تبلیغات در تلکسیران

عوارض دیدن فیلم پورنوگرافی، زوجین مراقب باشند


امروزه یکی از انحرافات اصلی مطرح شده در انجمن روانپزشکی اعتیاد به پورنوگرافی است....
ک روانشناس خانواده گفت: امروزه یکی از انحرافات اصلی مطرح شده در انجمن روانپزشکی اعتیاد به پورنوگرافی است و فرد معتاد حتما باید به سکس‌تراپ و روان‌درمانگر مراجعه کند.
دکتر حامد برآبادی درباره  تاثیر مشاهده فیلم‌های پورن بر روابط زوجین با بیان اینکه به هیچ‌وجه مشاهده این فیلم‌ها به زوجین توصیه نمی‌شود، گفت: گاهی متخصص صرفا برای افرادی که تحریک جنسی نمی‌شوند این موضوع را به عنوان یک گزینه نهایی توصیه می‌کند اما هرگز این راهکار جزو اولویت‌های درمانگر نیست.
وی ادامه داد: این نوع فیلم‌ها صنعتی و تجاری بوده و الگوهایی را به لحاظ نوع و تعداد ارتباط جنسی و همچنین خصوصیات فیزیکی شریک جنسی ارائه می‌دهند که نابه‌جا و مخرب هستند. به عنوان مثال در این فیلم‌ها یک رابطه ممکن است یک ساعت طول بکشد یا یک حالت خاص در رابطه را واقعی جلوه می‌دهند، این موضوع باعث می‌شود مخاطب فکر کند رابطه جنسی درست همان است که در این فیلم‌ها ارائه می‌شود و در نتیجه الگوی رابطه جنسی میان همسران به برهم می‌زند.
این روانشناس خانواده با بیان اینکه با کمی اغماض می‌توان گفت دیدن یک یا دو بار این نوع فیلم توسط نوجوان تنها باعث اقناع کنجکاوی جنسی وی می‌شود، عنوان کرد: اما در بزرگسالان این نوع فیلم یک شئی سوم را وارد یک رابطه کاملا خصوصی می‌کند.
وی دراین باره توضیح داد: هر یک از زوجین علائقی خاص درباره رابطه جنسی داشته یا با عدم مهارت‌هایی در این زمینه مواجهند،‌ بنابراین در طول رابطه خود به یک مکاشفه طبیعی نسبت به رابطه و نیازهای یکدیگر رسیده و این رابطه برای آنها جا می‌افتد این درحالی است که فیلم پورن این جریان مکاشفه دو طرفه را با الگوهای از پیش تعیین شده و غیرواقعی خراب می‌کند.
وی بیان اینکه گاهی افراد تمایل پیدا می‌کنند که ارتباط جنسی‌شان شبیه فیلم‌های پورن باشد، افزود: به تعداد آدم‌ها الگو و علاقه‌مندی در نزدیکی وجود دارد،‌ضمن اینکه ممکن است فرد همسر خود را با فردی که بازیگر این نوع فیلم بوده و در این کار حرفه‌ای است مقایسه کند و انتظار همان رفتارهایی را از همسر خود داشته باشد که در این نوع فیلم دیده است که این موضوع تاثیری مخرب بر روابط زوجین دارد.
وی با اشاره به اینکه برخی افراد دچار اعتیاد به مشاهده فیلم‌های پورن می‌شوند، اظهار کرد: این افراد ترجیح می‌دهند با همسر خود ارتباط جنسی نداشته باشند و به جای آن دست به خودارضایی بزنند چون لذت بیشتری می‌برند.
این مشاور خانواده با تاکید بر تاثیر تبلیغات بر شکل‌گیری الگوهای مختلف از جمله الگوی جنسی در افراد خاطرنشان کرد: مشاهده مداوم این نوع فیلم باعث می‌شود الگوی جنسی فرد تغییر کرده و حتی در زمان انتخاب همسر با الگو قرار دادن بازیگران این فیلم‌ها به لحاظ مشخصات فیزیکی و جنسی و مشاهده آنچه افراد در دنیای واقعی هستند دچار ناکامی شوند، بنابراین اعتیاد به مشاهده فیلم‌های پورن می‌تواند  بر تمایل افراد به ازدواج نیز تاثیر بگذارد.
وی با بیان اینکه فرایند نزدیکی درمیان زنان و مردان متفاوت است اما در حال حاضر این فرایند به سوی همسان شدن می‌رود، گفت: نزدیکی برای برخی از مردان از رهگذر عاطفه نیست و لازم نیست کسی را بسیار دوست داشته باشند تا با او وارد ارتباط جنسی شوند اما برای بیشتر زنان نزدیکی باید از کانال عواطف بگذرد،‌ اگر این نظر را بپذیریم آن وقت می‌توان گفت تمایل به دیدن فیلم‌های پورن در میان مردان بیش از زنان است.
برآبادی تصریح کرد: امروزه یکی از انحرافات اصلی مطرح شده در انجمن روانپزشکی اعتیاد به پورنوگرافی است، و اگر فردی به‌ویژه با داشتن شریک جنسی برای لذت و تحریک بیشتر، اجباری را برای مشاهده این نوع فیلم در خود حس کند حتما دچار اختلال بوده و باید به روان‌درمان‌گر و سکس‌تراپ مراجعه کند.
وی تاکید کرد:‌درمان اختلال جنسی در محیط خانواده درمانی دوطرفه است یعنی حتی اگر تنها یکی از زوجین دچار اختلال جنسی است هر دو همسر باید در فرایند درمان مشارکت کنند تا درمان حاصل شود.طبنا

حاملگی بدون دخول، اگر می ترسید بخوانید


خیلی از زوجین ترس این را دارند که بدون اینکه دخولی صورت بگیرد آیا فرد حامله می شود یا خیر؟
حاملگی بدون دخول، اگر می ترسید بخوانید
خیلی از زوجین ترس این را دارند که بدون اینکه دخولی صورت بگیرد آیا فرد حامله می شود یا خیر؟ در ادامه اطلاعات جامع و کاملی را خواهید خواند.
داشتن این نگرانی و این سوال که آیا من حامله هستم یک سوال قدیمی است و قدمت آن به قدمت روابط جنسی بشر می‌رسد. همیشه بعد از روابط جنسی خطرناک زوجین نگران این مساله هستند که آیا رابطه جنسی آنها منجر به حاملگی شده است؟
از طرفی دیگر این سوال همیشه وجود داشته است که آیا دختری که باکره است و در رابطه جنسی اش دخول صورت نگرفته هم آیا ممکن است حامله شود؟ آیا احتمال بارداری بدون دخول وجود دارد؟ احتمال حاملگی در صورت وجود پرده بکارت چقدر است؟ برای پاسخ به این سوالات بهتر است که در ابتدا با فرآیند و سازوکار حامله شدن آشنا شده تا بتوانیم بهتر احتمال حاملگی در باکرگی را بررسی کنیم.
فرآیند حامله شدن چگونه است؟
در هنگام آمیزش جنسی حدود سیصد و پنجاه میلیون اسپرم که در مایع منی مرد وجود دارد رها می‌شود. برای شروع فرآیند حاملگی این اسپرم‌ها می‌بایست به عمق دستگاه تناسلی زن برود. اسپرم‌ها از مسیر دهانه رحم به طرف رحم و از آنجا به طرف لوله‌های شیپوری می‌روند. در این حرکت بیشتر آنها از بین می‌روند و فقط 2000 تا 3000 عدد آنها پس از داخل شدن در رحم به لوله‌های شیپوری می‌رسند. از طرف دیگر در زن، از زمان بلوغ تا زمان یائسگی به هر ماه در حدود روز چهاردهم قاعدگی یک تخمک آزاد شده که آماده باروری است از مسیر لوله شیپوری به طرف رحم می‌رود. این عمل را که هر ماه یک بار انجام می‌گیرد تخم‌گذاری می‌نامند. اگر تخم‌گذاری در همان زمانی انجام گیرد که اسپرم‌ها در دستگاه تناسلی زن‌ رها شده است و تخمک در لوله شیپوری آماده باشد، اسپرم مرد با تخمک زن تماس پیدا می‌کند و بدین صورت است که سر اسپرم به تخمک نفوذ می‌کند و هسته با آن یکی می‌شود و دم اسپرم از سر آن جدا می‌گردد. اگر در آن زمان، تخمک وجود نداشته باشد، اسپرم‌ها ممکن است در حدود 72 ساعت به انتظار ورود تخمک زنده بمانند. از طرفی تخمک‌ها نیز تنها تا 36 ساعت می‌توانند در لوله‌ی رحمی برای ملاقات با اسپرم و عمل لقاح سالم بمانند. بعد از آن تخمک‌ها پیر و از کار افتاده شده و احتمال باروری وجود ندارد.
پس تا اینجا دانستیم که برای وقوع حاملگی نیاز است که اسپرم‌ها وارد واژن شده و بتوانند خود را با حرکت دم خود به لوله‌ی شیپوری رحم برسانند و در انجا با تخمک ملاقات کند. در اینجا می‌خواهیم با روزهای تخم گذاری زن و در اصطلاح روزهای پرخطر برای برقراری رابطه جنسی آشنا شویم:

سیکل تخمک‌گذاری زن با توجه به سیکل قاعدگی
تخمک گذاری به زمانی گفته می شود که یک تخمک (یا در برخی موارد نادر بیشتر از یک تخمک) از تخمدان آزاد می شود و این زمان را "دوره باروری” در سیکل قاعدگی زنان می نامند. هر ماه، یک تخمک در درون تخمدان یک خانم به بلوغ می رسد. هنگامی که اندازه آن به حد معینی رسید، تخمک از تخمدان آزاد شده و از طریق لوله های فالوپ (لوله های رحمی)، به طرف رحم حرکت می کند. برای تشخیص زمان تقریبی تخم‌گذاری می‌توانید از نکات زیر استفاده کنید:
یک دوره قاعدگی از اولین روز شروع قاعدگی تا اولین روز قاعدگی بعدی می باشد.
یک دوره قاعدگی به طور معمول 28 تا 32 روز طول می‌کشد، اما ممکن است کوتاه‌تر یا طولانی تر باشد.
زمان تخمک‌گذاری با محاسبه‌کردن نیمه دوره قاعدگی تعیین می‌شود.
تخمک‌گذاری معمولا بین روز 11 تا 21 پس از شروع دوره قاعدگی رخ می‌دهد.
زمان تخمک‌گذاری را همچنین می‌توانید با حساب‌ کردن 12 تا 16 روز پیش از اولین دوره قاعدگی بعدی هم به دست آورید.

احتمال بارداری بدون دخول
با توجه به موارد ذکر شده دریافتیم که برای وقوع حاملگی می‌بایست موارد زیر اتفاق بی‌افتد
1. رابطه جنسی حداکثر در فاصله کمتر از 36 ساعت بعد از تخمک‌گذاری و یا کمتر از 72 ساعت قبل از تخمک‌گذاری برقرار شود.
2. کل روزهای احتمال تخمک‌گذاری در زن با توجه به سیکل قاعدگی تنها 10 روز در یک سیکل می‌باشد.
3. اسپرم بتواند خود را در این محدوده‌ی زمانی اعلام شده از مسیر طولانی ابتدای واژن به لوله شیپوری رحم برساند.
4. در صورتی که دختر باکره باشد اسپرم بتواند از سوراخ پرده بکارت عبور کرده و خود را به داخل واژن برساند.
با توجه به موارد ذکر شده و احتمال‌های بررسی شده می‌بایست گفت که احتمال وجود حاملگی در صورت باکره بودن دختر وجود دارد ولی این احتمال بسیار کم است. این اتفاقی معمول است که پس از برقراری رابطه جنسی زنان از ترس حاملگی دچار استرس شده و همین استرس و نگرانی پریود شدن آنها را به تعویق می‌اندازد و به دنبال آن پریود نشدن استرس حاملگی را بیشتر می کند و آنها در چرخه ای از استرس و نگرانی قرار می گیرند.
 حاملگی بدون دخول، اگر می ترسید بخوانید
سوالات مربوط به احتمال بارداری و عدم دخول
1- اگر رابطه جنسی نداشته باشم چه می شود؟

باردار شدن بدون داشتن رابطه جنسی نیز رخ می دهد، اگر موارد زیر اتفاق بیفتد:
-اسپرم به مهبل (واژن) وارد شود - به عنوان مثال، اگر مایع منی روی انگشتان دست شما یا همسرتان باشد و واژن را لمس کنید
-انزال در نزدیکی واژن رخ دهد
-آلت تناسلی در نزدیکی واژن ارضا شود.
احتمال باردار شدن در این روش ها بسیار کم است زیرا اسپرم فقط مدت کوتاهی در خارج از بدن زندگی می کند. با این حال، اگر در حال برنامه ریزی برای بارداری نیستید، دانستن این موضوع مهم است که احتمال بارداری به این روش ها وجود دارد.
2- اگر دخول فقط چند ثانیه اتفاق بیفتد آیا ممکن است بارداری رخ دهد؟
هر زمانی که آلت تناسلی در تماس مستقیم با واژن قرار گیرد، احتمال حاملگی وجود دارد. احتمال بسیار پایین است، به ویژه در مقایسه با مقاربت با انزال، اما هنوز هم خطر وجود دارد. انتقال STI ها همچنین می تواند از طریق هر گونه تماس پوستی با پوست رخ دهد.
3- آیا احتمال بارداری در نزدیکی خشک (بدون روانکاری واژن) وجود دارد؟
این حالت زمانی است که دخول رخ نمی دهد اما تماس پوستی در ناحیه تناسلی وجود دارد. باز هم، هر زمان آلت تناسلی و واژن در تماس قرار می گیرند، خطر کمی برای بارداری و خطر انتقال STD وجود دارد. تنها چیزی که باید اتفاق بیفتد این است که مایع منی در داخل واژن نشت کند.
4- آیا می توان قبل از انزال باردار شد؟
مایع قبل از انزال، مایعی است که قبل از انزال از آلت تناسلی خارج می شود. این مایع از غده کاپور خارج می شود که در بالای مجرای ادرار قرار دارد. هدف از این مایع، کاهش اسیدیته در مجرای ادرار است و یک روان کننده برای اسپرم است که در هنگام انزال آزاد می شود. اکثر مردان بر آن کنترل ندارند و نمیتوانند خروج آن را حس کنند
5- آیا در صورت اتفاق نیفتادن ارگاسم خانم احتمال بارداری وجود دارد؟
بله، حاملگی می تواند بدون ارگاسم خانم رخ دهد. ارگاسم مربوط به تخمک موجود در لقاح نیست.
6- آیا اسپرم میتواند از طریق لباس منتقل شود؟
اگر لباس به طور کامل آغشته به اسپرم باشد و در تماس مستقیم با واژن زن باشد، احتمال دارد اسپرم بتواند وارد واژن شود، اما این اتفاق بسیار بعید است.
7- آیا زن می تواند از داشتن رابطه جنسی در آب باردار شود؟
اگر مقاربت واقعی در هر نوع آب اتفاق بیفتد، بارداری امکان پذیر است. این به این دلیل است که دخول به اسپرم اجازه می دهد به طور مستقیم در واژن رسوب کند و آب خارج از بدن با این امر تداخل نخواهد داشت.
8- در صورت انزال در آب احتمال بارداری وجود دارد؟
به احتمال زیاد اسپرم کوچک ممکن است از طریق آب خود را به واژن برساند. اگر انزال در آب گرم رخ دهد، اسپرم میتواند چند دقیقه زنده بماند. اگر انزال در آب بسیار داغ یا آب پر از مواد شیمیایی استخر، حباب ها یا سایر مواد رخ دهد، اسپرم قادر نخواهد بود بیش از چند ثانیه زنده بماند. بارداری ناشی از این حالت بسیار نامطلوب است و در اکثر موارد امکان پذیر نیست.
9- آیا ممکن است بارداری در اثر رابطه جنسی مقعدی رخ دهد؟
بارداری نمی تواند در اثر رابطه جنسی مقعدی اتفاق بیفتد، اما به دلیل اینکه دهانه واژن و مقعد بسیار نزدیک است، احتمال انتقال اسپرم به مهبل (واژن) وجود دارد. با این حال، این امر بسیار بعید است.
10- آیا بارداری می تواند در اثر رابطه جنسی دهانی رخ دهد؟
اگر دستگاه تناسلی مرد و زن در تماس با یکدیگر قرار نگیرد و اسپرم به قسمت واژن وارد نشود، هیچ فرصتی برای بارداری وجود ندارد.
11- آیا چندین بار انزال احتمال وقوع حاملگی را کاهش میدهد؟
تعداد دفعات انزال مقدار اسپرم در هر انزال را کاهش می دهد، اما هنوز هم میلیون ها اسپرم وجود دارد. هر انزال شامل حدود 2-5 میلی لیتر اسپرم است و هر میلی لیتر می تواند از 40 تا 400 میلیون اسپرم داشته باشد. این بدان معنی است که حتی در افرادی که چندین بار ارضا شده اند، تعداد اسپرم هنوز هم می تواند صد میلیون باشد. فقط یک تخمک برای بارور کردن نیاز است.
12- آیا اسپرم با رسیدن به هوا می میرد؟ آیا اکسیژن اسپرم را می کشد؟
نه، اکسیژن اسپرم را از بین نمی برد. هنگامی که اسپرم خشک می شود، می میرد و نمی تواند تخمک را بارور کند. اسپرم می تواند 3-5 روز در محیط گرم و مرطوب واژن یا رحم زندگی کند. اسپرم پس از خشک شدن، حتی اگر دوباره مرطوب باشد، زنده نمی شود. 

بیماری زگیل تناسلی، فقط از رابطه منتقل می شه؟


زگیل تناسلی از طریق تماس جنسی انتقال می‌یابد، همچنین زگیل تناسلی می‌تواند باعث ایجاد اختلال در آمیزش جنسی بیمار گردد.
زگیل تناسلی یکی از بیماری‌هایی است که دستگاه تناسلی مردانه و زنانه را درگیر کرده و بصورت تکه‌های گوشتی کوچک (شبیه خال‌های گوشتی) در اندازه‌های مختلف روی دستگاه تناسلی رشد می‌کند. زگیل تناسلی از طریق تماس جنسی انتقال می‌یابد، همچنین زگیل تناسلی می‌تواند باعث ایجاد اختلال در آمیزش جنسی بیمار گردد.
تماس جنسی اصلی‌ترین شیوه‌ی انتقال این بیماری به شمار می‌رود. اما هر گونه تماس پوستی (گر چه تماس جنسی صورت نگیرد)، یا حتی رابطه‌ی جنسی کنترل شده (استفاده از کاندوم) می‌تواند باعث انتقال این بیماری شود، چرا که ممکن است کاندوم نتواند ناحیه آسیب دیده را به صورت کامل پوشش دهد. همچنین اغلب زگیل‌های تناسلی آنقدر کوچک هستند که نمی‌توان آن ها را با چشم غیر مسلح دید، اما بعضی اوقات این زگیل‌ها تکثیر شده و در دسته‌های کوچک خود را نشان می‌‌دهند و قابل رؤیت می‌باشند.

دلایل ابتلا به زگیل تناسلی
شایع ترین دلایل ابتلا به زگیل تناسلی عبارتند از:
- ابتلا به ویروسی به نام Human Papilloma virus یا  HPV   که عامل اصلی زگیل تناسلی می‌باشد.
- رابطه جنسی مقعدی
- رابطه جنسی در سنین پایین
- داشتن شرکای جنسی متعدد در یک بازه زمانی
- مصرف دخانیات
- مصرف مفرط الکل
- استرس و فشارهای روانی مزمن

علائم ابتلا به زگیل تناسلی
ممکن است بیمار در مراحل اولیه هیچ گونه علائمی نداشته باشد، زیرا هنگامی که ویروس عامل زگیل تناسلی وارد بدن می‌شود، تقریباً به مدت 6 هفته الی 6 ماه به حالت نهفته باقی می‌ماند. در برخی مواقع این زگیل‌ها در صورت، لب، زبان و یا سقف دهان پیدا می‌شوند. شایع‌ترین علائم ابتلا به زگیل تناسلی عبارتند از:
- پیدایش زگیل مشابه خال گوشتی در مناطق جنسی بدن
- افزایش میزان رطوبت در ناحیه جنسی درگیر شده
- افزایش ترشحات واژینال
- احساس خارش شدید در اندام جنسی
- خونریزی واژینال در زمان رابطه جنسی یا بعد از آن
- درد در ناحیه آسیب دیده

عوارض زگیل‌ تناسلی
زگیل‌ تناسلی ممکن است عوارضی به دنبال داشته باشد که شایع‌ترین آنها عبارتند از:
- افزایش احتمال ابتلا به سرطان گردن رحم
- سرد مزاجی و کاهش میل جنسی به دلیل خونریزی یا درد یا ظاهر نامناسب دستگاه تناسلی
- اختلالات بارداری، عدم رشد جنین به صورت مناسب

مصرف قرص دزوسپتیو، جهت جلوگیری از بارداری


قرص دزوسپتیو (Desoceptive) از داروهای جلوگیری از بارداری است که ترکیبی از دو ماده "دزوژسترل" و "اتینیل استرادیول" است.
 قرص دزوسپتیو (Desoceptive) از داروهای جلوگیری از بارداری است که ترکیبی از دو ماده "دزوژسترل" و "اتینیل استرادیول" است. تهوع، استفراغ، سردرد، بزرگی و حساس شدن سینه‌ها، تغییرات وزن، درد معده، آکنه و لکه‌های قهوه‌ای پوست برخی از عوارض مصرف قرص دزوسپتیو است.
با پیشرفت علم پزشکی روش‌های پیشگیری از بارداری نیز متنوع شده و ابزار جدیدی به این منظور تولید و روانه بازار شده است. برای داشتن یک بارداری موفق و رضایتمند، مادر باید آمادگی کامل روحی و جسمی را برای آن داشته باشد؛ در غیر اینصورت با مشکل مواجه می‌شود. خوشبختانه از روش‌های آسانی می‌توان برای پیشگیری از بارداری ناخواسته استفاده کرد که هر فرد با توجه به شرایطی که دارد می‌تواند یکی از این روش‌ها را انتخاب کند. خانم‌ها معمولا به این منظور از قرص‌های ضد بارداری استفاده می‌کنند که این قرص‌ها در دو دسته معمولی و اورژانسی قرار می‌گیرند. شرایط استفاده از قرص‌های ضد بارداری اورژانسی با دیگر قرص‌ها متفاوت بوده و تنها در مواقع خاصی می‌توان از آن‌ها استفاده کرد. قرص دزوسپتیو یکی از قرص‌های معمولی برای پیشگیری از بارداری است که در ادامه قصد داریم با چگونگی مصرف آن و عوارضی که ممکن است داشته باشد آشنا شویم.

قرص دزوسپتیو چیست؟
قرص دزوسپتیو (Desoceptive) از داروهای جلوگیری از بارداری است که ترکیبی از دو ماده "دزوژسترل" و "اتینیل استرادیول" است. اگر برای اولین بار است که از داروهای ضد بارداری استفاده می‌کنید، ممکن است بی‌نظمی‌های قاعدگی مانند لکه‌بینی، خونریزی و یا دوره‌های قاعدگی از دست رفته را تجربه کنید. داروهای ضد بارداری انواع مختلفی دارند که بهتر است برای استفاده از هر کدام به پزشک مراجعه کنید.

 نام‌های تجاری، موارد مصرف، عوارض و تداخل دارویی
 
 نام‌های تجاری
 Marvelon
 موارد مصرف
 پیشگیری از بارداری
 عوارض تهوع، استفراغ، سردرد، بزرگی و حساس شدن سینه‌ها، تغییرات وزن، درد معده، آکنه، لکه‌های قهوه‌ای پوست، درد سینه، تغییر در سیکل ماهیانه، لکه‌بینی، واکنش‌های پوستی، کاهش میل جنسی، افزایش فشار خون، تغییر در بینایی، اختلال در اعمال کبدی، سنگ مثانه، لخته‌شدن خون و تنگی نفس
 اختلال دارویی ریفامپین، گریزوفولوین، باربیتورات‌ها، داروهای ضد ویروس مثل ریتوناویر

مقدار و نحوه مصرف قرص دزوسپتیو
 قرص ضد بارداری دزوسپتیو از روز پنجم قاعدگی به مدت 21 روز به صورت روزانه یک عدد مصرف می‌شود. یک هفته بعد از اتمام دارو مصرف بسته بعدی آن شروع می‌شود. توجه داشته باشید که برخی از داروها اگر همراه با قرص‌های جلوگیری از بارداری مصرف شوند میزان اثربخشی آن‌ها را کاهش می‌دهند. این داروها شامل آنتی‌بیوتیک‌ها، داروهای هپاتیت C، داروهای ایدز، داروهای تشنج و آرام‌بخش‌هاست.

نکاتی که در ارتباط با مصرف قرص دزوسپتیو باید بدانید
    -اگر یک یا دو نوبت مصرف قرص دزوسپتیو فراموش شود نیازی به مصرف قرص اضافه نیست.
    -اگر با مصرف دزوسپتیو دچار استفراغ شدید بعد از 2 ساعت در صورت احساس بهبودی مجددا آن را مصرف کنید.
    -اگر یک نوبت از دارو را فراموش کردید برای اطمینان باید از یکی دیگر از روش‌های جلوگیری از بارداری استفاده کنید.
    -توصیه می‌شود افراد بیشتر از مدت زمان 5 سال از این دارو استفاده نکنند، چرا که ریسک بروز سرطان سینه و گردن رحم در این افراد افزایش می‌یابد.
    -در صورتیکه در دوران بارداری یا شیردهی هستید نباید از این دارو استفاده کنید.
    -چنانچه سابقه ابتلا به بیماری‌های قلبی و عروقی، دیابت شدید، میگرن شدید، سرطان سینه، سنگ مثانه و یرقان را داشته‌اید از این دارو استفاده نکنید.
    -در صورتیکه با مصرف قرص دزوسپتیو دچار مشکلاتی مثل درد شکمی، نفخ شکم، درد پستان، سرگیجه، درد معده، خستگی، تشنج، سردرد، اختلال در بینایی و تنگی نفس شدید مصرف قرص را قطع کرده و به پزشک مراجعه کنید.
    -از آنجاییکه قرص‌های ضد بارداری هورمونی، خطر ابتلا به لخته شدن را افزایش می‌دهند، اگر قبلا سابقه لخته‌شدن خون داشته‌اید قبل از مصرف این قرص با پزشک خود مشورت کنید.
    -با دکتر خود در مورد تمام نسخه‌ها و داروهایی که استفاده می‌کنید صحبت کنید.
    -اگر طی مصرف این قرص دچار توقف خونریزی، خونریزی طولانی مدت، لکه‌بینی، افسردگی، عفونت یا خارش واژن، درد در ناحیه بالای شکم و توده پستان شدید، در اسرع وقت به پزشک مراجعه کنید.

کاشت کپسول تستوسترون، فواید و عوارض آن


کاشت کپسول تستوسترون یک درمان طولانی مدت برای دریافت تستوسترون و یکی از مؤثرترین روش های هورمون درمانی در مردان و زنان است.
کاشت کپسول تستوسترون یک درمان طولانی مدت برای دریافت تستوسترون و یکی از مؤثرترین روش های هورمون درمانی در مردان و زنان است.
تستوسترون یک هورمون مردانه است که علاوه بر اینکه باعث بروز ویژگی های مردانه می شود، سبب افزایش میل جنسی می گردد. این هورمون در زنان هم به مقدار بسیار کمی وجود دارد و کمبود آن می تواند باعث بروز مشکلاتی شود.
به طور کلی کمبود این هورمون در هر دو گروه مردان و زنان تاثیر مستقیمی بر قوای جنسی می گذارد بنابراین برای درمان این موضوع کاشت کپسول تستوسترون صورت می گیرد.
علاوه بر کاشت هورمون می توان از انواع کرم ها، تزریق ها و کپسول های تستوسترون استفاده کرد.
این روش برای آقایانی که دچار ناتوانی جنسی هستند روشی کارآمد محسوب می شود. بنابراین در صورتی که دچار ناتوانی جنسی هستید با مراجعه به پزشک متخصص و انجام آزمایشات مربوط به بررسی سطح تستوسترون و با دریافت دوز مناسب این هورمون می توانید این مشکل را برطرف کنید.

خواص هورمون تستوسترون
تستوسترون یک هورمون مهم است که می تواند باعث افزایش میل جنسی، افزایش توده عضلانی، تقویت حافظه و افزایش انرژی شود. با این حال، در اکثر مردان با بالا رفتن سن، میزان تستوسترون کاهش پیدا می کند. تستوسترون هورمونی است که بیشتر در مردان تولید می شود و باعث بروز ویژگی های مردانه می شود.
تستوسترون هورمون بسیار مهمی برای مردان و زنان است. اگرچه اغلب با میل جنسی مرد مرتبط است، اما ترشح تستوسترون در هر دو جنس از زمان تولد رخ میدهد.
- در زنان نقش بسزایی در تحریک جنسی ، بالا بردن سطح انرژی و قدرت جسمانی ایفا میکند
- در مردان باعث تحریک آغاز رشد جنسی و حفظ سلامت مرد در طول دوره زندگی میگردد

هورمون درمانی با کاشت هورمون تستوسترون
در اکثر مواقع موفقیت آمیز است. علاوه بر روش کاشت، می توانید از انواع کرم ها، تزریق ها و کپسول های تستوسترون استفاده کنید.
بالاترین سطح تستوسترون مرد در اویل بزرگسالی میباشد. اما هورمون همچنان نقش مهمی در فرایند های زیر دارد :
- حجم توده استخوانی و عضلانی
- ذخیره سازی چربی
- تولید گلبول قرمز خون
- سلامت جسمی و جنسی
در اغلب موارد بعد از سن 30 سالگی در ، میزان تستوسترون بدن شما به طور طبیعی کاهش می یابد. طبق گفته UCLA Health، حدود 5 میلیون مرد آمریکایی دارای سطح پایین تستوسترون میباشند

عوارض کمبود تستوسترون در آقایان
- اختلال نعوظ
- افزایش توده چربی در بدن
- کاهش قدرت عضلات
- از بین رفتن موهای بدن
- تورم و حساسیت پستانها ( ژنیکوماستی )
- اختلالات خواب
- خستگی
- افسردگی

روش کاشت کپسول تستوسترون
- کپسول های تستوسترون هر کدام حاوی مقادیری تستوسترون است که تستوسترون را به مدت سه تا شش ماه به آرامی آزاد می کنند.
- در زیر پوست لایه چربی باسن کاشته می شود ، ابتدا قسمتی از باسن را طی یک بی حسی موضعی برش بسیار کوچکی در حد خراش جزیی می دهند
- سپس یک سرنگ بلند و بسیار باریک را درون شکاف ایجاد شده می کنند و گلوله هایی که حاوی تستوسترون است وارد زیر پوست می شود
- و بسته به تعداد گلوله ها برای 3 تا 4 ماه و حداکثر 6 ماه سطح هورمون تستوسترون را در خون بالا نگه می دارند
- در نتیجه ظرف 4 الی 6 ماه آینده نیاز به دریافت هورمون تستوسترون نمی باشد.

میزان تستوسترون مصرفی
گلوله حاوی 75 میلی گرم تستوسترون است
در هر بار کاشت شما میتوانید 6 یا 8 گلوله را استفاده نمایید که معمولا بین 3 تا 4 ماه و در نهایت 6 ماه اثر گذاری خواهند داشت.
در ابتدا می توانید با 6 گلوله تستوسترون شروع کنید و بعد از 1 ماه آزمایش خون دهید تا میزان سطح تستوسترون اندازه گیری شود
و ماه آینده هم به همین منوال مجدد آزمایش خون میدهید و سپس پزشک معالجتان براساس جواب آزمایشات و میزان سطح هورمون تستوسترون در خون تصمیم میگیرند که بدن شما نیاز به چند گلوله تستوسترون دارد و تا چند ماه در بدن شما عمر خواهد داشت

جراحی سرپایی
کاشت تستوسترون زیر پوست، ساده بوده و در مطب پزشک به راحتی انجام می شود و معمولا در نزدیکی لگن انجام می شود.
درمان تستوسترون برای افرادی که سطح تستوسترون آن ها کم است می تواند بسیار موثر باشد.

عوارض کاشت کپسول تستوسترون
کاشت تستوسترون به طور کلی اثرات جانبی ندارد. برخی ازعوارض آن، ناشی از قرار دادن کپسول ها وشامل:
- کبودی های جزئی
- خونریزی
- عفونت های پوستی
- تغییر رنگ پوست
بعضی از عوارض جانبی کاشت تستوسترون، می تواند منجر به تغییرات حالت خلقی، فعالیت جنسی و سطح انرژی شود. دوز بالای تستوسترون می تواند منجر به آپنه خواب،کاهش اسپرم ،سینه های بزرگ و انسداد بیضه شود.
کاشت تستوسترون زیر پوست، ساده بوده و در مطب پزشک به راحتی انجام می شود و معمولا در نزدیکی لگن انجام می شود.

کاشت کپسول تستوسترون برای زنان
اگرچه این موضوع کمی بحث برانگیز است، اما زنان هم می توانند در صورت کاهش میزان تستوسترون، از کاشت تستوسترون استفاده کنند. زنان مبتلا به پوکی استخوان، ضعف قوای جنسی و ارگاسم ، معمولا از این درمان استفاده کرده و برای آن ها، تاثیر گذار بوده است.
همچنین درمان تستوسترون در زنان سبب بهبود توده عضلانی، تراکم استخوان، عملکرد شناختی و سلامت قلب می شود. با این حال، در مور دوز مصرفی تستوسترون در زنان باید دقت لازم صورت گیرد.
این روش برای جلوگیری از هرگونه تغییر در سطوح هورمونی طراحی شده است. کاشت کپسول تستوسترون در زنان سبب کاهش سردرد های میگرنی و درد قاعدگی می شود.

عوارض کمبود تستوسترون
موجب مشکلات بسیاری برای مردان از جمله خستگی و افسردگی، اختلال نعوظ، کاهش تراکم استخوان و همچنین مشکلات خواب می شود.
در صورت تشخیص و تجویز روش کاشت کپسول تستوسترون، بهتر است این روش را برای دریافت تستوسترون کافی انجام دهید. البته انتخاب این روش در درجه اول، به تصمیم گیری آگاهانه بیماران، بستگی دارد.

ناتوانی جنسی در مردان
پس از کاشت کپسول تستوسترون زمانی که سطح تستوسترون به حد طبیعی می رسد، سطح انرژی مناسب بوده و روند خواب تنظیم شده و به طور کلی احساس خوشحالی و شادابی به فرد می دهد. علاوه بر این، چربی بیش از حد بدن کاهش پیدا می کند.
پس از درمان کاشت تستوسترون، بیماران متوجه افزایش فوری در سطوح انرژی خواهند شد، هماهنگی بدن به طور چشمگیری بهبود خواهد یافت و هر نوع عملکرد فیزیکی افزایش یافته و همچنین رشد مو، پیشرفت قابل ملاحظه ای خواهد داشت.
توانایی تمرکز و حفظ و تقویت حافظه، به دلیل افزایش سطح تستوسترون ایجاد شده و مهم تر از همه اینکه ، قدرت میل جنسی در زنان و مردان به طور قابل توجهی افزایش پیدا خواهد کرد. اما فراموش نکنید که تمام این موارد با استفاده از میزان مناسب تستوسترون حاصل شده و افزایش دوز می تواند نتایج منفی و معکوسی داشته باشد.
به طور کلی، کاشت کپسول تستوسترون به طور کامل برای همه مناسب است. بسیاری از افراد از ایجاد برش و کمی خونریزی در محل کاشت، می ترسند اما باید گفت که برش و خونریزی جزئی، هیچ مشکلی برای فرد ایجاد نمی کند. تقویت کننده های طبیعی تستوسترون، کمتر تهاجمی هستند و می توانند به طور مساوی در افزایش سطح تستوسترون موثر باشند.

فواید رابطه زناشویی، باعث سلامت جسمی می‌شود؟


در منابع طب سنتی بر ملاعبه توسط زوجین پیش از انجام مرحله آخر رابطه جنسی تاکید فراوانی شده است.
در منابع طب سنتی بر ملاعبه توسط زوجین پیش از انجام مرحله آخر رابطه جنسی تاکید فراوانی شده است؛ در این مطلب به بررسی برخی نکات ضروری درباره نحوه صحیح نزدیکی جنسی در زوجین پرداخته‌ایم.
رابطه جنسی از منظر طب ایرانی بخشی از سته ضروریه بوده و ذیل دو بحث حرکت و سکون و اعراض نفسانیه تعریف می‌شود، رابطه جنسی و خروج منی از بدن اگر به اعتدال باشد، باعث تقویت بدن و دفع فضولات بوده و در صورت ضعف و نقاهت و پیری، باعث خشکی زیاد و از بین رفتن حرارت درونی بدن و ضعف و غلبه سردی است. رابطه جنسی که منتج به خروج منی شود، با فعال کردن ارواح و قوا و حرارت درونی بدن باعث لذت خواهد شد خصوصاً اگر شخص جوان، گرم مزاج با بدنی قوی باشد.
نکته‌ جالب توجه از منظر طب ایرانی آن است که اگر شدت هیجان شهوت و بنیه قوی بدنی در حمایت از رابطه جنسی، فعال نباشد و خروج منی در هنگام بی‌میلی و بی‌رغبتی و کمی شهوت باشد، باعث ناقص یا ضعیف بودن و انواع بیماری‌های ژنتیکی در فرزند خواهد شد و برعکس آن اگر زیادی شهوت بر رابطه جنسی و شدت هیجان قوای بدنی به عنوان مهمترین پشتیبانی خروج منی در بدن فعال باشد، باعث تقویت بنیه و باهوش و زیرک شدن فرزند خواهد شد.
از سوی دیگر، افراط در رابطه جنسی و مخصوصا رابطه جنسی همراه با خروج منی می‌تواند باعث بیماری‌های متعددی شود از جمله می‌توان به ضعف اعصاب، چشم، قلب، مغز، کبد، معده، کلیه، مثانه، درد کمر و لگن، سیاتالژی، نقرس، پارکینسون، سکته مغزی و امثال این‌ها اشاره کرد؛ خصوصاً اگر این افراط در روابط جنسی حین پری یا خالی بودن شدید معده باشد. در عین حال اگر نزدیکی و خروج منی در هنگام قوت بدن و تقاضای شهوانی طبیعی باشد باعث تقویت بدن، افزایش حرارت، افزایش توان جنسی و برطرف‌کننده برخی بیماری‌ها با منشأ مغز مانند جنون و مالیخولیا و وسواس و همچنین غلبه دم و صفرا خواهد بود.
از نظر مزاج‌شناسی، جوانان دارای مزاج گرم و تر بیشتر از بقیه افراد توانایی برقرار کردن رابطه جنسی را دارند اما در صورتی که به حد افراط نرسد و زیاده‌روی در این امر نکند و جانب اعتدال را رعایت کند؛ از سوی دیگر صفراوی مزاجان و افراد گرم و خشک نیز در درجه‌ای کمتر از دموی‌ها توانایی رابطه جنسی را داشته و در صورت زیاده‌روی و افراط، ضرری به بدنشان می‌رسد بیشتر از افراد دموی است و باعث خشکی و لاغری و ضعف چشم و فرورفتن چشم ایشان می‌شود.
صاحبان مزاج سرد و تر بلغمی و سرد و خشک سوداوی در صورت کم‌ترین زیاده‌روی در رابطه جنسی، دچار ضعف معده، هضم، قلب، مغز، کبد، سستی بدن، لاغری و برخی بیماری‌های روانی خواهند شد. بهترین زمان برای برقراری رابطه جنسی از منظر طب ایرانی، بعد از خروج غذا از معده است که هضم کامل شده و حداقل دو تا سه ساعت از خوردن غذا گذشته است؛ دیگر آنکه رابطه جنسی در زمان شوق و شهوت طبیعی و بدون داروهای افزاینده قوه شهوت صورت گیرد زیرا در این هنگام ظرف منی پر، قوای بدنی بالا و توان ذهنی لازم برای انجام این امر فراهم است.
از سوی دیگر، هنگام خروج منی، مرد نباید جلوی آن را به هر وسیله‌ای بگیرد چرا که باعث زخم مجاری ادراری و عفونت می‌شود. اما در منابع طب ایرانی، بر "ملاعبه" توسط زوجین پیش از انجام مرحله آخر رابطه جنسی تاکید فراوانی شده که امروزه به نام عشق‌بازی پیش از مقاربت شناخته می‌شود؛ ملاعبه از نظر تدبیر جماع و رو به سلامتی بردن بدن نقش زیادی دارد به گونه‌ای که بسیاری از حکما نسبت به تشریح کامل و دقیق این مسئله اقدام کرده‌اند.
امروزه با انجام مطالعات گسترده علمی نیز به اثبات رسیده که یکی از رموز برخورداری از سلامت جنسی، فراهم کردن زمینه روحی و روانی عمل مقاربت جنسی از طریق ملاعبه است و اتفاقا یکی از دلایل اصلی نارضایتی جنسی به‌ویژه در زنان و تحمیل مشکلات زناشویی بعدی به‌دلیل عدم رعایت همین اصل مهم است که در منابع دینی و منابع طب سنتی بر آن تاکید فراوانی شده است. از نظر تقویمی و مسائل مرتبط با علم هیئت و نجوم در زمان‌هایی مانند قمر در عقرب، شب‌های اول و وسط و آخر ماه، هنگام کسوف و خسوف، سه‌شنبه شب و هنگام طلوع و غروب آفتاب باید از مقاربت خودداری کرد.
رمز عبور خود را فراموش کرده اید ؟