گوش به زنگگوش به زنگ

گروه خبری سبک زندگی

دلیل خروپف نوزادان، چیه؟

  1. صفحه اصلی
  2. اخبار سبک زندگی

نوزادان باید در طول شبانه روز 12 ساعت بخوابند این فکر اشتباه است. نوزاد تازه متولد شده به 16 تا 17 ساعت خواب و کودک 3 ساله به 12 ساعت خواب نیاز دارد.
وزادان باید در طول شبانه روز 12 ساعت بخوابند این فکر اشتباه است. نوزاد تازه متولد شده به 16 تا 17 ساعت خواب و کودک 3 ساله به 12 ساعت خواب نیاز دارد.
هر چه سن کودک بالاتر رود، میزان نیاز او به خواب کمتر خواهد شد. مثلاً یک کودک شش ساله به 10 ساعت و یک کودک 12 ساله به 9 ساعت خواب نیاز دارد.
نشانه کم خوابی یا بدخوابی در کودکان، کبودی و سیاهی زیر چشم است.
این تصور هم اشتباه است. از جمله نشانه های کم خوابی در کودکان، بد بیدار شدن صبحگاهی، خستگی در طول روز، بیداری های مداوم شبانه و تندخویی است.
خواباندن کودکان سر یک ساعت مقرر بی فایده است. اشتباه است. خواباندن کودکان سر یک ساعت مقرر به آنها در ایجاد تدریجی یک خواب خوب و پیشگیری از بروز اختلال در نظم خواب و خواب سبک داشتن کمک می کند.

* خر و پف کردن کودکان طبیعی است.
این فکر، اشتباه است. در صورتی که کودک سرماخورده باشد، خروپف طبیعی است اما اگر خرو پف بدون دلیل بود، ممکن است لوزه های کودک خیلی بزرگ باشد و در این حالت باید با پزشک مشورت کرد.
* وقتی کودکی دست و پایش را می کشد یعنی خوابش می آید.
اشتباه است نشانه های خواب آلودگی در کودکان شامل خمیازه کشیدن مالیدن چشم و گریه بی دلیل است.

* خواب نیمروزی باید حداکثر 30 دقیقه باشد.
این هم اشتباه است مدت زمان خواب نیمروزی در کودکان مختلف متفاوت است و به نیازهای کودک بستگی دارد. در کل، خواب نیمروزی نباید خیلی طولانی و بیش از نصف روز باشد.
* دمای مناسب اتاق برای خواب کودک 22 درجه است.
اشتباه است درجه حرارت ایده آل برای خواب کودکان بین 18 تا 20 درجه سانتی گراد است.


addup.center