گوش به زنگگوش به زنگ

گروه خبری سبک زندگی

ترشحات تکه ای سفید واژن، چه علتی دارد؟

  1. صفحه اصلی
  2. اخبار سبک زندگی

نامزد من قبل از پریود شدنش توی ماه یک عدد قرص Hd خورد چون احتمال میدادیم که شاید بارداری ناخواسته داشته باشه. (صرفا یک عدد نه چهارتا) ولی خوب پریود شد و 3 الی 4 روز خونریزی داشت، و حدود 2 الی 3 هم لک بینی
سوال مخاطب نی‌نی‌بان: سلام خسته نباشید نامزد من قبل از پریود شدنش توی ماه یک عدد قرص Hd خورد چون احتمال میدادیم که شاید بارداری ناخواسته داشته باشه. (صرفا یک عدد نه چهارتا) ولی خوب پریود شد و 3 الی 4 روز خونریزی داشت، و حدود 2 الی 3 هم لک بینی. دقیقا شروع پریودی‌اش اول ماه jun بود. از بعد این اتفاق، ما یک بار دیگه توی 27 ماه jun رابطه داشتیم، که اول اینکه ایشون باکره و پردشون ارتجاعی هست. و اینکه رابطه لاپایی‌ای که داشتیم هم کاندوم داشتم،(حدود 20 ثانیه) ولی ارضا نشدم و بعدش با آنال ارضا شدم که موقع انزال، آب منی رو روی کمرش ریختم. ولی به جدا از اینکه ایشون کمی پریودی نامنظم دارند، الان بیشتر از 6 روز از تاریخ 28 ماه jun میگذره و هنوز پریود نشدن. توی این روزها هم هر از گاهی دل درد دارند. دیروز هم یه سری ترشحات سفید رنگ تیکه‌تیکه چسبنده احساس کرد، که نمیدونه قبلا هم بوده یا نه. چون دیگه کاندوم داشتیم و فکر میکردیم اواخر دوره قاعدگی باشه، حتی سوتی‌ای هم ندادیم که بخوایم احتمال بارداری و خوردن قرص رو بدیم. هنوز هم از رابطمون 10 روز نگذشته که بریم آزمایش خون. چیزی که من رو میترسونه ترشحات هست که نکنه معنی خاصی داشته باشه و یا نکنه از قبل دوره پریودی قبلی باردار بوده باشه و چه بدونم اون پریود نبوده باشه. (چیزی که خوندم اتفاق این مورد غیر ممکنه.) میخواستم بدونم الان معنی این ترشحات چی هست؟ چیکار باید بکنیم؟

پاسخ دکتر فریبا الماسی، متخصص زنان، استاد دانشگاه و فلوشیپ جراحی لاپاراسکوپی:
دوست عزیز احتمالا شما مبتلا به عفونت قارچی هستید برای معاینه و درمان به متخصص مراجعه کنید. تا حد ممکن از پوشیدن شلوار و شورت تنگ و پلاستیکی خودداری کنید. شلوار و شورت نخی بپوشید.