گوش به زنگگوش به زنگ

گروه خبری سیاسی

با مذاکره با آمریکا پا بر عزت انقلاب نگذاریم/ خائنان به اقتصاد کشور آبرو ندارند

  1. صفحه اصلی
  2. اخبار سیاسی

ائمه جمعه استان هرمزگان با تذکر به هوشیاری مردم مبنی بر حفظ آرامش و توجه نکردن به اعلامیه راهپیمایی ها مخصوصا با ظرفیت نماز جمعه، اظهار کردند: سابقه سلطنت طلب ها و منافقان آن قدر سیاه است که تاثیری در بین مردم متدین و انقلابی ندارد.

وی، عالمان دین را خطاب قرار داد و بیان کرد: افزایش بصیرت مردم نسبت به اسلام و انقلاب همچنین یادآوری نعمت های خداوند متعال از تکالیف علمای دین در جامعه اسلامی است.

نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان با تاکید بر اینکه امر ازدواج جوانان را جدی بگیرید، گفت: جوانان را به خاطر ترس از فقر رها نکنید ، بهترین خدمت در جامعه کمک به ازدواج است و در این رابطه تشریفات را رها کنید.

نعیم آبادی با بیان اینکه راه اندازی و تقویت صنایع کوچک، رونق اقتصادی به همراه دارد، تصریح کرد: آبروی افرادی که مرتکب تجاوز و خیانت اقتصادی می شوند در دین اسلام اهمیتی ندارد.

وی با تاکید بر اینکه خائنان به اقتصاد کشور آبرو ندارند، گفت: از آنجایی که پول کاغذی بیش نیست و باید پشتوانه داشته باشند لذا مردم باید در اقتصاد ورود کنند و پشتوانه پول کشور را از بانک ها خارج نکنند.

مردم منتظر برخورد با محتکران و مفسدان اقتصادی هستند

حجت الاسلام میرزایی، امام جمعه پارسیان در خطبه های این هفته نماز جمعه با تسلیت شهادت امام جواد(ع) در 29 ذی القعده گفت: یکی از سخت ترین دوران امامت شیعیان دوره امام جواد علیه السلام بوده است، بازخوانی تاریخ فعالیت های امام نهم در این زمانه که دشمن از روش های مختلف سیاسی و فرهنگی برای مبارزه با نظام اسلامی بهره می گیرد بسیار عبرت آموز و راهگشاست.

میرزایی با اشاره به اقدامات دولت و قوه قضائیه و ایجاد آرامش در بازار، اظهار کرد: ارائه این بسته ها آرامش موقتی به دنبال دارد اما درمان نمی کند، دولت با کمک کارشناسان اقتصادی، عزل و نصب واقعی و نه سیاسی و هدایت نقدینگی به سمت تولید داخلی باید در پی علاج واقعی باشد.

امام جمعه پارسیان به برخود جدی دستگاه قضایی با مفسدان و محتکران اقتصادی اشاره و عنوان کرد: آن قدر که مردم از فساد اقتصادی ناراضی هستند از مشکلات اقتصادی ناراضی نیستند.

وی با تاکید بر فرا رسیدن سالروز شهادت شهید حجحی و عزت نظام اسلامی، بیان کرد: مراقب باشیم پا بر عزت این انقلاب با نرمش نشان دادن به درخواست مذاکره آمریکا نگذاریم.

خطیب نماز جمعه پارسیان به عزت انقلاب اسلامی و بی اعتمادی رئیس جمهور آمریکا اشاره کرد و افزود: انقلاب اسلامی در اوج اقتدار است چرا که کمر داعش را شکسته و عراق و سوریه را به صاحبانش برگردانده و استکبار و عوامل مرتجع عرب را در منطقه تحقیر کرده است، کدام انسان عاقلی در اوج قدرت و با این همه دشمن غدار سلاحش را با اعتماد به ترامپی که حتی خانواده او هم به او اعتماد ندارد روی زمین می گذارد.

میرزایی با اشاره به ابزار تقابل آمریکا با ایران، گفت: این روش ها تکراری است و در زمان جنگ هشت ساله هم از همان روش ها علیه انقلاب اسلامی استفاده کردند و ناتو عربی همان شورای همکاری خلیج فارس در زمان جنگ بود که علیه انقلاب اسلامی بذل و بخشش کردند اما جز خواری و خفت چیزی عایدشان نشد.

وی، کمک کردن به گروهک های معاند نظام اسلامی را هم شیوه قدیمی دانست و تاکید کرد: آل سعود با چراغ سبز آمریکا کمک های زیادی به معاندان نظام می کند.

امام جمعه پارسیان با تذکر به هوشیاری مردم مبنی بر حفظ آرامش و توجه نکردن به اعلامیه راهپیمایی ها مخصوصا با ظرفیت نماز جمعه، اظهار کرد: سابقه سلطنت طلب ها و منافقان آن قدر سیاه است که تاثیری در بین مردم متدین و انقلابی ندارد.

وی با اشاره به درگیری آمریکا با برخی کشورهای اروپایی، چین و روسیه در مبادلات تجاری و تعرفه ای، گفت: وقتی مقاومت اسلامی هزاران کیلومتر بعد از مرز ایران دشمنان را زمین گیر کرده پاسخ به درخواست مذاکره و انعطاف نشان دادن معنایی جز تسلیم شدن در برابر مشکلات ندارد.

خطیب نماز جمعه پارسیان ادامه داد: تهدید را به فرصت تبدیل کنیم و از همه طرفیت ها برای خنثی کردن تحریم ها استفاده کنیم و با نگاه به کلام امام خامنه ای با رویکرد اقتصاد مقاومتی و بریدن از بیرون به سمت قله های رفیع عزت حرکت کنیم.

امام جمعه شهرستان، به 23 مرداد روز مقاومت اسلامی اشاره کرد و افزود: بعد از پیروزی حزب الله لبنان در جنگ 33 روزه، مقاومت اسلامی تمام محاسبات رژیم صهیونیستی را به هم زده و آنهایی که آرزوی نیل تا فرات داشتند امروز نگران حضور نیروهای مقاومت در کنار گوش خود در مرزهای اشغالی هستند.

رئیس شورای فرهنگی شهرستان با اشاره به سالروز ازدواج حضرت علی(ع) و حضرت فاطمه(س) و روز ازدواج، خاطر نشان کرد: زندگی حضرت زهرا بهترین الگو برای جوانان و خانواده‌ها است.

دلیل مهم نابسامانی اوضاع اقتصادی دوری از تعالیم اسلامی و انقلابی است

حجت الاسلام بارانی، خطیب جمعه توکهور-هشتبندی با تسلیت ایام شهادت جوادالائمه علیه السلام در ضمن بیان روایتی از آن حضرت، اظهار کرد: پروردگار متعال هر کس را به طریقی امتحان می کند یکی را با فقر و یکی را با ثروت ، ولی همه موظفند به وظیفه خود عمل کنند.

وی با اشاره به روز صنایع کوچک و نقش این صنایع را در رونق تولید و اشتغال مهم ارزیابی کرد و گفت: گاهی مواقع انحرافاتی در اجرای این طرح ها مشاهده می شود در حالی که تسهیلات به بیکاران و بنگاهها جهت ایجاد شغل داده می شود اما در واقع شغلی ایجاد نمی شود که هم پول بیت المال از بین رفته وهم بیکاری رفع نشده است.

حجت الاسلام بارانی با توصیه به نظارت دقیق بر اجرای طرح ها توسط ، افزود: با نظارت دقیق و هزینه کرد تسهیلات در مسیر خود یقینا شاهد بهبود فضای کسب و کار در کشور خواهیم بود.

رییس شورای فرهنگ عمومی توکهور-هشتبندی با تبریک سالروز ازدواج آسمانی حضرت علی علیه السلام و حضرت زهرا سلام الله علیها، گفت: قطعا زندگی حضرات معصومین یک الگوی کامل برای تمام بشریت است و معضلات امروز جامعه ما حاصل دوری از دین و توصیه های اسلامی است.

بارانی با ذکر نکاتی از زندگی نورانی امیرالمومنین و صدیقه طاهره، ادامه داد: مشکلات تشکیل خانواده؛از مهریه گرفته تا هزینه های سنگین مراسم و توقعات بالای طرفین امروز سبب شده است که سن ازدواج بالا برود و این برای جامعه خطرناک است.

امام جمعه توکهور-هشتبندی با گرامیداشت روز مقاومت اسلامی و سالروز پیروزی حزب الله در جنگ 33 روزه، گفت: تمام دنیای کفر بسیج شده بود تا حزب الله را خلع سلاح کنند اما امروز حزب الله با توکل بر خدا و مقاومت در اوج عزت و قدرت است و آن قدرت پوشالی که از آمریکا و اسراییل ساخته شده بود را در هم ریختند و همگان قدرت جبهه مقاومت را درک کردند.

وی با یادآوری سخنان امام راحل و رهبری انقلاب مبنی بر شکست آمریکا در برابر جبهه اسلام، اضافه کرد:در همه عرصه ها هر کجا تفکر ناب اسلامی و انقلابی حاکم باشد کفر شکست می خورد.

حجت الاسلام بارانی دلیل مهم نابسامانی اوضاع اقتصادی را دوری از تعالیم اسلامی و انقلابی در این حوزه دانستند و با تاکید بر توجه مسئولان به این امر، خاطر نشان کرد: کاش اقتصاد ما هم اسلامی و انقلابی بشود و یقینا با ایستادگی بصیرت و هوشیاری مردم نصرت الهی شامل حال این ملت خواهد بود و آمریکا و بزرگ تر از آمریکا هم هیچ غلطی نمی توانند بکنند.

دستگاه قضایی با اخلاگران اقتصادی کشور برخوردی قاطع انجام دهد

حجت الاسلام عباس شمس امام جمعه موقت رودان در خطبه های عبادی سیاسی امروز شهرستان با اشاره به سالروز پیوند آسمانی امام علی(ع) و فاطمه الزهرا(س) و روز ازدواج، اظهار کرد: از نشانه های قدرت و ربوبیت خداوند متعال است که از جنس خودمان همسری برای آرامش خلق کرده است که در کنار آن تشکیل خانواده و تکامل جامعه اسلامی خواهد بود.

امام جمعه موقت رودان با بیان اینکه توصیه قرآن کریم فراهم کردن ازدواج آسان جوانان به دور از تجملات دنیایی است، افزود: اگر ایرادهای بی مورد و ناشایست بعضی از خانواده در ازدواج فرزندان از جامعه اسلامی رخت ببندد یقینا مشکلات امر ازدواج جوانان تسهیل می شود و ازدواجی پایدار و استوار خواهد بود اما متاسفانه در گاهی موارد خانواده ها به خاطر عرق فامیلی و یا منافع دنیوی، زوجین را بر همدیگر تحمیل می کنند که بعد از ازدواج دچار اختلاف و سست شدن بنیان خانواده و در نهایت منجر به طلاق می شود.

حجت الاسلام شمس در بخش دیگری از سخنانش به اشاره به فرازونشیب فراوان بازار سکه و ارز ادامه داد: متاسفانه کسانی ارز دولتی برای تامین مایحتاج اولیه مردم دریافت کردند اما در جای خود استفاده نکردند و با احتکار کالاهای اساسی، بازار را قبضه و مردم را تحت فشار قرار دادند.

وی تصریح کرد: همانطور که در دهه شصت مقتدرانه با خائنین به این نظام برخورد شد الان هم خواسته مردم از دستگاه قضایی و دولت این است که با اخلال گران اقتصاد کشور و محتکرین برخورد قاطع به موقع و به جا انجام شود اگرچه رسیدگی به جرم کار زمان بری است اما محاکمه این افراد در کمترین زمان باید صورت بگیرد.

خطیب نمازجمعه موقت رودان با اشاره به حمایت از صنایع کوچک و تولیدات داخلی، گفت: صنایع کوچک و تولیدات داخلی حلقه مفقوده ای در کشور است که اگر به آن توجه می شد خیلی از مشکلات اقتصادی حال حاضر مردم رفع شده بود و یکی از مطالبات چندین ساله مقام معظم رهبری بود که به مسئولان گوشزد می کردند.

وی دو رکن مردم و دولت را لازمه حمایت از صنایع کوچک و مشاغل خانگی دانست و افزود: دولت باید شرایط و زمینه کار و فعالیت اقتصادی کوچک را برای مردم فراهم کند و مردم هم با همت و تلاش مشاغل خانگی و کارهای اقتصادی کوچک را رونق بدهند تا بیکاری از جامعه ما رخت ببندد.

انتهای پیام/ی

منبع: هرمز


addup.center