گوش به زنگگوش به زنگ

گروه خبری ورزشی

زیدان: روی تک‌تک بازیکنان از جمله بیل حساب می‌کنم؛ 11 برد از 11 بازی باقی‌مانده می‌خواهیم؛ رونالدو مرا غافلگیر نمی‌کند

  1. صفحه اصلی
  2. اخبار ورزشی

ضمن پوزش بابت تاخیر ایجاد شده، اولین کنفرانس مطبوعاتی زیدان را ملاحظه می‌کنید. زیزو در این کنفرانس هیچ حرفی درباره نقل و انتقالات نزد.

طرفداری - زین الدین زیدان، سرمربی رئال مادرید در کنفرانس مطبوعاتی پیش از دیدار خانگی مقابل سلتاویگو در هفته بیست و هشتم لالیگا شرکت کرد.

به گزارش AS ، زیزو در اولین کنفرانسش در بازگشت به رئال مادرید به خبرنگاران گفت:

پس از سه روز دیدن تمرینات، تیم را در وضعیت خوبی می‌بینم. بالاتر از هر چیزی انگیزه و میل تیم را می‌بینم. می‌دانم به چه چیزی نیاز داریم. یازده بازی در پیش داریم و باید فصل را خوب تمام کنیم و بازیکنان هم خوشحال هستند. معتقدم سه جلسه تمرینی اخیر از نظر انگیزه، فشار و جنگندگی بسیار جلسات خوبی بوده‌اند. این از همه چیز مهم تر است.

آیا بازیکنانی که کمتر بازی کرده‌اند را هم به لحاظ بدنی در فرم خوبی دیدید؟ به عنوان مثال ایسکو..

آنهایی که کمتر از بقیه بازی کرده‌اند هم خوب تمرین کرده‌اند. تمرین کردن هیچ وقت مثل بازی کردن نیست ولی نکته خوب این است که همه این بازیکنان، بازیکنان خوبی هستند و مهم اینکه همه آماده‌اند. می‌دانند فقط یازده بازی باقی مانده و من روی همه حساب می‌کنم. ایسکو هم یکی از همان‌ها است. روی او و دیگر بازیکنان حساب می‌کنم. فردا ترکیب را خواهیم دید. ترکیب کمترین اهمیت را دارد. مهم این است که من همه را فعال و باانگیزه دیده‌ام.

آیا این یازده بازی باقی مانده حکم یک اتمام حجت را برای فصل بعد دارد؟

من به چنین چیزی فکر نمی‌کنم و هدف ما فقط خوب تمام کردن این فصل است. نظر بازیکنان هم همین است. باید این را در ذهنمان حکاکی کنیم که من الان به بازیکنان به چشم ماندنی‌ها و خروجی‌ها نگاه نمی‌کنم. همه قرارداد دارند و خواهیم دید در تابستان چه می‌شود. ولی الان مهم است که فصل را خوب تمام کنیم. سال سختی بوده ولی کارهای خوبی انجام شده است. فقط باید به یازده بازی باقی مانده فکر کنید و می‌خواهیم خوب کار کردنمان را از بازی با سلتا شروع کنیم. با بردن بازی. فقط همین. بقیه چیزها کار شما رسانه‌ها است.

از فصلی که بیل سپری کرده حرفی نمی‌زنم. فقط به چیزی که باقی مانده فکر می‌کنم. او بازیکنی است که همانطور که می‌دانید، رویش حساب می‌کنم. بخش سخت ماجرا این است که ظاهرا من باید مدام این جمله را - که روی فلانی و فلانی هم حساب باز می‌کنم - تکرار کنم! بیل برای بازی‌های پیش رو آماده خواهد بود.

پرز می‌گوید نیمار و ام باپه را با هم می‌خواهد؟

می‌دانید که من قرار نیست اینجا از بازیکنانی که متعلق به رئال مادرید نیستند، حرف بزنم. هنوز سرنوشت فصل ما رقم نخورده و در چنین شرایطی از نقل و انتقالات حرفی نمی‌زنم. همه از کیفیت این دو بازیکن و کیفیت بازیکنان حاضر در تیم خبر داریم ولی فکر و ذهن من فقط معطوف به بازی فرداست.

سلتا را چطور می‌بینید؟

مثل همیشه آنها تیم خوبی هستند. فصل آنها بالا و پایین زیاد داشته ولی با دیدن بازی‌هایشان از نظر من جایگاه آنها باید بسیار بالاتر می‌بود. سلتا می‌داند چطور باید فوتبال خوبی بازی کند. همین کار را ما هم می‌خواهیم مثل همیشه انجام بدهیم. بحث فقط انگیزه و اراده ای است که ما در بازی خانگی فردا از خودمان نشان می‌دهیم. در مقابل هوادارانمان. به کمک همه برای بردن بازی نیاز داریم.

نظرتان درباره باز شدن پرونده‌ای انضباطی علیه ایسکو به درخواست سولاری چیست؟

هیچ حرفی در این باره ندارم. اینجا هستیم برای فوتبال بازی کردن و کار. می‌خواهیم بازی کنیم و ببریم. همین. ایسکو و مارسلو فردا بازی خواهند کرد. وضعیتشان را این طور می‌بینم. مارسلو را در فرم خوبی می‌بینم. مدتی او را ندیده بودم ولی در این سه روز خوب کار کرده است. او زیاد بازی نکرده ولی حرفه‌ای است و خوب تمرین می‌کند. باید نسبت به تصمیمات مربیان قبلی احترام بگذارید. ولی مارسلو را در فرمی خوب و باانگیزه و اشتیاق می‌بینم. این برای من مهم ترین چیز است. برای همه بازیکنان همین نظر را دارم.

شما در فصل 2015/16 هم توانستید فاصله فاحش با بارسا را به یک امتیاز برسانید. تکرارش می‌کنید؟

خوب است که یادآوری کردید. این نشان می‌دهد کجای کار هستیم ولی اگر نمی‌گفتید هم در هدف ما که گرفتن بیشترین تعداد امتیاز ممکن از بازی‌های پیش رو است، تغییری ایجاد نمی‌شد. کاری که از فردا شروع می‌شود. درباره قهرمانی در لیگ حرف نمی‌زنم چون فعلا در این مسیر نیستیم ولی وظیفه همه ما است که تا انتها به خودمان باور داشته باشیم. 11 بازی دیگر داریم و می‌خواهیم 11 پیروزی کسب کنیم. بعد خواهیم دید چه می‌شود. می‌دانم فوتبال چطور است. شما هیچ وقت نمی‌دانید چه اتفاقی قرار است رخ بدهد.

دروازه بان شما کیست؟

فردا خواهید دید.

نظرتان درباره میلیتائو چیست؟

او دیگر با باشگاه قرارداد امضا کرده است. او را بازیکن بسیار خوبی می‌بینم. بازیکنی آینده‌دار. او جوان است و این اهمیت دارد. و در دو پست بازی می‌کند. پست مورد علاقه و تخصصی‌اش دفاع مرکزی است ولی خواهیم دید. این‌ها برای فصل بعد است.

از عملکرد کریستیانو مقابل اتلتی متعجب شدید؟

تحسین برانگیز بود ولی من را غافلگیر نکرد. رونالدو مرا غافلگیر نمی‌کند. همواره مرا به تحسین وادار می‌کند ولی غافلگیر نه. کاری که او کرد، یک نمایش معرکه بود.

آیا دوست دارید روزی ام باپه را تمرین بدهید؟

کار کردن با هر بازیکن خوبی را دوست دارم.

آیا از رئیس درخواست جذب بازیکنی را داشته‌اید؟

نه اصلا. الان وقت این حرف‌ها نیست.

پس از 9 ماه، کمپ والدیباس را چطور دیدید؟

صادقانه بگویم به نظرم جاه طلبی مجموعه دست نخورده است. حتی اگر فصل سختی بوده است ولی بازیکنان را با همان انگیزه سابق می‌بینم. ولی برخی چیزها تغییر کرده و احتمال دارد تغییر کند. بعضا کارهای خوبی هم انجام شده است. رئال مادرید همیشه بیشتر می‌خواهد. جاه طلبی بازیکنان سر جای سابق است. دفعه قبل هم گفتم که از نظر من وقتی رفتم زمان تغییر بود. الان هم تکرار می‌کنم. زمان خوبی برای بازیکنان و تغییر بود و الان هم با انگیزه زیاد برگشته‌ام تا از نو شروع کنیم. خوشحالم که به برنابئو برمی‌گردم و اگرچه اتفاق جدیدی نیست ولی این بار فرق می‌کند. نیازی نیست حتما مثل قبل باشد ولی می‌خواهم یک دوره جدید را روی نیمکت رئال مادرید تجربه کنم. هیچ وقت رئال مادرید را کنار نگذاشتم.

منبع: هشتگ


addup.center