گوش به زنگگوش به زنگ

گروه خبری سبک زندگی

خوردن قرص اورژانسی، ممکنه باردار باشم؟


ممکنه لطف کنید پاسخ بدید سوال داشتم ... من قاعدگی تقریبا منظمی دارم و هر ماه ممکنه یکی دو روز اینور اونور شه و مدتش هم 5 روزست ،تاریخ شروع اخرین قاعدگیم ٢١ آبان بود ... قرار بود پنجشنبه (٢٢آذر) پریود شم اما نشدم و همون شب با نامزدم رابطه بدون پیشگیری داشتیم که اصلا داخل واژن ریخته نشد . دو روز بعدش(٢٥آذر) پریود شدم و مثه دوره های قبل و با همون علائم هنگام شروع ... با این تفاوت که مقدار خونریزیم کمتر بود ولی ب اندازه پنج روز طول کشید.
سوال مخاطب نی‌نی‌بان: وقتتون بخیر ممکنه لطف کنید پاسخ بدید سوال داشتم ... من قاعدگی تقریبا منظمی دارم و هر ماه ممکنه یکی دو روز اینور اونور شه و مدتش هم 5 روزست ،تاریخ شروع اخرین قاعدگیم ٢١ آبان بود ... قرار بود پنجشنبه (٢٢آذر) پریود شم اما نشدم و همون شب با نامزدم رابطه بدون پیشگیری داشتیم که اصلا داخل واژن ریخته نشد . دو روز بعدش(٢٥آذر) پریود شدم و مثه دوره های قبل و با همون علائم هنگام شروع ... با این تفاوت که مقدار خونریزیم کمتر بود ولی ب اندازه پنج روز طول کشید.نگران شدم و سه شنبه (27آذر) قرص اورژانسی خوردم( دوز 0.75 ) ، (١دی)بعد از یک روز که خونریزیم قطع شده بود باز هم درد و خونریزی داشتم ، دوباره سه شنبه (٤ دی) رابطه محافظت شده با کاندوم داشتیم که منی هیچ ارتباطی با واژن نداشت ، بعد از گذشت حدود یک ساعت باز هم ارتباط بر قرار کردیم ولی بدون کاندوم اما نامزدم ارضا نشدن و فقط در حد یکی دوبار وارد کردن آلت ایشان در واژن بود.ولی به گفته ی ایشان موقع تمیز کردن آلتشون ادرار کرده بودن اما من مطمئن نیستم از پیشاب و فکر میکنم برای راحتی خیال من گفتند. من هم متاسفانه بعد از یک ساعت قرص اورژانسی مصرف کردم. و چهار روز بعدش (شنبه ٨ دی) به مدت سه روز خونریزی داشتم ولی باز هم مقدارش خونریزیم کم بود .. الان سردر گمم ،آیا اصلا احتمال بارداری بود ؟؟؟ حالا که قرص مصرف کردم خونریزی هم داشتم احتمال بارداری هست ؟ اگه نیست تاریخ بعدی پریودم کی میشه ؟ خیلی طولانی شد سوالم ، لطفا پاسخ بدید نگرانم

پاسخ دکتر نوشین نظری، متخصص زنان و زایمان:
دوست عزیز کاملا مرتکب خطا شده اید بدن ما دوره های هورمونی مشخصی دارد که از طریق مغزی به تخمدان القا میشود نحوه مصرف شما کاملا خطا و به هیچ وجه مانع از بارداری نیست فقط به صورت اضافه هورمون بیرونی وارد بدن خود نموده اید که باعث بهم ریختن سیستم کل هورمونی میشود در این موارد حتی اگر بارداری رخ ندهد ربطی به دارو ندارد و اگر دارو هم نمیخوردید باردار نمیشدید بهتر است برای تنظیم دوباره سیستم بدن تحت نظر متخصص زنان باشید.


addup.center