گوش به زنگگوش به زنگ

گروه خبری اقتصادی

معاون مدیرکل امور دریایی سازمان بنادر خبر داد: پیش‌بینی افزایش 10 درصدی سفرهای دریایی در نوروز 98

  1. صفحه اصلی
  2. اخبار اقتصادی

معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی گفت: برای عید امسال 58 فروند شناور پیشرفته مسافر دریایی با 7 هزار و 704 صندلی،آماده خدمات رسانی به هموطنان گرامی است.
به گزارش خبرطلایی به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، حسین عباس نژاد در گفت و گو با شبکه خبر با موضوع سفرهای نوروزی 98 ، از فراهم بودن تسهیلات و امکانات سازمان بنادر و دریانوردی جهت سفر ها و گردشگری دریایی در پایانه های بندری استان های خوزستان ، هرمزگان ، بوشهر و همچنین گردشگری دریایی در استان های شمال کشور خبر داد.
وی با اشاره به آمادگی پایانه های مسافرت دریایی در استان هرمزگان، گفت: در هرمزگان که عمده سفر ها و گردشگری های دریایی صورت می گیرد، از بندر شهید حقانی به جزایر قشم و هرمز ؛ از لنگه به کیش ؛ از قشم به پل ، لافت و ابوموسی و از قشم به هرمز و لارک ، آماده پذیرش و ارائه خدمات به مسافران نوروزی هستیم.
به گفته معاون امور دریایی سازمان بنادر، از دو مبدا بندر شهید باهنر به امارات و از بندر لنگه به دبی ، امکان سفرهای بین‌المللی نیز فراهم است.
این کارشناس دریایی با اعلام ” امکان سفر دریایی از گناوه به بوشهر و از گناوه به جزیره خارک “، گفت: از پایانه بین المللی و مجهز خرمشهر، سفر دریایی به کویت صورت می گیرد.
وی با بیان اینکه در ایام نوروز امسال ، 58 فروند شناور مجهز و پیشرفته دریایی با 7 هزار و 704 صندلی، آماده خدمات دهی به هموطنان گرامی است، خاطر نشان کرد: در تعطیلات عید امسال، همچنین، 76 فروند شناور با قابلیت حمل همزمان خودرو و سرنشیان نیز آماده سرویس دهی است.
به گفته عباس نژاد، از طریق شناورهای با قابلیت حمل خودرو و مسافر ، 2100 خودرو و 11 هزار و 920 مسافر جابه جا می شود.
معاون امور دریایی سازمان بنادر با بیان اینکه بلیت فروشی سفر های دریایی در 14 نقطه به صورت الکترونیکی ، در 9 نقطه به صورت فروش اینترنتی و در سایر نقاط به صورت دستی انحام می شود، افزود: در کلیه پایانه های بندری مسافری ، مسئولان دریایی با تشکیل ستاد نظارتی حضور دارند و به صورت 24 ساعته به تمام مسائل و مشکلات احتمالی رسیدگی می کنند.
وی تاکید کرد: ستاد نظارتی سازمان بنادر برای سفرهای دریایی موظف است به ” انجام ایمن سفرهای دریایی ” نظارت جدی داشته باشد.
عباس نژاد با “پیش بینی افزایش 10 درصدی مسافر دریایی در ایام تعطیلات نوروز 98 “، گفت : سال گذشته در ایام عید بیش از 7 میلیون مسافر و گردشگر دریایی از پایانه های بندری جا به جا شده اند.

منبع: هشتگ


addup.center