گوش به زنگگوش به زنگ

گروه خبری سیاسی

جذب سه میلیون نفر گردشگر داخلی در نوروز 97/ دو هزار نفر صنعتگر صنایع دستی در پارسیان شناسایی شدند

  1. صفحه اصلی
  2. اخبار سیاسی

قائم مقام میراث فرهنگی هرمزگان با اشاره به فعالیت 64 هزار نفری صنعتگران صنایع دستی در هرمزگان، گفت: 2 میلیون دلار صادرات درآمد این صنعتگران در سال گذشته بوده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از پارسیان خبر؛ محسن ضیایی، قائم مقام میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری هرمزگان در جمع نمازگزاران نماز جمعه پارسیان با تشریح گزارش عملکرد این سازمان، اظهار کرد: میراث فرهنگی یکی از حوزه های پرتلاش و پرجاذبه است که می تواند افراد زیادی را جهت شناسایی و بازدید از آن به یک منطقه سوق دهد.

قائم مقام میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری هرمزگان، پارسیان را با آثار باستانی منحصر به فرد یکی از شهرهای قدیمی عنوان کرد و گفت: تل پرگو در پارسیان با قدمتی بیش از 5 هزار ساله گویای قدمت این شهر است فرهنگ مداری و علاقه مردم گذشته پارسیان به فرهنگ را نشان می دهد.

ضیایی در ادامه به گردشگری و اهمیت آن اشاره کرد و افزود: گردشگری یکی از پرجاذبه ترین قسمت های میراث فرهنگی است و چیزی که امروز برای ما اهمیت ویژه ای دارد جذب توریسم داخلی و خارجی است و با توجه به موقعیت خاص هرمزگان از طریق راه هوایی، دریایی، ریلی و زمینی می توان جاذبه خوبی برای گردشگری استان فراهم آوریم.

وی با اشاره به جذب 3 میلیون نفر گردشگر داخلی در نوروز 97، تصریح کرد: این تعداد گردشگر از بازه زمانی 25 اسفند تا 15 فروردین می باشد که عمده آنها از شهرستان پارسیان وارد شده و خدمات مناسبی نیز به آنها ارائه شده است.

قائم مقام میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری هرمزگان همچنین به جذب 10 هزار گردشگر خارجی در سال گذشته هرمزگان اشاره کرد و افزود: از طریق کشورهایی که رابطه دوستانه با ایران برقرار کرده اند و به خصوص کشورهای حوزه خلیج فارس می توان صنعت گردشگری منطقه را گسترش داد.

ضیایی در ادامه به گریزی به صنایع دستی هرمزگان اشاره کرد و گفت: 64 هزار نفر صنعتگر صنایع دستی در استان شناسایی شده که 2 هزار نفر آن پارسیانی هستند و صادرات 2 میلیون دلاری صنایع دستی را به کشورهای حاشیه خلیج فارس داشته اند.

وی به بسته های حمایتی از روستائیان اشاره و خاطرنشان کرد: به صورت جدی پیگیر اشتغال روستائیان در موضوعات صنایع دستی هستیم و وامهای مناسب و تسهیلات خوب را در اختیار روستائیان قرار دهیم تا شاهد رونق صنایع دستی در منطقه باشیم.

انتهای پیام/ی

منبع: هرمز


addup.center