گوش به زنگگوش به زنگ

گروه خبری سبک زندگی

بهترین ساعت برای داشتن رابطه جنسی


اگر زوج ها بهترین ساعت برقراری رابطه جنسی را بدانند، رضایت بیشتری از این رابطه نصیبشان می شود.
بدون تردید اگر بخواهیم مهم ترین مشکلات زندگی زناشویی در دنیای امروز را نام ببریم، عدم رضایت از رابطه جنسی یکی از رتبه های ابتدایی را به خودش اختصاص می دهد. مشکلی که هر چه پیش می رویم ابعاد پیچیده تری به خود می گیرد و پیدا کردن راهکاری اساسی برای آن سخت و سخت تر می شود؛ اما برای این گره به ظاهر کور می توان راه حل های ساده و مؤثری پیدا کرد، راه حل هایی که تنها به یکسری تغییرات کوچک در سبک زندگی نیاز دارد.
یکی از اولین کارهایی که می توان برای رفع این مشکل انجام داد، پیدا کردن بهترین زمان ممکن است. در واقع، اگر زوج ها بهترین ساعت برقراری رابطه جنسی را بدانند رضایت بیشتری از این رابطه نصیبشان می شود.
با این حال اگر شما هم نتوانسته اید ساعت و زمان درستی برای این بخش از زندگی پیدا کنید جای هیچ نگرانی وجود ندارد؛ چون دانشمندان به این سؤال شما پاسخ می دهند. آنها می گویند: مناسب ترین زمان برای رابطه جنسی ساعت 3 بعدازظهر است.
ساعت اوج لذت جنسی
هر چند اغلب زنان و مردان این ساعت از روز در منزل نیستند و هر کدام به کاری اشتغال دارند؛ ولی بنا بر تحقیقات انجام شده: 3 بعدازظهر هم برای زنان و هم برای مردان زمانی است که می توانند اوج لذت و رضایت را از یک رابطه داشته باشند.
این میزان از رضایت به دلیل افزایش سطح هورمون کرتیزول در زنان مربوط می شود که در هوشیاری و میزان انرژی آنها برای چنین رابطه ای تأثیر بسزایی دارد. از طرف دیگر، سطح بالای هورمون استروژن در این موقع از روز موجب افزایش احساسات مردان در حین رابطه جنسی می شود.
این در حالی است که، در باقی ساعات روز به خصوص هنگام شب که و در خواب میزان تستوسترون مردان افزایش پیدا می کند و همین مسأله بر عملکرد آنها در رابطه جنسی اثر منفی می گذارد. به همین دلیل، 3 بعدازظهر که استروژون افزایش و تستوسترون کاهش پیدا می کند بهترین زمان برای داشتن یک رابطه جنسی رضایت بخش است.
بنابراین، اگر می خواهید لذت و رضایت بیشتی را در این رابطه تجربه کنید بعدازظهرها را به این رابطه اختصاص دهید. به یاد داشته باشید، 3 یعدازظهر بهترین و مناسب ترین زمان برای داشتن یک رابطه جنسی موفق است.

مهم ترین مطالب در این باره:
آیا شما زندگی جنسی خوبی دارید؟ آیا از رابطه جنسی با شریک زندگی تان احساس رضایت می کنید؟ اگر تمایل دارید در مورد زندگی جنسی تان بیشتر بدانید با ما همراه باشید، در این مقاله قصد داریم 11 نشانه زندگی جنسی سالم را برایتان توضیح دهیم.

1. شما یک تصویر مثبت از بدنتان دارید و خودتان را دوست دارید
توجه به اندازه ران و یا شکم تمرکز شما را از احساسات لذت بخش در طول رابطه جنسی کاهش می دهد و به نوبه خود می تواند بر روی چیزهایی مانند روانکاری طبیعی واژن و توانایی ارگاسم بهتر تأثیر بگذارد. تحقیقات نشان داده که تمرینات ورزشی باعث افزایش اعتماد به نفس و تصویر مثبت از بدنتان می شود.

2. شما برای بیان آنچه که می خواهید، خجالت نمی کشید
رابطه جنسی خوب در صورتی امکان پذیر است که خواسته های زن و شوهر مشخص باشد. کاملا بدیهی است که شریک زندگی تان قادر به خواندن ذهن شما و خواسته های درونی شما نیست، او باید بیاموزد که خواسته های شما چیست و شما از رابطه چه می خواهید.
اگر به سختی می توانید تمایلات جنسی خودتان را ابراز کنید، پس بهتر است با ارسال پیامک به شریک زندگی تان او را آگاه سازید. این کار بسیار آسان تر از ابراز احساسات رو در رو است.

3. شما برای رابطه جنسی برنامه ریزی دارید
برنامه ریزی برای رابطه جنسی یک ایده خوب است. شب را برای رابطه جنسی برنامه ریزی کنید. شام بچه ها را بیاورید و سپس آنها را برای رفتن به رختخواب هدایت کنید.
می توانید با همسرتان یک فیلم مشاهده کنید و یا اینکه همدیگر را ماساژ دهید و حرف های عاشقانه بزنید. شما بزودی متوجه احساس آرامش عمیق خواهید شد و رابطه جنسی بهتری را تجربه خواهید کرد.
اما واقعیت این است که بسیاری از زوجین وقت کافی برای رابطه جنسی ندارند و خودشان را بیشتر درگیر شغل و مسائل دیگر می کنند و در یک چشم به هم زدن هفته تمام می شود. اما برنامه ریزی جنسی می تواند زندگی را لذت بخش تر کند.
اگر تاکنون برنامه ریزی نکرده اید، حتما این کار را بکنید.

4. کیفیت رابطه برایتان مهم تر از کمیت است
تمرکز به این که شما چند بار در هفته یا چند بار در ماه رابطه جنسی دارید، کار درستی برای ارزیابی زندگی جنسی شما نیست. تحت فشار قرار دادن خودتان برای داشتن رابطه جنسی بیشتر ممکن است سطح رضایت جنسی تان را کاهش دهد.
در یک بررسی مشخص شد که سفر به مکان های تازه و یا قرارهای شبانه فرصت های طبیعی برای داشتن رابطه جنسی بیشتر را امکان پذیر می سازد و کیفیت زندگی جنسی تان را بهتر می کند.

5. شما رابطه جنسی را دوست دارید
مهم نیست در هفته یا ماه چقدر مشغله کاری دارید، یا چقدر نزدیکی دارید، مهم ترین نشانه این است که شما از رابطه جنسی لذت می برید. آیا بعد از رابطه جنسی به شریک زندگی تان احساس نزدیک تر و صمیمی تری دارید؟
آیا بعد از رابطه جنسی خلق و خوی تان بهتر می شود؟ اینها سوالاتی هستند که واقعا معنی دارند.

6. از روی ترحم و دلسوزی یا وظیفه با همسرتان رابطه نمی گیرید
رابطه از سر ترحم زمانی رخ می دهد که شما بخاطر خواسته همسرتان قصد برقراری رابطه دارید. رابطه جنسی از سر ترحم در برخی مواقع قابل قبول است، اما انجام این کار به صورت مداوم سبب می شود که مغزتان به رابطه جنسی به عنوان یک کار روتین فکر کند و در نتیجه شهوت و میل جنسی شما را کاهش می دهد.
اگر از رابطه لذت نمی برید و فقط تظاهر به ارگاسم می کنید به همسرتان بگویید. و اگر تمایلی به بیان آن ندارید سعی کنید دفعه بعدی شما اولین کسی باشید که درخواست نزدیکی دارید.

7. شما در رابطه جنسی به تغییر اهمیت می دهید
می دانید که لذت نبردن از رابطه جنسی و تظاهر به ارگاسم شدن کاری دشوار است.
شما باید جرات بازگویی آن را به همسرتان داشته باشید، اغلب زوج ها متوجه می شوند که آنها در یک رابطه جنسی روتین گیر کرده اند و حتی ممکن است احساس کنند که علاقه شان به رابطه جنسی کمتر شده است، حتی اگر تمایل به میل جنسی داشته باشند.
پس تلاش کنید چیزهای اطرافتان را تغییر دهید، تغییر اتاق و یا لباس و یا پوزیشن های جنسی، راه های ساده ای هستند که باعث می شود حس خوبی به رابطه جنسی داشته باشید و حس تازگی به آن ببخشید.


8. از اینکه در کنار هم هستید، خوشحالید
اگر چه این ساده به نظر می رسد، اما یک رابطه قوی بین رضایت جنسی (فاکتورهایی مانند علاقه به رابطه جنسی، احساس خوب در مورد تکرار آن، و بحث های نادر در مورد رابطه جنسی) و احساس شادی و خوشبختی در رابطه وجود دارد. رضایت و خشنودی از رابطه، جذابیت را تشدید می کند.
بنابراین، اگر شما به شریک زندگی خود علاقه دارید، زندگی جنسی شما احتمالا به بهترین شکل ممکن است.

9. در رابطه تان لوندی و عشوه گری می کنید
آیا شما پیامی با کلمات تحریک کننده برای همسرتان ارسال می کنید و یا حرف های جذاب در گوش شریک زندگی تان زمزمه می کنید.
صحبت های جنسی با رضایت جنسی بیشتر برای مردان و زنان مرتبط است، این کمترین چیزی است که شما انجام می دهید اما شما را از لحاظ جسمی و عاشقانه به یکدیگر نزدیک تر می کند.

10. از افت و خیزهای رابطه جنسی تان نگران نیستید
مهم است که ایده های واقع گرایانه درباره یک زندگی جنسی سالم داشته باشید. یعنی رابطه جنسی همیشه پر شور و حرارت نخواهد بود و گاهی این شور و حرارت افت خواهد داشت.
اگر این حقیقت را قبول کنید و شما و شریک زندگی تان در مورد آن آگاه باشید و بدانید هیچ چیز درست و غلطی در رابطه وجود ندارد و بتوانید احساسات واقعی تان را به یکدیگر بگویید، مثلا چه زمانی تمایل به رابطه دارید و چه زمانی تمایل ندارید، این نشان دهنده یک زندگی جنسی سالم است.

11- گاهی اوقات از نه گفتن، احساس بدی ندارید
مهم نیست که چقدر شریک زندگی تان را دوست دارید و چقدر از رابطه تان خوشحالید، گاهی اوقات ممکن است پیش بیاید که خلق و خوی خوبی ندارید و یا به دلیل مسائل بهداشتی، استرس، و خستگی ممکن است میل جنسی تان کاهش یافته باشد.
با همسرتان در میان بگذارید و احساسات خود را بازگو کنید.

نکاتی برای رسیدن به اوج لذت جنسی
نمی توانید اوج لذت جنسی را با همسرتان تجربه کنید؟ یا شاید می خواهید آن را از قبل هم قوی تر تجربه کنید؟ در اینجا توصیه هایی از متخصصین امور جنسی برایتان گرد آورده ایم که کمکتان می کند ارگاسم بهتری داشته باشید.

نقاط حساس را تحریک کنید
شکل های مختلف قرارگیری حین رابطه جنسی کمکتان می کند به ارگاسم برسید. مثلاً زن روی همسرش قرار گیرد تا بالای ناحیه کلیتوریس او بر روی استخوان ناحیه تناسلی مرد برخورد کند. یا زن به پشت خوابیده و بالشتی زیر باسن خود قرار دهد.
دکتر لائورا برمن می گوید، حتی می توانید از ویبراتور هم در طول رابطه جنسی استفاده کنید.
حرف بزنید
دکتر برمن می گوید، مردها واقعاً به فیدبک شما نیاز دارند. وقتی حرکتی را حین رابطه جنسی خوب انجام می دهد حتماً حس خوبتان را به صورت کلامی یا فریاد کشیدن نشان دهید.

اوج لذت را به تاخیر بیاندازید
هرچه تحریک دیرتر اتفاق بیفتد، انفجار شدیدتر خواهد بود. خودتان را به ارگاسم نزدیک کرده و بعد کُند کنید. این کار را قبل از رسیدن به اوج چند مرتبه تکرار کنید.

خودتان یاد بگیرید
وقتی ندانید که چه چیزی تحریکتان می کند نمی توانید احساستان را با طرف مقابل در میان بگذارید. برای اینکه بدنتان را به ارگاسم شدن عادت دهید، باید نقاط حساس بدن خود را بشناسید و از آناتومی جنسی اندامتان از طریق مراجعه به مقالات علمی اطلاع کسب کنید.

عضلات ارگاسم تان را تمرین دهید
تمرینات کیگل، تمرین سنتی برای زنانی است که می خواهند ارگاسم های ضعیف خود را تقویت کنند. باید بتوانید این عضلات را در کف لگن خاصره خود پیدا کرده و مانند حالت متوقف کردن ادرار این عضلات را سفت کنید.
این تمرینات را هر روز چند مرتبه تکرار کنید و در زمان فشردن عضلات تنفس را فراموش نکنید.


کارهای جدید و هیجان انگیز انجام دهید
تحقیقات نشان می دهد که انجام رفتارهای هیجان انگیز زن و شوهر در کنار هم دوپامین موجود در مغز را تحریک کرده و همین مسئله شما را از نظر جنسی نیز تحریک می کند.

روی تنفستان متمرکز شوید
رابطه جنسی تانتریک بسیار جدید و مدرن به نظر می رسد اما مهمترین امتیاز آن -- که بر تنفس متمرکز است--لذت جنسی شما را تقویت می کند. شما می توانید ار نفستان برای نقل وانتقال انرژی جنسی خود استفاده کنید. زوج هایی که تنفس منظم دارند، رسیدن به ارگاسم را دیرتر کرده و ارگاسم بهتر و قوی تری خواهند داشت.

در کنار هم فیلم های آموزشی تماشا کنید
فیلمهای علمی و تایید شده که روابط جنسی صحیح را آموزش می دهند و یادگیری تکنیکهای صحیح زناشویی میتواند شما را در رسیدن ارگاسم یاری دهند.

پیش نوازی های خلاقانه را امتحان کنید
اگر گرم کردن همسرتان زمان بیشتری می برد، با دادن ایمیل ها یا پیامک ها تحریک کننده به همدیگر شروع کنید.

ریلکس کنید
در یک تحقیق جدید که بر روی بیشتر از 50 زن انجام گرفت، بیش از 70 درصد از آنها استرس های کاری را در زندگی جنسی خود تاثیر گذار دانستند. مشخص است که کم بودن میل جنسی احتمال رسیدن به ارگاسم را پایین می آورد. بنابراین بهتر است مشکلات زندگی را پشت در اتاق خوابتان جا بگذارید.

داروهایتان را چک کنید
زنان بسیار بیشتر از مردان از داروهای ضدافسردگی که زندگی جنسی افراد را به شدت تحت تاثیر قرار می دهد، استفاده می کنند. اگر مشکل دارید، در مورد داروهای مصرفی تان با پزشک خود صحبت کنید.

زود کمک بگیرید
اگر برای رسیدن به ارگاسم مشکل دارید، توصیه های متخصصین می تواند برایتان کارساز باشد. تخریب عصبی یا پایین بودن میزان تستوسترون می تواند علت مشکل باشد. پزشکتان می تواند معاینه پزشکی را انجام داده و عوامل ارتباطی شما را بررسی کند.