گوش به زنگگوش به زنگ

گروه خبری سیاسی

دخالت ابرقدرت‌ها در امور دیگر کشورها مغایر با صلح عادلانه است

  1. صفحه اصلی
  2. اخبار سیاسی

عضو شورای راهبری مجمع جهانی صلح اسلامی با بیان این‌که رسانه‌های می‌توانند اختلافات کشورها را برطرف کرده و تبدیل به دوستی کنند، گفت: دخالت ابر قدرت‌ها در امور دیگر کشورها مغایر با صلح عادلانه است و یک قدرت نمی‌تواند نظرات خود را به دیگران تحمیل کند.
به گزارش وانانیوز، 

 محسن پاک آیین عضو شورای راهبردی مجمع جهانی صلح اسلامی در نشست هم اندیشی رسانه و رسالت‌های بشر دوستانه طی سخنانی اظهار کرد: امروز عرصه اطلاع رسانی و آگاهی بخشی است و قطعا اگر در هر جای دنیا جنگی رخ می دهد باید افکار عمومی همراه با آن باشد و در این راه رسانه ها هستند که قدم بر می دارند.

وی با بیان اینکه نقش رسانه‌ها در جنگ و صلح بسیار مهم است، گفت: اگر آمریکا موفق شد در دوران بوش پسر به افغانستان حمله کرده و بسیاری از کشورها را با خود همراه کند،  به خاطر این بود که توانست افکار عمومی را در جهت منافع خودش بسیج کند، اما در عراق نتوانست چنین کاری را انجام دهد زیرا رسانه‌ها به اهداف جنگ طلبانه آمریکا پرداختند.

پاک آیین افزود: نقش رسانه‌ها در استقرار صلح و بیزاری جستن از جنگ است، رسانه‌ها می توانند اختلافات کشورها را برطرف کرده و تبدیل به دوستی کنند. بخصوص در شرایطی که رسانه‌های رژیم صهیونیستی امروز به دنبال ایجاد اختلاف میان ایران و کشورهای پیرامونی هستند.

وی با بیان اینکه صلح بدون عدالت پایدار نیست، ابراز کرد: دخالت ابرقدرت‌ها در امور دیگر کشورها مغایر با صلح عادلانه است،  تروریسم هم مغایر با صلح و عدالت است، بنابراین اگر بخواهیم عدالت و صلح را در دنیا مطرح کنیم به این معناست که یک قدرت نمی‌تواند نظرات و ایده‌های خود را به دیگران تحمیل کند. 

پاک آیین خاطر نشان کرد: صلح عادلانه، اندیشه ساختارمند است که توسط نخبگان باید دنبال شود،  اصحاب رسانه می توانند صلح عادلانه را ترویج کنند تا همه با هم برای ترویج گفتمان صلح عادلانه تلاش کنیم.

وی در پایان اظهار کرد: امروز تحریم مغایر با عدالت و مسیری برای از بین بردن صلح است و پیش قراولان عرصه خبر در این زمینه مسئولیت دارند.

انتهای پیام 

منبع: وانا


addup.center