تبلیغات در تلکسیران

لاریجانی: بازاریان در مسائل مختلف آگاهانه و با تدبیر عمل کردند


رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: بازاریان در مسائل و مقاطع مختلف آگاهانه و با تدبیر عمل کرده‌اند.

به گزارش «نماینده»،علی لاریجانی که به قم سفر کرده است، در دیدار با استاندار قم و اعضای هیات رئیسه اتاق اصناف مرکز قم  پس از استماع گزارش رئیس اتاق اصناف مرکز استان قم و استاندار، اظهار داشت: مشکلات اصناف به خصوص نانوایان را بررسی کرده و نظر استانی را بیان کنید شاید مدل مناسبی برای حل مشکلات مشابه در کشور شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه از زحمات اتاق اصناف مرکز استان قم که در فراز و فرودها با بصیرت عمل کرده است، تشکر می‌کنم، بیان کرد: بازاریان در پیروزی انقلاب اسلامی نقش مثبتی داشتند و بازاریان تهران نیز همین گونه‌اند ولی عده‌ای دخالت کردند.

وی با اشاره به اینکه باید مشکلات اصناف را حل کرد، افزود: بازاریان در مسائل مختلف آگاهانه و با تدبیر عمل کرده‌اند و این روند باید ادامه پیدا کند.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اتاق اصناف مرکز قم باید مشکلات اصناف را بررسی کرده‌ با استاندار قم در میان بگذارند، گفت: ما نیز تلاش می‌کنیم تا مشکلات اصناف مرتفع شود.

رادیو و تلویزیون باید برای توسعه ورزش پهلوانی و زورخانه‌ای برنامه تهیه کنند

رئیس مجلس شورای اسلامی در دیدار پیشکسوتان ورزش پهلوانی زورخانه‌ای استان قم  گفت: رادیو و تلویزیون، شهرداری‌ها و آموزش و پرورش باید برای توسعه ورزش پهلوانی زورخانه‌ای برنامه اجرایی تهیه کنند.

لاریجانی اظهار داشت: شما پلهوانان سرمایه ایران هستید و از اینکه می‌بینم شما در قم با روحیه شاداب فعالیت می کنید بسیار خرسند هستم.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ورزش زورخانه‌ای هنر بسیار خوب و عمیقی است، بیان کرد: ورزش پهلوانی و زورخانه‌ای جسم، روح و جان را قوی می‌کند.

وی افزود: اشعاری که مرشد جوان قرائت کرد نشان می‌دهد که تا چه اندازه ورزش پهلوانی ما با فرهنگ اسلامی و خصوصیاتی معنوی عجین است.

لاریجانی با بیان اینکه در گذشته عیاران همیشه خصلت پهلوانی در آنها بروز داشت و لازم است که این فرهنگ را حفظ کنیم، ادامه داد: متأسفانه در زندگی مدرن  خیلی از مسائل از آن خصلت بومی خود خارج شده‌اند و باید این میراث ارزشمند را حفظ کرد و شما پیشکسوتان سرمایه هستید زیرا باید این میراث را به نسل‌های دیگر منتقل کنید که این امر وجهه خوبی برای ورزش کشور دارد.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی گفت: خصوصیت ورزش پهلوانی که همزمان روح را لطیف و جسم را قوی می‌کند در جای دیگری مشاهده نمی‌کنیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی پیشنهاد یکی از ورزشکاران حاضر در جلسه در زمینه توسعه ورزش پهلوانی و زورخانه‌ای را خوب توصیف کرد و گفت: رادیو و تلویزیون باید برای تبلیغ این ورزش برنامه تهیه کند و آموزش و پرورش نیز باید زمینه را برای آموزش دانش‌آموزان مهیا کنند؛ شهرداری‌ها نیز نباید برای تبلیغ ورزش پهلوانی پولی دریافت کنند.

لاریجانی توسعه ورزش پهلوانی در بوستان‌ها را نیز پیشنهاد خوبی دانست و اظهار داشت: ورزش باستانی با توجه به آهنگین بودن برای مردم جذاب است و کودکان، نوجوانان و جوانان را علاقمند می‌کند.

وی با بیان اینکه از محل بودجه 0.27 درصد باید برای توسعه ورزش زورخانه‌ای استفاده کرد، گفت: ورزش پهلوانی زورخانه‌ای سالم و ارزشمند است زیرا افراد با متدین و با معرفت پرورش می‌دهد.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی ضمن ارزیابی مثبت از خصلت‌های پهلوانی بیان کرد: باید بیمه مرشدهای ورزش پهلوانی زورخانه‌ای را بررسی کرده تا موانع این امر مشخص شود و اگر بتوان در کنار یکی از صندوق‌ها بیمه این قشر را در نظر گرفت می‌توان اقدامات مثبتی را انجام داد.

خانواده شهدا در استقرار نظام جمهوری اسلامی ایران نقش موثر دارند

علی لاریجانی همچنین با خانواده شهیدان سعید و داوود احمدی دیدار و گفت‌وگو کرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی خطاب به خانواده شهیدان احمدی گفت: از خداوند می‌خواهم که عزت شما روز افزون باشد، خانواده شهدا در پیشگاه ملت ایران عزیز هستند و بر گردن همه ما حق دارید.

لاریجانی گفت: نقش خانواده شهدا در استقرار نظام جمهوری اسلامی ایران موثر بوده است و از خدا می‌خواهم که سعادت دائم نصیبتان شود.

بیمه قالیبافان مورد توجه ویژه تأمین اجتماعی قرار گیرد

لاریجانی همچنین در این سفر در دیدار مدیرکل تأمین اجتماعی استان قم و معاونان وی بر تقویت بخش درمان تأکید کرد و گفت: باید بیمه قالیبافان مورد توجه ویژه سازمان تأمین اجتماعی قرار گیرد.

سازمان نظام صنفی کشاورزی پیش‌نویس طرح آمایش کشاورزی را تهیه کند

لاریجانی در دیدار اعضای شورای مرکزی سازمان نظام صنفی کشاورزی و هیئت مدیره سازمان نظام صنفی کشاورزی  اظهار داشت: حضور نمایندگان صنف کشاورزی در مراکز تصمیم‌گیری این حوزه می‌تواند کیفیت تصمیم‌گیری‌ها را افزایش دهد.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: نظام صنفی کشاورزی نهادی مدنی در حوزه کشاورزی است که می‌تواند به دولت و مجلس مشورت دهد.

لاریجانی گفت: سازمان صنفی کشاورزی می‌تواند پیش‌نویس طرح آمایش کشاورزی متناسب با مختصات سرزمینی را تهیه و به مجلس شورای اسلامی ارائه کند تا این طرح به نتیجه برسد.

منبع: نماینده

بختیار: سخنران در کنار تبیین آموزه‌های عاشورا به اصل اتحاد و برادری تاکید داشته باشند


یک عضو فراکسیون امید مجلس گفت: سخنرانان مذهبی مردم را به اصل اتحاد، برادری و برابری دعوت کنند. امروز برخی از افراد در بالای منبرها به دولت و مجلس اهانت می‌کنند که این امر به انقلاب آسیب می‌زند.
بختیار: سخنران در کنار تبیین آموزه‌های عاشورا به اصل اتحاد و برادری تاکید داشته باشند

به گزارش «نماینده»،علی بختیار با اشاره به اینکه سخنرانان در ایام محرم به چه نکاتی باید توجه داشته باشند، بیان کرد: در ابتدا ایام سوگواری شهادت سرور و سالار شهیدان امام حسین (ع) را تسلیت عرض می‌کنم. ان‌شاءالله مراسم‌های عزاداری باشکوه‌تر از قبل برگزار شود. امام حسین (ع) مظهر علم، شجاعت، عشق به خدا و راستی‌ها است و جهانیان هر روز بیش از گذشته به حقیقت واقعه کربلا پی می‌برند.

وی در ادامه بیان کرد: بخشی از مراسمات عزاداری به صورت سخنرانی مذهبی برگزار می‌شود که باید در آن به واقعه کربلا و درس‌هایی که باید از عاشورا و عشق‌بازی‌های یاران و اولاد امام حسین (ع) پرداخته شود و این درس‌ها تبیین گردد. درس‌های کربلا باید یکی از اهداف سخنرانان باشد.

نماینده مردم گلپایگان در مجلس ادامه داد: امام حسین (ع) برای ظلم‌ستیزی و مبارزه با افرادی که خودشان را داعیه‌دار حکومت اسلامی می‌دانست قیام کرد و مقابل افرادی ایستاد که قصد داشتند مسیر اسلام را تغییر دهند. سخنرانان وظیفه دارند در این زمینه‌ها و در خصوص مواردی که جامعه را به انحراف می‌برد و دچار تزلزل می‌کند، صحبت کنند.

بختیار تصریح کرد: از سوی دیگر در کشور مسائل و مشکلاتی وجود دارد. یکی از بخش‌هایی که باید در سخنرانی سخنرانان مدنظر قرار گیرد، این است که نباید مردم را دسته‌دسته کنند و مقابل یکدیگر قرار دهند. سخنرانان باید مردم را به اصل اتحاد، برادری و برابری دعوت کنند. در دوران دفاع مقدس زمانی که سختی‌ها به مردم فشار می‌آورد، همیشه به مردم می‌گفتیم که کشور و انقلاب متعلق به خودتان است و باید سختی‌ها را تحمل کرد اما این روزها بعضی‌ها به بالای منبر می‌روند و به دولت و مجلس اهانت می‌کنند. این اهانت‌ها و سیاه‌نمایی‌ها باعث می‌شود مردم از انقلاب برگردند.

وی خاطرنشان کرد: شاید هدف آنها تخریب دولت و شخص رئیس جمهور و یا خدشه‌ وارد کردن یک عده‌ای سیاسی باشد اما این آسیب‌ها به کل نظام و انقلاب خدشه وارد می‌کند. با پایین آمدن پرچم یک طیف، پرچم طیفی دیگر بالا نخواهد رفت. به طور کلی خدماتی توسط دولت و مجلس انجام شده است اما همچنان مشکلاتی باقی است. باید در پشت تریبون‌ها واقعیت‌ها به مردم گفته شود؛ نه اینکه سیاه‌نمایی اتفاق افتد.

وی در پایان گفت: سخنرانان باید در کنار تبیین درس‌های واقعه کربلا به موضوع اتحاد و انسجام و برابری تاکید داشته باشند.

منبع: نماینده

ابطحی: اتخاذ دیپلماسی فعال لازمه مقابله با رفتارهای صهیونیستی ترامپ است


عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس معتقد است: ترامپ تحت فشار صهیونیست‌ها و در حمایت از آنان اقدام به لغو مجوز اقامت سفیر فلسطین در واشنگتن کرده است.
ابطحی: اتخاذ دیپلماسی فعال لازمه مقابله با رفتارهای صهیونیستی ترامپ است

به گزارش «نماینده»،سیدمحمدجواد ابطحی در توضیح چگونگی پیگیری موضوع بستن دفتر سازمان آزادیبخش فلسطین در واشنگتن و لغو مجوز اقامت سفیر فلسطین در آمریکا، گفت: با توجه به اقدامات ترامپ، کمتر رئیس جمهوری در آمریکا با این عشق و علاقه منافع صهیونیست‌ها را تامین کرده است، در حقیقت ترامپ مدیون صهیونیست‌ها است.

پشت کردن به صهیونیست‌ها واترگریت دیگری برای ترامپ درست می‌کند

نماینده مردم خمینی‌شهر در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: در صورتی که ترامپ بخواهد کوچکترین حرکتی خلاف صهیونیست‌ها انجام دهد، پرونده کلان مالی و اخاذی آنها در دست صهیونیست‌ها افشا می‌شود لذا واترگیت دیگری برای ترامپ درست می‌شود.

وی افزود: ترامپ مجبور و علاقمند باج‌دهی به صهیونیست‌ها است و از این رو دفتر سازمان آزادیبخش فلسطین در واشنگتن را بست و مجوز اقامت سفیر فلسطین هم لغو کرده است، از این رو کشورهای منطقه و مسلمان از جمله عربستان، تونس،  مراکش، کویت، اردن و الجزایر باید موضع شفافی در این زمینه بگیرند.

امیدی به موضع‌گیری سازمان ملل در حمایت از فلسطینیان نیست

ابطحی یادآور شد: جمهوری اسلامی هم با بین‌المجالس کشورهای اسلامی یا وزرای خارجه کشورها و حتی انجمن‌های حمایتی در این کشورها باید رایزنی کند. ما به موضع گیری سازمان ملل متحد و شورای امنیت امید نداریم.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، معتقد است: برخورد دستگاه دیپلماسی کشورهای اسلامی و منطقه با سفرای آمریکا در کشور خودشان می‌‎تواند تاثیرگذار باشد.

وی ادامه داد: با این شرایط ایران به عنوان ام القرای کشورهای اسلامی می‌بایست دیپلماسی فعالی را کلید بزند و از ظرفیت دبیرخانه دائمی فلسطین در مجلس هم باید استفاده شود تا افکار عمومی را به این سمت هدایت کرد.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: آمریکایی‌ها حق برخورد با سفیری که خود انتخاب کرده بودند را نداشتند، کما اینکه در این زمنیه ایراد واهی هم گرفته زیرا تحت فشار لابی صهیونیست‌ها هستند.

به گزارش خبرگزاری خانه‌ملت؛ دولت آمریکا پس از اتخاذ سلسله تدابیر ظالمانه در حق فلسطینی‌ها و قطع کردن کمک‌های مالی خود این بار سفیر فلسطین را اخراج کرد. سازمان آزادیبخش فلسطین (ساف) اعلام کرد، مقامات آمریکایی مجوز اقامت خانواده سفیر فلسطین را لغو کرده و به رغم اینکه مجوز اقامت خانواده این سفیر تا 2020 اعتبار دارد از آنها خواستند فورا خاک آمریکا را ترک کنند.

گفتنی است؛ دولت رئیس جمهوری آمریکا اخیرا به طور رسمی تعطیلی دفتر هیئت دیپلماتیک فلسطین در واشنگتن را اعلام کرد و این اقدام را با بهانه مذاکره نکردن مستقیم مقامات تشکیلات خودگردان فلسطین با رژیم اسرائیل و مخالفت با مذاکره با دولت ترامپ دانست.

منبع: نماینده

انتصابات جدید در مجلس شورای اسلامی


رئیس مجلس در احکام جداگانه ای حسین میرمحمدصادقی را به عنوان معاون قوانین و امیدوار رضایی را به عنوان مشاور رئیس مجلس شورای اسلامی منصوب کرد
انتصابات جدید در مجلس شورای اسلامی

به گزارش «نماینده»، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی امروز دوشنبه 26 شهریورماه در احکام جداگانه ای حسین میرمحمدصادقی را به عنوان معاون قوانین مجلس و امیدوار رضایی را به عنوان مشاور رئیس مجلس شورای اسلامی  منصوب کرد.

متن حکم  حسین میرمحمدصادقی بدین شرح است:

بسمه تعالی

برادر گرامی جناب آقای دکتر حسین میرمحمدصادقی

نظر به تعهد و سوابق ارزشمند جنابعالی به موجب این حکم به سمت معاون قوانین مجلس شورای اسلامی منصوب می شوید.

با توجه به وظایف مصوب این معاونت در تدوین و تنفیح قوانین، بخصوص مفاد مندرج در آیین نامه داخلی، انتظار می رود با تلاش مجدانه و بهره گیری از توانمندی مدیران و کارشناسان کارآمد در ارائه خدمات به موقع به نمایندگان محترم و کمیسیون های مربوطه اقدام نمایید.

از خداوند متعال توفیق روزافزون جنابعالی و همکاران پرتلاش آن معاونت را خواستارم.

علی لاریجانی

رئیس مجلس شورای اسلامی

از سوابق حسین میرمحمدصادقی می توان به معاون پیشین آموزش و تحقیقات قوه قضائیه، سخنگوی پیشین قوه قضائیه، رئیس پیشین دانشکده علوم قضایی به مدت 12 سال، مدیر نمونه ملی در هفتمین جشنواره شهید رجایی، معاون سابق پژوهش های حقوقی مرکز تحقیقات استراتژیک، رئیس کرسی حقوق بشر، صلح و دموکراسی یونسکو در دانشگاه شهید بهشتی، عضو هیات تطبیق مصوبات دولت با قوانین، عضو هیات علمی دانشگاه شهید بهشتی از سال 1366 و در حال حاضر استاد تمام دانشکده حقوق شهید بهشتی با پایه 32 و مدیرگروه حقوق جزا و جرم شناسی دانشکده حقوق دانشگاه شهید بهشتی اشاره کرد.

متن حکم امیدوار رضایی بدین شرح است:

بسمه تعالی

نظر به تعهد و تجارب ارزشمند جنابعالی به موجب این ابلاغ به سمت مشاور رئیس مجلس شورای اسلامی منصوب می شوید.

امید است با اتکال به خداوند متعال در انجام وظایف محوله موفق باشید.

علی لاریجانی

رئیس مجلس شورای اسلامی

گفتنی است امیدوار رضایی پیش از این به عنوان معاون قوانین مجلس شورای اسلامی مشغول خدمت بوده است.

منبع: نماینده

مجلس به دنبال تصویب طرحی جدید


غلامرضا کاتب نماینده مردم شریف گرمسار و آرادان و رئیس کمیسیون آئین نامه داخلی و رئیس فراکسیون تولید و اشتغال در یادداشتی مورد طرح منع به کارگیری بازنشستگان نوشت: اینک بدنبال تهیه طرحی هستم که تمامی خلاهای قانونی و تجمیع قوانین موازی در بکارگیری بازنشستگان در تمامی دستگاههایی که شمولیت آن تمامی نهادها و ارگانهایی درون نظام را در بر گیرد تهیه کند تا با رویکرد کمترین استثنائات به تصویب مجلس برسد.
مجلس به دنبال تصویب طرحی جدید

 «نماینده»؛غلامرضا کاتب */ امروزه یکی از استراتژی های افزایش بهره وری و کارآمدی سازمانهای بزرگ و امروزی ، تمرکز بر روی منابع انسانی است چرا که افراد نقش کلیدی در رشد و توسعه در محیط های متغییر و چالشی امروز دارند. در این راستا بیشترین بهره وری برای سازمانها و دستگاههایی شکل می گیرد که از نیروی خلاق و جوان و کارآمد استفاده نماید

علاوه بر این تربیت نیروهای جوان و مستعد و سوق دادن آنها به مدیریت های میانی و کلان یکی از وظایف دولت ها در پرورش و بکارگیری نسل جوان با استعداد است.

نهادینه کردن این نگرش نیاز به برنامه ریزی عملی و قابل اعتماد و اجرا در بکارگیری نسل جوان دارد.

نمونه بارز و عینی این مهم در بکارگیری فرماندهان جوان دوران دفاع مقدس است که توانستند افتخارات بزرگی برای کشور کسب کنند چرا گخ در آن زمان نشان داد اقتدار و صلابت نیروی جوان با انگیزش اسلامی و انقلابی می تواند مشکلات پیچیده نظامات اداری و سازمانی و مدیریتی را حل نماید

دنیای امروز با ظهور اقتصاد اطلاعاتی و ورود اقتصاد دانایی محور و شبکه ای نقش بکار گیری جوانان مستعد را به عنوان منابع رقابتی و راهبردی دوچندان نموده است

بی شک بهره گیری از نیروی کار آمد جوان و اعتماد و اعتقاد به جوانان ، می تواند ضمن ایجاد نشاط اداری در جامعه نگران کننده امروزی بشر ،رشد و کارآمدی و افزایش بهره وری و کاهش هزینه ها را بدنبال داشته باشد.

از این رو نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی با تفکر و در راستای بکارگیری نیروی انسانی جوان به عنوان موتور محرک و پویایی دستگاه های اجرایی کشور و استفاده از نظام مدیریتی جوان و کارآمد با تصویب قانون منع بکار گیری بازنشستگان این اقدام را عملیاتی نموده است و بدنه اجرایی کشور با صلابت دو چندان با استفاده از نیروهای جوان و انقلابی راه انقلاب اسلامی را در پیروی از مقام معظم رهبری خواهند پیمود.

اینک بدنبال تهیه طرحی هستم که تمامی خلاهای قانونی و تجمیع قوانین موازی در بکارگیری بازنشستگان در تمامی دستگاههایی که شمولیت آن تمامی نهادها و ارگانهایی درون نظام را در بر گیرد تهیه کند تا با رویکرد کمترین استثنائات به تصویب مجلس برسد. در همین راستا از نخبگان و اندیشمندانی که علاقمند به این نگاه هستند دعوت بعمل آید یا پیشنهادها و نظرات خویش را به اینجانب ارسال نمایند تا چرخش مناسب مدیریتی در درون کشور ایجاد شود که بدون تردید این روند در جامعه امروزی یکی از ضرورت ها خواهد بود چرا که اشتغال مولد با نیروی جوان و کارآمد و منع بکارگیری نیروهای بازنشسته می تواند این حرکت را پویا نماید.

*رئیس کمیسیون آئین نامه داخلی و رئیس فراکسیون تولید و اشتغال

منبع: نماینده

بررسی «پالرمو» با حضور کارشناسان مجمع تشخیص مصلحت نظام در مجلس


عضو هیئت رئیسه کمیسیون قضایی مجلس شورای اسلامی از بررسی لایحه «پالرمو» با حضور کارشناسان مجمع تشخیص مصلحت نظام در این کمیسیون خبر داد.
بررسی «پالرمو» با حضور کارشناسان مجمع تشخیص مصلحت نظام در مجلس

به گزارش «نماینده» یحیی کمالی‌پور، عضو هیئت ‌رئیسه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی، با اشاره به بررسی لایحه الحاق جمهوری اسلامی ایران به کنوانسیون مبارزه با جرائم سازمان‌یافته فراملی «پالرمو» در این کمیسیون اظهار داشت: شورای نگهبان نسبت به مصوبه مجلس درباره لایحه مذکور چند ایراد شکلی را مطرح کرده بود که اعضای کمیسیون (در  جلسه روز سه‌شنبه 13 شهریور) این ایرادات را بررسی و رفع کردند.

وی با بیان اینکه، مجمع تشخیص مصلحت نظام نیز نسبت به مصوبه مجلس درباره لایحه «پالرمو» ایرادات و ابهاماتی را نسبت به این لایحه مطرح کرده بود، تصریح کرد: این مجمع یکی از مباحث این لایحه را خلاف سیاست اقتصاد مقاومتی دانسته و عنوان کرده‌ بود که در این مورد اطلاعات کشور را در اختیار دشمنان قرار می‌دهد.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون قضایی مجلس تأکید کرد: بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده قرار است تا در یکی از جلسات کمیسیون قضایی در هفته آینده (پس از سرکشی نمایندگان به حوزه‌های انتخابیه) ایرادات و ابهامات مجمع تشخیص مصلحت نظام با حضور کارشناسان مجمع تشخیص و همچنین کارشناسان مرکز پژوهش‌های قوه مقننه بررسی و رفع شود.

کمالی‌پور تصریح کرد: پس از رفع ایرادات شورای نگهبان و مجمع تشخیص مصلحت نظام نسبت به لایحه الحاق جمهوری اسلامی ایران به کنوانسیون مبارزه با جرائم سازمان‌یافته فراملی «پالرمو»، این لایحه برای بررسی به صحن علنی پارلمان ارجاع می‌شود.

منبع: نماینده
رمز عبور خود را فراموش کرده اید ؟