تبلیغات در تلکسیران

گروه خبری سیاسی

برخی با طرح مباحث انحرافی اولویت های کشور را به حاشیه می برند/ سرگرم شدن به بازی های سیاسی برای مردم آب و نان نمی شود


خطیب نماز جمعه پارسیان با اشاره به اینکه برخی مسئولان با طرح مباحث انحرافی اولویت های کشور را به حاشیه برده اند، گفت: سرگرم شدن به بازی های سیاسی برای مردم آب و نان نمی شود.
برخی با طرح مباحث انحرافی اولویت های کشور را به حاشیه می برند/ سرگرم شدن به بازی های سیاسی برای مردم آب و نان نمی شود

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛به نقل از پارسیان خبر؛ حجت الاسلام میرزایی، امام جمعه پارسیان در خطبه های این هفته نماز جمعه، با اشاره به اینکه امروز تمام ادیان، و همچنین شیعه و اهل سنت مدیون امام حسین(ع) هستند، اظهار کرد: چون امام حسین (ع) نفرمود اگر من با یزید بیعت کنم غدیر یا ولایت از بین می رود بلکه فرمود فاتحه اسلام خوانده می شود و نماز و روزه و توحید از بین می رود و لذا ماه محرم را همه مسلمانان عزاداری می کنند و به قیام عاشورا احترام می گذارند.

میرزایی، با توجه به برگزاری مجمع عمومی سازمان ملل امسال، گفت:آمریکا ریاست دوره ای این مجمع و مدت یک ماهه شورای امنیت را بر عهده دارد لذا بنا دارد از این فرصت فشار جدیدی را در مجمع عمومی بر ایران وارد کنند.

وی ادامه داد: فرصت مناسبی است که رئیس محترم جمهور کشورمان با اعتراض رسمی و آشکار به ریاست ترامپ بر شورای امنیت از شرکت در مجمع عمومی سالانه این سازمان خودداری کند.

امام جمعه پارسیان، با بیان اینکه با شرکت نکردن در مجمع عمومی حداقل به بخشی از اهانت های آمریکا علیه ایران و مردم آن پاسخ داده شود، تصریح کرد: متاسفانه برخلاف ما که بسیاری از فرصت های طلایی را از دست می دهیم آمریکا بنا دارد از این فرصت هم علیه ایران استفاده کند و مجددا بر ایران فشار وارد کند لذا شرکت نکردن آقای روحانی پاسخ دندان شکن به اهانت های بی وقفه ترامپ به نظام جمهوری اسلامی است.

خطیب نماز جمعه پارسیان، با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در خصوص تلاش شبانه روزی مسئولان برای حل مشکلات اقتصادی گفت: متاسفانه برخی با طرح مباحث انحرافی اولویت های کشور را به حاشیه می برند.

وی، طرح لایه حق تحصیل و یا بنر حاوی اهانت به سبک زندگی اسلامی به خصوص حجاب در حالی که مردم درگیر اجاره بهای منزل و تهیه کردن مایحتاج زندگی آن هم به سختی هستند و یا نطق های انتحاری برخی نمایندگان مجلس که به دنبال رفت حصر فتنه گران هستند را حاشیه سازی خواند و تاکید کرد: همه باید توجه کنند که در شرایط فعلی اقتصاد و معیشت برای مردم اولویت اصلی است و طرح این گونه مسائل جای پرسش مهم نظارت مسئولان و برنامه ریزی برای مهار افسار گسیختگی تورم را نمی گیرد و در ذهن مردم می ماند.

حجت الاسلام میرزایی با تاکید بر اینکه سرگرم شدن به بازی های سیاسی برای مردم اب و نان نمی شود، عنوان کرد: از غرب دل بکنید و آستین همت را با توجه به اولویت های کشور و توجه به درون بالا بزنید.

وی، با اشاره به جواب دندان شکن نظام اسلامی و منهدم کردن مقر فرماندهی گروهک تروریستی دمکرات کردستان گفت: دشمنان انقلاب بدانند صبر ایران هم حدی دارد و از خویشتن داری نظام اسلامی سو استفاده نکنند، چرا که موشک های نقطه زن ایران خواب و زندگی را بر آنها حرام می کند.

خطیب نماز جمعه پارسیان، با اشاره به 26 شهریور ماه سالروز فاجعه کشتار فلسطینیان در اردوگاه صبرا و شتیلا توسط صهیونیست ها گفت: این کشتار سندی دیگر بر ماهیت جنایت کار رژیم صهیونیستی شد.

وی؛ سکوت غرب ، همراهی سردمداران بی کفایت عرب و همکاری تشکیلات خودگردان را عامل تشویق رژیم ناپاک صهیونیستی دانست و افزود: با گسترش مقاومت اسلامی در کنار مرزهای اشغالی، خواب را برای آنان آشفته و مرگش را نزدیک کرده است.

رئیس شورای فرهنگی شهرستان با اشاره به دو مناسبت مهم تاسوعا و عاشورای حسینی از همه مردم و عزاداران برای حضور در دو تجمع بزرگ در این دو روز دعوت کرد.

امام جمعه پارسیان، با اشاره به استقرار واحد سیار انتقال خون در روز شنبه در مسجد علی بن ابیطالب از همه مردم جهت این کار خداپسندانه و اهدا خون دعوت به مشارکت کرد.

انتهای پیام/ی

منبع: هرمز

شهید «حسن دوستکی» لذت زندگی مشترک را به طعم شربت شهادت بخشید+تصویر


حسن دوستکی(پیردادی) متولد شهر سردشت بشاگرد شهیدی که دفاع از تمامیت ارضی وطن را بر زندگی مشترک با همسر ترجیح داد و لذت زندگی مشترک را به طعم شربت شهادت بخشید.
شهید «حسن دوستکی» لذت زندگی مشترک را به طعم شربت شهادت بخشید+تصویر

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛به نقل از فرهنگ کده، شهدا شناسنامه غیرت و شجاعت در هر نقطه از ایران عزیزمان هستند و شهرستان بشاگرد واقع در شرقی ترین نقطه استان هرمزگان هم در دوران 8 سال دفاع مقدس با هدیه کردن خون جوانان خود، در این افتخار بزرگ شریک است.

بسیاری از روستاهای بشاگرد از نعمت شهید، برخوردارند و شهدا جایگاه بسیار ویژه ای در میان مردم روستاها دارند و به نوعی مقبره آن ها پایگاه فرهنگی و عقیدتی شایسته ای برای مردم است.

شهید حسن دوستکی(پیردادی) یکی از نمونه شهیدان این منطقه است که در دهم تیر ماه 1340 در سردشت بشاگرد چشم به جهان گشود و سر انجام در عملیات غرور آفرین بیت المقدس در 30 خرداد ماه 1361 در جریان آزاد سازی خرمشهر به مقام شهادت نائل شد که در ادامه نگاهی به زندگی نامه این بزرگ مرد خواهیم انداخت.

دوران طفولیت
شهید حسن دوستکی دوران طوفلیت را در دامان پر مهر مادری مهربان و پدری فداکار در زادگاهش، سردشت بشاگرد سپری کرد و وی از همان دوران طفولیت احکام دین مبین اسلام را آموخته و دوست دار و پیرو اهلبیت (ع) بوده است.

این شهید تحصیلات ابتدایی را در دبستان پدر در زادگاهش یعنی سردشت سپری کرد و به دلیل نبود امکانات ادامه تحصیل در منطقه بشاگرد از ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر باز ماند و تحصیلات خود را در مقطع ابتدایی پایان داد.

دوران نوجوانی

شهید دوستکی در دوران نوجوانی با توجه به علاقه ای که به خانواده خود داشت، دوش به دوش پدر مشغول به کار کشاورزی و دامداری شد و وی توانست با کمک پدر خود نخلستانی نه چندان بزرگ ایجاد کند که هنوز خانواده این شهید والا مقام از این نخلستان استفاده می کنند.

دوران ازدواج تا شهادت

در دوران جوانی و با توجه به درخواست پدر و مادر و عرف منطقه بشاگرد در آذر ماه 1359 با دختر عمویش که از خانواده ای مذهبی بود ازدواج کرد و شهید دوستکی با توجه به شرایط جنگی کشور و نیاز به دفاع از میهن اسلامی همانند دیگر شهیدان بشاگرد احساس تکلیف کرد و عازم جبهه شد.

شهید دوستکی در 18 شهریور 1360 در حالی که هنوز یک سال از ازدواجش نگذشته بود به جبهه های حق علیه باطل شتافت و با تمام وجود از میهن اسلامی دفاع کرد و این شهید بشاگردی سرانجام پس از 9 ماه حضور در جبهه های نبرد و چند عملیات مهم  از خدای خود طلب شهادت کرد.

شهید دوستکی سرانجام در تاریخ 3 خرداد 1361 در عملیات بیت المقدس که آزاد سازی خرمشهر را به دنبال داشت بر اثر اصابت ترکش دشمن به آرزوی خود رسید و به درجه شهادت نائل شد.

خاکسپاری

پس از گذشت 8 روز از شهادت، پیکر مطهرش جهت خاکسپاری به زادگاهش انتقال یافت و پس از تشعیع جنازه ای با شکوه در شهر سردشت واقع در خیابان غدیر جنب اداره تبلیغات اسلامی به خاک سپرده شد.

انتهای پیام/

منبع: هرمز

گرد فراموشی بر« تَکِل » یکی از کهن ترین صنایع دستی هرمزگان/کندوک، هنر آمیخته با تارو پود فرهنگ ساحل نشینان


کُندوک و تَکِل از صنایع دستی هرمزگان به شمار می آید که با استفاده از برگ های بی جان درخت خرما ساخته می شود.
گرد فراموشی بر« تَکِل » یکی از کهن ترین صنایع دستی <a href=هرمزگان/کندوک، هنر آمیخته با تارو پود فرهنگ ساحل نشینان" title="گرد فراموشی بر« تَکِل » یکی از کهن ترین صنایع دستی هرمزگان/کندوک، هنر آمیخته با تارو پود فرهنگ ساحل نشینان" data-lazy-srcset="https://www.images.telexiran.com//NewsImages/hormoz/cbc74461-a4ff-4684-9d9b-da3c920c83e3.jpg 335w, http://www.hormoz.ir/wp-content/uploads/2018/09/475755.jpgغ-327x195.jpg 327w" data-lazy-sizes="(max-width: 335px) 100vw, 335px">

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ صنایع دستی از قدیمی ترین و پرپیشینه ترین فعالیت های بشری در طول تاریخ محسوب می شود و معرف سلیقه، ذوق و فرهنگ جوامع به شمار می رود.

صنایع بومی و سنتی یک هنر دست آمیخته با فکر و تامل می باشد که یادگیری آن میراثی بوده که گذشتگان برای ما به ارث گذاشته اند و این هنرها از دوران کهن که  علم و تکنولوژی پیشرفت چندانی نداشته یار و همراه زندگی مردم بوده است.

هرمزگان با توجه به شرایط ویژه آن و قرار گیری در کنار آب های خلیج فارس و دریای عمان از دیرباز فعالیت های بازرگانی و داد و ستد در آن رواج داشته و جز میراث داران فرهنگی صنایع دستی به شمار می روند و این صنعت به عنوان امری در آمدزا و سرگرم کننده در میان ساحل نشینان هرمزگانی رواج دارد.

این استان دارای آب و هوای گرم و خشک بوده که از دیرباز تاکنون نخل های فراوانی را در خود جای داده و سرنوشت فرهنگ و صنایع دستی مردم این منطقه به نخل های سر به فلک کشیده گره خورده است.

اغلب صنایع دستی هرمزگان با استفاده از برگ های درخت خرما که در گویش محلی به آن پیش می گویند تهیه می شود و پیش به دلیل فراوانی و قیمت مناسب آن جایگاه ویژه ای در میان مردم این منطقه پیدا کرده و هنرمندان هرمزگانی آثار فاخری را با استفاده از این پیش های بی جان تهیه می کنند.

کندوک، هنر آمیخته با تارو پود فرهنگ هرمزگانی ها

کندوک (سبد) یکی از کاربردی ترین و زیبا ترین صنایع دستی هرمزگان بوده که از پیش( برگ درخت خرما) که از وسط درخت نخل که نازکترین بخش آن است جداسازی شده و به سیله دست بافت می شود.

مواد اولیه ساخت این محصول تنها برگ های پیش نازک و لطیف، یک عدد سنگ و کمی آب است و هنر و سلیقه مردمان این دیار چاشنی آن می شود و اثری فاخر تولید می شود.

کندوک برای نگهداری نان، آرد و خرما استفاده می شود و در بعضی از مناطق هرمزگان و یا شهرهای دیگر کشور به عنوان اشیایی تزیینی مورد استفاده قرار می گیرد و در حال حاضر که فصل برداشت خرما در این استان است برای جمع آوری خرما ها و تازه ماندن آن استفاده می شود.

در دنیای مدرن امروزی با پیشرفت تکنولوژی صنایع دستی هرمزگان نیز پیشرفت کرده و کندوک های پیشی با رنگ ها مدرن در هم آمیخته شده و اثری ارزشمند در طرح ها و رنگ های مختلف تولید می شود که هر بیننده ی را مجذوب خود می کند.

یکی دیگر از کاربرد های کندوک نگهداری میوه و نان است که در زمان کهن که یخچال و وسایل سرمایشی برای نگهداری نان و جلوگیری از کپک زدن آن وجود نداشته کندوک ظرفی مناسب برای نگهداری نان برای جلوگیری از برات شدن آن بوده است.

غبار فراموشی بر کهن ترین صنایع دستی هرمزگان

تَکِل یکی دیگر از صنایع دستی هرمزگان به شمار می رود که از برگ درخت نخل به دست زنان و مردان هرمزگانی ساخته می شود و بی گمان یکی از کهن ترین صنایع دستی این استان به شمار می آید که به عنوان زیر انداز و یا در سقف خانه ها مورد استفاده قرار می گرفت.

هرچند که در حال حاضر تکل ها جایگاه زیر اندازبودن خودش درمیان جوان ها از دست داده و به عنوان صنایع تزیینی از آن استفاده می شود اما هنور در خانه های قدیمی و روستایی هرمزگانی می توان آن را به عنوان سقف خانه ها و یا فرشی برای نشستن مشاهده کرد.

تکل بافی یکی از هنرهایی است که هرمزگانی ها از آبا و اجداد خود فرا گرفته اند؛ انواع کارد، اره، رنده، انبردست، قیچی، سوزن، درفش، دفتین و سنگ نفت و پیش درخت خرما وسایل مورد نیاز ین صنعت است.

هرمزگان به مردمان خون گرم و شادی معروف هستند و این خصلت را نیز در صنایع دستی خود به کار می برند و از رنگ های شاد سبز، قرمز، آبی و رزد در رنگ آمیزی تکل ها استفاده می کنند.

تکل بافی هرچند که در حال حاضر مغفول مانده اما حمایت دولتمردان را می طلبد تا با برگذاری مایشگاه های صنایع دستی و جشنواره ها این هنر دست هرمزگانی ها بار دیگر جان تازه ای بگیرد.

انتهای پیام/

منبع: هرمز

روحانیون و پاسداران دو رکن اصلی نظام اسلامی هستند


امام جمعه رودان با بیان اینکه روحانیت و پاسداران دو رکن اصلی نظام هستند افزود:این دو باید برای حل مشکلات کشور بازوی همدیگر باشند مردم این دو قشر را محصول انقلاب می دانند.
روحانیون و پاسداران دو رکن اصلی نظام اسلامی هستند

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛به نقل از  رودان نیوز؛ حجت الاسلام مهدی دُری امام جمعه رودان در دیدار با کارکنان سپاه ناحیه رودان به مناسبت هفته دفاع مقدس با اشاره به پیام نامه امام علی(ع) به فرزندش امام حسن مجتبی(ع) در بازگشت از جنگ صفین گفت: ما باید قاضی و میزان عملکرد خود باشیم و هرآنچه که برای خودمان می پسندیم برای دیگران هم بپسندیم و اگر دوست نداریم دیگران به ما ظلم نکنند باید حقوق دیگران را رعایت کنیم.

 

امام جمعه رودان با بیان اینکه روحانیت و پاسداران دو رکن اصلی نظام هستند افزود:این دو خاری در چشم دشمنان داخلی و خارجی هستند و تمام تلاششان را برای تضعیف پاسداران و روحانیت به کار بستند از اینرو نباید با صحبت کردن و یا هر عمل دیگری کسی را به نظام بدبین کنیم، باید برای حل مشکلات کشور بازوی همدیگر باشیم.

 

حجت الاسلام دُری ادامه داد: پشتوانه این انقلاب یاران قوی و شجاع همانند پاسداران بوده و هست، نیروهایی که حاضر نیستند به خاطر دنیا، آخرت خودشان را خراب کنند و این از افتخارات نظام  و انقلاب است.

 

وی تصریح کرد: بخاطر نعمت ولایت فقیه که خداوند متعال نصیب ما کرده اگر شبانه روز سجده شکر بجای بیاریم  کم هست و این از برکات انقلاب اسلامی است.

 

امام جمعه رودان خاطرنشان کرد: پاسداران برای خدمت به مردم و دفاع از نظام اسلامی از هیچ تلاشی دریغ نمی کنند و قصدشان پست و مقام و منافع شخصی نبوده و نخواهد بود.

 

ابراهیم حسین زاده فرمانده سپاه ناحیه مقاومت رودان در این دیدار با تسلیت شهادت جمعی از هموطنان در حادثه تروریستی اهواز و تبریک هفته دفاع مقدس اظهار کرد: در دفاع مقدس شاهد رشادت ها، حماسه ها این ملت در برابر تجاوز استکبار جهانی پشت سرصدام بودیم و الان هم در راستای فرهنگ و نشر ارزش های دفاع مقدس برنامه های مهمی در این هفته درحال برگزاری است.

 

انتهای پیام/

منبع: هرمز

5 هزار دانش آموز مینابی کلاس اولی راهی مدرسه شدند+تصاویر


با آغاز سال تحصیلی جدید و بازگشایی دوباره مدرسه ها در اول مهر 5هزار دانش آموز مینابی کلاس اولی راهی کلاس درس شدند.
5 هزار دانش آموز مینابی کلاس اولی راهی مدرسه شدند+تصاویر

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛به نقل از میناب جنوب،امسال به رسم هر ساله غنچه ها و شکوفه ها یک روز زودتر در مدرسه حاضر شدند تا با فضای کلاس درس و معلم خود آشنا شوند.
امسال به دلیل همزمانی آغاز سال تحصیلی و ایام سوگواری سالار شهیدان جشن شکوفه ها و غنچه ها برگزار نمی شود اما شوق بچه ها، دلهره و شادی آنها دیدنی است اشک ها و لبخندهایی که برای همه عمر خاطراتش باقی خواهد ماند.

غلامرضا سالاری رئیس آموزش و پرورش میناب گفت: 39 هزار کلاس اولی با شرکت در جشن شکوفه ها سال جدید تحصیلی را در شهرستان میناب آغاز کردند.

رئیس آموزش و پرورش میناب افزود: در شهرستان میناب برای سال تحصیلی جدید بیش از 3 هزار و 500نفر  کادر اداری و آموزشی در 450 آموزشگاه پذیرای دانش آموزان خواهند بود.

وی خاطر نشان کرد: بیش از 46 هزار دانش آموز در مدارس شهرستان میناب سال تحصیلی جدید را آغاز کردند که از این تعداد 5 هزار دانش آموز کلاس اولی هستند.

منبع: هرمز

صنایع دستی دریایی، ظرفیتی مغفول و منحصر به فرد در اشتغالزایی/ برکت ساحل نشینان هرمزگان هنوز از دریا می آید


صنایع دستی دریایی هرمزگان یکی از محبوبترین هنرهای بومی ساحلنشینان است که با وجود پشتکار فراوان فعالان این عرصه در سایه اهمال کاری و کم توجهی مسئولان این صنعت منحصر بفرد تاکنون نتوانسته به جایگاه مطلوبی برسد.
صنایع دستی دریایی، ظرفیتی مغفول و منحصر به فرد در اشتغالزایی/ برکت ساحل نشینان <a href=هرمزگان هنوز از دریا می آید" title="صنایع دستی دریایی، ظرفیتی مغفول و منحصر به فرد در اشتغالزایی/ برکت ساحل نشینان هرمزگان هنوز از دریا می آید" data-lazy-srcset="https://www.images.telexiran.com//NewsImages/hormoz/17e4e208-a345-42bb-b37b-c17c000117c8.jpg 335w, http://www.hormoz.ir/wp-content/uploads/2018/09/4J8A0194-copy-327x195.jpg 327w" data-lazy-sizes="(max-width: 335px) 100vw, 335px">

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛استان هرمزگان با برخورداری از 900کیلومتر نوار ساحلی و موقعیت منحصر به فرد جغرافیایی دریای خلیج فارس موجب شده تا این نقطه زیستگاه گونه های منتوعی از آبزیان و موجودات دریایی باشد که برای رهایی از تلاتم اقیانوس ها و دریاهای خروشان به این نقطه امن و آرام پناه آورده اند.

گونه های منحصر به فرد و زیبای آّبزیان در آب های خلیج فارس موجب شده تا سرتاسر دریای هرمزگان به کلکسیونی از رنگ و زیبایی ها تبدیل شود و ساحل استان به آکورایومی پهناور و منحصر به فرد مبدل شود.

مردم هرمزگان از دیرباز به واسطه صیادی و ماهی گیری بسیاری از گونه های دریایی را که مصرف خوراکی ندارند را هم با خود به خانه می بردند و پس از فراوری به عنوان وسایل دکوری و تزئیناتی از آن استفاده می کنند.

گوشه گوشه زندگی بومیان هرمزگان نشانی از دریا دارد که ایجاد صنایع دستی و هنری نشات گرفته از دریا مصداق فرهنگ ساحل نشینی است؛گونه های دریایی به واسطه چشم نوازی و زیبایی خارق العاده محدویت های سن و جنس را در نوردیده، زن و مرد، پیر و جوان در این زمینه فعالیت دارند شاید بتوان مهم ترین عامل پیداش صنایع دستی دریایی را صیادانی دانست که آبزیان را با خود به ساحل می آوردند و زمینه خلق هنری منحصر به فرد شوند.

هنرمندان خوش ذوق بندری با استفاده از انواع صدف ها، مرجان ها و آبزیان کوچک و بزرگ  به تولید انواع زیورآلات، تاکسی درمی ماهیان و اشیاء تزیینی می سازند که طرفداران بسیاری دارد همچنین با توسعه این هنر می توان زمینه صادرات آن را فراهم کرد.

ورود صنایع دستی مشابه بومیان هرمزگان و کالاهای بی کیفیت چینی به این عرصه به طور قابل ملاحضه ای هنر صنایع دستی دریایی را تحت الشعاع قرار داده و انزوای هنرمندان را موجب شده است

جزیره قشم، هرمز و بندرعباس مهم ترین کانون های تولید صنایع دستی دریایی در هرمزگان به شمار می روند که اقشار مختلف جامعه را به همت گماشته اما گمنامی و بی توجهی ها به این هنر آباد اجدادی موجب شده تا بیش از پیش به انزوا رانده شود.

باتوجه به جایگاه ویژه صنایع دستی در خلق ثروت می توان با حمایت از فعالان این عرصه زمینه حداکثری درآمدزایی ملی را فراهم کرد اما این فرصت بالقوه به واسطه بی توجهی های مسئولان وقت مسکوت مانده است.

اشکان مختاری، سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان هرمزگان با بیان اینکه صنایع دستی دریایی یکی از مهممترین و پشرفترین صنایع دستی هرمزگان محسوب می شود که عمده فعالیت آن در رشته تراش کاری صدف است،اظهار کرد: یکی از پر فروش ترین و گران ترین صنایع دستی استان صنایع دستی دریایی است که زنان و مردان هرمزگان با استفاده از صدف های بی جان در حاشیه ساحل، تابلوهای بسیار زیبا، گل مو ، حیوانات افسانه و طبیعت ایجاد می کنند.

مختاری گفت: هر ساله بیش از 150 هنر جو در کارگاه ها و تعاونی ها میراث فرهنگی تعلیم و آموزش می بینند و توجه ویژه ای در آموزش های تکمیلی صدف و صنایع دستی دریایی وجود دارد و چندین کارگاه در بحث تولید صنایع دستی دریایی وجود دارد که مهمترین آن کارگاه هنرمندان ضایعه نخایی هرمزگان است که با صدف های بی جان آثار فاخری را تولید می کنند.

 

وی با تاکید بر اینکه هرمزگان پیشگام در حوزه صنایع دستی دریایی است، عنوان کرد: صنایع دستی دریایی یکی از پر مخاطب ترین صنایع دستی هم در داخل و هم خارج کشور است.

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری هرمزگان افزود: صنایع دستی دریایی علاوه بر تامین بازار های داخل کشور به کشورهای حاشیه خلیج فارس و ترکیه نیز صادر می شود.

مختاری با بیان اینکه با غرفه هایی که در زیر مجموعه اداره کل میراث و فرهنگی هستند و محصولات چینی می فروشند برخورد جدی می شود، اظهار کرد: صنایع دستی چینی ممکن است در کل کشور وجود داشته باشد ولی تاکید میراث فرهنگی کشور بر استفاده از صنایع دستی چینی در نمایشگاه ها و غرفه های صنایع دستی است.

 

انتهای پیام/

منبع: هرمز
رمز عبور خود را فراموش کرده اید ؟