گوش به زنگگوش به زنگ

گروه خبری سیاسی

بی تفاوتی به امر به معروف و نهی از منکر جامعه را از بین می برد

  1. صفحه اصلی
  2. اخبار سیاسی

دبیر امر به معروف و نهی از منکر هرمزگان با اشاره به اینکه بزرگترین خطری که جامعه را تهدید می کند بی تفاوتی است، گفت: بی تفاوتی مانند موریانه ای بوده که اگر وارد جامعه شود کل جامعه را از بین می برد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ حجت الاسلام اسماعیلی، دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر هرمزگان پیش از خطبه های نماز جمعه این هفته بندرعباس در میان نماز گزاران ضمن تسلیت به مناسبت ایام سوگواری ابا عبدالله الحسین، اظهار کرد: از مهمترین اهداف قیام امام حسین(ع) احیای امر به معروف و نهی از منکر در جامعه بوده است.
دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر هرمزگان تصریح کرد: امر به معروف و نهی از منکری که امروزه در جامعه جا افتاده با آن چیزی که امام بزرگوار مد نظرشان بوده بسیار متفاوت است.
اسماعیلی با بیان اینکه امر به معروف و نهی از منکر یعنی آحاد جامعه نسبت به کارها و اتفاقات پیرامون خود بی تفاوت نباشند، عنوان کرد: این امر مهم تنها به پوشش و حجاب بسنده نمی شود و حوزه گسترده ای دارد.
وی بیان کرد: امر به معروف به معنای سرک کشیدن، عیب جویی، افشاگری رازها، انتقام جویی و خود برتر بینی نیست و آمران به معروف باید انسان های شکیبا و مهربان باشند که مطابق قانون با خطاکار برخورد شود.
دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر افزود: امر به معروف و نهی از منکر به استنباط قرآن و اهل بیت رفاه، آسایش و امنیت را در جامعه به وجود می آورد.
اسماعیلی گفت: اگر امر به معروف و نهی از منکر تبدیل به رفتاری اجتماعی در جامعه شود و آحاد مردم آن را بپذیرند نیاز به نیروهای نظامی در جامعه کاهش می یابد و حس نو دوستی و تعادل در جامعه ایجاد می شود موجب وحدت و انسجام می شود.
وی با اشاره به اینکه بزرگترین خطری که جامعه را تهدید می کند بی تفاوتی است، تصریح کرد: بی تفاوتی مانند موریانه ای بوده که اگر وارد جامعه شود کل جامعه را از بین می برد.
دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر ادامه داد: بی تفاوتی اجتماعی در جامعه و خانواده باعث افزایش آسیب ها می شود همچنین بذهکاری ها متنوع تر و شیوع می یابد.
اسماعیلی خاطر نشان کرد: امیدواریم کج سلیقگی های که به نام امر به معروف و نهی از منکر صورت گرفته است از بین برود.
انتهای پیام/

منبع: هرمز


addup.center