گوش به زنگگوش به زنگ

گروه خبری سیاسی

واکنش توئیتری ترامپ به رد مصوبه اعلام وضعیت اضطراری برای احداث دیوار مرزی

  1. صفحه اصلی
  2. اخبار سیاسی

دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا در واکنش به اقدام سنا مبنی بر رد اعلام وضعیت اضطراری برای احداث دیوار در مرز این کشور با مکزیک در توییتی بر وتوی این مصوبه تاکید کرد.

العالم - آمریکا

ترامپ در صفحه شخصی خود در توئیتر بدون هیچ توضیحی صرفاً از کلمه" وتو" استفاده کرد و با درج این کلمه عصبانیت خود را از مخالفت سنا با اعلام وضعیت اضطراری برای احداث دیوار مرزی نشان داد.

گفتنی است، مجلس سنای آمریکا امروز پنجشنبه با اقدام «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور این کشور برای اعلام وضعیت اضطراری جهت تامین بودجه مربوط به احداث دیوار حائل در مرز مکزیک مخالفت کرد.

ماه گذشته هم مجلس نمایندگان آمریکا با 245 رای موافق و 182 رای مخالف با تصمیم ترامپ مخالفت کرده بود.

ترامپ تهدید کرده مصوبه کنگره را وتو خواهد کرد. در صورتی که دو سوم نمایندگان کنگره با وتوی ترامپ مخالفت کنند، این وتو باطل خواهد شد.

پایگاه هیل نوشته هیچ‌کدام از دو شاخه قانونگذاری کنگره آمریکا (مجلس نمایندگان و سنا) از آرای کافی برای شکستن وتوی ترامپ برخوردار نیستند.

ساخت دیوار بین آمریکا و مکزیک برای جلوگیری از ورود مهاجران یکی از وعده‌های اصلی ترامپ در جریان رقابت‌های انتخاباتی در سال 2016 بود.

ترامپ در کوران مبارزات انتخاباتی بارها تاکید کرد هزینه ساخت این دیوار را از دولت مکزیک خواهد گرفت. او بعد از ناکامی در تامین بودجه به این روش از کنگره خواست هزینه آن را تامین کند.

مجادله کنگره با ترامپ برای تامین هزینه مربوط به ساخت این دیوار طولانی‌ترین تعطیلی تاریخ دولت آمریکا را رقم زد.

منبع: هشتگ


addup.center