گوش به زنگگوش به زنگ

گروه خبری ورزشی

فرکی: اشتباه مقابل استقلال تاوان دارد


سرمربی تیم فوتبال پیکان اعتقاد دارد تیمش در دیدار مقابل استقلال نباید با چهار گل مغلوب می‌شد و روی اشتباهات پرتعداد خود تن به شکست داده است.

به گزارش وبسایت نود، حسین فرکی در نشست خبری پس از دیدار تیمش برابر استقلال که به برتری 4 بر صفر آبی پوشان تهرانی انجامید، اظهار داشت: متأسفانه امروز شروع خوبی نداشتیم، اما واقعیت این است که اختلاف ما با استقلال چهار گل نبود. در مواقعی از زمان مسابقه، بازی در اختیار ما بود، اما نتوانستیم شرایطی فراهم کنیم که به گل برسیم. روی اشتباه دفاع گل اول را دریافت کردیم و پس از آن هم موقعیتی داشتیم که به نظرم در صحنه برخورد مهدی مومنی و مهدی رحمتی، کارشناسان باید نظر بدهند پنالتی بود یا نه. اگر پنالتی بود، شرایط بازی تغییر می کرد، اما به هرحال گذشت.

در پیکان خیلی اتفاقات باید رخ بدهد تا وضعیت تیم بهتر شود

سرمربی تیم فوتبال پیکان خاطرنشان کرد: با وجود اینکه تأکید می کنم اختلاف ما با استقلال چهار گل نبود، اما یکسری اشتباهات خودمان باعث شد آنها گل بزنند. همان طور که روز گذشته در نشست خبری اعلام کردم، پیکان هنوز کار دارد. یکسری اتفاقات در تیم رخ داده که روی مسائل روحی و روانی بازیکنان تأثیر گذاشته است و بازیکنان هنوز از آن شرایط فاصله نگرفته اند. در پیکان خیلی اتفاقات باید رخ بدهد تا وضعیت تیم بهتر شود. این تیم بازیکنان بزرگی دارد و باید به لحاظ روحی روی این تیم کار شود تا شرایط خوبی پیدا کند.

پیکان برای اصلاح شدن به زمان بیشتر نیاز دارد

وی ادامه داد: به هرحال ما بازی سختی مقابل تیم خوب استقلال داشتیم که چه بازیکنان داخل زمین، چه روی نیمکت و چه حتی بازیکنانی که از این تیم روی سکو بودند، هر کدام وزنه ای برای هر تیمی هستند. به هرحال آنها در نیم فصل اول هم شرایط خوبی را پشت سر گذاشتند، اردوی خارجی داشتند و تفاوت زیادی بین ما بود. علاوه بر این بازیکنان ما همان هایی هستند که در نیم فصل اول بودند و به نظرم پیکان برای اصلاح شدن به زمان بیشتر نیاز دارد. باید کار کنیم تا این شکست را هم جبران کنیم و متأسفیم که امروز این اتفاق برای پیکان افتاد.

استقلال هر زمانی که خواست از اشتباه ما توپ گرفت و به گل رسید

فرکی در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه چرا بازیکنان شما توپ های زیادی را از دست می دادند و آیا می توانید روی مسائل روحی و روانی کار کنید یا نه، گفت: به هرحال مهمترین ایرادی که من اکنون می بینم و در رختکن به بازیکنان گفتم، این است که خیلی توپ از دست می دهیم. در دوران مربیگری ام ندیده بودم این همه توپ به حریف بدهیم. استقلال هر زمانی که خواست از اشتباه ما توپ گرفت و به گل رسید. باید این بازی را آنالیز کنیم و به بازیکنان نشان دهیم. وقتی یک توپ می تواند به این اندازه در سرنوشت بازی تأثیرگذار باشد، باید بیشتر دقت کنیم. این اشتباهات مربوط به یکی دو بازیکن هم نبود و بیشتر بازیکنان ما اشتباه می کردند که تکروی می کردند و پاس اشتباه داشتیم.

اشتباه مقابل تیمی چون استقلال تاوان دارد

سرمربی تیم فوتبال پیکان همچنین تصریح کرد: در دوران مربیگری ام تا به حال این طور ندیده بودم و باید توجه کنیم که اشتباه مقابل تیمی چون استقلال تاوان دارد. باید روی این مسائل کار کنیم و در یک صحنه هم باید بگویم که سامان نریمان جهان پشت محوطه جریمه استقلال موقعیت داشت که کارشناسان باید نظر بدهند. من فکر می کنم خطا بود، اما داور خطا نگرفت و همان توپ تبدیل به گل شد. وقتی دو گل از حریف عقب هستید، این تصمیمات تأثیرگذار است. ما وقتی دو گل عقب بودیم تغییر سیستم دادیم و سعی کردیم گل های خورده را جبران کنیم. در 10 دقیقه پایانی به دنبال جبران گل ها بودیم، اما متوجه شدیم که ایراد از جای دیگر است.

1004

منبع: نود


addup.center