گروه خبری سیاسی

با مذاکره با آمریکا پا بر عزت انقلاب نگذاریم/ مردم منتظر برخورد با محتکران و مفسدان اقتصادی هستند


امام جمعه پارسیان به برخود جدی دستگاه قضایی با مفسدان و محتکران اقتصادی اشاره کرد و گفت: آن قدر که مردم از فساد اقتصادی ناراضی هستند از مشکلات اقتصادی ناراضی نیستند.
با مذاکره با آمریکا پا بر عزت انقلاب نگذاریم/ مردم منتظر برخورد با محتکران و مفسدان اقتصادی هستند

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز  به نقل از پارسیان خبر؛ حجت الاسلام میرزایی، امام جمعه پارسیان در خطبه های این هفته نماز جمعه با تسلیت شهادت امام جواد(ع) در 29 ذی القعده گفت: یکی از سخت ترین دوران امامت شیعیان دوره امام جواد علیه السلام بوده است، بازخوانی تاریخ فعالیت های امام نهم در این زمانه که دشمن از روش های مختلف سیاسی و فرهنگی برای مبارزه با نظام اسلامی بهره می گیرد بسیار عبرت آموز و راهگشاست.

میرزایی با اشاره به اقدامات دولت و قوه قضائیه و ایجاد آرامش در بازار، اظهار کرد: ارائه این بسته ها آرامش موقتی به دنبال دارد اما درمان نمی کند، دولت با کمک کارشناسان اقتصادی، عزل و نصب واقعی و نه سیاسی و هدایت نقدینگی به سمت تولید داخلی باید در پی علاج واقعی باشد.

امام جمعه پارسیان به برخود جدی دستگاه قضایی با مفسدان و محتکران اقتصادی اشاره و عنوان کرد: آن قدر که مردم از فساد اقتصادی ناراضی هستند از مشکلات اقتصادی ناراضی نیستند.

وی با تاکید بر فرا رسیدن سالروز شهادت شهید حجحی و عزت نظام اسلامی، بیان کرد: مراقب باشیم پا بر عزت این انقلاب با نرمش نشان دادن به درخواست مذاکره آمریکا نگذاریم.

خطیب نماز جمعه پارسیان به عزت انقلاب اسلامی و بی اعتمادی رئیس جمهور آمریکا اشاره کرد و افزود: انقلاب اسلامی در اوج اقتدار است چرا که کمر داعش را شکسته و عراق و سوریه را به صاحبانش برگردانده و استکبار و عوامل مرتجع عرب را در منطقه تحقیر کرده است، کدام انسان عاقلی در اوج قدرت و با این همه دشمن غدار سلاحش را با اعتماد به ترامپی که حتی خانواده او هم به او اعتماد ندارد روی زمین می گذارد.

میرزایی با اشاره به ابزار تقابل آمریکا با ایران، گفت: این روش ها تکراری است و در زمان جنگ هشت ساله هم از همان روش ها علیه انقلاب اسلامی استفاده کردند و ناتو عربی همان شورای همکاری خلیج فارس در زمان جنگ بود که علیه انقلاب اسلامی بذل و بخشش کردند اما جز خواری و خفت چیزی عایدشان نشد.

وی، کمک کردن به گروهک های معاند نظام اسلامی را هم شیوه قدیمی دانست و تاکید کرد: آل سعود با چراغ سبز آمریکا کمک های زیادی به معاندان نظام می کند.

امام جمعه پارسیان با تذکر به هوشیاری مردم مبنی بر حفظ آرامش و توجه نکردن به اعلامیه راهپیمایی ها مخصوصا با ظرفیت نماز جمعه، اظهار کرد: سابقه سلطنت طلب ها و منافقان آن قدر سیاه است که تاثیری در بین مردم متدین و انقلابی ندارد.

وی با اشاره به درگیری آمریکا با برخی کشورهای اروپایی، چین و روسیه در مبادلات تجاری و تعرفه ای، گفت: وقتی مقاومت اسلامی هزاران کیلومتر بعد از مرز ایران دشمنان را زمین گیر کرده پاسخ به درخواست مذاکره و انعطاف نشان دادن معنایی جز تسلیم شدن در برابر مشکلات ندارد.

خطیب نماز جمعه پارسیان ادامه داد: تهدید را به فرصت تبدیل کنیم و از همه طرفیت ها برای خنثی کردن تحریم ها استفاده کنیم و با نگاه به کلام امام خامنه ای با رویکرد اقتصاد مقاومتی و بریدن از بیرون به سمت قله های رفیع عزت حرکت کنیم.

امام جمعه شهرستان، به 23 مرداد روز مقاومت اسلامی اشاره کرد و افزود: بعد از پیروزی حزب الله لبنان در جنگ 33 روزه، مقاومت اسلامی تمام محاسبات رژیم صهیونیستی را به هم زده و آنهایی که آرزوی نیل تا فرات داشتند امروز نگران حضور نیروهای مقاومت در کنار گوش خود در مرزهای اشغالی هستند.

رئیس شورای فرهنگی شهرستان با اشاره به سالروز ازدواج حضرت علی(ع) و حضرت فاطمه(س) و روز ازدواج، خاطر نشان کرد: زندگی حضرت زهرا بهترین الگو برای جوانان و خانواده‌ها است.

انتهای پیام/ی

منبع: هرمز

نجوای عاشقانه هرمزگانی ها با معبود در روز عرفه+تصاویر


همزمان با سراسر کشور، نسیم روحبخش دعای عرفه با حضور با شکوه مردم هرمزگان در مساجد و اماکن مذهبی طنین انداز شد.
نجوای عاشقانه <a href=هرمزگانی ها با معبود در روز عرفه+تصاویر" title="نجوای عاشقانه هرمزگانی ها با معبود در روز عرفه+تصاویر" data-lazy-srcset="http://www.hormoz.ir/wp-content/uploads/2018/08/DJ5A2831-1-335x200.jpg 335w, http://www.hormoz.ir/wp-content/uploads/2018/08/DJ5A2831-1-327x195.jpg 327w" data-lazy-sizes="(max-width: 335px) 100vw, 335px">

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ همزمان با سراسر کشور  در روز عرفه اماکن مذهبی هرمزگان نیز میزبان مردمی بود که ضمن حضور باشکوه  نوای دلدادگی سر دادند.

 

 

 

 

منبع: هرمز

اولین تولید کننده شمش فولادی به روش قوس الکتریکی در جنوب شرق کشور


عباس صفرزاده گفت : کارخانه فولاد کرمان اولین تولید کننده شمش فولادی به روش قوس الکتریکی در جنوب شرق کشور می باشد که محصولاتی همچون شمش فولاد ، میلگرد ، فروکروم و .. را تولید می کند ، این مجتمع صنعت دو سال متوالی رتبه برتر صادارت را به خود اختصاص داده است.
اولین تولید کننده شمش فولادی به روش قوس الکتریکی در جنوب شرق کشور

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛عباس صفرزاده گفت : کارخانه فولاد کرمان اولین تولید کننده شمش فولادی به روش قوس الکتریکی در جنوب شرق کشور می باشد که محصولاتی همچون شمش فولاد ، میلگرد ، فروکروم و .. را تولید می کند ، این مجتمع صنعت دو سال متوالی رتبه برتر صادارت را به خود اختصاص داده است .

به گزارش ” راه آرمان “ در دومین روز از تور رسانه ایی که به همت سازمان بسیج رسانه کرمان برای خبرنگاران و اصحاب رسانه سراسر کشور برگزار شده است در اولین مقصد از کارخانه فولاد کرمان که رتبه برتر صادرات در بخش صنعت را طی سال جاری به خود اختصاص داده است  ، بازدید شد  .

عباس صفرزاده معاونت فنی بهره برداری کارخانه فولاد کرمان در گفتگو با ” راه آرمان ” گفت  : این کارخانه در سال 1369 به ثبت رسید و در سال 1380 کارخانه نورد این مجتمع  کار تولید خود را با ظرفیت 150 هزار تن آغاز نمود.


وی ادامه داد : این کارخانه توانایی  تولید میلگرد سایز 10 تا 16 میلی را دارد و در سال 94 با قرار سیستم ترمکس در مدار، تولید از 150 هزار تن به 220 هزار تن در سال  ارتقا پیدا کرد.


معاونت فنی بهره برداری کارخانه فولاد بیان کرد : میلگرد سایز 10 تا 32 در هر گرید A2 و A3 داریم و میلگرد گرید A3 به دو صورت آلیاژی و ترمِکس قابل تولید است.


صفرزاده افزود: با توجه به توسعه بخش گرید تاپایان سال ظرفیت تولید به 300 هزار تن خواهد رسید،  از لحاظ تامین مواد اولیه در بحث الکترود در واحد فولادسازی خریدهایی از کشو رهای خارجی انجام شده است  که بایداز گمرک ترخیص شوند.


وی تاکید کرد :  کارخانه فولاد در سال 220 هزار تن تولید دارد که به بازار داخلی و همچنین کشور پاکستان صادرات انجام می دهد و در مجموع 750 نفر در این کارخانه مشغول به کار هستند که از این تعداد 45 نفر خانم هستند.

شایان ذکراست : کارخانه فولاد کرمان اولین تولید کننده شمش فولادی به روش قوس الکتریکی در جنوب شرق کشور می باشد.

تهیه و تنظیم :  نامجو

انتهای پیام /

منبع: هرمز

صنعت ماهی خشک ارثیه آبا و اجدادی در جنوب کشور/ ریز ماهی متوتا رکن اصلی سبد غذای ساحل نشینان


ریز ماهی متوتا یکی از ماهی های خوشمزه و منحصر به فرد جنوب کشور بوده که علاوه بر اینکه در سبد مصرفی خانواده های جنوب وجود دارد و خشک شده آن به کشور های مختلف از جمله چین و تایلند نیز صادر می شود.
صنعت ماهی خشک ارثیه آبا و اجدادی در جنوب کشور/ ریز ماهی متوتا رکن اصلی سبد غذای ساحل نشینان

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ استان هرمزگان با دارا بودن بیش از یک هزار کیلومتر نوار ساحلی و همجواری با دو دریا بزرگ خلیج فارس و عمان باعث شده امرار معاش اکثر ساحل نشینان از دریا صورت پذیرد و نعمت های موجود در آن جز لاینفک زندگی آنها باشد.

از دیرباز معیشت مردم این دیار برگرفته از دریا بوده و شغل صیادی نسل به نسل از آبا و اجدادشان به مردمان خونگرم هرمزگانی رسیده تا با صید انواع ماهی و میگو از دریای بیکران روزی حلال بر سر سفره خود ببرند.

در گذشته که دسترسی به امکانات و وسایل سرمایشی و نگهداری ماهی ها به صورت پیشرفته وجود نداشت؛ صیادان ساحل نشین هرمزگان برای جلوگیری از فساد ماهی ها و ذخیره سازی آن را به صورت خشک شده نگهداری می کردند.

یکی از ماهی های خوشمزه و منحصر به فرد جنوب کشور ریز ماهی متو یا متوتا از دسته ساردین است  که در گذشته صنعت خشک کردن آن رواج داشته و همچنان به قوت خود ادامه می دهد.

متوتا از جمله آبزیانی است که در نزدیکی ساحل و در قسمت های کم عمق دریا زندگی می کند و در استان های جنوبی و کشورهای حاشیه خلیج فارس طرفداران بی شماری دارد و  شهرستان های پارسیان، بندرلنگه، قشم، جاسک، بندرعباس از عمده مناطق صید این ماهی ریز در هرمزگان است.

ریز ماهی متو دارای روشی متفاوت پرساین دوقایقی برای صید است به طوری که دوقایق در کنار یکدیگر به صیادی می پردازند که نمونه سنتی این روش در سالیان گذشته با قایق های پارویی در نزدیکی ساحل بوده که گروه های 12 نفره با تناژ بالا صید می شد و قدمت آن به حدود 80 تا 70 سال قبل باز می گردد.

دریادلان جنوب ماهی های متو را بعد از صید روی ساحل شنی و ماسه ای ریخته تا ماهی ها در آن آرام گیرند و با تابش نور مستقیم خورشید به مدت 10 روز کاملا خشک شود.

در طول خشک کردن این ماهی های ریز بوی نامطبوعی منطقه را فرا می گیرد اما با وجود بوی بد دارای خواص فراوانی بوده و ساحل نشینان هرمزگان برای جلوگیری از نسل انقراض این ماهی تنها در فصل های مشخصی که معمولا پاییز است به صید آن می پردازند.

بیشترین کاربرد ماهی متو در مصارف خوراکی بوده و در صنعت پرورش مرغ ، دامداری،  برای درست کردن مهیاوه، موارد بهداشتی و آرایشی تهیه کود های کشاورزی و …. نیز استفاده می شود.

ماهی متو علاوه بر اینکه در سبد مصرفی خانواده های جنوب وجود دارد خشک شده آن و به صورت چیپس به کشور های مختلف از جمله چین و تایلند نیز صادر می شود.

این ماهی بی نظیر خوراک اصلی اکثر ماهی بوده و کمبود این نوع ماهی باعث انقراض ماهی های دیگر می شود به همین دلیل هر ساله صید ماهی متو کاهش می یابد.

اکثر صیادان جنوبی دغدغه نبود کارخانه های مجهز برای خشک کردن این نوع ماهی ها را  دارند و روش سنتی خشک کردن این ریز ماهی علاوه بر بوی بد آن که منطقه را فرا می گیرد از نظر بهداشتی نیز اشکال دارد.

امید است که مسئولان استان با توجه به گستردگی صنعت ماهی خشک در هرمزگان از این صنعت حمایت کنند تا با فر آوری این محصول در استان زمینه اشتغال نیز برای جوانان ایجاد شود.

انتهای پیام/

منبع: هرمز

استقبال بندرعباسی ها از قهرمان جودوی مسابقات کشوری+تصاویر


جودوکار هرمزگانی که در مسابقات کشوری مقام اول را از آن خود کرد ، صبح امروز در بدو ورود به بندرعباس مورد استقبال قرار گرفت.
استقبال بندرعباسی ها از قهرمان جودوی مسابقات کشوری+تصاویر

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛به نقل از فرهنگ کده؛ مرضیه کمایی جودوکار هرمزگانی که در مسابقات کشوری مقام اول را از آن خود کرد ، صبح امروز مورد استقبال همشهریانش قرار گرفت.
این مراسم که در راه آهن بندرعباس برگزار شد، استقبال کنندگان با آویختن گل به گردن مرضیه کمایی شادی و خوشحالی خود را از موفقیت کسب شده ابراز کردند.

استقبال کنندگان با تشویق های مکرر قدردان تلاش ها و فخر آفرینی این مقام آور توانمند و شایسته در مسابقات قهرمانی جودوی کشوری در استان سنندج شدند.

مرضیه کمایی جودوکار هرمزگانی در مسابقات قهرمانی کشور در وزن 57 کیلوگرم رده نوجوانان مقام اول را کسب کرد و مجوز حضور در اردوی تیم ملی را هم به دست آورد.

مسابقات جودو قهرمانی کشور و انتخابی تیم ملی در رده‌های سنی نوجوانان و جوانان از جمعه با حضور 280 جودوکار از 22 استان در سنندج آغاز شده که در 27 مردادماه به پایان رسید.

تیم هرمزگان با هشت جودوکار در این رقابت‌ها حاضر شده است.

 

انتهای پیام/

منبع: هرمز

ثبت نام بیش از یک هزار فارغ التحصیل مینابی در سامانه کارورزی


رییس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی میناب گفت: از زمان اجرای این طرح تاکنون یک هزار و 178فارغ التحصیل دانشگاهی بیکار از میناب در سامانه کارورزی ثبت نام کردند.
ثبت نام بیش از یک هزار فارغ التحصیل مینابی در سامانه کارورزی

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛فیروزه میرابی رئیس اداره تعاون،کار و رفاه اجتماعی شهرستان میناب در گفتگو با میناب جنوب یکی از طرح ها و برنامه های اشتغال آفرین وزارت کار ثبت نام فارغ التحصیلان دانشگاهی در سامانه کارورزی عنوان کرد و گفت: از زمان اجرای این طرح تاکنون یک هزار و 178 فارغ التحصیل دانشگاهی از سطح شهرستان میناب در سامانه کارورزی ثبت نام کرده اند.

فیروزه میرابی افزود: طرح کارورزی با هدف جذب فارغ التحصیلان دانشگاهی بیکار در مقطع تحصیلی کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری درگروه سنی 25 تا 33 سال (با احتساب 2سال سربازی) در همه رشته های دانشگاهی بر حسب نیاز بنگاههای اقتصادی وتعاونی وکارفرمایان (واحدهای متقاضی جذب کارورز) در حال اجراست که سهمیه برای جذب کارورز برای میناب در سالجاری 335  نفر اعلام شده است.

وی اضافه کرد: از مجموع یک  هزار و 178نفر ثبت نام شده تا کنون 257 نفر از واجد الشرایط قرارداد همکاری منعقد شده است.

به گفته میرابی ارتقاء سطح مهارتی فارغ التحصیلان دانشگاهی و آشنایی با محیط کار مهمترین هدف طرح کارورزی بوده و عنوان کرد: حضور کارورز در محیط کار، ضمن ایجاد ارتباط بین کارورز و واحد پذیرنده امکان جذب توسط واحد تولیدی را نیز فراهم می‌نماید.

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی میناب با بیان اینکه با اجرای طرح کارورزی مشکل سابقه کار فارغ التحصیلان برطرف می‌شود، بیان داشت: طرح کارورزی با تقویت روحیه کارآفرینی، کارورزان را برای ورود به بازار کار مهیا می‌کند.

میرابی خاطر نشان کرد: از آنجایی که هزینه‌های کارورز و بیمه توسط وزارت کار پرداخت شده و حقوقی از سوی بنگاه‌های اقتصادی پرداخت نمی‌شود لذا یک نیروی مجانی در اختیار واحدها قرار می‌گیرد.

انتهای پیام/

منبع: هرمز
>