درمان بی میلی مردان، راهی هست؟


میل زناشویی در مردان معمولا به ندرت اتفاق می افتد اما در صورت بروز بسیار آزار دهنده بوده و باید جدی گرفته شود.
 میل جنسی در مردان معمولا به ندرت اتفاق می افتد اما در صورت بروز بسیار آزار دهنده بوده و باید جدی گرفته شود. 
کاهش میل جنسی در مردان نسبت به زنان کمتر شایع است. اما کاهش میل جنسی در مردان برای آن‌ها آزاردهنده‌تر از همین پدیده در زنان است. احساسات مردان درباره خودشان و مردیشان ارتباط نزدیکی با فعالیت جنسی دارد. چند روش، از جمله بعضی روش‌های دارو درمانی‌ها و بعضی درمان‌های غیردارویی برای درمان کاهش میل جنسی وجود دارد.

علت کاهش میل جنسی مردان : کاهش تستوسترون
تستوسترون یک هورمون مهم مردانه است. تستوسترون در مردان عمدتاً در بیضه‌ها تولید می‌شود. تستوسترون مسئول ساخت عضلات و توده‌های استخوان و تحریک تولید اسپرم است. همچنین سطح تستوسترون عاملی مؤثر در ایجاد انگیزه جنسی نیز هست. زمانی که سطح تستوسترون شما کمتر از 300 تا 350 نانوگرم در دسی لیتر (ng/dL) باشد، شما دارای تستوسترون پایین هستید. زمانی که سطح تستوسترن شما کاهش پیدا می‌کند، میل جنسی شما نیز کم می‌شود.

علت کاهش میل جنسی مردان : داروها
ممکن است مصرف داروهایی خاص سطح تستوسترون را کاهش دهد که این به نوبه خود منجر به کاهش میل جنسی می‌شود. به عنوان مثال، ممکن است مهارکننده‌های ACE و مسدودکننده‌های گیرنده‌های بتا مانع از انزال و نعوظ شوند.

علت کاهش میل جنسی مردان : سندروم پاهای بی‌قرار (RLS)
سندرم پاهای بی‌قرار RLS میل شدید به حرکت دادن غیرقابل کنترل پاهاست. یک تحقیق نشان داد که در مردان مبتلا به RLS، خطر بروز اختلال در نعوظ نسبت به مردان بدون RLS بیشتر است. اختلال در نعوظ ED زمانی پدید می‌آید که فرد نتواند نعوظ داشته باشد یا آن را حفظ کند.

علت کاهش میل جنسی مردان : افسردگی
افسردگی همه ابعاد زندگی فرد را تغییر می‌دهد. افراد مبتلا به افسردگی، دچار کاهش یا عدم علاقه به فعالیت‌هایی که قبلاً برایشان لذت‌بخش بوده، از جمله ارتباط جنسی، می‌شوند. همچنین علت کاهش میل جنسی از عوارض جانبی بعضی از داروهای ضدافسردگی به ویژه مهارکننده‌های برگزیده‌ی بازجذب کننده‌ی سروتونین SSRI است.

علت کاهش میل جنسی مردان : بیماری مزمن
زمانی که در اثر یک بیماری جسمی مزمن، مثل یک درد مزمن، احساس ناخوشی می‌کنید، ممکن است ارتباط جنسی از فهرست اولویت‌هایتان حذف شود. بیماری‌های خاصی مثل سرطان ممکن است تولید اسپرم را در شما کاهش دهند زیرا بدن شما فقط می‌خواهد روز را به پایان برساند.

علت کاهش میل جنسی مردان : مشکلات خواب
یک مطالعه نشان داد که مردان مبتلا به آپنه انسدادی خواب (OSA) سطح تستوسترون پایین‌تری دارند. این پدیده به نوبه خود منجر به کم شدن فعالیت جنسی و کاهش میل جنسی می‌شود.
در مطالعه مذکور محققین پی بردند که تقریباً نیمی از مردانی که از آپنه شدید خواب رنج می‌بردند، در طول شب سطح تستوسترون خیلی پائینی داشتند.

علت کاهش میل جنسی مردان : سالمندی
سطح تستوسترون، که با کاهش میل جنسی ارتباط مستقیم دارد، زمانی که مردان در سن هیجده و نوزده سالگی هستند در بالاترین حد خود قرار دارد. مردان در سنین حدود 60 تا 65 سالگی متوجه تفاوت در کاهش میل جنسی خود نسبت به قبل می‌شوند.

علت کاهش میل جنسی مردان : استرس
اگر موقعیت‌های دارای فشار روانی بالا باعث آشفتگی شما شود، ممکن است میل جنسی کاهش یابد. این کاهش به این دلیل است که استرس ممکن است سطوح هورمونی را دچار اختلال کند. در زمان استرس ممکن است شریان‌های شما تنگ شود. این تنگ‌شدگی جریان خون را محدود نموده و به صورت بالقوه باعث ایجاد اختلال در نعوظ می‌شود.

علائم کاهش میل جنسی مردان
فردی که فاقد میل جنسی است، تمایلی به شروع ارتباط جنسی ندارد. اگر رابطه جنسی آغاز شود، ممکن است کاهش میل جنسی به صورت عدم توانایی در رسیدن به نعوظ نیز خود را نشان دهد. اگر بیمار در مرحله اول اختلال نعوظ، هیچ‌گونه علائم جنسی قبلی و نعوظ کافی شبانه نداشته باشد، احتمالاً علت آن یک مشکل روانی است و مشکل نعوظ نیست. همچنین باید مشخص شود آیا کاهش میل جنسی، مشکلی جدید است یا اینکه فرد همیشه در مورد روابط جنسی چنین احساسی داشته است.

تشخیص کاهش میل جنسی مردان
اگر علائم تستوسترون پایین، از جمله کاهش میل جنسی، را دارید، پزشک برای تأیید تشخیص ممکن است با یک آزمایش خون ساده سطح تستوسترن شما را بسنجد. پزشکان توصیه می‌کنند آزمایش به هنگام صبح که تستوسترن در بالاترین سطح است، انجام شود.

درمان کاهش میل جنسی مردان
درمان جایگزین تستوسترون به اشکال مختلفی صورت می‌گیرد. رایج‌ترین درمان کاهش میل جنسی، ژلی است که به صورت موضعی روی پوستتان استفاده می‌کنید.
روش‌های دیگر عبارت است از:
    پچ‌های پوستی
    تزریق هفته‌ای یک‌بار یا دو هفته یکبار
    قرص‌هایی که زیر پوست ایمپلنت می‌شوند
    چسب‌های قرص مانندی که در لثه‌های بالایی کار گذاشته می‌شود
تزریق‌ها و قرص‌ها سطح تستوسترون را در مدت چند روز افزایش می‌دهند. ژل معمولاً در عرض یک تا دو هفته باعث افزایش سطح تستوسترون می‌شود. مکمل‌ها و داروهای گیاهی که بدون نسخه به فروش می‌رسند و باعث افزایش سطح تستوسترن می‌شوند نیز موجود است اما متخصصین پزشکی میگویند بهترین کار اجتناب از این مکمل‌ها و سپردن درمان تستوسترن پایین به پزشک است.

توصیه‌هایی برای افزایش میل جنسی
افزایش میل جنسی با فعالیت جسم
تحرک، چه به صورت مجازی و چه به صورت واقعی مهم است. تحرک باعث می‌شود افراد بی‌تحرک نشوند. یک ورزش را انتخاب کنید، با یک همراه یا بدون همراه، پیاده‌روی کنید. تحرک باعث ایجاد اعتماد به نفس جسمی و جنسی نیز خواهد شد.

افزایش میل جنسی با داشتن توقعات واقع‌بینانه
به خاطر سپردن این نکته که قرار نیست هر تماس جنسی بی‌نقص باشد، ممکن است فشار ناشی از اضطراب ایجاد شده حین عمل را از شما بردارد. اگر لحظاتی که کارها خوب پیش نمی‌رود بخندید، این احتمال وجود دارد که شریکتان دفعه بعد هم مایل به آزمودن باشد چون این کار باعث می‌شود بار فشار و گناه از او هم برداشته شود.

افزایش میل جنسی با استفاده از از تخیل
در حال حاضر کشف فانتزی‌هایتان از سوی درمانگران ازدواج چیز خوبی به شمار می‌آید. پس از صحبت در مورد فانتزی‌هایتان، از شریکتان نیز راجع به فانتزی‌هایش سؤال کنید. اگر او گفت که هیچ فانتزی ندارد بحث را در این نقطه متوقف نکنید. در عوض از او بخواهید فقط یک مورد را نام ببرد که اگر مرد انجام دهد برای او لذت‌بخش خواهد بود.

افزایش میل جنسی با ایجاد انتظار
ایده برقراری رابطه جنسی کاملاً خودانگیخته - بدون برنامه ریزی، بدون فکر و کاملاً آنی - عالی به نظر می‌رسد. از چیزهای جزئی لذت ببرید- به شریکتان هدیه‌ای کوچک بدهید، موسیقی دلخواهتان از روزهای دانشکده را بگذارید، تلفن‌ها را خاموش کنید- و یک پرستار کودک را استخدام کنید که به اندازه تماشای یک فیلم بلند بچه‌ها را بیرون ببرد تا مزاحمتی در کار نباشد.

افزایش میل جنسی با تمرکز روی کل بدن
به نظر می‌رسد رابطه جنسی برای مردان به گونه‌ای نامتناسب بر اندام‌های تناسلی متمرکز است. تمرکز بر دیگر نواحی محرک احساس جنسی می‌تواند عمل را تسهیل نماید- و لذت جدیدی ایجاد کند. در جایی که ارضاء جنسی مطرح است نزدیک‌ترین فاصله بین دو نقطه- از تحریک تا ارگاسم- الزاماً مسیر مستقیمی به سمت اندام‌های تناسلی نیست. تمام بدن خود و شریکتان را در رابطه جنسی دخیل کنید.لذت محور باشید نه هدف محور. نوازش و لمس کنید و وقت بگذرانید.

افزایش میل جنسی با صحبت کردن در مورد خواسته هایتان 
حرف زدن در بهترین اوقات سخت است اما اگر از انجام عمل جنسی اجتناب کرده و دچار تنش زیاد شده باشید، صحبت کردن سخت‌تر هم می‌شود. بنابراین اگر نمی‌توانید صحبت کنید، یک کتاب در زمینه رابطه جنسی عالی با خود داشته باشید و به فصلی از آن اشاره کنید. به راحتی تمام آن را با هم بخوانید. به عکس‌ها نگاه کنید، بخندید و به شریکتان اجازه دهید بفهمد شما مایل به بهتر شدن اوضاع هستید.

به متخصص مراجعه کنید
زمانی که به کاهش میل جنسی دچار می‌شوید ممکن است متخصصین زناشویی بتوانند کمک کنند، بنابراین بهتر است درخواست کمک کرده و با یک متخصص تماس بگیرید. برای رفع هر وضعیت پزشکی که ممکن است در این امر دخیل باشد آن را با پزشکتان مورد بررسی قرار دهید. اگر داروهایی مثل داروهای ضدافسردگی مصرف می‌کنید که ممکن است باعث کاهش میل جنسی شوند، روش‌های دیگر برای حل مشکل را با پزشک مورد بحث و بررسی قرار دهید

ایا قهوه برای پروستات مضر است؟


با نوشیدن قهوه نه تنها از انواع سرطان به دور می مانید بلکه اگر آن را به سبک ایتالیایی بنوشید می توانید از سرطان پروستات نیز جلوگیری کنید.
با نوشیدن قهوه نه تنها از انواع سرطان به دور می مانید بلکه اگر آن را به سبک ایتالیایی بنوشید می توانید از سرطان پروستات نیز جلوگیری کنید.

نوشیدن قهوه و اثرات آن بر سرطان پروستات
نتایج یک مطالعه جدید نشان می‌دهد نوشیدن قهوه به سبک ایتالیایی موجب کاهش ریسک سرطان پروستات می‌شود. محققان دریافتند نوشیدن سه فنجان یا بیشتر قهوه در روز دارای تاثیر حفاظتی در مقابل سرطان پروستات در مردان است. نوشیدن قهوه شاید در ایران مانند محبوبیت چای رواج نداشته باشد اما هرروز شاهد اخبار خوبی از تأثیر مثبت آن بر بیماری های جسمی هستیم. البته سبک و نحوه تهیه قهوه مهم است. تا جایی که محققان به آقایان توصیه می کنند برای پیشگیری از ابتلا به سرطان پروستات، قهوه را به سبک ایتالیایی بنوشند. نوشیدن سه فنجان یا بیشتر از قهوه به سبک ایتالیایی در کاهش خطر ابتلا به سرطان پروستات در مردان مؤثر است. این نوع قهوه با فشار بالا، بدون فیلتر و با آب بسیار داغ و پرحرارت تهیه می شود.
این مطالعه شامل 7000 مرد 50 سال به بالا بود که در منطقه مولیس در ایتالیا زندگی می‌کردند. عادات قهوه خوردن مردان و بروز سرطان پروستات در آنها در حدود 4 سال تحت نظر بود. دو رشته سلولی مربوط به سرطان پروستات موسوم به PC-3 و DU145 مورد آزمایش قرار گرفت.
براساس این داده‌ها محققان دریافتند افراد شدیدا قهوه خور که روزی 3 فنجان یا بیشتر قهوه می‌نوشیدند در مقایسه با مردانی که قهوه نمی‌نوشیدند یا یک تا 2 فنجان در روز قهوه می‌خوردند 53 درصد کمتر در معرض سرطان پروستات بودند.
این مشاهدات نشان داد عصاره‌های کافئین‌دار به شکل قابل توجهی موجب کاهش رشد و گسترش سلول‌های سرطانی می‌شود. عصاره‌های بدون کافئین چنین تاثیر مشابهی نداشتند. از این رو محققان معتقدند تاثیر سودمند مشاهده شده در بین مردان بیشتر مربوط به کافئین است تا سایر مواد دیگر موجود در قهوه.
محققان عنوان می‌کنند آماده کردن قهوه به شیوه ایتالیایی شامل فشار بالا، دمای بسیار بالا آب و بدون فیلتر است. این شیوه متفاوت از سایر نقاط جهان، منجر به وجود غلظت بالای مواد بیواکتیو موجود در قهوه می‌شود.

اثر قوه بر پارکینگسون
مطالعه جدید نشان می دهد کافئین ممکن است در بهبود قدرت حرکتی افراد مبتلا به بیماری پارکینسون سودمند نباشد.  پارکینسون اختلال سیستم عصب مرکزی است که بر حرکت تاثیر می گذارد. مطالعات قبلی نشان داده بود نوشیدن سه فنجان قهوه در روز موجب بهبود احتمالی علائم حرکتی در افراد مبتلا به این بیماری که دارای لرزش هم بودند، می شود.
رونالد پوستاما، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه مک گیل کانادا، در این باره می گوید: «یافته های ما نشان می دهد که کافئین به عنوان درمانی برای علائم حرکتی بیماری پارکینسون قابل توصیه نیست.» این مطالعه شامل افراد با میانگین سنی 62 سال بود که به طور متوسط به مدت 4 سال مبتلا به پارکینسون تشخیص داده شده بودند. به نیمی از این افراد دو بار در روز، یکبار صبح و یکبار بعد از ناهار، کپسول 200 میلیگرمی کافئین که معادل سه فنجان قهوه بود، داده شد و به نیمی دیگر کپسول های دارونما داده شد.
محققان مشاهده کردند هیچ بهبودی در مورد علائم حرکتی در افرادی که کپسول های کافئین مصرف کرده بودند در مقایسه با بیمارانی که کپسول های دارونما مصرف کرده بودند، مشاهده نشد. به گفته محققان،هیچ تفاوتی نیز در کیفیت زندگی این افراد وجود نداشت. پوستاما در ادامه عنوان می کند: «کافئین که ماده ای ایمن و ارزان است، با کاهش ریسک ابتلا به پارکینسون مرتبط است. اما به درمان بیماری کمک زیادی نمی کند.»

مایع زرد رنگ در منی، علت چیه؟


من موقعی که خود ارضایی میکنم به ارضا که میرسم بعد از خروج مایع منی یه چیز مثل ادرار با مایع منی خارج میشه به رنگ زرد.
سوال مخاطب نی‌نی‌بان: من موقعی که خود ارضایی میکنم به ارضا که میرسم بعد از خروج مایع منی یه چیز مثل ادرار با مایع منی خارج میشه به رنگ زرد می تونین کمک کنید علتش چیه ؟درمان چیه؟ 
 
پاسخ دکتر مرجان قاجار، جراح و متخصص زنان، زایمان و نازایی:
دوست عزیز حتما با ارولوژیست مشورت کنید.

علائم سرطان بیضه، مواردی که نباید نادیده بگیرید


سرطان بیضه شایع ترین سرطان در بین مردان آمریکایی 15 تا 35 ساله است. خبر خوب این است که سرطان بیضه بسیار قابل درمان است.
سرطان بیضه شایع ترین سرطان در بین مردان آمریکایی 15 تا 35 ساله است. خبر خوب این است که سرطان بیضه بسیار قابل درمان است و خودآزمایی ها می توانند در تشخیص زودرس سرطان، زمانی که شانس درمان موفقیت آمیز بیشتر است، کمک کنند. در این مقاله مجله پیام سلامت در مورد عوامل خطر و نشانه ها و علائم سرطان بیضه صحبت خواهیم کرد.

عوامل خطر ابتلا به سرطان بیضه
علل سرطان بیضه هنوز دقیقا روشن نیست و به طور کامل درک نشده است، اما عوامل متعددی وجود دارند که ممکن است خطر ابتلا به سرطان بیضه را افزایش دهند. این عوامل عبارتند از:
- بیضه نزول نکرده. این مهمترین عامل خطر برای ابتلا به سرطان بیضه است. زمانی که جنین پسر در رحم مادرش رشد می کند، بیضه هایش معمولا در شکم شکل می گیرند و با نزدیک شدن به زمان زایمان به سکت پایین حرکت کرده و به دورن کیسه خود نزول می کنند. اما در بعضی موارد، این حرکت یا فرود اتفاق نمی افتد و نوزاد با یک بیماری به نام بیضه نزول نکرده متولد می شود.
- مردان مبتلا به بیضه ای که هرگز نزول نکرده است، با شانس خطر ابتلا به سرطان بیضه در هر دو بیضه مواجه هستند. حتی اگر بیضه با جراحی به اسکروتوم منتقل شود خطر ابتلا در این افراد همچنان بالا است.
- سن. گرچه این سرطان در هر سنی ممکن است رخ دهد، این عمدتا بر نوجوانان و مردان جوان بین 15 تا 35 ساله رخ می دهد.
- نژاد. سرطان بیضه در بین مردان سفید پوست بیشتر از سایر گروه های قومی رخ می دهد. دلیل این موضوع هنوز مشخص نیست.
- سابقه خانوادگی. اگر یکی از اعضای نزدیک خانواده سابقه سرطان بیضه داشته باشید، دیگر اعضا نیز در معرض خطر هستند.
- رشد غیر طبیعی بیضه. بعضی از شرایطی که باعث غیر طبیعی شدن بیضه می شوند، مانند سندرم Klinefelter (یک بیماری ژنتیکی است که در آن پسران با یک کروموزوم X متولد می شود) ممکن است خطر ابتلا به سرطان بیضه را افزایش دهد.
- سیگار کشیدن. بر اساس گزارش وب سایت NHS، افرادی که زیاد سیگار کشیده اند (افرادی که 20 سیگار در روز به مدت 12 سال یا 10 سیگار در روز به مدت 24 سال کشیده اند) دو برابر بیشتر از افراد غیر سیگاری به سرطان بیضه مبتلا می شوند.
- HIV. مردان مبتلا به اچ آی وی با خطر بیشتری برای ابتلا به سرطان بیضه مواجه هستند.

علائم سرطان بیضه
مهمترین علائم سرطان بیضه را می توان به شرح زیر اعلام کرد.
- یک توده یا تورم در یکی از بیضه ها. این شایع ترین علامت سرطان بیضه است. توده می تواند به اندازه یک نخود یا کوچکتر باشد و معمولا تنها یک بیضه را تحت تاثیر قرار می دهد. در حالی که بیشتر توده های بیضه یا نشانه های شبه سرطانی نشانه ای از سرطان نیستند ولی نباید هرگز آن ها را نادیده بگیرید. به محض اینکه متوجه یک توده یا تورم در یکی از بیضه ها شدید سریعا به متخصص مراجعه کنید.
- درد، ناراحتی یا احساس سنگینی در بیضه یا اسکروتوم
- تفاوت غیر معمول بین یک بیضه و بیضه دیگر
- جمع شدن ناگهانی مایع در اسکروتوم (کیسه یضه)
دیگر علائم سرطان بیضه عبارتند از:
- خستگی
- احساس بی حالی
- بزرگ شدن یا حساسیت به لمس سینه
- درد کم عمق در زیر شکم
- بزرگ شدن غدد لنفاوی
- کمر درد

روابط زناشویی در مردان، تاثیر سکته مغزی بر آن ها!


سکته مغزی در فازهای ابتدائی بیماری به اشکال تمایل ، اختلال نعوظ ، کاهش اعتماد به نفس در انجام اعمال جنسی به روی بیمار تاثیر می گذارد.
سکته مغزی به طور نسبتا شایعی بویژه در فازهای ابتدائی بیماری به اشکال تمایل ، اختلال نعوظ ، کاهش اعتماد به نفس در انجام اعمال جنسی به روی بیمار تاثیر می گذارد.
دکتر صفری نژاد ،اورولوژیست در گفتگو با برنامه حریم آرامش در مورد تاثیر سکته مغزی(stroke) بر عملکرد جنسی وفعالیت های زناشویی در مردان گفت: در فیزیولوژی عملکرد جنسی مردان  چهار قسمت باید دست به دست هم دهند تا مرد بتواند عملکرد جنسی خود را به خوبی به انجام برساند که این موارد عبارت اند از: سیستم عروقی طبیعی یا خون رسانی طبیعی به دستگاه تناسلی ،سیستم عصبی سالم،سیستم هومورنی سالم و ترشح هورمون های مردانه و همینطور سیستم روحی و روانی سالم.
وی در ادامه افزود: در مورد سیستم عصبی می توان گفت: در مردان عملکرد جنسی طبیعی و یا همان نعوظ به این ترتیب است که در ابتدا رفلکسی است که از طریق سیستم عصبی انجام میشود و حال اگر هر نوع اتفاقی در این قسمت بیفتد ،سبب می شود عملکرد جنسی مختل شود ،به طور مثال اگر فرد در تصادف قطع نخاع شود ،عملکرد جنسی دچار اختلال می شود و اگر هر یک از قسمت هایی که دارای عصب است دچار مشکل شود ،فرد دیگر نمی تواند به خوبی گذشته فعالیت های مورد نظر را انجام دهد.
اگر بخواهیم تعریفی از سکته داشته باشیم باید گفت:سکته عبارت است از اینکه جریان خون شریانی به  قسمتی از بدن قطع شود ،که البته فقط منحصر به مغز نیست و میتواند در قلب نیز اتفاق بیفتد.
سکته مغزی به این معنی است که جریان خون ورودی شریانی یا سرخرگی به قسمتی از مغز دچار اختلال شود و یا اینکه بسته شود که ممکن است ناشی از گرفتگی عروق ،تصلب شرایین(Atherosclerosis) و یا پارگی باشد.اتفاقی که در مغز رخ می دهد این است که جریان خون قسمتی از بدن مختل می شود و زمانی که این جریان قطع شد ،فرد دیگر نمی تواند مانند گذشته فعالیت های طبیعی از جمله فعالیت جنسی و زناشویی خود را انجام دهد.
سکته مغزی به طور نسبتا شایعی بویژه در فازهای ابتدائی بیماری به اشکال تمایل ، اختلال نعوظ ، کاهش اعتماد به نفس در انجام اعمال جنسی به روی بیمار تاثیر می گذارد . این اختلالات حاصل آسیبهای جسمی و نیز اختلالات روحی – روانی ناشی از بیماریست . البته در درصد کمی از بیماران تمایل به رفتارهای جنسی می تواند افزایش پیدا کند ، بویژه در کسانی که در بخش گیجگاهی دچار آسیب شده اند.

رابطه زناشویی مردان، تاثیر ختنه بر آن


پزشکان معتقدند که ختنه احتمال ابتلا به عفونت های منتقله از راه جنسی STIs و عفونت های دستگاه ادراری UTIs را کاهش می دهد.
پزشکان معتقدند که ختنه احتمال ابتلا به عفونت های منتقله از راه جنسی STIs و عفونت های دستگاه ادراری UTIs ( که در صورت عدم درمان منجر به عفونت کلیوی می شود) را کاهش می دهد.

ختنه کردن چه تاثیری بر زندگی جنسی مردان می گذارد
به گزارش شفا آنلاین:در بسیاری از کشورها پزشکان به دلیل مزایای بهداشتی ختنه کردن <Circumcision>را برای پسران مفید می دانند.
پزشکان معتقدند که ختنه احتمال ابتلا به عفونت های منتقله از راه جنسی STIs و عفونت های دستگاه ادراری UTIs ( که در صورت عدم درمان منجر به عفونت کلیوی می شود) را کاهش می دهد.
ختنه کردن احتمال ابتلا به بیماری عفونی جنسی به خصوص ایدز HIV  و پاپیلوما انسانی HPV، سرطان آلت تناسلی ، پارافیموز paraphimosis ( پوست ختنه گاه که به عقب کشیده شده دیگر به محل اصلی باز نمی گردد و جریان خون به آلت را قطع می کند ) ، بالانیت balanitis یا التهاب سر آلت تناسلی مردان و عفونت سر آلت تناسلی را کاهش می دهد.
بر اساس مطالعه ای که در آفریقا انجام شد محققین دریافتند که ختنه احتمال انتقال ویروس ایدز را تا 60% کاهش می دهد.
البته برخی پزشکان به دلیل دردناک بودن و احتمال عفونت بعد از ختنه، انجام آن را غیر ضروری می دانند.
البته ختنه نکردن از نظر بهداشتی و جمع شدن مواد بدبو زیر پوست ختنه گاه برای خیلی از افراد مشکل ساز می شود که باید حتما روزانه به بهداشت و شستشوی آن رسیدگی کنند.

آیا ختنه باعث کاهش حساسیت جنسی می شود؟
برای بسیاری از مردان این سوال یک سوال میلیون دلاری است: آیا ختنه حساسیت آلت تناسلی را کاهش میدهد؟
برخی متخصصان سلامت ادعا میکنند که ختنه می تواند احساسات جسی را کاهش دهد چون با این روش هزازان پایانه عصبی انتهای آلت تناسلی حذف می شود.
مطالعه ای که در سال 2007 انجام شد نشان داد که آلت تناسلی ختنه نشده نسبت به لمس آرام حساسیت بیشتری نشان می دهد.
ضمن این که این پوست  اضافی باعث افزایش اصطکاک و تحریک در زمان دخول می شود.
به گفته دکتر الکس شتینشلوپر Alex Shteynshlyuger مدیر بخش ارولوژی نیویورک، مطالعات نشان میدهد تغییری در احساس مردان بالغی که ختنه می شوند دیده نمی شود.
>