تبلیغات در تلکسیران

گروه خبری سیاسی

آمریکا: عربستان برای تحریم ایران به ما کمک می‌کند

 تسنیم: مارشال بیلینگزلی، دستیار وزیر خزانه‌داری آمریکا در یک جلسه استماع در کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان آمریکا به تکرار ادعاها علیه ایران پرداخت.

این مقام خزانه‌داری آمریکا درباره هدف آمریکا از احیای تحریم‌ها علیه ایران گفت: قصد داریم ایران را بابت رفتارهای بی‌ثبات‌کننده و مرگبارش پاسخگو کنیم و جای شک باقی نگذاریم که ایران بایستی به میز مذاکره برگردد.

بیلینگزلی تصریح کرد وزارت خزانه‌داری دولت ترامپ تا کنون 17 دور تحریم علیه ایران وضع کرده و 145 فرد مرتبط با ایران را در فهرست تحریم‌ها قرار داده است.

این مقام خزانه‌داری آمریکا که در حال حاضر ریاست دوره‌ای FATF را هم بر عهده دارد مدعی شد که تحریم‌های این کشور علیه ایران مورد حمایت متحدان این کشور در خاورمیانه و آفریقای شمالی قرار دارد.

او گفت: کشورهایی که زخم‌خورده فعالیت‌های مخرب ایران هستند شریکانی برجسته در کمک به ما برای احیای هزینه‌ها علیه حکومت تهران بوده‌اند. یکی از نمونه‌های عالی این قضیه مرکز مبارزه با تأمین مالی تروریسم است که در ریاض قرار دارد. بهار سال جاری ما از طریق این مرکز توانستیم اعضای شورای حزب‌الله را تحریم کنیم.

او در ادامه به کمک‌های رژیم صهیونیستی هم اشاره کرد و گفت: با متحدمان اسرائیل هم همکاری‌های نزدیکی علیه تهدیدهای ناشی از ایران و حزب‌الله داریم.

مقام آمریکایی تصریح کرد دولت آمریکا به منظور جلب حمایت‌های بین‌المللی از کارزار فشار علیه ایران هیئت‌هایی از وزارت خارجه و خزانه‌داری را روانه نقاط مختلف دنیا کرده است.

او گفت: از بیش از 30 کشور برای توضیح درباره فعالیت‌های مخرب ایران و منطق احیای تحریم‌ها دیدن کرده‌ایم. شخصاْ به 13 کشور سفر کرده‌ام و رئیس خزانه‌داری گفت‌وگوهای بی‌شماری با همتایان خارجی‌مان درباره این موضوع داشته است.
منبع: نواندیش

واکنش روحانی به توئیت جالب ترامپ (عکس)


به جای حرف، صداقت و جدیت لازم است. او دو سال پیگیر دیدار است. این ملاقات باید زمانی انجام شود که واقعا به نفع دو ملت و دو کشور باشد.
واکنش روحانی به توئیت جالب ترامپ (عکس)
به جای حرف، صداقت و جدیت لازم است. او دو سال پیگیر دیدار است. این ملاقات باید زمانی انجام شود که واقعا به نفع دو ملت و دو کشور باشد.

به گزارش ایلنا، پروزیر اساعیلی معاون ارتباطات و اطلاع‌رسانی دفتر رئیس‌جمهور در توئیتر خود نوشت:

سوال ‎کریستین امانپور مجری CNN: امروز ‎ترامپ در توییتی شما را مردی دوست‌داشتنی خوانده و دوباره از ملاقات گفته است.

‎روحانی: به جای حرف، صداقت و جدیت لازم است. او دو سال پیگیر دیدار است. این ملاقات باید زمانی انجام شود که واقعا به نفع دو ملت و دو کشور باشد

منبع: نواندیش

حمله ترامپ به ایران از تریبون سازمان ملل

رئیس‌جمهور آمریکا در سخنرانی خود در نشست مجمع عمومی سازمان ملل در راستای سیاست‌های خصمانه کاخ سفید اظهار کرد: من از تمام کشورها می‌خواهم که ایران را منزوی کنند.

به گزارش ایسنا، دونالد ترامپ در این سخنرانی با بیان اینکه آمریکا در خاورمیانه با توجه به رویکرد جدید خود گام‌های بزرگی برداشته و در تلاش است که تغییراتی تاریخی ایجاد کند، در راستای سیاست‌های ایران‌هراسی و تفرقه‌افکنانه کاخ سفید ادعا کرد: رهبران ایران به دنبال مرگ و نابودی هستند. آنها به مرزهای همسایگان خود و حاکمیت ملی این کشورها احترام نمی‌گذارند و منابع مردم کشور خود را غارت می‌کنند تا آن را صرف خود و ایجاد آشوب در منطقه خاورمیانه کنند.

وی در حالی که سعی داشت مردم و نظام ایران را از هم جدا نشان دهد سعی کرد تاثیر فشارهای تحریم‌های آمریکا را ناشی از سیاست‌های تهران نشان دهد و اظهار کرد: مردم ایران به درستی خشمگین هستند. مقامات این کشور میلیاردها دلار از سرمایه مردم ایران را اختلاس کرده‌اند. بخش‌های ارزشمند اقتصاد این کشور را در دست گرفته‌اند و منابع را غارت کردند تا جیب خود را پر از پول کنند و جنگ راه بیندازند! مردم ایران تاکنون بهای سنگینی را به خاطر سیاست‌های خصمانه و توسعه طلبانه‌ای که کشورشان در منطقه دنبال کرده پرداخته اند.

رئیس جمهور آمریکا که توافق بین المللی برجام را نقض کرده و از این توافق یکجانبه خارج شده است مدعی شد: بسیاری از کشورهای خاورمیانه از تصمیم ما برای خروج از توافق بد 2015 استقبال کردند. براساس این تصمیم بار دیگر تحریم‌ها باز خواهد گشت چراکه توافق هسته ای یک موهبت باد آورده‌ای را برای ایران به همراه آورد.

وی که از توانمندسازی توان دفاعی جمهوری اسلامی خشمگین است نظام ایران را دیکتاتور و تامین کننده مالی تروریسم خواند و به دخالت نظامی در یمن و سوریه متهم کرد و افزود: بودجه نظامی این کشور 40 درصد افزایش پیدا کرد و نظام دیکتاتور ایران از این منابع علیه مردم خود، تامین مالی تروریست‌ها و ایجاد جنگ و کشتار در سوریه و یمن استفاده کرد.

ترامپ با بیان اینکه ایالات متحده کمپین فشار جدید اقتصادی علیه ایران راه انداخته تا دسترسی ایران را به منابع مالی قطع کند و نتواند از این منابع برای پیشبرد سیاست های خونبار خود استفاده کند، اظهار کرد: تحریم‌ها از 5 نوامبر برگردانده می‌شود و تحریم‌های جدیدی نیز در پی آن خواهد آمد. ما فروش نفت ایران را مورد هدف قرار داده‌ایم.

در حالی که ایران تحت نظارت آژانس بین المللی انرژی اتمی قرار دارد و آژانس در گزارشات خود پایبندی تهران را بارها اعلام کرده است ترامپ افزود: اجازه نمی‌دهیم که حامی تروریست‌ها خطرناک‌ترین اسلحه‌های زمین را در دست بگیرند. رژیمی که شعار مرگ بر آمریکا می دهد و اسرائیل را تهدید می کند نباید به سلاح های پیشرفته از جمله کلاهک‌های هسته‌ای دسترسی داشته باشد که بخواهد آن را به برخی از شهرها پرتاب کند.

وی در بخش پایانی صحبت‌های خود در مورد ایران بار دیگر در راستای سیاست‌های تفرقه‌افکنانه خود گفت: ما از تمام کشورها می‌خواهیم که ایران را منزوی کنند و از مردم ایران حمایت کنند تا این مردم بتوانند حقوق مذهبی و آینده خود را دست بگیرند.

به گزارش ایسنا، ترامپ در آغاز سخنرانی خود در سازمان ملل هنگام دفاع از سیاست‌های آمریکا با خنده معنادار حضار مواجه شد.

تكمیل مى شود
منبع: نواندیش

ترامپ: حسن روحانی مرد دوست‌ داشتنی‌ است! (توئیت)


ترامپ: با وجود درخواست‌ها، هیچ برنامه‌ای برای ملاقات با حسن روحانی رئیس‌جمهور ایران ندارم. شاید روزی در آینده. مطمئنم او مرد دوست‌ داشتنی‌ است!
ترامپ: حسن روحانی مرد دوست‌ داشتنی‌ است! (توئیت)
نواندیش: ترامپ در توییتى جدید نوشت: با وجود درخواست‌ها، هیچ برنامه‌ای برای ملاقات با حسن روحانی رئیس‌جمهور ایران ندارم. شاید روزی در آینده. مطمئنم او مرد دوست‌ داشتنی‌ است!

م
مخاطبان گرامی : به شما عزیزان پیشنهاد مى كنیم "مطالب پیشنهادی" زیر را هم مطالعه كنید:
منبع: نواندیش

2 پست پیشنهادی دولت به علی ربیعی

 فارس: یک منبع آگاه از پیشنهاد دولت به علی ربیعی وزیر سابق تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای دو کرسی سخنگویی دولت و سفیر ایران در چین خبر داد.

همچنین وی تاکید کرد هنوز جوابی از سوی وی به دولت برای پذیرش یا رد این دو سمت داده نشده است.
منبع: نواندیش
رمز عبور خود را فراموش کرده اید ؟