گوش به زنگگوش به زنگ

گروه خبری علمی و فناوری

با فلکس پای اولین اسمارتفون انعطاف پذیر دنیا آشنا شوید(+عکس)


تاکنون شرکت های مختلفی دست به کار شده و روی پروژه گوشی هوشمند انعطاف پذیر خود فعالیت می کنند اما یک شرکت کوچک کالیفرنیایی از اولین اسمارتفون انعطاف پذیر دنیا رونمایی کرد.
نواندیش-مهتاب رضایی: تاکنون شرکت های مختلفی دست به کار شده و روی پروژه گوشی هوشمند انعطاف پذیر خود فعالیت می کنند اما یک شرکت کوچک کالیفرنیایی از اولین اسمارتفون انعطاف پذیر دنیا رونمایی کرد.

به تازگی یک شرکت کوچک کالیفرنیایی به نام Royole از اولین اسمارتفون منعطف جهان رونمایی کرده و مشخصات رده بالایی نیز برای آن در نظر گرفت.

نام محصول موردبحث FlexPaiاست و در حالت باز شدن نمایشگر سایز صفحه نمایش آن به 7.8 اینچ می رسد. اما در حالت بسته این سایز تنها 4 اینچ است و یک اسمارتفون هیبریدی را به کاربر ارائه می دهد. پنل نمایشگر فلکس پای از نوع AMOLED است و مشخصات بزرگی چون حافظه رم 6 گیگابایتی، پردازنده اسنپدراگون 8150، حافظه داخلی 128 گیگابایتی، رابط کاربری Water OS برای آن در نظر گرفته شد. 


اگرچه مشخصات FlexPai قابل توجه است اما ویژگی بارز آن نمایشگر منعطف می باشد که خیره کننده است. در حالی که کوالکام پردازنده اسنپدراگون 8150 را معرفی نکرده اما Royole آن را به کار گرفت. نسخه پایه به حافظه رم 6 گیگابایتی و حافظه داخلی 128 گیگابایتی مجهز است اما نسخه رده بالا با حافظه رم 8 گیگابایتی و حافظه داخلی 256 یا 512 گیگابایتی همراست.

قیمت مدل پایه این تبلت/تلفن هوشمند 1280 دلار است و در نسخه تاپ باید هزینه 1800 دلاری در نظر گرفت.

منبع: نواندیش


addup.center