تبلیغات در تلکسیران

گروه خبری سیاسی

مسئولان گرفتار حاشیه ها نشوند/ کیش می تواند به اقتصاد کشور کمک کند


امام جمعه کیش با تاکید براینکه مسئولان گرفتار حاشیه ها نشوند گفت: مسئولان اقتصادی کیش می توانند با برنامه ریزی و مهندسی دقیق به کمک اقتصاد کیش و کشور بشتابند.
مسئولان گرفتار حاشیه ها نشوند/ کیش می تواند به اقتصاد کشور کمک کند

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از کیش پرس، حجت الاسلام احمد حسن زاده امام جمعه کیش در خطبه های عبادی سیاسی این هفته نماز جمعه با توصیه به رعایت تقوی الهی در تمام شئون زندگی با تاکید براینکه کیش دو وظیفه بسیار مهم دارد اظهار کرد: در اوضاع اقتصادی خاصی قرار گرفته ایم و در جنگ و هجمه های اقتصادی عظیمی که دشمن به ایران اسلامی وارد کرده کیش می تواند علاوه بر رونق اقتصادی خود به کمک اقتصاد کشور بشتابد.

وی با اشاره به اینکه مسئولان کیش دو وظیفه مهم منطقه ای و ملی دارند افزود: در این اوضاع تحریم باید به کمک اقتصاد کشور بشتابیم که قطعا در این مسیر مناطق آزاد به ویژه کیش می تواند گام های بلندی بردارد.

خطیب جمعه کیش با تاکید بر اینکه برای پایداری اقتصادی جزیره کیش باید برنامه ریزی دقیق صورت پذیرد افزود: تیم اقتصادی جزیره کیش باید پای کار شده و برنامه ریزی و مهندسی دقیق متناسب با اقتصاد جزیره داشته باشد.

وی با اشاره به ارائه گزارشاتی از سوی مسئولان سازمان در خصوص وضعیت اقتصادی جزیره تاکید کرد: نگذاریم خدای ناکرده چراغی از چراغ های بازار خاموش شود مسئولان باید به فرموده رهبرمعظم انقلاب 24 ساعته کار کنند و این منطقه محدود اقتصادی را حفظ کنند زیرا هر چراغ که از بازار خاموش شود و مغازه ای تعطیل شود یک ضربه اقتصادی بزرگ به جزیره است.

امام جمعه کیش با بیان اینکه مسئولان با تسهیل قوانین و برنامه ریزی صحیح فرصت های اقتصادی را برای فعالان این حوزه فراهم کنند تصریح کرد: مراقب باشید واردد حاشیه ها نشوید.

وی افزود: حاشیه سازی و درگیر حاشیه شدن و فکر غیر اقتصادی کردن برای هر منطقه و کیش یک کار غیر عقلانی است و ما نباید خود را درگیر حواشی کنیم.

حجت الاسلام حسن زاده تاکید کرد: باید متحد و پشت سرهم یک حرکت دقیق قرای شکوفایی اقتصاد کیش و کشور داشته باشیم.

وی با اشاره به اینکه ارزیابی هیئت های مذهبی باید براساس شاخصه ای ویژه ای چون تقویت محبت به اهل بیت بین جوانان صورت پذیرد به هیئت های مذهبی توصیه کرد: هر هیئتی که بتواند محبت اهل بیت را در میان جوانان تقویت کند هیئت موفق تری است که باید این نکته مورد توجه ارزیابان قرار گیرد.

امام جمعه کیش تقویت معرفت و شناخت نسبت به واقعه عاشورا و حماسه حسینی در میان جوانان را دیگر شاخصه مهم هیئت های مذهبی برشمرد و افزود: هیئت های مذهبی باید موجب تقویت باورهای دینی، افزایش معرفت و ایمان به خدا و دین در میان مردم به ویژه جوانان شوند.

وی پرهیز از سکولار بودن را به فرموده رهبر معظم انقلاب از دیگر مواردی عنوان کرد که باید در هیئت های مذهبی به آن توجه شود و افزود: مگر می شود انسان به امام حسین(ع) علاقمند باشد و به اسلام سیاسی، اسلام جهاد، اسلام ایثار بی تفاوت باشد.

خطیب جمعه کیش تصریح کرد: سعی کنیم خطر و آفتی که برخی هیئت ها را تهدید می کند دامنگیر هیئت های ما نشود زیرا امام حسین (ع) و دبن عین سیاست هستند.

وی با تقدیر از برگزار کنندگان همایش شیرخوارگان حسینی تا این سنت ها ثواب آن به برپا کنندگان آن خواهد رسید.

امام جمعه کیش ضمن تقدیر از ستاد نماز جمعه کیش و برگزار کنندگان نماز درایام حج تمتع با بیان اینکه نایب الزیاره تمام مردم کیش در حج بودم بر برگزاری هر چه باشکوه تر مراسم عزاداری سرور و سالار شهیدان در ایام محرم تاکید و خاطر نشان کرد: مراسم و مجالس حسینی باید باشکوهتر از قبل برگزار و اقامه شود و باید وسیله ای برای ایجاد ارتباط هر چه محکمتر میان ما، امام حسین(ع)، اسلام و قرآن باشد.

نماز جمعه این هفته کیش به امامت حجت الاسلام حسن زاده و با حضور مردم مومن و خداجوی کیش در مصلا برگزار شد.

انتهای پیام/

منبع: هرمز

شاخصه اصلی پیروزی در هشت سال دفاع مقدس اطاعت از ولی فقیه بود/ سبک مدیریت دفاع مقدس راه حل برون رفت از مشکلات است


فرمانده منطقه چهارم ندسا فرمانده منطقه چهارم ندسا با بیان اینکه اطاعت از ولی فقیه شاخصه اصلی پیروزی در دفاع مقدس بود، گفت: برای عبور از مشکلات باید از روحیه دفاعی و هشت سال دفاع مقدس و آن سبک مدیریت استفاده شود.
شاخصه اصلی پیروزی در هشت سال دفاع مقدس اطاعت از ولی فقیه بود/ سبک مدیریت دفاع مقدس راه حل برون رفت از مشکلات است

منصور روانکار، فرمانده منطقه چهارم ندسا در گفتگو با خبرنگار هرمز با تسلیت ایام محرم، اظهار کرد: حوادث و رویدادها به مرور در گذر زمان در تاریخ کمرنگ می شوند و سایه ای از آن در ذهن ها باقی می ماند اما حادثه کربلا نه اینکه فراموش نشد بلکه روز به روز و سال به سال بر عظمت و شور آن افزوده می شود.

فرمانده منطقه چهارم ندسا با اشاره به درس ها و پندهای کربلا برای آزادی خواهان جهان، اظهار کرد: شهادت امام حسین (ع) درس آزادگی، مروت، انسان شناسی، عزت زیر بار ظلم نرفتن و … را برای آزادگی‌خواهان جان داشت و این حادثه باید رخ می داد زیرا از اسرار خداوند است.

روانکار به موضوع انقلاب اسلامی و دفاع مقدس پرداخت و تصریح کرد: انقلاب اسلامی و دفاع مقدس ما در دل عاشورا بود و به همین دلیل دفاع مقدس، مقدس و ماندگار شد.

وی، به 2 سطح جنگ اشاره و افزود: «جنگ همتراز» جنگی است که یک کشور در مقابل یک کشور دیگر به جنگ می پردازد و جنگ ناهمتراز که بسیاری از کشورها با تمام تجهیزات در مقابل یک کشور قرار می گیرند که دفاع مقدس نمونه بارز این سطح از جنگ بود.

فرمانده منطقه چهارم ندسا، به رهبری امام راحل در جنگ هشت ساله دفاع مقدس اشاره و تاکید کرد: اگر رهبری امام خمینی(ره) نبود امکان به نتیجه رسیدن جنگ وجود نداشت و شاخصه اصلی پیروزی ما در دفاع مقدس اطاعت از فرماندهی و ولی فقیه بود.

روانکار، به قدرت رو به زوال آمریکا اشاره و اظهار کرد: قدرت استکبار شکسته شده است، یک روز آمریکا اگر اراده می کرد پادشاه یا رئیس جمهور یک کشور را از قدرت برکنار می کرد اما امروز با آن همه هیاهوی توخالی به ذلیل ترین افراد متوسل شده که دیگر موشک، تانک و توپ این کشورها جوابگو نخواهد بود.

وی، قدرت رزمندگان جمهوری اسلامی ایران را متکی به ایمان دانست و افزود: دشمنان همه تلاش خود با به کار بسته اند تا بتوانند ریشه این انقلاب را قطع کنند اما غافل از اینکه قدرت رزمندگان ما متکی به ایمان پاک و خالص است.

فرمانده منطقه چهارم نیروی دریایی سپاه، با اشاره به مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم، خاطرنشان کرد: برای عبور از مشکلات باید از روحیه دفاعی و هشت سال دفاع مقدس و آن سبک مدیریت استفاده شود.

انتهای پیام/ی

منبع: هرمز

رژه نیروهای مسلح در شهرستان حاجی آباد برگزار شد/تصویر


مراسم رژه نیروهای مسلح شهرستان حاجی اباد اعم از سپاه، بسیج  و نیروی انتظامی به مناسبت آغاز هفته دفاع مقدس روز شنبه برگزار شد.
رژه نیروهای مسلح در شهرستان حاجی آباد برگزار شد/تصویر

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ محمد میرزاده فرمانده ناحیه مقاومت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی حاجی آباد در مراسم رژه نیروهای مسلح ضمن گرامی داشت هفته بسیج، گفت: اگر نبود فداکاری ها و ایثارگری های شهدا، جانبازان و آزادگان گرانقدر و رزمندگان غیور هشت سال دفاع مقدس، الان از نظام اسلامی ما خبری نبود.

میرزاده افزود: اگر اکنون نظام مقدس جمهوری اسلامی مقتدر و استقلال کشور تضمین شده و مبارزه با قدرت های بزرگ دنیا نهادینه شده است به برکت ایثارگری های ملت ما به خصوص شهدا، رزمندگان و ایثارگران هشت سال دفاع مقدس است.

وی تصریح کرد: به برکات دفاع مقدس، کشور ما به لحاظ سیاسی و دیپلماسی رشد کرده و حرف اول در دنیا را می زند و ایران اسلامی امروز نقش اول را در تامین امنیت منطقه دارد.

فرمانده سپاه حاجی آباد بر پیروی از رهنمودهای مقام معظم رهبری تاکید کرد و گفت: وظیفه همه ماست که ارزش های دینی را در جامعه تقویت کنیم.

میرزاده بیان داشت: سپاه و مجموعه بسیج اقشار آمادگی هر گونه خدمات رسانی را به مردم دارد و با اورگان های دولتی جهت خدمات رسانی به مردم همکاری لازم را با سایر اورگان ها دارد.

فرماندار شهرستان حاجی اباد گفت:دفاع مقدس یادآور رشادت ها ،دلیری ها و از خودگذشتگی های مردان و زنانی است که با ایثار وفداکاری های خود از آب وخاک این مرز  دفاع کردند.

جهانگیری افزود:امروز نیروهای مسلح ثابت قدم و استوار برای حفظ ارزشهای انقلاب و پاسداشت خون شهدا گام در راهی گذاشته اند که شهدای انقلاب آغازگر آن بوده اند.

وی بیداری ملت های دنیا و به خصوص جهان اسلام را از دستاورد های هشت سال دفاع مقدس ملت ایران دانست و افزود: امروز دشمن به جنگ اقتصادی علیه ملت ایران روی آورده است و به دنبال به زانو در آوردن ملت ایران است.

جهانگیری در ادامه ضمن تشکر از مجموعه سپاه و بسیج در شهرستان عنوان کرد: بسیج و سپاه حاجی آباد خدمات زیادی در این شهرستان و روستاهای تابع انجام داده است و فرمانداری شهرستان و ادارات هم اکنون  جهت همکاری با این مجموعه جهت خدمات رسانی به مردماعلام آمادگی می کنیم.

سخنرانی امام جمعه و رژه نیروهای مسلح شهرستان و یگانهای موتوری و ماشین های خدمات رسان از دیگر برنامه های این مراسم بود.

 

 

منبع: هرمز

جلوی سنگ اندازی ها در راه استخدام نیروهای بومی را می گیریم


نماینده بندرعباس، قشم، خمیر، حاجی آباد و ابوموسی گفت: برخی ها کماکان جلوی اجرای قانون استخدام نیروهای بومی و ماندگار در صنایع و بنگاه های بزرگ سنگ اندازی می کنند.
جلوی سنگ اندازی ها در راه استخدام نیروهای بومی را می گیریمهرمزگاندرمجلس-327x195.jpg 327w" data-lazy-sizes="(max-width: 335px) 100vw, 335px">

حسین هاشمی تختی، عضو کمیسیون عمران مجلس در گفتگو با خبرنگار هرمز اظهار کرد: سهیم سازی نیروهای استان از فرصت های شغلی از یکی از مهمترین دغدغه های ما در حال حاضر است.

نماینده بندرعباس، قشم، خمیر، حاجی آباد و ابوموسی افزود: در اغلب خانواده های ساکن استان یکی دو تا جوان بدون شغل داریم که در همین راستا طی قانون برنامه توسعه موفق شده ایم قوانینی را به تصویب برسانیم که بنگاه های تولیدی و اقتصادی بزرگ 50 درصد از نیروهای خود را از نیروهای بومی و ماندگار در استان جذب کنند.

هاشمی تختی ادامه داد: تاثیرات برخی از قوانین بر زندگی مردم، زمانبر است که باید گفت تاثیرات قانون جذب 50 درصدی نیروهای مذکور، می تواند در سال های آینده بر زندگی مردم استان دیده شود.

وی با بیان اینکه در جذب نیروها باید عدالت رعایت شود، تصریح کرد: این درست نیست که در یک پالایشگاه از هفت هزار نیروی به کار گرفته شده تنها 500 نفر از نیروهای بومی و ساکن استان باشد و سایر نیروهایش را از مناطقی دیگر جذب کند در حالی که نیروی متخصص مورد نیاز در استان برای فعالیت های این چنینی وجود دارد.

این نماینده مجلس خاطر نشان کرد: متاسفانه گزارش شده، که با وجود قبولی نیروهایی از استان در آزمون های استخدامی بنگاه ها و صنایع بزرگ، به بهانه هایی آنها را در آزمون های مصاحبه و شفاهی رد می کنند و یا در پدیده ای دیگر نیروهای به کار گرفته شده از استان را در شرایط کاری سخت قرار می دهند که خود مجبور به استعفا شود و ما جلوی سنگ اندازی ها در راه استخدام نیروهای بومی را خواهیم گرفت.

 

منبع: هرمز

نمایش اقتدار نیروهای مسلح در مراسم رژه 31شهریور در کنار آبهای خلیج فارس


تا لحظاتی دیگر رژه اقتدار نیروهای مسلح در کنار آب های نیلگون خلیج فارس به میزبانی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی برگزار می شود.
نمایش اقتدار نیروهای مسلح در مراسم رژه 31شهریور در کنار آبهای خلیج فارس

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ تا لحظاتی دیگر رژه اقتدار نیروهای مسلح در کنار آب های نیلگون خلیج فارس شهر بندرعباس دیار دریا و شرجی به میزبانی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی  و با حضور 600 فروند شناورهای متنوع سنگین، سبک و پرنده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی، نیروی دریایی سپاه و نیروی انتظامی برگزار می شود.

براساس تدبیر فرماندهی معظم کل قوا (مدظله العالی) و ابلاغ ستاد کل نیروهای مسلح ، رژه 31 شهریور نیروهای مسلح از سال 1395 همزمان با تهران در بندرعباس به میزبانی یکی از سازمانهای نیروهای مسلح برگزار می شود.

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی میزبان و مسئول برگزاری آیین رژه 31 شهریورماه نیروهای مسلح سال جاری در بندرعباس است و طی این رژه که از لحاظاتی دیگر  آغاز خواهد شد، اقتدار و سیادت دریایی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در خلیج فارس و آب های آزاد با حضور یگان ها و 600 فروند شناورهای متنوع سنگین ، سبک و پرنده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی و نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و نیروی انتظامی و همچنین دهها فروند جنگنده های نیروهای هوایی ارتش و سپاه در نسل های مختلف به نمایش گذارده خواهد شد.

در این رژه ملی 200 فروند از شناورهای مردمی به نمایندگی از هزاران شناور دیگر اقشار مختلف مردم منطقه در این رژه شرکت خواهند کردهمچنین این رژه با حضور آحاد مردم و مقامات عالی رتبه کشوری و لشکری برگزار می شود و دکتر علی لاریجانی رییس محترم مجلس شورای اسلامی سخنران ویژه این برنامه است.

در این آیین، دستاوردها و توانمندی های دفاعی نیروهای مسلح در قالب یگان های محمول در حوزه های دریایی، زمینی، هوایی و پدافندی ارائه خواهد شد.

رگزاری این مراسم در سواحل خلیج فارس و در نزدیکی تنگه هرمز نشان خواهد داد که نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران برای صیانت از مصالح و منافع ملی کشور، آماده عملیاتی کردن اراده نظام و ملت ایران برای مقابله با هرگونه تهدید دشمن در این منطقه راهبردی هستند.

انتهای پیام/

منبع: هرمز

برگزاری تعزیه یا شبیه خوانی در پارسیان+ تصاویر


تعزیه یا شبیه خوانی آیین سنتی ایرانی که چند سالی است در پارسیان برگزار می شود.
برگزاری تعزیه یا شبیه خوانی در پارسیان+ تصاویر

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛به نقل از فرهنگ کده؛ تعزیه یا شبیه خوانی، آیین سنتی ایرانیان برای نمایش مصائب شهیدان کربلا است، در این آیین سنتی هنروران تلاش می‌کنند بر اساس متون از پیش نگاشته شده بر طبق محتوای مقاتل و تاریخهای عاشورایی، صحنه نبرد عاشورا را بازسازی کنند.

بر اساس آنچه از منابع تاریخی به دست می‌آید، هنر تعزیه از دوران صفویه در ایران رواج بیشتری یافت و مردم با ایجاد مراکزی همانند«تکیه» و «حسینیه»، این آیین سنتی را اجرا کردند.

به مرور زمان هر یک از شهرها و مناطق مختلف کشور، تعزیه را به شیوه‌های مختلفی برگزار کردند که این اقدام بعدها باعث ایجاد سبکها و روشهای خاصی در برگزاری تعزیه شد، این اقدام زمینه تبدیل تعزیه را از یک نمایش، به شیوه‌ای خاص در عزاداری فراهم کرد تا جایی که امروزه در کنار همه آیینهای مختلفی که در برگزاری عزاداری امام حسین(ع) مشاهده می‌کنیم، تعزیه نیز طرفداران خاص خود را دارد.

انتهای پیام/ی

منبع: هرمز
رمز عبور خود را فراموش کرده اید ؟