گوش به زنگگوش به زنگ

گروه خبری اقتصادی

آمریکا در نظر دارد صادرات نفت ایران را به زیر 1 میلیون بشکه برساند

  1. صفحه اصلی
  2. اخبار اقتصادی

بانکداری ایرانی ـ دو منبع آگاه خبر دادند ایالات متحده در نظر دارد از ماه می، با کاهش 20 درصدی صادرات نفت ایران، میزان آن را به زیر 1 میلیون بشکه در روز برساند.

به گزارش مهر به نقل از رویترز، دو منبع آگاه خبر دادند ایالات متحده در نظر دارد از ماه می، با کاهش 20 درصدی صادرات نفت ایران، میزان آن را به زیر 1 میلیون بشکه در روز برساند.

رئیس‌جمهور آمریکا، دونالد ترامپ، در نظر دارد نهایتاً صادرات نفت ایران را کاملاً متوقف کند تا درآمد اصلی تهران را از دست آن خارج کند.

به احتمال زیاد آمریکا معافیت از تحریم‌های خود را برای اغلب کشورهایی که خریدار نفت ایران هستند، شامل بزرگترین خریداران آن، چین و هند، تمدید خواهد کرد. البته تمدید این معافیت‌ها به شرط این خواهد بود که کل صادرات ایران به صورت تجمعی از 1 میلیون بشکه در روز کمتر شود. این میزان 250 هزار بشکه در روز کمتر از مقدار صادرات کنونی 1.25 میلیون بشکه در روز ایران است.

یکی از منابع گفت: هدف ما در حال حاضر این است که تولید نفت ایران را به زیر 1 میلیون بشکه در روز کاهش دهیم. این منبع آگاه اضافه کرد: دولت ترامپ نگران است با فشار آوردن برای قطع کامل صادرات ایران، باعث جهش قیمت نفت در جهان شود.
منبع: هشتگ


addup.center