اجماع بین‌المللی علیه ایران عاجز کرده است. هم‌چنین مشکلات جاری اقتصاد ایران حداقل 50 در صد به خاطر ناکارآمدی سیستم داخلی ایران است مثل وجود فساد و قاچاق تورم و غیره.

موسویان تصریح کرد: بنابراین اگر ایران بتواند مشکلات نا کارآمدی سیستم داخلی خود را حل کند، با وجودی‌که از دور جدید تحریم‌های آمریکا خسارت خواهد دید، اما آقای ترامپ نخواهد توانست با شیوه تحریم و فشار، ایران را به مذاکره کشانده وتسلیم کند. چون با وجود برجام، امکان اجماع بین‌المللی گذشته نیست و ایران 40 سال تجربه مقاومت در مقابل تحریم‌های آمریکا را هم دارد.

این دیپلمات پیشین ایرانی درباره تهدیدهای ترامپ و دیگر مقامات آمریکایی علیه ایران و امکان مذاکره در شرایط تهدید و فشار به ویژه در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک اظهار کرد: تهدید هر کشور علیه کشور دیگر مغایر منشور سازمان ملل است، خواه تهدید از سوی آمریکا باشد یا از سوی آمریکا. اما یک واقعیت را نمی‌توان نادیده گرفت و آن اینکه این ترامپ و دولتش بود که ابتدا ایران را تهدید کرد. اولین تهدید که ترامپ آن را هم عملی کرد نقض برجام و قطعنامه شورای امنیت و قطعنامه آژانس بین المللی انرژی اتمی مربوط به برجام بود. دومین تهدید از سوی جان بولتون مشاور امنیت ملی و پمپئو وزیر خارجه در مورد تغییر رژیم در ایران بود و  سومین تهدید دولت ترامپ، صفر کردن صادرات نفت ایران بود که در تاریخ روابط دو کشور بی‌سابقه بود. آمریکا حتی در دوران تجاوز صدام به ایران در حالی‌که از متجاوز حمایت می‌کرد، سیاست صادرات نفت صفر را دنبال نکرد. بنابراین ترامپ آغازکننده روند تهدید علیه ایران بود. اکنون روابط ایران و آمریکا در شرایط "تهدید در مقابل تهدید" به سر می‌برد با این تفاوت که ترامپ از مرز تهدید نیز عبور و جنگ اقتصادی علیه ایران را آغاز کرده است.

وی درباره امکان مذاکره با آمریکا در این شرایط نیز گفت: ایران و آمریکا و همه قدرت‌های جهانی در مورد برجام توافق کردند و آمریکا آن را نقض کرد. فرض کنید مذاکره و توافق مجددی هم با دولت ترامپ صورت گیرد. چه کسی می‌تواند ضمانت کند که آمریکا آن را نقض نخواهد کرد. ترامپ آمده و برجام را زیر پا گذاشته چون میراث اوباماست. به فرض اینکه در دوره ترامپ توافقی هم صورت گیرد، از کجا معلوم که رئیس‌جمهور بعدی آمریکا، میراث ترامپ را زیر پانگذارد. نکته دوم این‌که میزان و ملاک برای مذاکره چیست؟ ما سه قرارداد مهم بین ایران و آمریکا داریم. اول معاهده مودت دو کشور که در سال 1955 امضا شد. این پیمان در مورد روابط اقتصادی و کنسولی است. ایران و آمریکا مشکلات متقابل زیادی در مورد شهروندان و امور کنسولی دارند. آقای ترامپ هم مایل بود از برجام سهم اقتصادی داشته باشد و نان برجام را فقط اروپا و روسیه و چین نخورند. ایران اخیرا به استناد این معاهده، شکایتی علیه آمریکا به خاطر تحریم‌ها تسلیم دادگاه بین‌المللی لاهه کرده است. استناد ایران به این معاهده و ارائه چنین دادخواستی براساس آن، به این معنی است که ایران این معاهده را قبول دارد. آیا آقای ترامپ حاضر است این معاهده را به عنوان معیار بپذیرد؟

موسویان گفت: قرارداد الجزایر، قرارداد دیگری است که در سال 1981 بین ایران و آمریکا امضا شد. در این قراداد دو کشور توافق کردند که دیپلمات‌های گروگان در تهران آزاد شده و روابط عادی دیپلماتیک بر اساس دو اصل "احترام متقابل" و "عدم مداخله در امور داخلی یگدیگر" داشته باشند. بعد از امضای قرارداد و آزادی دیپلمات‌های آمریکایی، آمریکا به جای اینکه روابط دیپلماتیک خود با ایران را بر اساس این قرارداد تنظیم کند، قطع رابطه کرد و بلافاصله هم از تجاوز صدام به خاک ایران حمایت کرد. سوم هم برجام است که آمریکا امضا کرد و شورای امنیت سازمان ملل هم تصویب کرد. آمریکا هر سه توافق را نقض کرده است. حالا آقای ترامپ که خواستار مذاکره است بگوید کدام از این توافقات را به عنوان معیار و ملاک قبول دارد؟

این دیپلمات پیشین کشورمان در پاسخ به این پرسش که ترامپ اعلام کرده هر کشوری با ایران همکاری اقتصادی کند، اجازه کار اقتصادی با آمریکا نخواهد داشت؟ اظهار کرد: طبق برجام همه کشورهای امضا کننده شامل آمریکا باید همکاری اقتصادی با ایران را تسهیل کنند. آمریکا از برجام خارج شد، آن را نقض کرد و تحریم‌ها را دوباره اعمال کرد. این یک پدیده بی‌سابقه در مورد قطعنامه‌های شورای امنیت سازمان ملل است که یک عضو دائم هم خودش آن‌را  نقض کند و هم دیگر اعضاء دائم و کشورها را مجبور به نقض کند. اکنون دولت آقای ترامپ باید به ملت آمریکا بگوید که آیا آمریکا به عنوان عضو دائم شورای امنیت سازمان ملل، موظف به اجرای قطعنامه های این شوراست یا مسئول نقض و بلوکه کردن آن.

وی در پاسخ به این‌که مهم‌ترین سوء برداشت آمریکا در مورد ایران چیست؟ گفت: ایران و آمریکا چهل سال روابط دیپلماتیک نداشته‌اند. لذا طبیعی است که دو طرف دچار عدم درک صحیح و سوء برداشت‌هایی در مورد طرف مقابل باشند. منتهی امروز گروه تروریستی منافقین در تعیین دستور کار سیاسی واشنگتن در مورد ایران نقش ایفا می‌کند. این‌ها یک گروه تروریستی مشابه داعش و القاعده هستند. مهمترین سوء برداشت آمریکا، در مورد سیاست‌های منطقه‌ای ایران است. آمریکا ادعا می‌کند که ایران به دنبال بی‌ثباتی منطقه است درحالی‌که ایران واقعا جویای یک منطقه باثبات است، زیرا ایران بیش از همه از بی‌ثباتی منطقه خسارت خواهد دید. ایران برای مبارزه با داعش و تروریسم در منطقه سرمایه و هزینه زیادی داده است تا ثبات به منطقه برگرداند. ایران در سال 2001 با آمریکا در جنگ با تروریسم القاعده و طالبان در افغانستان همکاری کرد. بعد از سقوط صدام در عراق هم گروه‌های مبارز متحد ایران، عملا با آمریکا برای شکل دادن ساختار جدید حکومت در عراق بر مبنای حکومت اکثریت با حضور فراگیر همه قومیت‌هاو گروه‌ها، حفظ حقوق اقلیت‌ها، انتخابات آزاد و قانون اساسی جدید، همکاری کردند. این ساختار همان ساختاری است که آمریکا و ایران در افغانستان بعد از طالبان با گفت‌وگو و همکاری شکل دادند.

این استاد دانشگاه تاکید کرد: برای رفع این سوءتفاهم مهم است که آمریکا تهدیدهای امنیتی ایران در منطقه را درک کرده و برای رفع نگرانی‌های مشروع ایران همکاری کند.

وی دومین سوء تفاهم آمریکا در مورد ایران را مربوط به سیاست مهار دوگانه تحریم و گفت‌وگو دانست و گفت: بعد از انقلاب 1979  در ایران، تصور همه دولت‌های آمریکا اعم از دموکرات و جمهوری‌خواه این بوده که از طریق فشار و تحریم می‌توانند ایران را به پای میز مذاکره کشانده و هر خواسته‌ای را تحمیل و ایران را تسلیم کنند. همه دولت‌های آمریکا نیز در اجرای این سیاست شکست خورده‌اند. در واقع ترامپ هم در مورد ایران یک تجربه شکست خورده را تجربه می‌کند. امروز نگرانی اصلی آمریکا بعد از چهل سال تجربه جنگ اقتصادی، سیاسی، نظامی، اطلاعاتی و سایبری علیه ایران، این است که چرا ایران در منطقه پرنفوذتر و قدرتمندتر شده است. لذا بهتر است ترامپ از تکرار تجربه شکست خورده فشار و تحریم برای مذاکره دست بردارد.

انتهای پیام

ائتلاف دولت قانون عراق سفر هیات ایرانی به این کشور را تکذیب کرد


ائتلاف دولت قانون عراق گزارش یک روزنامه عربی مبنی بر سفر یک هیات ایرانی به بغداد و دیدار با رهبران احزاب شیعه این کشور را تکذیب کرد.
ائتلاف دولت قانون عراق سفر هیات ایرانی به این کشور را تکذیب کرد
به گزارش وانانیوز، 

محمد العکیلی، یکی از فرماندهان دولت قانون عراق که ریاست آن را نوری مالکی برعهده دارد در گفت‌وگو با پایگاه خبری بغداد الیوم سفر یک هیات ایرانی به عراق و دیدار غیر علنی با احزاب شیعه این کشور به منظور تشکیل دولت آینده را تکذیب کرد.

وی افزود: تفاهم‌ها و گفتگوهای ائتلاف دولت قانون با دیگر احزاب سیاسی برای تشکیل یک ائتلاف بزرگ تر به مرحله قابل ملاحظه ای رسیده است.

براساس این گزارش، روزنامه العربی الجدید پیش از این مدعی شده بود که ایران یک هیات بلندپایه را به بغداد فرستاده است تا با رهبران احزاب شیعه عراق به منظور بحث و گفتگو در مورد تشکیل دولت آینده دیدار کنند.

انتهای پیام

همکاری‌های نانوتکنولوژی ایران و ارمنستان بررسی شد


در دیدار سفیر کشورمان در ایروان با آرائیک هاروتونیان وزیر علوم و آموزش ارمنستان، همکاری‌های دو کشور در عرصه‌های علمی، پژوهشی و دانشگاهی به ویژه در حوزه نانوتکنولوژی مورد بررسی قرار گرفت.
همکاری‌های نانوتکنولوژی ایران و ارمنستان بررسی شد
به گزارش وانانیوز، 

 سیدکاظم سجادی در دیدار با وزیر علوم و آموزش ارمنستان با اعلام اینکه همکاری‌های ایران و ارمنستان در حوزه علمی و دانشگاهی طی سه سال گذشته پیشرفت چشمگیری داشته اما در برخی از حوزه‌ها نظیر فناوری‌های جدید و نانو تکنولوژی قدم‌های جدی برداشته نشده است، گفت: جمهوری اسلامی ایران چهارمین کشور در رتبه بندی جهانی نانو تکنولوژی قرار دارد و بعد از انقلاب اسلامی پیشرفت‌های عظیمی در این حوزه داشته که در صورت آمادگی طرف ارمنی می‌توان در مدارس، دانشگاه‌ها و آزمایشگاه‌ها به انتقال و یا تدریس این فناوری‌ها اقدام کرد.

سفیر کشورمان در ایروان با تاکید بر ضرورت اجرایی کردن یادداشت تفاهم امضا شده بین وزارت علوم، تحقیقات و فناوری کشورمان و وزارت علوم و آموزش ارمنستان و همچنین سند پانزدهمین اجلاس کمیسیون مشترک، از آقای هاروتونیان وزیر علوم این کشور رسما دعوت کرد به تهران سفر کند و زمینه‌های اجرایی شدن این تفاهم‌ها را با طرف‌های ایرانی مورد بررسی قرار دهد.

همچنین در این دیدار وزیر علوم و آموزش ارمنستان نیز ضمن استقبال از این سفر زمینه‌های همکاری بین ایران و ارمنستان را بسیار متنوع و گسترده عنوان کرد و افزود: وقوع انقلاب عشق و محبت در آوریل 2018 در این کشور باعث افزایش سرعت کمی و کیفی همکاری‌ها بین دو کشور خواهد شد و مطمئن باشید در آینده نزدیک شاهد پیشرفت چشمگیری در همکاری‌های علمی و دانشگاهی خواهیم بود.

هاروتونیان وزیر علوم ارمنستان همچنین مردم و دولت ایران را دوستان همیشگی و قابل اعتمادی برای مردم و دولت ارمنستان دانست که در سختی‌ها و ناخوشی‌ها زیادی به کمک این کشور آمده‌اند و وعده داد طی هماهنگی با سفارت زمان سفر را به تهران اعلام خواهد کرد.

انتهای پیام

وزارت خارجه آمریکا: کشورهای ناقض تحریم‌های ایران را مسئول می‌دانیم


سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا درباره اظهارات نخست وزیر عراق مبنی بر این‌که به تجارت با ایران ادامه خواهد داد، گفت: ما کشورهایی را که تحریم‌هایمان را نقض کنند مسئول خواهیم دانست.
وزارت خارجه آمریکا: کشورهای ناقض تحریم‌های ایران را مسئول می‌دانیم
به گزارش وانانیوز، 

هیتر نائورت، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا درنشست خبری هفتگی خود به اظهارات اخیر حیدرالعبادی نخست وزیر عراق که گفته بود که این کشور به تجارت با ایران ادامه خواهد داد، اما از دلار استفاده نخواهد کرد واکنش نشان داد.

بنابر گزارش پایگاه اینترنتی وزارت امور خارجه آمریکا نائوت گفت: من این گزارشات را مطالعه کرده‌ام و شما از نگرانی‌های ما درباره ایران و تجارت با این کشور مطلعیم. ما به مسئول دانستن کشورهایی که تحریم‌هایمان را نقض می‌کنند ادامه خواهیم داد.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی آمریکا در ادامه به تکرار ادعاهای بی‌اساس و خصمانه واشنگتن علیه کشورمان پرداخت و گفت: از نظر من ما در خصوص سیاست‌هایمان در قبال ایران و نگرانی‌هایمان درباره رفتار این کشور در سراسر جهان شفاف بوده‌ایم. ما تنها کشوری نیستیم که از این مساله آسیب دیده‌ایم. ما کماکان در سیاست خود برای ایستادن در برابر ایران و فعالیت‌های مخرب این کشور محکم و مصمم هستیم.

انتهای پیام

 

 

شفیعی: آمریکا باید حسن نیتش را به ایران نشان دهد


یک کارشناس مسائل سیاسی تاکید کرد: موضع آمریکا در تمایل به مذاکره با ایران انفعالی و ناشی از اقدامات فعالانه ایران بود.
شفیعی: آمریکا باید حسن نیتش را به ایران نشان دهد
به گزارش وانانیوز، 

نوذر شفیعی در گفت‌وگویی، با اشاره به بیانات اخیر مقام معظم رهبری در مورد مذاکره با آمریکا، گفت: به نظر می‌رسد ایران سه نگرانی راجع به آمریکا دارد. درواقع سه‌ گونه رفتار از آمریکا در گذشته، در حال و احتمالا در آینده باعث شده تا ایران در مذاکره یا رابطه با آمریکا با دیده تردید بنگرد.

وی افزود: اقداماتی که آمریکا در گذشته داشته مانند کودتای 28 مرداد و بعد از آن نیز وادار کردن صدام برای حمله به ایران و حمایت تمام قد از او، رویکردی که در زمان مذاکرات مربوط به برجام و خروج آمریکا از آن داشت و نیز نگرانی از مداخله آمریکا در امور داخلی ایران سه مقطع زمانی است که باعث دل نگرانی برای جمهوری اسلامی ایران شده و برداشت نسبت به آینده بدبینانه است.

این کارشناس مسائل سیاسی خاطر نشان کرد: این نگرش منفی مانع از این است که ایران نسبت به ایالات متحده آمریکا رویکرد مثبتی داشته باشد، لذا اگر قرار است تصورات منفی از ذهن ایرانیان پاک شود حداقل این است که آمریکایی‌ها اقدامات نمادین را به منظور حسن نیت و نشان دادن اراده سیاسی برای همکاری با ایران نشان دهند.

 

این استاد دانشگاه یادآور شد: نگاه اوباما رییس جمهور سابق آمریکا در زمان مذاکرات برجام براساس رویکرد توام با حسن نیت بود که تا حدی هم موفق شد، اما با روی کار آمدن ترامپ این رویکرد در آمریکا تغییر کرده و بی‌اعتمادی نسبت به او بیشتر شد.

 

شفیعی همچنین بیان کرد: به نظر می‌رسد رفتار ترامپ را در ارتباط با گشودن باب مذاکره با ایران فقط باید در چارچوب مسائل داخلی ایالات متحده آمریکا بررسی کرد به عبارتی دیگر ترامپ با خروج از پیمان‌های آب و هوایی پاریس، برجام، پاسیفیک و همچنین مسائل و مشکلاتی که در ارتباط با ناتو به وجود آورده نشان داده که مساله سیاست بین‌الملل و روابط بین‌الملل برای او مهم نیست و مسائل را بیشتر از آنکه کلان ببیند خرد می‌بیند.

 

وی در ادامه اظهار کرد: بنابراین پیشنهاد ترامپ برای مذاکره با ایران از سه علت ناشی می‌شود. نخست ویژگی شخصیتی ترامپ است که اصطلاحا با مشخصات شخصیتی آلفا شباهت‌های زیادی دارد که اینگونه افراد بدون این‌که حرفی را بسنجند آن را مطرح می‌کنند و ترامپ هم اینگونه است. در آن واحد تصمیمی را مطرح می‌کند و یک مرتبه به رغم تنش‌های دو کشور حاضر می‌شود بدون قید و شرط مذاکره کند بنابراین اینگونه رفتار ناپخته به نظر می‌رسد.

 

این کارشناس مسائل سیاسی تصریح کرد: از سوی دیگر وزیر امور خارجه آمریکا اعلام می‌کند که اگر قرار باشد با ایران مذاکره کنند با قید و شرط خواهد بود. در نتیجه با چنین رفتارهایی ایران نباید روی حرف ترامپ حساب باز کند.

 

شفیعی همچنین گفت: از سوی دیگر اگر در نظر بگیریم که ترامپ استراتژیک رفتار می‌کند، یعنی ترامپ از برجام خارج شد و تحریم‌هایی را علیه ایران بازگرداند و فشار اقتصادی سنگینی را به ایران وارد کرد. این یک سیاست چماقی است و با پیشنهاد مذاکره او سیاست هویج را دنبال کرده و علی‌رغم فشارهای سیاسی، اقتصادی و نظامی تمایل به مذاکره دارد.

 

وی ادامه داد: سومین علت نیز می‌تواند جنبه استراتژیک داشته باشد یعنی ترامپ انتظار داشت که با تشدید فشارها علیه ایران، جمهوری اسلامی ایران را دچار انزوای سیاسی کند، در داخل کشورمان آشوب و بلوا ایجاد کند و شکاف‌هایی را بین دولت و نظام، مردم و دولت و مردم و نظام ایجاد کند، اما نتیجه این شد که اروپا به خاطر برجام از آمریکا جدا شد، روابط ایران با اروپا، چین و روسیه تقویت شد و بسیاری از کشورها مانند هند، ژاپن، کره جنوبی و ترکیه حاضر نشدند در تحریم‌ها با آمریکا همراهی کنند.

 

این استاد دانشگاه افزود: ایران سیاست یا همه یا هیچ کس را در پیش گرفت و در ارتباط با بحث نفت و آثار آن شاهد اتفاقاتی در باب‌المندب بودیم و ایران نشان داد که برگ برنده‌های مختلفی در اختیار دارد.

 

شفیعی در پایان تصریح کرد: بنابراین رفتار ایران باعث واکنش انفعالی در ترامپ و هیات حاکمه آمریکا شده و موضع آمریکا در تمایل به مذاکره با ایران انفعالی بوده و در واکنش به اقدامات فعالانه ایران انجام شده است، لذا در ارتباط با این دو بحث استراتژیک ایران باید گزینه سوم را بیش از پیش به جلو ببرد و از آمریکا این تصور ذهنی که ایران در حال عقب‌نشینی است را بزداید.

انتهای پیام

 

>