گروه خبری سیاسی

دلیل مهم نابسامانی اوضاع اقتصادی دوری از تعالیم اسلامی و انقلابی است


خطیب نماز جمعه توکهور و هشتبندی گفت:دلیل مهم نابسامانی اوضاع اقتصادی دوری از تعالیم اسلامی و انقلابی است.
دلیل مهم نابسامانی اوضاع اقتصادی دوری از تعالیم اسلامی و انقلابی است

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛به نقل از میناب جنوب؛حجت الاسلام بارانی، خطیب جمعه توکهور-هشتبندی با تسلیت ایام شهادت جوادالائمه علیه السلام در ضمن بیان روایتی از آن حضرت، اظهار کرد: پروردگار متعال هر کس را به طریقی امتحان می کند یکی را با فقر و یکی را با ثروت ، ولی همه موظفند به وظیفه خود عمل کنند.

وی با اشاره به روز صنایع کوچک و نقش این صنایع را در رونق تولید و اشتغال مهم ارزیابی کرد و گفت: گاهی مواقع انحرافاتی در اجرای این طرح ها مشاهده می شود در حالی که تسهیلات به بیکاران و بنگاهها جهت ایجاد شغل داده می شود اما در واقع شغلی ایجاد نمی شود که هم پول بیت المال از بین رفته وهم بیکاری رفع نشده است.

حجت الاسلام بارانی با توصیه به نظارت دقیق بر اجرای طرح ها توسط ، افزود: با نظارت دقیق و هزینه کرد تسهیلات در مسیر خود یقینا شاهد بهبود فضای کسب و کار در کشور خواهیم بود.

رییس شورای فرهنگ عمومی توکهور-هشتبندی با تبریک سالروز ازدواج آسمانی حضرت علی علیه السلام و حضرت زهرا سلام الله علیها، گفت: قطعا زندگی حضرات معصومین یک الگوی کامل برای تمام بشریت است و معضلات امروز جامعه ما حاصل دوری از دین و توصیه های اسلامی است.

بارانی با ذکر نکاتی از زندگی نورانی امیرالمومنین و صدیقه طاهره، ادامه داد: مشکلات تشکیل خانواده؛از مهریه گرفته تا هزینه های سنگین مراسم و توقعات بالای طرفین امروز سبب شده است که سن ازدواج بالا برود و این برای جامعه خطرناک است.

امام جمعه توکهور-هشتبندی با گرامیداشت روز مقاومت اسلامی و سالروز پیروزی حزب الله در جنگ 33 روزه، گفت: تمام دنیای کفر بسیج شده بود تا حزب الله را خلع سلاح کنند اما امروز حزب الله با توکل بر خدا و مقاومت در اوج عزت و قدرت است و آن قدرت پوشالی که از آمریکا و اسراییل ساخته شده بود را در هم ریختند و همگان قدرت جبهه مقاومت را درک کردند.

وی با یادآوری سخنان امام راحل و رهبری انقلاب مبنی بر شکست آمریکا در برابر جبهه اسلام، اضافه کرد:در همه عرصه ها هر کجا تفکر ناب اسلامی و انقلابی حاکم باشد کفر شکست می خورد.

حجت الاسلام بارانی دلیل مهم نابسامانی اوضاع اقتصادی را دوری از تعالیم اسلامی و انقلابی در این حوزه دانستند و با تاکید بر توجه مسئولان به این امر، خاطر نشان کرد: کاش اقتصاد ما هم اسلامی و انقلابی بشود و یقینا با ایستادگی بصیرت و هوشیاری مردم نصرت الهی شامل حال این ملت خواهد بود و آمریکا و بزرگ تر از آمریکا هم هیچ غلطی نمی توانند بکنند.

انتهای پیام/

مدیریت و سیاستگذاری های غلط داخلی فشار اقتصادی در جامعه تشدید کرده است


امام جمعه موقت شهرستان سیریک با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری گفت: مشکلات اقتصادی کشور عمده ،ریشه داخلی دارد و مشکلات موجود زایده نوعی مدیریت و سیاستگذاری غلط دستگاه اجرایی کشور است.
مدیریت و سیاستگذاری های غلط داخلی فشار اقتصادی در جامعه تشدید کرده است

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛به نقل از آذینی ، حجت الاسلام و المسلمین احمد خلیلی امام جمعه موقت شهرستان سیریک افزود: برای رفع مشکلات اقتصادی کشور راه حل وجود دارد و هیچ بن بستی برای برطرف کردن آنها حتی با وجود شدید ترین تحریم های ظالمانه دشمنان وجود دارد و راه آن اتکا به ظرفیت و توان داخلی است.

وی اظهار کرد: همان طور که رهبر معظم انقلاب فرمودندامروز همه بدانند که جنگ نخواهد شد و با آمریکا هیج کسی مذاکره نخواهد کرد برای اینکه امریکا به علت استدالال های دقیق و تجربه گذشته و ضررهای برجام که از این رژِیم ظالم و خائن دیده ایم هرگز مذاکره نخواهیم کرد.

امام جمعه موقت شهرستان سیریک اضافه کرد:یکی از ضعف های اقتصادی و بزرگ کشور ما علی رغم همه تاکیدات و توصیه های مقام معظم رهبری در سال های گذشته و اخیر برای همه دولت مردان و دستگاههای اجرایی  عدم وابستگی به تامین بسیاری از کالاها و اجناس به بیگانگان بوده است.

حجت الاسلام خلیلی با اشاره به گرامیداشت سالروز ورود آزادگان سرافراز به میهن اسلامی ابراز کرد: اسارت رزمندگان اسلام در روز های  دفاع مقدس و تحمل شکنجه ها ی دشمن بعثی عراق درس بزرگی به همه جهانیان داد که ملت ایران  با تمام وجود خود از اسلام و انقلاب پاسداری می کند .

وی بیان کرد: امروز این عزیران نماد اسوه ، صبر و استقامت اند و سالروز ورود آنها  به کشور عزیزمان ایران اسلامی را باید ضمن ارج نهادن قداست و حرمت آنها را باید بیشتر بدانیم که برای ایجاد امنیت و سربلندی کشور از همه وجود خود گذشتند.

حجت الاسلام خلیلی خاطر نشان کرد: هر انسانی که می خواهد سعادت دنیا و آخرت داشته باشد باید تقوا الهی و نظم در امور داشته باشد.

انتهای پیام/ق

 

عمده مشکلات کشور ما مربوط به ساختار داخلی است


امام جمعه موقت حاجی آبادگفت: عمده مشکلات کشور ما مربوط به ساختار داخلی است؛ باید رئیس‌جمهور به سخنان دلسوزان نظام توجه کند.
عمده مشکلات کشور ما مربوط به ساختار داخلی است

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛حجت الاسلام الهی منش امام جمعه موقت حاجی آباد، در خطبه های عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته ضمن دعوت نمازگزاران به رعایت تقوای الهی اظهار کرد: عرفات نام منطقه ای وسیعی است با 18 کیلومتر مربع که در سرزمین مکه واقع شده است جایی که حجاج باید در این سرزمین به اعمال خود بپردازند.

امام جمعه موقت حاجی آباد افزود: اگر حاج یا حاجیه حتی توان راه رفتن را نداشته باشد باید با تخت روان یا ویلچر در این سرزمین وارد شود و به اعمال خود بپردازد.

الهی منش  ادامه داد: حضور حاجیان در این عرفات مهم وضروری است، اگر چه این روز را بین مسلمانان عید انتخاب نکردند اما بی شک یکی از بزرگترین اعیادی است که بنده مسلمان می‌تواند به امر نیایش‌ بپردازد.

وی گفت: شیطان در همچین روزی از همه روزها ذلیل‌تر و خشمگین‌تر است چرا که نمیتواند بنده خاص پروردگار را به گمراهی بکشد.

امام جمعه موقت حاجی آباد افزود: اگر در همه اوقات بستر مناسبی برای نیایش و عبادت است حتی در ماه مبارک رمضان و به خصوص شبهای لیالی قدر وقت‌های مناسب برای دعا کردن است اما بی شک در روز عرفه دعاها مستجاب خواهد شد.

الهی منش  با اشاره به بیانات رهبر انقلاب یادآور شد: رهبری معظم انقلاب فرمودند بسیاری از مشکلات اقتصادی ریشه داخلی دارد البته تحریم ها هم اثر گذار است اما اگر مدیریت ها بهتر بود و افراد کار امد در راس تیم اقتصادی بودند تحریم ها نمیتوانست  اثری بر اقتصاد بگذارد و مشکلات طلا و ارز کشور طوری شود که دشمن هم از آب گلالود ماهی میگیرند.

وی بیان کرد: مذاکره با آمریکا که با در مقابل جنایاتی آل سعود به یمن سکوت کرده درست نیست، رهبر معظم انقلاب فرمودند ما در مذاکره منافع خودمان را میخواهیم نه اینکه با وعده های نا برابر فقط دنبال منافع و امتیازات خودشان هستند مگر در برجام غیر از این بود که جز مکر و حیله مردم هیچ چیز ندیدند.

امام جمعه موقت حاجی اباد تصریح کرد: ایران با دنیا تعامل دارد منتهی جوانان ما شهید شدند که سر تعظیم و دست‌بوسی به استکبار نداشته باشیم و راه نجات ما نیز چیزی جز مقاومت نیست.

الهی منش اذعان داشت: اینکه مقام معظم رهبری فرمودند که مذاکره به صلاح نیست بر اساس تجربه عملی مانند برجام است چراکه آمریکایی‌ها مذاکره منطقی نمی‌کند و با خوی استکباری از همان ابتدا 50 درصد سهم خود را برداشته و از 50 درصد باقیمانده 25 درصد امتیاز می‌گیرند و حتی 25 درصد باقیمانده حق خود را نسیه می‌دهند و در نهایت پیمان‌شکنی می‌کنند.

وی ادامه داد: ایران در برجام همه چیز را به صورت نقد داد اما آن‌ها حتی مبادلات بانکی را تسهیل نکرده و تحریم‌ها را کم نکردند و این سبک آمریکایی‌ها است و طوری نیست که با رفتن به سمت مذاکره این سبک تغییر کند.

امام جمعه موقت حاجی آباد با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری تیزبینانه آینده را می‌بینند و گفتند که به مذاکرات خوش‌بین نیستند که از نگاه دنیا شناسی و غرب‌شناسی بالای ایشان است، گفت: هدف آمریکا یک ایران ضعیف، وابسته و توسری‌خور است و می‌خواهند که ایران از جهت فناوری و نظامی قوی نباشد و در نهایت کشوری مانند عربستان ساخته شود.

الهی منش خاطرنشان کرد: عمده مشکلات کشور ما مربوط به ساختار داخلی است؛ باید رئیس‌جمهور به سخنان دلسوزان نظام توجه کند، چقدر در مجلس نامه نوشتیم که آقای سیف را عوض کنید اما الان و دیرهنگام عوض شد و با سوءتدبیر دلار به 10 هزار تومان رسید.

وی با بیان اینکه چرا به سخنان دلسوزان گوش نمی‌دهند در حالی که معتقدیم موفقیت دولت موفقیت نظام است، افزود: بانک مرکزی در دوران گذشته مؤسسات مالی را به بدترین نحو ساماندهی کرد و ما فریاد زدیم اما گوش ندادند و حتی معاون ارزی بانک مرکزی که باید قوی باشد یک جوان بی‌تجربه بود که هم‌اکنون به خاطر مفاسد اقتصادی دستگیر شده است.

خطیب نماز جمعه حاجی آباد تصریح کرد: این مشکلات ربطی به آمریکا ندارد و خدا کند که از سر منافع دشمن چیزی را در کشور پیاده نکنند.

الهی منش با اشاره به اینکه سیاست ترامپ در درازمدت تیشه به ریشه خودشان می‌زند، خاطر نشان کرد: اگر قوه قضاییه با مفسدین برخورد کرده و گروه‌های سیاسی وحدت داشته باشند این گردنه‌ها را رد می‌کنیم.

انتهای پیام/

آمریکا غول خطرناکی که به جان جوامع افتاده/شیرینی بازگشت آزادگان بر کام ها مانده است


خطیب جمعه بندرعباس با بیان اینکه آمریکایی که خیلی راحت سند را پاره می کند غیر قابل اعتماد است، گفت: آمریکا مانند غول خطرناکی است که به جان جوامع مختلف برای نابودی آنها افتاده؛  ولی باید بداند که زورش به جامعه اسلامی ما نمی رسد.
آمریکا غول خطرناکی که به جان جوامع افتاده/شیرینی بازگشت آزادگان بر کام ها مانده است

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛آیت الله غلامعلی نعیم آبادی، خطیب جمعه بندرعباس در خطبه های عبادی_سیاسی  نماز جمعه این هفته بندرعباس با بیان اینکه در این دوران که دشمنان می خواهند مساجد و آخوند ها را غیر تحمل معرفی می کنند تکلیف عالمان دین بسیار دشوار است، اظهار کرد:  عالمان دین دو وظیفه مهم بر عهده دارند اول کسانی را که از خدا فرار کرده اند را دوباره به دین بازگردانند و دوم اینکه کسانی دین را نمی دانند آکاهی بخشید.

نماینده ولی فقیه هرمزگان با تاکید بر اینکه  علما همچون چراغی در جامعه هستند، عنوان کرد: اگر جایگاه علما دین تضعیف شود شیطان میدان دار جامعه می شود و جامعه را به نابودی می کشاند.

نعیم آبادی با اشاره به اینکه گاهی اوقات جامعه تب می گیرد، تصریح کرد: گرانی ها نشات گرفته از تب جامعه بوده و مردم  تنها به فکر مرغ، تخم مرغ، گوشت و…. نباشید و ثمرات انقلاب را ببینید که روزی این گرانی ها پایان می یابد.

وی با بیان اینکه آمریکایی  که خیلی راحت سند را پاره می کند غیر قابل اعتماد است، گفت: آمریکا مانند غول خطرناکی است که به جان جوامع مختلف برای نابودی آنها افتاده؛  ولی باید بداند که زورش به جامعه اسلامی ما نمی رسد.

خطیب جمعه بندرعباس با تاکید بر اینکه هرمزگانی ها یک پارچه عاشق رهبر هستند، اظهار کرد: در جامعه تنها خط رهبری را می شناسیم و آن را عملی می کنیم.

نعیم آبادی تصریح کرد: آمریکا که تنها به خاطر یک شخص کشور ترکیه را تحریم کرده است هیچ گونه قابل اعتماد نیست.

وی با اشاره به اینکه در استان حدود 100 روستا بدون مسجد وجود دارد، عنوان کرد: هرمزگان با کمبود مسجد مواجه است که همه مومنین باید همت به خرج دهند تا این مشکل حل شود.

نماینده ولی فقیه یاد آور شد: شیطنت آل سعود به طور واضح مشخص است و در سال 1366 به مردم بی گناهی حمله کرد در حالی که زائران خانه خدا هیچ گونه کاری با آنها نداشتند.

نعیم آبادی عنوان کرد: شیرینی روز بازگشت آزادگان هنوز بر کام هاست؛ مقام و درجات بزرگانی که زیر بار فشار روحی و جسمی بوده اند را تنها خدا می داند.

وی خاطر نشان کرد: این انقلاب  به راحتی شکل نگرفته که اکنون با اقدامات دشمنانی که قصدشان قطعا ایجاد اختلال در جامعه است از بین برود،  دشمنان باید بدانند که این انقلاب را مردم به ثمر رسانده اند و از آن حفاظت می کنند و دشمنان و آمریکا هیچ غلطی نمی توانند، انجام دهند.

انتهای پیام/

شکست نهضت ملی نفت نتیجه اعتماد مصدق به آمریکا/ریشه مفسدان باید خشکانده شود


خطیب نماز جمعه پارسیان با اشاره به ضرورت برخورد با مفسدان اقتصادی، گفت: قلع و قمع کردن مفسدان کافی نیست بلکه باید ریشه آنها خشکانده شود.
شکست نهضت ملی نفت نتیجه اعتماد مصدق به آمریکا/ریشه مفسدان باید خشکانده شود

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از پارسیان خبر؛ حجت الاسلام میرزایی، امام جمعه پارسیان در خطبه های این هفته نماز جمعه با  اشاره به اینکه امام باقر(ع) شاهد و راوی عاشورای حسینی  بودند، اظهار کرد: با شروع اختلافات سیاسی و جنگ قدرت، موقعیت مناسبی برای امام باقر(ع) پیش آمد تا بنیانگذار نهضت بزرگ علمی جهان تشیع شود.

امام جمعه پارسیان با اشاره به سخنان  اخیر مقام معظم رهبری در دیدار اقشار مختلف مردم و تاکیدایشان در برطرف کردن مشکلات اقتصادی با تکیه بر توانمندیهای داخلی و ظرفیت جوانان انقلابی، افزود: دولت باید تغییراتی در تیم اقتصادی خود ایجاد کند چرا که بی تدبیری و سیاست های غلط باعث مشکلات عدیده ای از جمله چوب حراج بر ذخائر طلا و ارز و پایین آمدن ارزش پول ملی شده است.

میرزایی تصریح کرد: قلع و قمع کردن مفسدان اقتصادی قطعا لازم و موثر است اما کافی نیست و باید ریشه فساد و مفسد را زد و این ریشه دانه درشت ها و قانون دان های قانون شکن هستند که با شروع برخورد با آنها سر و صدا راه می اندازند.

وی گفت: نتیجه برخورد با ریشه فساد، برگشتن آرامش به بازار و از همه مهمتر بازگشت امید به مردم است، لذا ارزش هر سختی را در این مبارزه دارد.

امام جمعه پارسیان با اشاره به کلام امام خامنه‌ای مبنی بر استفاده دولت از نظرات اقتصاددانان و صاحب نظران، عنوان کرد: جلوی ضرر را هر زمان بگیرید منفعت است.

میرزایی با بیان اینکه آمریکا جنگ اقتصادی را شروع کرده است، تصریح کرد: در حالی که آمریکا به سایر کشورها هم مانند روسیه، چین، ترکیه حمله اقتصادی کرده باید این تهدیدات را به فرصت تبدیل و پیمان پولی مشترک ایجاد و به جنگ آمریکا رویم.

وی گفت:  با توجه به روی کار آمدن افرادی در پاکستان و مالزی که به انقلاب و امام علاقه دارند را فرصت مناسبی برای اتحاد در مقابل دشمن دانست.

امام جمعه پارسیان تصریح کرد: شکست نهضت ملی نفت نتیجه اعتماد مصدق به آمریکا و توجه نکردن به توصیه های علما و مردم انقلابی بود و امروز واقعه 28 مرداد و تجربه شکست آور برجام را بهترین دلیل برای مذاکره نکردن با آمریکا دانست.

میرزایی در ادامه افزود: امضاء کنوانسیون رژیم حقوقی دریای خزر را برای جلوگیری از مداخله و حضور جابرانه قدرت های فرا منطقه ای خوب ارزیابی کرد.

رئیس شورای فرهنگی شهرستان با تبریک 26 مرداد ماه سالروز بازگشت آزادگان سرافراز به میهن بیان کرد: جشن پیروزی در جنگ تحمیلی بعد از آمدن اسرا انجام شد ملتی که صبر و مقاومت کند پیروزی را در آغوش می گیرد.

رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان با اشاره به سرقت های چند روز گذشته خاطر نشان کرد: دستگاه قضایی، نیروی انتظامی و بسیج در مقابله جدی با سارقان باید گام بردارند و از همه مردم برای حفظ و مراقبت از اموال خود دعوت کرد.

انتهای پیام /

افتتاح 105 پروژه عمرانی533 میلیاردی ویژه هفته دولت در میناب


معاون استاندار و فرماندار ویژه میناب گفت: در هفته دولت سال جاری تعداد 105 پروژه عمرانی با اعتباری بالغ بر 533 میلیارد و 891 میلیون ریال در این شهرستان افتتاح و به بهره‌برداری می رسد.
افتتاح 105 پروژه عمرانی533 میلیاردی ویژه هفته دولت در میناب

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛به نقل از میناب جنوب، محمد احمدی فرماندار ویژه میناب در جمع خبرنگاران با تشریح بخشی از طرح های اجرایی در هفته دولت در میناب، اظهار کرد: در هفته دولت امسال شاهد افتتاح 105 طرح و پروژه با اعتباری بالغ 533 میلیاردو 891 میلیون ریال در این شهرستان افتتاح و به بهره برداری خواهد رسید.

 وی با بیان اینکه اعتبار پیش بینی شده برای اجرای هشت فصل است، افزود: در بخش توسعه و خدمات شهری و روستایی 40 پروژه با اعتبار 78 میلیارد و 170 میلیون ریال، در بخش کشاورزی و منابع طبیعی 8 پروژه با اعتبار 32 میلیارد و 679 میلیون ریال، در بخش آب و فاضلاب شهری و روستایی 5 پروژه با اعتبار 68 میلیارد و 200 میلیون ریال، در بخش بهداشت و درمان 21 پروژه با اعتبار 30 میلیارد و 410 میلیون ریال،هزینه در نظر گرفته شده است.
وی همچنین اعتبار در بخش صنعت و معدن و تجارت یک پروژه با اعتبار 68 میلیارد و 500 میلیون ریال، در بخش آموزش و پرورش 6 پروژه با اعتبار 120 میلیارد و 500 میلیون ریال، در بخش حمل و نقل و محورهای مواصلاتی 20 پروژه با اعتبار 59 میلیارد و 595 میلیون ریال و در بخش انرژی نیز 75 میلیارد و 837 میلیون ریال اعتبار هزینه اعلام کرد.
 وی تصریح کرد: مدیران شهرستانی برای تشریح خدمات دولت و تلاش های خویش از هیچ کوششی فروگذار نکنند و با قدرت در برابر کسانی که به ناحق قصد کمرنگ کردن خدمات دولت و نظام را دارند به روشنگری بپردازند.
فرماندار ویژه میناب خاطر نشان کرد:  احمدی با اشاره به اینکه اعتبارات طرح ها و پروژه های هفته دولت در سال 97 نسبت به مدت مشابه سال گذشته با افزایش داشته است.


انتهای پیام/ز

>