تبلیغات در تلکسیران

گروه خبری سیاسی

مهمترین پدیده تاریخ اسلام واقعه عاشورا است/ سرگرم شدن به بازی های سیاسی برای مردم آب و نان نمی شود


ائمه جمعه استان هرمزگان با بیان اینکه با اشاره به اینکه امروز تمام ادیان و همچنین شیعه و اهل سنت مدیون امام حسین(ع) هستند، اظهارکردند: سرگرم شدن به بازی های سیاسی برای مردم اب و نان نمی شود از غرب دل بکنید و آستین همت را با توجه به اولویت های کشور و توجه به درون بالا بزنید.
مهمترین پدیده تاریخ اسلام واقعه عاشورا است/ سرگرم شدن به بازی های سیاسی برای مردم آب و نان نمی شود

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ائمه جمعه استان هرمزگان با بیان اینکه با اشاره به اینکه امروز تمام ادیان، و همچنین شیعه و اهل سنت مدیون امام حسین(ع) هستند، اظهارکردند: سرگرم شدن به بازی های سیاسی برای مردم اب و نان نمی شود از غرب دل بکنید و آستین همت را با توجه به اولویت های کشور و توجه به درون بالا بزنید.

مهمترین پدیده تاریخ اسلام واقعه عاشورا است

آیت الله نعیم آبادی، خطیب نماز جمعه بندرعباس در خطبه های عبادی_سیاسی این هفته بندرعباس با بیان اینکه علمای دین مسئول ترویج و تعبین مبانی دینی هستند، اظهار کرد: ارتباط علمای دین با مردم جامعه ارتباط پاسخ و پرسشگر است که غفلت از این موضوع جامعه را به خطر می اندازد.

نماینده ولی فقیه در هرمزگان با اشاره به اینکه مهمترین پدیده تاریخ اسلام عاشورا است، عنوان کرد: عاشورا در ابعاد مختلف از جمله فضایل سالار شهیدان، جایگاه عزاداری، توسل به امام بزرگوار و همراهانش و درس هایی که از اصحاب امام حسین(ع) می توان گرفت باید بررسی کرد.

نعیم آبادی تصریح کرد: یاران امام حسین(ع) در روز عاشورا هر یک به تنهایی درس های بزرگی به ما داده اند.

وی با تاکید بر اینکه حادثه عاشورا تمام نشدنی و در حال تکرار است، افزود: شناخت عاشورا و عواملش شناخت جامعه امروز نیز است.

خطیب جمعه بندرعباس بیان کرد: رشوه جامعه را از بین می برد و 38 هزار عدد سکه و 27 تن کاغذ احتکار شده همه نتیجه رشوه است.

نعیم آبادی ادامه داد: رشوه های بزرگ خطاهای بزرگ به دنبال دارد و هرچه بدبختی به وجود می آید از ناحیه رشوه است و نفرین بر رشوه دهنده و رشوه گیرنده.
وی با اشاره به روز شیر خوارگان حسینی گفت: در تاریخ عاشورا پنج کودک شهید وجود دارد که سیدالشهدا کودکان عاشورا حضرت علی اصغر(ع) است.

امام جمعه بندرعباس خاطر نشان کرد: برای امنیت این انقلاب خون بسیاری از شهدا ریخته شده ولی متاسفانه برخی همچنان از گرانی مرغ و تخم مرغ می نالند.

مسئولان گرفتار حاشیه ها نشوند/ کیش می تواند به اقتصاد کشور کمک کند

حجت الاسلام احمد حسن زاده امام جمعه کیش در خطبه های عبادی سیاسی این هفته نماز جمعه با توصیه به رعایت تقوی الهی در تمام شئون زندگی با تاکید براینکه کیش دو وظیفه بسیار مهم دارد اظهار کرد: در اوضاع اقتصادی خاصی قرار گرفته ایم و در جنگ و هجمه های اقتصادی عظیمی که دشمن به ایران اسلامی وارد کرده کیش می تواند علاوه بر رونق اقتصادی خود به کمک اقتصاد کشور بشتابد.

وی با اشاره به اینکه مسئولان کیش دو وظیفه مهم منطقه ای و ملی دارند افزود: در این اوضاع تحریم باید به کمک اقتصاد کشور بشتابیم که قطعا در این مسیر مناطق آزاد به ویژه کیش می تواند گام های بلندی بردارد.

خطیب جمعه کیش با تاکید بر اینکه برای پایداری اقتصادی جزیره کیش باید برنامه ریزی دقیق صورت پذیرد افزود: تیم اقتصادی جزیره کیش باید پای کار شده و برنامه ریزی و مهندسی دقیق متناسب با اقتصاد جزیره داشته باشد.

وی با اشاره به ارائه گزارشاتی از سوی مسئولان سازمان در خصوص وضعیت اقتصادی جزیره تاکید کرد: نگذاریم خدای ناکرده چراغی از چراغ های بازار خاموش شود مسئولان باید به فرموده رهبرمعظم انقلاب 24 ساعته کار کنند و این منطقه محدود اقتصادی را حفظ کنند زیرا هر چراغ که از بازار خاموش شود و مغازه ای تعطیل شود یک ضربه اقتصادی بزرگ به جزیره است.

امام جمعه کیش با بیان اینکه مسئولان با تسهیل قوانین و برنامه ریزی صحیح فرصت های اقتصادی را برای فعالان این حوزه فراهم کنند تصریح کرد: مراقب باشید واردد حاشیه ها نشوید.

وی افزود: حاشیه سازی و درگیر حاشیه شدن و فکر غیر اقتصادی کردن برای هر منطقه و کیش یک کار غیر عقلانی است و ما نباید خود را درگیر حواشی کنیم.

حجت الاسلام حسن زاده تاکید کرد: باید متحد و پشت سرهم یک حرکت دقیق قرای شکوفایی اقتصاد کیش و کشور داشته باشیم.

وی با اشاره به اینکه ارزیابی هیئت های مذهبی باید براساس شاخصه ای ویژه ای چون تقویت محبت به اهل بیت بین جوانان صورت پذیرد به هیئت های مذهبی توصیه کرد: هر هیئتی که بتواند محبت اهل بیت را در میان جوانان تقویت کند هیئت موفق تری است که باید این نکته مورد توجه ارزیابان قرار گیرد.

امام جمعه کیش تقویت معرفت و شناخت نسبت به واقعه عاشورا و حماسه حسینی در میان جوانان را دیگر شاخصه مهم هیئت های مذهبی برشمرد و افزود: هیئت های مذهبی باید موجب تقویت باورهای دینی، افزایش معرفت و ایمان به خدا و دین در میان مردم به ویژه جوانان شوند.

وی پرهیز از سکولار بودن را به فرموده رهبر معظم انقلاب از دیگر مواردی عنوان کرد که باید در هیئت های مذهبی به آن توجه شود و افزود: مگر می شود انسان به امام حسین(ع) علاقمند باشد و به اسلام سیاسی، اسلام جهاد، اسلام ایثار بی تفاوت باشد.

خطیب جمعه کیش تصریح کرد: سعی کنیم خطر و آفتی که برخی هیئت ها را تهدید می کند دامنگیر هیئت های ما نشود زیرا امام حسین (ع) و دبن عین سیاست هستند.

وی با تقدیر از برگزار کنندگان همایش شیرخوارگان حسینی تا این سنت ها ثواب آن به برپا کنندگان آن خواهد رسید.

امام جمعه کیش ضمن تقدیر از ستاد نماز جمعه کیش و برگزار کنندگان نماز درایام حج تمتع با بیان اینکه نایب الزیاره تمام مردم کیش در حج بودم بر برگزاری هر چه باشکوه تر مراسم عزاداری سرور و سالار شهیدان در ایام محرم تاکید و خاطر نشان کرد: مراسم و مجالس حسینی باید باشکوهتر از قبل برگزار و اقامه شود و باید وسیله ای برای ایجاد ارتباط هر چه محکمتر میان ما، امام حسین(ع)، اسلام و قرآن باشد.

سرگرم شدن به بازی های سیاسی برای مردم آب و نان نمی شود

حجت الاسلام میرزایی، امام جمعه پارسیان در خطبه های این هفته نماز جمعه، با اشاره به اینکه امروز تمام ادیان، و همچنین شیعه و اهل سنت مدیون امام حسین(ع) هستند، اظهار کرد: چون امام حسین (ع) نفرمود اگر من با یزید بیعت کنم غدیر یا ولایت از بین می رود بلکه فرمود فاتحه اسلام خوانده می شود و نماز و روزه و توحید از بین می رود و لذا ماه محرم را همه مسلمانان عزاداری می کنند و به قیام عاشورا احترام می گذارند.

میرزایی، با توجه به برگزاری مجمع عمومی سازمان ملل امسال، گفت:آمریکا ریاست دوره ای این مجمع و مدت یک ماهه شورای امنیت را بر عهده دارد لذا بنا دارد از این فرصت فشار جدیدی را در مجمع عمومی بر ایران وارد کنند.

وی ادامه داد: فرصت مناسبی است که رئیس محترم جمهور کشورمان با اعتراض رسمی و آشکار به ریاست ترامپ بر شورای امنیت از شرکت در مجمع عمومی سالانه این سازمان خودداری کند.

امام جمعه پارسیان، با بیان اینکه با شرکت نکردن در مجمع عمومی حداقل به بخشی از اهانت های آمریکا علیه ایران و مردم آن پاسخ داده شود، تصریح کرد: متاسفانه برخلاف ما که بسیاری از فرصت های طلایی را از دست می دهیم آمریکا بنا دارد از این فرصت هم علیه ایران استفاده کند و مجددا بر ایران فشار وارد کند لذا شرکت نکردن آقای روحانی پاسخ دندان شکن به اهانت های بی وقفه ترامپ به نظام جمهوری اسلامی است.

خطیب نماز جمعه پارسیان، با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در خصوص تلاش شبانه روزی مسئولان برای حل مشکلات اقتصادی گفت: متاسفانه برخی با طرح مباحث انحرافی اولویت های کشور را به حاشیه می برند.

وی، طرح لایه حق تحصیل و یا بنر حاوی اهانت به سبک زندگی اسلامی به خصوص حجاب در حالی که مردم درگیر اجاره بهای منزل و تهیه کردن مایحتاج زندگی آن هم به سختی هستند و یا نطق های انتحاری برخی نمایندگان مجلس که به دنبال رفت حصر فتنه گران هستند را حاشیه سازی خواند و تاکید کرد: همه باید توجه کنند که در شرایط فعلی اقتصاد و معیشت برای مردم اولویت اصلی است و طرح این گونه مسائل جای پرسش مهم نظارت مسئولان و برنامه ریزی برای مهار افسار گسیختگی تورم را نمی گیرد و در ذهن مردم می ماند.

حجت الاسلام میرزایی با تاکید بر اینکه سرگرم شدن به بازی های سیاسی برای مردم اب و نان نمی شود، عنوان کرد: از غرب دل بکنید و آستین همت را با توجه به اولویت های کشور و توجه به درون بالا بزنید.

وی، با اشاره به جواب دندان شکن نظام اسلامی و منهدم کردن مقر فرماندهی گروهک تروریستی دمکرات کردستان گفت: دشمنان انقلاب بدانند صبر ایران هم حدی دارد و از خویشتن داری نظام اسلامی سو استفاده نکنند، چرا که موشک های نقطه زن ایران خواب و زندگی را بر آنها حرام می کند.

خطیب نماز جمعه پارسیان، با اشاره به 26 شهریور ماه سالروز فاجعه کشتار فلسطینیان در اردوگاه صبرا و شتیلا توسط صهیونیست ها گفت: این کشتار سندی دیگر بر ماهیت جنایت کار رژیم صهیونیستی شد.

وی؛ سکوت غرب ، همراهی سردمداران بی کفایت عرب و همکاری تشکیلات خودگردان را عامل تشویق رژیم ناپاک صهیونیستی دانست و افزود: با گسترش مقاومت اسلامی در کنار مرزهای اشغالی، خواب را برای آنان آشفته و مرگش را نزدیک کرده است.

رئیس شورای فرهنگی شهرستان با اشاره به دو مناسبت مهم تاسوعا و عاشورای حسینی از همه مردم و عزاداران برای حضور در دو تجمع بزرگ در این دو روز دعوت کرد.

امام جمعه پارسیان، با اشاره به استقرار واحد سیار انتقال خون در روز شنبه در مسجد علی بن ابیطالب از همه مردم جهت این کار خداپسندانه و اهدا خون دعوت به مشارکت کرد.

انتهای پیام/ی

منبع: هرمز

تشکیل ستاد هفته دفاع مقدس در شهرستان بندرلنگه/اجرای 70برنامه در هفته دفاع مقدس


فاضل باوی: با نزدیک شدن به هفته دفاع مقدس تشکیل ستاد دفاع مقدس با همکاری تمام ارگانها و دستگاه های مربوطه در دستور کار قرار گرفت.
تشکیل ستاد هفته دفاع مقدس در شهرستان بندرلنگه/اجرای 70برنامه در هفته دفاع مقدس

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستان بندرلنگه در صبح امروز در نشست خبری که با اصحاب رسانه برگزار گردید از اجرایی شدن 70 برنامه پیرامون هفته دفاع مقدس خبر داد

فاضل باوی افزود:هفته دفاع مقدس سالروز حماسه آفرینی مردم غیور و ولایتمدار میهن اسلامی در هشت سال جنگ تحمیلی است که برای گرامیداشت این دلاورمردیها و اجر نهادن به مقام شامخ رزمندگان و ایثارگران و همه ی ملت بزرگ ایران که اجازه ندادند حتی یک وجب از خاک کشور به دست بیگانگان بیفتد مراسم یادبودی هر سال با این عنوان در سراسر کشور برگزار می گردد.

وی تصریح کرد: برنامه های هفته دفاع مقدس براساس نام گذاری روزانه طرح و برنامه ریزی شده است و از ظرفیت تمام اقشار در جهت عملی شدن برنامه ها استفاده شده است.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستان در پایان خاطرنشان کرد: اجرای روژه 31شهریور و مرحله دوم رزمایش عاشورایی بسیجیان سپاه محمد رسول الله از مهمترین برنامه های هفته ی دفاع مقدس در کنار برنامه های همچون فضا سازی سطح شهرستان ،خاطره گویی رزمندگان ، اجرای گشت های محله محور، صبحگاه دانش آموزی و نواختن زنگ مقاومت در مدارس، برگزاری یادواره شهدا از جمله برنامه هایی است که در هفته دفاع مقدس انجام خواهد گرفت

انتهای پیام/

منبع: هرمز

افزایش 180 درصدی کشف کالای قاچاق در هرمزگان


فرمانده انتظامی هرمزگان گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از یک هزار میلیارد کالای قاچاق کشف و ضبط شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 180درصد رشد کرده است.
افزایش 180 درصدی کشف کالای قاچاق در <a href=هرمزگان" title="افزایش 180 درصدی کشف کالای قاچاق در هرمزگان" data-lazy-srcset="https://www.images.telexiran.com//NewsImages/hormoz/918af8e0-42c1-4e0c-b3a9-744fe4458585.jpg 335w, http://www.hormoz.ir/wp-content/uploads/2018/09/IMG10130399-1-327x195.jpg 327w" data-lazy-sizes="(max-width: 335px) 100vw, 335px">

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ عزیزاله ملکی، فرمانده انتظامی هرمزگان در جمع اصحاب رسانه ضمن تسلیت ایام شهادت سرور و سالار شهیدان ابا عبدالله الحسین(ع)، با بیان اینکه یکی از اولویت های سال جاری پلیس استان مبارزه با کالای قاچاق است، اظهار کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از یک هزار میلیارد کالای قاچاق  کشف و ضبط  شده است.

فرمانده انتظامی هرمزگان تصریح کرد: از ابتدای سال جاری 654 میلیارد تومان کالای قاچاق کشف که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 180 درصد رشد داشته و در حوزه سوخت قاچاق 22 میلیون لیتر و در حوزه دریابانی  278 میلیارد تومان کشفیات داشته ایم.

ملکی ادامه داد: در این زمینه  243 پرونده تشکیل شده است که  68 درصد جهش داشته و با تلاش های صورت گرفته 40 باند شناسایی و منهدم شده است.

وی خاطر نشان کرد: از آنجایی که یکی از مهم ترین وظایف نیروی انتظامی مبارزه با کالای قاچاق و ارز است؛ پلیس بدون هیچ گونه چشم داشتی به صورت شبانه روزی در این مسیر گام بر می دارد.

انتهای پیام/

 

منبع: هرمز

هرمزگان با 550 برنامه به استقبال هفته دفاع مقدس می‌رود


فرمانده سپاه امام سجاد(ع) هرمزگان گفت: شعار امسال بزرگداشت هفته دفاع مقدس من «ما توانستیم» تعیین شده است و همزمان با این هفته 550 برنامه در هرمزگان برگزار می‌شود.
<a href=هرمزگان با 550 برنامه به استقبال هفته دفاع مقدس می‌رود" title="هرمزگان با 550 برنامه به استقبال هفته دفاع مقدس می‌رود" data-lazy-srcset="https://www.images.telexiran.com//NewsImages/hormoz/fc058395-56c3-4cba-bc73-3d4d6c25262d.jpg 335w, http://www.hormoz.ir/wp-content/uploads/2018/09/20180918_113540-327x195.jpg 327w" data-lazy-sizes="(max-width: 335px) 100vw, 335px">

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛سردار ترابی، فرمانده سپاه امام سجاد(ع) استان هرمزگان در نشست هفته دفاع مقدس در جمع خبرنگاران اظهار کرد: رژه نیرو‌های مسلح در نخستین روز از هفته دفاع مقدس در بندرعباس با رویکرد ملی برای سومین سال پیاپی در تراز ملی برگزار می‌شود.

فرمانده سپاه امام سجاد(ع) هرمزگان بیان کرد: این رژه با شرکت یگان های مختلف نیروهای نظامی، انتظامی بسیج در سه عرصه زمینی، دریایی و هوایی برگزار می شود.

رزمایش نیرو‌های مسلح، تکریم خانواده شهدای دفاع مقدس و مدافعان حرم، برگزاری نمایشگاه دستاورد‌های دفاع مقدس در سیریک، زنگ مقاومت در مدارس و غبارروبی گلزار شهدا از برنامه‌های هفته دفاع مقدس در هرمزگان است.

ترابی گفت:شعار امسال بزرگداشت هفته دفاع مقدس من «ما توانستیم» تعیین شده است و همزمان با این هفته 550 برنامه در هرمزگان برگزار می‌شود.

وی تصریح کرد: پخش زنده برنامه‌های ویژه دفاع مقدس ،مراسم رژه نیرو‌های مسلح، نمایش دستاورد‌های انقلاب اسلامی و پخش مستند‌های ویژه شهدای جنگ تحمیلی از برنامه‌های صداو سیما در هفته دفاع مقدس است.

فرمانده سپاه امام سجاد(ع) هرمزگان خاطر نشان کرد: هفته دفاع مقدس از 31 شهریورماه سالروز آغاز جنگ تحمیلی عراق علیه کشورمان آغاز می‌شود.

انتهای پیام/ی

منبع: هرمز

آیین چک چکو میراث معنوی هرمزگانی ها در محرم+تصویر


یکی از مراسم هایی که از دیرباز در هرمزگان رونق داشته و بر گرفته از سنت اجداد، نیکان و اعتقادات مردمان پاک این سرزمین بوده مراسم سنتی چک چکو یا سنگ زنی در ایام محرم  است.
آیین چک چکو میراث معنوی <a href=هرمزگانی ها در محرم+تصویر" title="آیین چک چکو میراث معنوی هرمزگانی ها در محرم+تصویر" data-lazy-srcset="https://www.images.telexiran.com//NewsImages/hormoz/de4ee0d7-5739-42d8-80e3-2f65ef746be5.jpg 335w, http://www.hormoz.ir/wp-content/uploads/2018/09/1-36-327x195.jpg 327w" data-lazy-sizes="(max-width: 335px) 100vw, 335px">

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ عشق به اهل بیت و توجه ویژه به ائمه اطهار در میان هرمزگانی ها موج می زند و از دیرباز تاکنون عزای سرور و سالار شهیدان به سبک و سیاق ویژه ای در میان این دریادلان برگزار می شود.

هرمزگانی ها سنت های ویژه ماه محرم را از آبا و اجداد خود فرا گرفته اند و جزیی از تار و پود زندگیشان شده و هرساله مجلس عزای پسر فاطمه را باشکوه تر از سال های پیشین برگزار می کنند.

یکی از مراسم هایی که از دیرباز در این دیار رونق داشته و بر گرفته از سنت اجداد، نیکان و اعتقادات مردمان پاک این سرزمین بوده مراسم سنتی چک چکو یا سنگ زنی در ایام محرم  است.

چک چکو یا سنگ زنی از آیین های ویژه و شاخص مردم هرمزگان در ایام محرم بوده که امروزه این آیین ها با تلفیق فرهنگ های بومی خو گرفته و همراه با علم گردانی در هرمزگان برگزار می شود.

عزاداران حسینی از اول تا پایان دهه اول ماه محرم با دو  قطعه سنگ و یا چوب کوچک  با بر افراشه شدن علم عزای حسینی و بانوای نوحه سرایی به درب تک تک منازل اهالی شهر ها و روستاها رفته و نذورات را برای برپایی خیمه عزای امام حسین(ع) جمع آوری می کنند.

آیین چک چکو که از گذشتگان به هرمزگانی ها ارث رسیده در کذشته تنها پیرغلامان و کودکان در این مراسم شرکت می کردند و اما امروزه این آیین در برخی از نقاط هرمزگان شور و اشتیاقی به وجود آورده که در کنار کهنسالان، جوانان و نوجوانان نیز حضور دارند.

آیین چک چکو، میراث معنوی هرمزگانی ها

اسحاق برخوردار زاده، مدیرعامل انجمن میراث داران فرهنگ هرمزگان با اشاره به آیین چک چکو اظهار کرد: این مراسم همراه با عَلَم گردانی به صورت دسته سینه زنان دایره وار علم حضرت عباس را در میان می گیرند و همراه با نوحه خوانی به جای سینه زدن، دو قطعه سنگ را همراه با چرخش های موزون به هم می زنند و با این کار با رفتن خانه ها اقدام به جمع آوری پول و نذورات برای هیات های عزادارای خود می کنند.

مدیرعامل انجمن میراث داران فرهنگ هرمزگان تصریح کرد: این کار در شهر و روستا انجام می‌ شود و به هنگام رسیدن به در هر خانه‌ ای همه یک ‌صدا و یک ریتم در حالی‌ که سنگ‌ها یا چوب‌ ها را در بالای سر به هم می‌ زنند می‌ گویند «‌چک چکو ماه محرم رسید» که صاحب‌ خانه با شنیدن این نوا با خبر می‌ شود و شربت و شیرینی و یا پولی را به دسته ها می دهد و این روند ادامه پیدا می ‌کند تا تمام محله را بگردند.

برخوردار زاده بیان کرد: سنگ زنان به شکلی هماهنگ، هم ‌نوا با نوحه‌ خوان، بیتی از نوحه که در اصطلاح به آن «ترجیع‌ بند» گفته می شود را می خوانند و نوحه‌ خوانی «دم» را تکرار می‌ کنند که این آیین جزو میراث معنوی و ناملموس هرمزگان است که به ثبت ملی کشور نیز رسیده است‌.

انتهای پیام/

منبع: هرمز

اردوهای جهادی دانشگاه خود شناسی است/ تیم های جهادگر حامل پیام حس نوع دوستی هستند


بازیگر نقش حارث در فیلم سینمایی «محمد رسول الله(ص)» با بیان اینکه اردوهای جهادی دانشگاه خود شناسی است، گفت: تیم های جهادگر حامل پیام حس نوعدوستی هستند.
اردوهای جهادی دانشگاه خود شناسی است/ تیم های جهادگر حامل پیام حس نوع دوستی هستند

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛جعفر قاسمی، بازیگر نقش حارث همسر حلیمه در فیلم سینمایی «محمد رسول الله(ص)» در گفتگو با خبرنگار ما درخصوص رزمایش خدمت بسیج، اظهار کرد: بر کسی پوشیده نیست که بسیج به عنوان تشکیلاتی که همیشه در همه عرصه ها جزء پیشگامان حضور در فعالیت های فرهنگی، دینی، دفاعی بوده است.

این هنرمند مطرح هرمزگانی بیان کرد: زمانی صحبت از خدمت به مردم به میان می آید نیروهای بسیجی که از خود همین مردم هستند جزء اولین گروهای خودجوش مردمی در صحنه خدمت حاضر می شوند.

قاسمی با بیان اینکه اردوهای جهادی دانشگاه خود شناسی است، افزود: زمانی که تیم های جهادی برای خدمت به مردم وارد منطقه می شوند خود این حضور حامل پیام های ارزشمندی که نشان از حس انسان دوستی به ما می دهد .

وی تصریح کرد: ما در کشوری زندگی می کنیم که زنان و مردانی بدون چشم داشت همان گونه که در مقابل حق علیه باطل جهاد گونه و تا پای جان می ایستند برای رفاه حال هموطنانشان برای یاری به برادارن و خواهران دین شان تا پای جان خدمت می کنند تا بخشی از دردهای آنها را التیام بخشند.

بازیگر نقش حارث همسر حلیمه در فیلم سینمایی «محمد رسول الله(ص)» خاطر نشان کرد: اردوهای جهادی واژه جهاد را برای همه ما تفسیر می کند چرا که آن گاه که برای سایه سر خانواده ای سقفی می سازی بدون هیچ چشم داشت یعنی تو جهادگر هستی.

 

انتهای پیام/

منبع: هرمز
رمز عبور خود را فراموش کرده اید ؟