گوش به زنگگوش به زنگ

گروه خبری علمی و فناوری

از اولین پیکاپ الکتریکی رونمایی شد(+عکس)


در حال حاضر تسلا موتورز بزرگترین تولیدکننده خودرو برقی می باشد و پیشتر نیز آئودی چند مدل الکتریکی رونمایی کرد. حتی در نمایشگاه لس آنجلس آئودی از کوپه چهاردرب کانسپت تمام الکتریکی رونماییی به عمل آورد.
نواندیش- مهتاب رضایی: در حال حاضر تسلا موتورز بزرگترین تولیدکننده خودرو برقی می باشد و پیشتر نیز آئودی چند مدل الکتریکی رونمایی کرد. حتی در نمایشگاه لس آنجلس آئودی از کوپه چهاردرب کانسپت تمام الکتریکی رونماییی به عمل آورد.

حال در همین نمایشگاه یک استارتاپ امریکایی به نامRivianدست به کار شد و برای این نمایشگاه مهم خودرویی، پیکاپ الکتریکیRivian R1T را که اولین وانت پیکاپ الکتریکی می باشد، رونمایی کرد. در طراحی ظاهری و داخلی ریویان آرتی کاملا هوشمندانه و پیشرفته به نظر می رسد که باتوجه به مدل الکتریکی عجیب نیست.


در کابین داخلی دو صفحه نمایش بزرگ همانند تسلا قرار داده شده که می توان تجربه سفری لذت بخش را با ریویان داشت. مهمترین ویژگی این وانت قابلیت حرکت با کمک پیشرانه الکتریکی است. باتری ریویان از نوع 180 کیلووات ساعتی می باشد و این یعنی با هر بار شارژ می تواند مسافتی بیش از 650 کیلومتر را به حرکت درآید.


همچنین قدرت آن در سطحی بالاست که در کمتر از 3.2 ثانیه به 100 کیلومتربرساعت می رسد. البته مدل هایی با باتری کم ظرفیت تر از ریویان در کار می‌باشد اما قیمت یکی از نسخه های این پیکاپ 69 هزار دلار قیمت دارد.

منبع: نواندیش


addup.center