تبلیغات در تلکسیران

ردپای آمریکا در اغتشاش بازار ارزی ایران


مرکز حراست وزارت امور اقتصادی و دارایی طی گزارشی اعلام کرد: وزارت خارجه، خزانه داری و دستگاه اطلاعاتی آمریکا برای اغتشاش در بازار ارزی ایران همکاری مشترک دارند.
سایت خبری تحلیلی هنگام    Hengamnews.com:
مرکز حراست این وزارتخانه طی گزارشی اعلام کرد: بر اساس طرح همکاری مشترک وزارت خارجه، خزانه داری و دستگاه اطلاعاتی امریکا، برنامه عملیاتی اغتشاش در بازار ارزی ایران از طریق القای شوک های زمان بندی شده در راستای افزایش نااطمینانی به پایداری ارزش ریال در برابر ارزهای خارجی، با بهره گیری از پایگاه های آمریکا در برخی کشورهای همجوار در جریان است.

این گزارش با تاکید بر اینکه پژوهشگران مرکز حراست وزارت متبوع، این فرآیندهای عملیاتی را شناسایی و رصد می کنند، می افزاید: عوامل میدانی این پروژه که در ایران عمل می کنند اکثرا از هدایت چنین ساز و کار اطلاعاتی آمریکا اطلاع نداشته و تصور می کنند در فرآیند عملیات سوداگران بازار، مشارکت و کسب سود می کنند.

گزارش مرکز حراست وزارت امور اقتصادی و دارایی بخشی از فرآیند عملیات مذکور را شامل شناسایی مبادی ریال دریافتی توسط این پایگاه ها مبتنی بر شناسایی، جذب و هدایت سرمایه های ایرانیان برای ایجاد اخلال در نظام اقتصادی و فراخوان ریال و چک های مسافرتی از مناطق مرزی اعلام کرده است.

ساماندهی شبکه ای از عوامل کارگزار اسعاری منطقه ای دارای مراودات گستره با بازار پولی ایران و اعزام گروه های دارنده ریال ایرانی به شهرهای مرزی و حتی در عمق ایران به منظور آغاز عملیات جمع آوری دلار از یک سو و فراخوان مراجعه سوداگران عمده بازار ارز به عوامل سامان دهی شده در پایگاه های موصوف، از سوی  مرکز حراست وزارت امور اقتصادی و دارایی به عنوان بخشی دیگر از این اقدامات ذکر شده است.

بنا بر گزارش مرکز حراست وزارت امور اقتصادی و دارایی، ایجاد همگرایی بازاری عوامل به منظور ساماندهی تمرکز شوک بر بازار و تلاش برای حفظ عملیات شوک تا پنج روز کاری و هدایت ارزهای جمع آوری شده در مسیر اخلال در نظام اقتصادی ایران، از جمله دیگر اقدامات مشترک وزارت خارجه، خزانه داری و دستگاه اطلاعاتی امریکا در راستای اجرای برنامه عملیاتی اغتشاش در بازار ارزی ایران محسوب می شود.

منبع: هنگام

اطلاعات جدید از حمله تروریستی به رژه نیروهای مسلح در اهواز


چند عنصر مسلح در مراسم رژه نیروهای مسلح در اهواز، حاضرین را به گلوله بستند.
سایت خبری تحلیلی هنگام    Hengamnews.com:

در مراسم امروز رژه‌های نیروی مسلح چند عنصر مسلح مردم را به گلوله بستند. گزارش‌های اولیه از این حادثه حاکی است شماری به شهادت رسیدند یا زخمی شدند.

امروز در حین برگزاری مراسم رژه نیروهای مسلح در اهواز از سوی فرد یا افرادی ناشناس تیراندازی شد.

تیم تروریستی شامل چند نفر بوده و در ساختمان و پارک پشتی محل برگزاری رژه مستقر بوده‌اند و از آنجا موفق به تیراندازی بسوی مراسم رژه شده‌اند. تروریست‌ها موفق نشده‌اند که وارد مراسم رژه شوند و صرفا از فاصله دور بسوی مراسم و یگان‌های رژه رونده شلیک کرده‌اند.

 گزارش حاکی است که تیراندازی از پشت جایگاه مخصوص مسئولان انجام شده و حاضران برای احتیاط روی زمین افتادند. مهاجمان لباس نظامی به تن داشته‌اند. از تعداد زخمی‌ها هنوز آماری در دست نیست.

این  تیراندازی حدود 10 دقیقه ادامه داشته است و تا لحظه مخابره خبر، صدای آژیر آمبولانس‌ها که به سوی محل می‌روند، شنیده می‌شود.

تیم تروریستی پس از تیراندازی به سوی مراسم رژه از محل گریخته‌اند و در حال حاضر نیروهای امنیتی در تعقیب آنها هستند.

منبع: هنگام

لیگ برتر فوتبال در پایان روز اول هفته هفتم: سپاهان در روز برگزاری یک بازی نیمه‌تمام جای پرسپولیس را گرفت


تیم فوتبال سپاهان اصفهان با پیروزی مقابل فولاد خوزستان، موقتاً به رده دوم جدول صعود کرد و جای پرسپولیس را در این رتبه گرفت.
لیگ برتر فوتبال در پایان روز اول هفته هفتم: سپاهان در روز برگزاری یک بازی نیمه‌تمام جای پرسپولیس را گرفت
سایت خبری تحلیلی هنگام    Hengamnews.com:

هفته هفتم مسابقات لیگ برتر فوتبال با برگزاری سه دیدار آغاز شد.

ماشین‌سازی با غلبه بر پارس جنوبی، ضمن کسب اولین پیروزی خود به رتبه دهم جدول صعود کرد. پارس جنوبی هم در جایگاه هفتم جدول باقی ماند. سپاهان با کسب پیروزی پرگل مقابل فولاد خوزستان، با 13 امتیاز به رتبه دوم جدول صعود کرد و با یک بازی بیشتر نسبت به پرسپولیس، جای این تیم را گرفت. دیدار تیم‌های صنعت نفت و پیکان هم که با برتری 2 بر یک خودروسازان دنبال می‌شد، به دلیل اعتراض شدید تماشاگران و پرتاب اشیا و مضروب شدن کمک داور بازی در فاصله دو دقیقه به پایان، نیمه‌تمام ماند.

نتایج روز نخست از هفته هفتم لیگ برتر به شرح زیر است:

ماشین‌سازی تبریز یک - پارس جنوبی جم صفر
سپاهان 3 - فولاد خوزستان یک

جدول رده‌بندی لیگ برتر فوتبال در زیر آمده است:

برنامه دیدارهای باقی مانده هفته هفتم لیگ برتر به شرح زیر است:

شنبه - 31 شهریور

* استقلال خوزستان - ذوب‌‌آهن (ساعت 18:45 - ورزشگاه غدیر اهواز)
* سایپا - نفت مسجدسلیمان (ساعت 18:45 - ورزشگاه پاس قوامین تهران)
* نساجی مازندران - استقلال (ساعت 19:30 - ورزشگاه شهید وطنی قائمشهر)

یکشنبه - 1 مهر

* پرسپولیس - سپیدرود (ساعت 18:45 - ورزشگاه آزادی تهران)
* پدیده - تراکتورسازی (ساعت 19 - ورزشگاه امام رضا (ع) مشهد)

منبع: هنگام

سفیر عراق در تهران تغییر کرد


سخنگوی وزارت خارجه عراق از تعیین سفیر جدید این کشور در تهران خبر داد.
سفیر عراق در تهران تغییر کرد
سایت خبری تحلیلی هنگام    Hengamnews.com:
 'احمد محجوب' روز جمعه در بیانیه ای اعلام کرد که 'سعد جواد قندیل' بعنوان سفیر جدید عراق در تهران جانشین 'راجح موسوی' شده است.

سعد جواد قندیل در چند کشور به عنوان سفیر عراق سابقه خدمت دارد.

اعلام تغییر سفیر عراق در تهران درحالی است که دولت جدید عراق در آستانه شکل گیری است و از سوی دیگر دو کشور عملا وارد هماهنگی های برگزاری مراسم میلیونی اربعین شده اند.

احمد محجوب سخنگوی وزارت امورخارجه عراق چهارشنبه شب در بیانیه ای اعلام کرده بود که سفیر این کشور در تهران بدلیل 'رفتار غیرمسئولانه' با شهروندان عراقی به بغداد فراخوانده شده است.
منبع: هنگام

توطئه 2 دوست برای کشتن مدیرعامل شرکت خصوصی در تهران


قضات دادگاه برای افشای راز کشته شدن مدیر جوان شرکت خصوصی که جنازه اش در کف حیاط کشف شده بود دو شاهد را به دادگاه احضار کردند. دو متهم پای میز محاکمه بار دیگر جنایت را گردن یکدیگر انداختند.
سایت خبری تحلیلی هنگام    Hengamnews.com:
بیست و نهم دی ماه سال 90 رضا 39 ساله که مدیرعامل یک شرکت خصوصی فروش شیرآلات در حاشیه تهران بود به طرز مرموزی ناپدید شد.

همسر وی به پلیس آگاهی تماس گرفت و گفت: همسرم رضا مدیر یک شرکت فروش شیرآلات است. او دیروز از خانه بیرون رفت و دیگر بازنگشت .گوشی موبایل او هم خاموش شده است.

تلاش پلیس برای افشای راز ناپدید شدن این مرد ادامه داشت تا اینکه 11 ماه بعد روشن شد اموال میلیونی رضا به نام یک مرد 38 ساله به نام فرهاد که با او در رفت و آمد بود سند خورده است.

فرهاد بازداشت شد اما گفت: من وکیل قانونی رضا بودم. او به من به کالت بلا عزل داده بود تا اموالش را به نام خودم سند بزنم و در فرصت مناسب آنها را بفروشم.

در حالی که مدرکی علیه فرهاد به دست نیامده بود تکمیل تحقیقات و اظهارات نگهبان شرکت مسیر رسیدگی به پرونده را وارد مرحله تازه ای کرد و یکی از دوستان صمیمی فرهاد به نام هوشنگ که وی نیز با رضا در ارتباط بود بازداشت شد.

هوشنگ گفت ما ازمدتی پیش با رضا آشنا شدیم و با انگیزه تصاحب اموالش با او طرح شراکت ریختیم و در فرصتی مناسب او را داخل شرکت کشتیم و جنازه اش را داخل کارتن های گالوانیزه گذاشتیم و آن را کف حیاط شرکت دفن کردیم.

با اطلاعاتی که این مرد به پلیس داد بقایای جنازه دفن شده کشف و پزشکی قانونی علت مرگ را خفگی با سیم برق اعلام کرد.

به این ترتیب فرهاد نیز لب به اعتراف گشود اما ادعا کرد در قتل رضا دستی نداشته است.

دو متهم در شعبه دهم دادگاه کیفری یک استان تهران پای میز محاکمه ایستادند و انگشت اتهام را به سوی یکدیگر نشانه رفتند.

 با پایان دفاعیات دو متهم هیات قضایی ادامه جلسه را برای احضار دو شهود و تکمیل تحقیقات به بعد موکول کردند.

به این ترتیب دو متهم دیروز بار دیگر در شعبه دهم دادگاه کیفری یک استان تهران به ریاست قاضی  محمدباقر قربان زاده و با حضور یک مستشار پای میز محاکمه ایستادند.

در این جلسه وکیل قانونی اولیای دم از طرف فرزندان قربانی برای عاملان جنایت حکم قصاص خواست.

سپس نگهبان شرکت رضا که حالا به اتهام حمل مواد مخدر در زندان است و با دستور قضایی به دادگاه احضار شده بود به عنوان شاهد در جایگاه ویژه ایستاد. وی گفت: من از سالها پیش در شرکت نگهبان بودم و فرهاد و هوشنگ را بارها در آنجا دیده بودم. آن شب به بیرون از شرکت رفته بودم اما هنگامی که به آنجا برگشتم فرهاد و هوشنگ را دیدم که یک صندوق گالوانیزه موز را از شرکت خارج و داخل ماشین گذاشتند و به سرعت دور شدند. من به آنها نرسیدم اما توانستم در تاریکی شب صورت آنها را تشخیص دهم.

مرد جوانی نیز که به عنوان شاهد به دادگاه احضار شده بود گفت: من در همسایگی شرکت رضا زندگی می کنم. آن شب دو متهم راهنگام خروج از شرکت دیدم و در مواجهه حضوری آنها را شناسایی کردم.

سپس فرهاد در جایگاه ویژه ایستاد و گفت: هوشنگ به تنهایی رضا را کشت. وقتی من به شرکت رفته بودم با جنازه رضا روبه رو شدم. اما او در آنجا پیشنهاد سرقت مدارک و جعل را مطرح کرد و با حرف هایش مرا فریب داد. اشتباه بزرگ من این بود که این پیشنهاد را پذیرفتم و سپس در دفن جسد به او کمک کردم.

وی ادامه داد: وقتی من به شرکت رسیدم هوشنگ در حال ارسال پیامک به دختر مورد علاقه اش بود که ماجرای قتل را برای او تشریح کرده بود. هوشنگ با خط جداگانه ای این پیامک را ارسال کرده بود که حالا من شماره خط را به دادگاه می دهم تا پیامک های رد و بدل شده بین هوشنگ و دختر مورد علاقه اش بررسی کنید و شاید حقیقت برملا شوم.

وقتی هوشنگ در جایگاه دفاع ایستاد گفت: آن شب فرهاد با من تماس گرفت و گفت به شرکت بروم و برایش مقداری دلار ببرم. من به شرکت رفتم و او دلاها را از من گرفت. او یک صندوق گالوانیزه خریده بود که برای حمل آن از من کمک خواست. من صندوق را داخل ماشین فرهاد گذاشتم و سپس با مترو به خانه ام رفتم. فرهاد حالا با دورغگویی هایش می خواهد مرا به دردسر بیاندازد. من هیچ دخالتی در این ماجرا نداشتم و بی گناهم.

در پایان جلسه هیات قضایی وارد شور شد تا رای صادر کند.

منبع: هنگام

پاسخ هوک به ظریف: دست از صدور انقلاب بردارید


نماینده ویژه آمریکا در امور ایران، با هشدار به سرمایه‌گذاران نسبت به فعالیت اقتصادی در ایران، از مقامات تهران خواست صادر کردن انقلاب را متوقف کنند.
سایت خبری تحلیلی هنگام    Hengamnews.com:
 برایان هوک، مسئول «گروه اقدام ایران» در وزارت خارجه آمریکا در گفت‌وگو با اسکای نیوز عربی تأکید کرد که از چهارم نوامبر (13 آبان) شدیدترین تحریم‌ها علیه جمهوری اسلامی به اجرا درمی‌آیند و این تحریم‌ها متوجه حوزه‌های نفت و بانکداری ایران خواهد بود.

برایان هوک که سمت نماینده ویژه آمریکا در ایران را نیز یدک می‌کشد هوک ضمن هشدار نسبت به سرمایه‌گذاری در ایران مدعی شد:

«سپاه پاسداران نصف اقتصاد ایران را در کنترل دارد، این یک مشکل برای آنهایی است که می خواهند در ایران سرمایه گذاری کنند؛ هنگامی که در آن جا سرمایه‌گذاری می‌کنید، نمی‌دانید که از بازرگانی پشتیبانی می‌کنید یا تروریسم.»

وی در ادامه لفاظی‌های خود مدعی شد که سپاه «میلیاردها دلار را برای تامین مالی شبه نظامیان خود در سوریه، عراق و یمن هزینه می‌کند، موشک به این کشور صادر می‌کند و مستقر می‌سازد و سپس به سوی عربستان سعودی شلیک می‌کند و این باید متوقف شود.»

مسئول «گروه اقدام ایران» بار دیگر با تکرار مواضع ضدایرانی دولت آمریکا گفت:‌ «ایران باید رفتار خود را تغییر دهد، تبدیل به یک کشور عادی شود و صادر کردن انقلاب خود را نیز متوقف سازد؛ اگر رفتار خود را تغییر داد بسیار خوشحال خواهیم بود که با آنها برای گفت‌وگو درباره یک رابطه جدید دیدار کنیم.»
منبع: هنگام
رمز عبور خود را فراموش کرده اید ؟